Strelecka Revue Special o VZDUCHOVKACH

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 23 pro 2006 15:54

zkusit mi myslivec vzit moji milovanou tak by litaly chlupy- musel by me preprat jinak bych mu ji nedal! :twisted:


CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 23 pro 2006 16:16

...........
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 01:54, celkem upraveno 1 x.
3022

Příspěvek od 3022 » 23 pro 2006 17:30

milius píše:3022:Ale vím o čem mluvím :D Párkrát na mě byla stížnost na Policii,že se u nás na zahradě střílí,tak jsem to byl vysvětlovat.Už jsem nechtěl mít problémy,tak jsem šel na louku.Nimrod mi zabavil Slavii 630 a už jsem ji nikdy neviděl,přestože se na vesnici skoro všichni známe včetně dotyčného myslivce.
A nemluvím o žádném kriminálu,ale vzduchovka za 2000 je taky můj majetek a oni mají to právo s nim v takovém případě nakládat bez jakéhokoliv pokutového lejstra.Prostě si nabyde legálně zadarmo vzduchovku. ...
Byt tebou, tak bych se teda opravdu moc nechlubil tim, ze ti tu tvou milou Slavii zabavil v 16 letech, protoze jak vsichni vime, bez dohledu jine osoby si na ni do 18 nemel vubec ani sahnout - cimz nerikam co si o tomto narizeni ja osobne myslim, je jak se na to diva zakon je tady jednoznacne, takze bud rad, ze to skoncilo jen tim "znarodnenim" a pred dalsimi podobnymi argumenty si prosim prostuduj zakony teto zeme, nez se budes snazit nekoho uvadet v omyl.

A ze by to tak jak to ty generalizujes fungovalo? To je opravdu dost tezko mozne. K zabaveni cehokoliv jsou potreba celkem padne duvody a rozhodne to nejde jen tak - vidim ho, zabavim mu to a basta. Samozrejme ze treba policista k tomu ma opravneni, ale pouze na zaklade neceho a to se pak zpravidla spousta veci sepisuje na sluzebne a cely se to jeste resi. Kazdopadne zabaveny predmet podle zakona jen tezko pripadne tomu kdo jej zabavil.

A dal si na druhou stranu si taky myslim, ze chodit s flintou - byt treba Slavii - jen tak v ruce po lese je precejen jaksi odporuje dobrym mravum, a pokud to clovek dela, mel by byt pripraven na jista rizika. Clovek proste musi brat ohledy i na to, jakej dojem to co dela vyvolava - nekdo zcela neinformovany treba vubec nerozezna Slavii od normalni kulovnice a co si pak o tom ma myslet? Stejne jako v silnicnim provozu se je i tady treba chovat predvidatelne - tedy tak, aby bylo ostatnim zjevne, ze jde o neskodnou zalezitost a nikomu nic nehrozi.

Cily bych zastaval nazor na misto strelby prenaset v pouzdre, strelbu provozovat to bez zucasneni verejnosti, pripadne s jejim informovanim a dotazem (protoze ona ma stejne pravo vyuzivat verejneho prostranstvi jako vy) a ke zbrani se chovat jako na normalni strelnici - tedy flinta bud strili, nebo lezi v bezpecnem stavu.

A kdybychom se bavily treba o lovu skodne vzduchovkou (nevim jestli to vubec nase zakony umoznuji), pak "oficialne" myslim ze na cizym pozemku pochopitelne jen po splneni nejakych tech mysliveckych nalezitosti (myslivec si taky nemuze zastrelit co kde chce, jen proto ze ma flintu a je myslivec). Pokud chcete vystrilet krysi ktery chodi slepicim na zrni, je to pochopitelne jina...

Si schvalne zkuste chodit po lese v ruce s nenabitou, legalne drzenou kulovnici - tezko muzete nekomu vycitat ze to v nem vyvolava negativni emoce. Takze do toho nemichejme vzduchovky. V obou pripadech to ale nic nemeni na tom, ze by vam ji nekdo jen tak, beze vseho mohl zabavit. To proste v nasi pravni uprave neexistuje. To uz neni otazka myslivecke straze, ale loupeznika ozbrojeneho kulovnici.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 23 pro 2006 17:45

:lol: :lol: :lol: s tema policajtama si mi pripomel jednu prihodu ktera se mi stala asi jak mi bylo 13 :?: 12 tak nak- tata me vedl ke vzduchovce jeste sem ji ani neudrzel- tak 6-7 let ?- asi. ja a kamarad sme si sli zastrilet do jedny stary zahrady bylo nam tak 13 a ja mel starou sovetskou vzduchovku a kamos slavku z roku raz dva - strilime po slimacich , blbnem .. a zrejme se nekdo nasral a prask nas na fizlarnu :lol: to se pak deli veci :lol: me jak blbce napadlo- byl tam krasny plochy kamen- co to udela kdyz to po nem bouchnu pod uhlem by oko 30° :?: vsem je jasny ze se to odrazilo a jak se lehce zdeformovala tak vydavala takovy vrcivy zvuk- znate to. to se stalo v tren moment co se vyloupli 2 svestky za plotem zahrady :lol: :lol: jak jim ro zavrcelo nad hlavou tak se prikrcili- skoro lehli :lol: a sli po nas :shock: ja hned flintu strcil do tuje ktera byla hned vedle me a kamos taky- tak sme je tam postavili- napad jak hrom :lol: policajti pribehli a my se prochazime a delame jakoby nic :D ini- kde to mate? my- co? :D nakonec jim nezbylo nez zacit cmuchat- kamos ji tam oprel blbe ze byla videt a tak nasi skrys obevili- udelali na nas bububu vratili nam kvery a poslali domu- byli nakonec hodni chlapci v uniforme :lol: ale rad na to vzpominam - hlavne jak se malem plazili :lol: :lol:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 23 pro 2006 17:46

...........
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 01:53, celkem upraveno 1 x.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 23 pro 2006 17:49

.........
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 01:53, celkem upraveno 1 x.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 24 pro 2006 19:50

.........
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 01:53, celkem upraveno 1 x.
3022

Příspěvek od 3022 » 24 pro 2006 23:32

milius píše:Tak bylo mi 19, byl srpen a ta Slávka nebyla moje,tak jsem ji musel kámošovi zaplatit. :D Dneska se tomu už směju,ale nechtěl bych potkat 3022. :D
Podivej "experte", prestan me laskave napadat. Bohuzel jsi zjevne nepochopil pointu.

Nic mi do tebe neni. Ze jsi tedy v 19 neznal zakony teto zeme a nevedel, ze ti nikdo nic nemuze jen tak zabavit bez podstatnyho duvodu, aniz by to s tebou sepsal a notabene aby to pak jeste ziskal do sveho soukromeho vlastnictvi, tak tohle je zkratka ciste tvuj problem. Ze nekomu jen tak das vzduchovku kdyz na tebe udela bu bu bu, a bude ti tvrdit ze na to ma pravo, to me proste netrapi. Jen rikam, ze podle zakona to je blbost, ze ja bych mu nic nedal a on by nemel sanci. Kvuli blby vzduchovce bych se sice nenechal zastrelit, ale pochybuju ze by nejakej pomilenej myslivec byl ochotnej zajit v teto zalezitosti tak daleko a ja bych mu v takovem pripade doporucil at si na me klidne zavola policii a dal bych mu pripadne svoji adresu, at si to s tim svym vymyslenym zakonem na me zkusi.

A pokud je snad problem v tom, ze nezvladas pochopit ze prochazet se na verejnosti s cimkoliv co treba jen pripomina zbran neni tak uplne O.K. a ze se to "kupodivu" u vetsinove verejnosti setkava s odporem, coz tu a tam znamena nejake problemy a konflikty, takze si je to lepsi odpustit k vseobecne spokojenosti treba tim prenasenim v pouzdre, pak to je rovnez tvuj problem a vyresis-li si ho nebo ne, to me az tak nezajima.

Nemam jakykoliv zajem tu nikoho ponizovat ani se nad nikym povysovat. Jenze ty tvoje zdejsi interpretace zakonu zde byli jaksi hodne "sverazne" a tve nazory na to jak je vhodne nakladat e vzduchovkou zrejme budou asi taky takove, kdyz vidim ty tve reakce. Ovsem pokud si z toho minis delat osobni zalezitost kdyz na to poukazu, prosim. Ja ale nemam zajem a na takove veci museji byt dva.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 25 pro 2006 00:11

.............
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 01:52, celkem upraveno 1 x.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 25 pro 2006 00:13

...........
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 01:52, celkem upraveno 1 x.
3022

Příspěvek od 3022 » 25 pro 2006 00:26

milius píše:A nejvíce mě překvapuje,že když ti vedle poradim,tak reaguješ takhle,jakoby se tě to týkalo.
Mas pravdu. Ono se to toho vubec netyka. Ze neznas nase zakony, mas zrejme podivne nazory na "slusne" pouzivani vzduchovky a beres si osobne kdyz te na to nekdo upozorni. To se me opravdu netyka a nejake tve rady v jinych oblastech s tim opravdu nemaji nic spolecneho.
3022

Příspěvek od 3022 » 25 pro 2006 00:29

milius píše:3022 psal si mi:Nezlob se, nevim presne proc, ale tohle to co rikas ve me velmi mirne "vzbuzuje velmi negativni asociace" - nebo-li me to s odpustenim pekne sere. Ten tvuj pravni vyklad podle me nestoji za nic a v takovem pripade by myslim bylo lepsi mlcet, nez si tu hrat na pravnika. Uvazuj prosimte rozumne, jako clovek a divej se kolem sebe jak veci fungujou.



Nevím kdo koho napadá.Promiň já se jen bránim. :lol:
Tak se prosim zamysli nad tim jak se branis a pred cim. Mozna by bylo spis na miste priznat chybu a omyl nez jen ublizene reagovat - ne ze bych si tedy neuvedomoval, ze takove chovani vyzaduje opravdu velkou osobni silu. Ale tady se proste pletes a v tom to je. V nicem jinem.
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 25 pro 2006 11:15

2milius & 3022:
Ale no, jsou přece vánoce. :wink:
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

nejaky magazin o vzduchovkach

Příspěvek od tomcat » 13 úno 2007 00:53

nechcem zakladat novu temu tak hadam sa to sem hodi kedze sa tiez jedna o casopis o vzduchovkach
na nete som nasiel nejaky magazin skor zhromazdene informacie z roznych webov o vzduchovkach, nie je to komplet rocnik a nie je to ani najnovsie, ako som pozeral, su tam cisla z r.2004 a 2005, vyzera to na nejaku amatersku home made produkciu, viac menej mi to pripomina stiahnute z webu clanky dane do pdf
len tak som to zbezne prelistoval a nasiel som tam info o roznych "padacich" tercoch na FT, rozne prehlady vzduchoviek s recenziami, a rozne navody na upravy prislusenstva

myslim ze by sa to mahlo dakomu zist, ak nie tak hadam to cas zasa uprace do zabudnutia

ma to vyse 35mega (spakovane) a je to v anglictine
http://www.4shared.com/file/9596305/b4e ... n_mag.html
Odpovědět