Strelba ze vzduchovky na zahrade

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od BENNY » 23 zář 2011 15:59

To co psal Kubajz,jsem četl.Jenže ti měštáci jsi poslední dobou doblbnutí pořady typu Volejte 112 a jsou otravnější než státní a kriminálka dohromady a jsou schopní dát člověku pokutu i za to co by udělal až po 10 minutách . prostě ti kluci jsou takoví předvídaví :D Jeden známý málem dostal pokutu za to že si nekoupil lístek k placenému stání dostatečně rychle.Prostě zastavil ,zazvonil mu telefon o n ho zvedl a už mu klepal MP na okno. Oni si totiž vykládají paragrafy podle sebe.


Hail And Kill !
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od WohlmuthOta » 23 zář 2011 19:09

Nezájem, prostě musí jednat podle zákona, pokud nejednají, necháš si přivolat další hlídku, podáš stížnost atd. atd. Způsobů je mraky, důležitý je, aby ty si znal zákon, a že oni jsou blý a neznají ho je jejich problém. Stačí začít hrozit tím, že na ně podáš trestní oznámení za zneužítí pravomoci, pokud se toho dopouští.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od Alexxxus » 23 zář 2011 19:52

Kdysi ... před dávnými časy, v matičce Praze jsem koupil vzduchovku, v činžáku na chodbě, než jsem ji přenesl od vchodvých dveří do dveří auta ( cca 10 metrů ) projela hlídka a v ní dvě ružolící prasátka, a že tu kulovnici zabavujou. A teď přesně jak jsem jim odpoveděl ... jdi do hajzlu a jestli chceš hrabat na moji pušku tak si sežeň papír že jí smíš vzít do ruky. 80% fízlů nemá zbroják, to že nosí krochnu na boku neznamená že má právo hrabat na moji zbraň, nemá právní oporu. Smrdělo to že mne zahábnou z slovo HAJZL ale je to termínus technikus který není možno špatně vykládát je to jen expresívní význam slova záchod a jdi do záchoda není vulgarismus. A jak to celé dopadlo podal jsem stížnost na chování dvou policistů jejichž služení čísla jsem si vtipně natočil na mobilní telefon a ejhle oni byly z jiné části a ejhle a na Praze 5 neměli co dělat, ten jeden dělá zpět v domovině někde v Plzni asi hajzl bábu na nádraží a druhej snad je teď dokonce zavřenej myslím že jel v těch pokutách na burze v Buštěhradě.

Policajt a městskej obvzláště není bůh. A moc bych si přál narazit na policajtskýho blba ala Lázně Bohdaneč. Oni stačí Ti Žižkovský :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
izak
Příspěvky: 64
Registrován: 04 srp 2011 22:20

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od izak » 23 zář 2011 23:56

To co rika Kubajz je 100% pravda.
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011092101 az zacne platit novy silnicni zakon, je treba jej pouzivat, je tak silene prisny, ze dle jure plati uplne na vsechny moznosti nevypovidat ;-)

jinak Mestak nesmi nosit viditelne zbran, pokud ji ma a nema ji skrytou, doporucuji natocit a podat trestni oznameni na to, ze me ohrozoval, pokud prudil, prijde tim mimochoem o praci. Kolegu takhle zastavil mestak a tvrdil, ze ma zaplatit pokutu za rychlost, tedy chtel vedet, kde ma znacku ze muze merit a cim jej zmeril, rikal ze nema blbe kecat a ze jej zmeril tachometrem. Zavolal 150, podal trestni oznameni, ze jej policista meril neschvalenym zarizenim a ze se tim dopustil podvodu a ze ma viditelne zbran, kterou mu zde vyhrozuje, nebot si porad toci opaskem a proto je zavolal, ze se citi ohrozen zbrani na verejnosti ... mestak byl v soku, zvlaste proto, ze prave zjistil, ze porusil zakon ze ze prijde o praci, rozbrecel se, nechal tam blikaci auto a utekl do pole jak maly kluk ...vsichni se tomu smali, protokol zahodili a a jeden z policistu jim to auto odvez na sluzebnu ... oni totiz policiste nemaji radi mestaky, nebot jsou to casto fakt lidi, co se nedostali k normalni policii, tedy nenapsali testy a to ani opakovane, tedy jsou to casto celkem slusne paka.

Ale bacha, kdyz o neco jde, tak je vzdy nekdo podrzi, zacnou se mstit.

NEVYPOVIDAT proti sobe je opravdu velice dulezite, dokonce pokud chchi spolupracovat, tak doslovne posloucham policisty a odpovidam idealne ANO/NE a nebo nic nerozvadim, minimum slov. Bacha na to, pokud nevypovidam, nebo si sami sepisi co na miste zjistili, nic jim nepodepisovat, rict jim treba, ze ti to pravnik zakazal nebot povinost neco podepsat nemas.

Pamatuj na to, ze urednik je vohnout a policista casto taky, nebot jim nejde o to kdo je vinen, jim jde o to neudelat zadnou chybu ! A dale vsichni chteji vyvijet cinnost, aby prokazali, ze jsou uzitecni a potrebni, tehle umele prace si udelaji kupu, policistu je zde naprosty prebytek a tak otravuji obcana, nekde jsem cetl, ze na desitky obcanu je jeden policista a ten pak prudi lidi.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od Artifex » 23 zář 2011 23:59

Měšťák neskrytě nosit může, přečti si zákon, zatím jsem teda neviděl měšťáka nosit skrytě.
Máš vůbec zbroják?
... a taky nedoporučuju ohledně skrytého nošení prudit členy ochranky ČNB při výkonu povolání, na ty se to taky nevztahuje...
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
izak
Příspěvky: 64
Registrován: 04 srp 2011 22:20

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od izak » 24 zář 2011 00:12

Jinak poridil bych si nahravaci kameru !
Pokud je soused pako, tak ti muze vlezt na zahradu a posbirat vystrelene diabolky a tvrdit, ze mu to lita na zahradu, samozrejme diabolka neni naboj a tak podle me nelze prokazat, ze byl vystrelen prave z tvoji diabolky.

Pokud dojde k nejakemu sporu na urade, chladnokrevne se zdrz cehokoliv, rikej jen nutne minimum, trvej na paragrafech, ktere porusujes a vyzadej si cas na jejich prostudovani, nic jim nepodepisuj, cemu nerozumis.

Mas dokonce belkou sanci, ze si soused vymysli uplne pohadky, chtej kopii zaznamu z jednani a pokud tvrdi evidentni nesmysly, trvej na odbornem posudku, pokud mu totiz prokazes, ze lze, dopustil se trestneho cinu krive vypovedi a dostanes ho do vezeni, nebo spise podminecne odsouzeni a to zajisti, ze uz ho ani nenapadne prudit slusne lidi.

Jinak skutecne zajisti, aby nic nelitalo na jejich zahradu, bouda je v poho, klidne dej i desky, nebo plechy k plotu, taky je dobre, si dat proti takovemu sousedovi zivy plot, nebo takove ty zabrany na plot, mi mame zelene, 1. nam sem pak nevidi, 2 mel tam bordel a nehodlali jsme se na to divat ;-)
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od Artifex » 24 zář 2011 00:18

" diabolka neni naboj a tak podle me nelze prokazat, ze byl vystrelen prave z tvoji diabolky"
Předpokládám žes myslel zbraně... a to je taky blbost, vývrt je otištěný i v diabolce takže je balisticky prokazatelné z které zbraně byla vystřelena.
Řekni mi, odkud taháš svoje moudra?
... a ještě podle gramatiky: Bylo Ti už vůbec 18?
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
izak
Příspěvky: 64
Registrován: 04 srp 2011 22:20

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od izak » 24 zář 2011 00:27

K noseni zbrani mestaky:
Zakon jsem necet ja, ale pravnik, ktery tohle radil, to ze 99% mestaku porusuje zakon je proste fakt.
Mestak musi mit zbrojak a ma zbrojak na zbran pro vykon povolani a mestak ji musi nosit skryte a nesmi s ni nikoho ohrozovat, nebo si s ni neco vynucovat, uplne stejne, jako kterykoliv obcan. Mimochodem jsem se na to ptal policisty ze zasahove jednotky a ten mi to potvrdil (on ale neni mestak, takze on muze, de fakto 60% zasahu dela primo se zbrani v ruce)

Mestak ji ma pravo pouzit rozsireneji nez obcan, ale de fakto jen v krajni nouzi.

Jinak co se tyce nevstupovani policie na pozemek, tak protoze jsem zaba na prameni, tak reknu, jak to delaji, jeden rekne, panove necitite plyn, unika plyn, tohle sepisi a vykopnou dvere ... sli zastavit plyn, nebot hrozilo akutni obecni ohrozeni ktere nesneslo odklad a maji v tom pripade pravo vniknout bez soudniho povoleni kamkoliv.

Stejne jako 80% dopravnich znacek je neplatnych, bud lezi vice nez 1m od hranice komunikace, nebo ma protizakonne dodatkove tabulky, ktere ovsem nemaji zadny pravni vyznam, takze je to to same, jako by tam vubec nebyla a plati jen znacka, presto se za to davaji pokuty, protipravni nutno dodat ... ja vim, ze je to jak u blbych na dvorku, ale ja uz mam police a uredniku tak akorat dost a presel jsem k 0 toleranci tehle vohnoutu, nehodlaji se chovat slusne a cesta do Finska me totalne zlomila, nebot tam se chovaji uplne jinak. Pochopil jsem, ze neznaji slitovani, ze vedi ze jsem sice nevinen, ale pokuta musi byt, vsichni jsou chapavi, ale je to jen divadlo, pak uderi a vyhrozuji.
Uživatelský avatar
izak
Příspěvky: 64
Registrován: 04 srp 2011 22:20

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od izak » 24 zář 2011 00:42

No ted, kdyz strilim do terce v lapaci, je s ni placka! ... chtel bych videt, kdo co dokaze ;-)
Zkusim vzit diabolku, ktera je ve dreve a podivat se, zda je tam zavit otiskly.

Diabolka se totiz od naboje dotyka zavitu jen na 1 nebo 2 mistech a ty plosky jsou velice male, na rozdil od naboje, kde je plocha velka a zavit je velice zretelne viditelny.

PS: jsme mirny disk-grafik, nehlede na to, ted v praci pisi vyhradne anglicky, na VS jsem se naucil rychlocteni a jak preskakuji pismenka pri cteni, nekdy tak i pisi, stejne jako nekdy prehodim pismenka a ani si toho nevsimnu, jenom kdyz si to po sobe prectu a soustredim se. Naopak upozornovani na gramatiku se bera za absolutni fopa ;-) to bys ale vedel jedine tehdy, kdybys delal na mezinarodnich skutecne odbornych projektech.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od Artifex » 24 zář 2011 00:47

Tak je právník vůl a doporučuju vám oběma abyste si zákon přečetli, je to tam jasně napsané ;)

Pro osvěžení paměti:
Zákon o zbraních
předpis č. 119/2002 Sb.
§ 28, odstavec 3d:
Strážník obecní policie je oprávněn nosit zbraň viditelně při plnění úkolů obecní policie.

Diabolka se taktéž nedotýká vývrtu hlavně jen na 2 místech ale naopak, většina vzduchovek má až 12 drážek a balistik je schopen i z rozpláclé diabolky zjistit jelikož se diabolka deformuje předen daným směrem, drážky z vývrtu i na zdeformovaném olovu jdou zpětně odečíst stejně jako na zdeformované střele jakékoli jiné zbraně.

Ohledně gramatiky tady buzeruju víc lidí, pracuješ-li na mezinárodních projektech tak bys také měl vědět že nic jako fopa není ale existuje taková záležitost jako faux-pas. Spousta lidí tady komunikuje ve více jazycích, to Tě neomlouvá, já také mám rozpracované věci v angličtině a němčině a píšu gramaticky správně.
Ty by ses měl stydět za svou neznalost zákona.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
izak
Příspěvky: 64
Registrován: 04 srp 2011 22:20

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od izak » 24 zář 2011 01:43

Jenze to neni jediny zakon a ten zakon rika, ze pouze pri plneni ukolu ! ... plneni ukolu je definovano jako neco, co mu bylo dano prikazem.

Treba silnicni kontrola MP neni ukol, pri kterem je schvalena zbran a neni ji opravnen pouzit bez zjevneho ohrozeni (ad absurdum, ze by mi maval zbrani pred oknem).
Takze o techto ukolech je pak zaznam o pouziti zbrane. Dokonce pokud policista opusti svuj rajon, musi ji okamzite schovat (to mu mimochodem rika i mnohy interni predpis, ci vyhlaska)


Je totiz divne, ze zasahovka schovava zbrane jakmile to je jenom mozne, treba pri prestavce na obed. Muzu se na to jeste jednou zeptat cloveka, co se zbrani denne dela a pouziva ji zcela bezne protoze ten mi to potvrdil, ze mestaci plavou v tomhle na vode (asi je tam hoden predpisu, ktere se pak proveruji), ale do dusledku jsme se o tom nebavili.

Mozna ze je to v tom, zda ji jen nosi, ci s ni hybe na opasku a zda vypovim, ze se citim byt ohrozen zbrani, protoze pak sepise protokol o uzity zbrane a proc byla pouzita. Zjevne to problem je, kdyz to pak nasledne Police CR resila, samozrejme to nedoporucuji uzivat na slusne strazniky s temi se lze slusne domluvit a resit vse jako slusny clovek. Bezduvodne mi s ni vyhrozovat nemuze, ani ohrozovat ... treba jeden clovek se vylekal jen kdyz jsem dones krabici se zbrani, kde byla vyobrazena, mimochodem vzduchovka zrovna koupena ... asi by nebylo spatne, kdyby byl obal cerny.

Takze kdyz si to vztahnu na sebe, nase obec policii nema ;-) neni potreba, nekrade se u nas. Tedy mestaky jsem jednou upozornil, ze zde nemaji vubec co delat, okamzite nasedli do auta a zmizeli ... od te doby jsem je nevidel, zde treba sluzebni zakon evidentne porusili, nekdo jim rekl, ze lide tam bezne stavaji na chodniku (vidina pokut), me chteli pokutovat za to, ze jsem zastavil na ceste a sel si otevrit branu a zavrit psa ... takze byli mimo obec, meli viditelne sluzebni zbrane ... 2 porusene zakony a vsadim se, ze tech predpisu co je a neni sluzebni ukon a co se rozumi vyhrozovani zbrani je vice. Asi si myslel, ze kdyz tam jezdi mestska doprava, je to soucast mesta ... zvlaste pomohlo rict, tohle je ta a ta obec a ze neni soucast jejich mesta ... takze jak je to s tim zakonem ? ;-)

PS: Temi 2 misty nemyslim zavit, ale diabolky z profilu, tedy u hlavy a na konci (ta "sukynka"). Ano vim jak to vypada, strili se do buniciny a zkoumaji se zarezy, pak se strili nekdy do pancire a zkouma se deformace. Ovsem presnost diabolek neni takova, jako uz brani, mam i strelivo, kde co kus, to original ... mozna by bylo zajimave to overit na nejakem srazu, mnoho vzduchovek a treba JSB je celkem presne na tento pokus.
Uživatelský avatar
izak
Příspěvky: 64
Registrován: 04 srp 2011 22:20

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od izak » 25 zář 2011 12:33

Tak jeste k tem mestakum, tak ukon/plneni ukolu je de fakto vse co cinni v souladu se zakonem a pokud jsou na uzemi sveho pusobiste.

Takze muzou nosit zbran, nesmi s ni vyhrozovat a nesmi se dopustit protizakonneho jednani, jedine ze by to jejich nadrizeny vzal na sebe, ze jim to prikazal a nesl za to trest.

Ve vsech ostatnich pripadech musi zbran schovat, stejne jako obcan se ZP.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od Artifex » 25 zář 2011 20:46

... a co jsem asi psal včera... ještě že to uznáš.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od OneTouchy » 24 říj 2011 12:46

o tom,ako postupovat v pripade,ze by sused na mna zavolal policajtov,ze strielam vzduchovkou vo dvore,sa tu uz pisalo dost...ale co ked ten sused je tak sprosty,ze ked ma uvidi ako si strielam napr. s HW100 s moderatorom a bude si mysliet,ze je to nejaka malorazka s tlmicom a zavola policajtov? tiez mozem odmietnut vypovedat? pripadne mi bude dieselovat vzduchovka a on zavola policajtov s tym,ze mam doma upravenu vzduchovku?
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od BlackAdder » 24 říj 2011 14:51

je to furt to samé... i kdybys nakrásně střílel z kulometu, tak pořád máš právo nepodat vysvětlení. Akorát pokud si budou cajti myslet, že tam pácháš trestnou činnost např.nedovolené ozbrojování, tak ti na tu zahradu třeba vletí zásahovka :D
Odpovědět