strelba

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

tom 955i
Příspěvky: 80
Registrován: 15 led 2009 19:17

Re: střelba

Příspěvek od tom 955i » 09 říj 2010 21:24

ahoj, tak mam jen menší nazor, dnes jsem byl na závodech va zruči nad sázavou ,o krále střelcu střeleckeho revue, a poprve jsem strilel ze škorpika ,neboli skaraba a musi jen doporučit, byl jsem velice skepticky vuči teto zbrani a hlavne ráži, střílelo se na 50 metru ..leh... klek...a stojak...10 ran do terce ,musim podotknout ze nejsem zadny miřenkař , dal jsem 280 b coz je pry super vysledek ,lonsky vytěz mněl 269b ,ale co čert nechtěl ,sešli jsme se tam 4 se stejnym vysledkem a šli jsme do rozstřelu ,no a tam jsem maznul jednu nulu a jsem bramborovy škoda ,vytěz zjiskal noveho skaraba ,kouknete na terce a posudte sami
Přílohy
100_0322.jpg
100_0324.jpg
100_0323.jpg


Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: střelba

Příspěvek od andreapipo » 09 říj 2010 23:15

Předpokládám, že obouruč a s opěrkou.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
tom 955i
Příspěvky: 80
Registrován: 15 led 2009 19:17

Re: střelba

Příspěvek od tom 955i » 10 říj 2010 11:48

oboruč ,ale mněl jsem natažene ruce ,střilel jsem jako z pistole
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: střelba

Příspěvek od Alfonss » 10 říj 2010 21:01

Lanius píše:@Alfonss

Do 30 let nejspíš na artrózu vymyslí lék. :)
Kromě toho, nedostanou ji všichni.. a trochou důsledného cvičení se dá lidský organizmus dokopat ke spoustě změn. Imho, kdybys tři roky cvičil několik hodin týdně sílu horních končetin, mohl bys nejspíš používat Desert Eagle anebo podobnou cihlu stejně pohodově jako Glocka...
Já sílu horních končetin cvičím soustavnou těžkou fyzickou prací cca 10 hodin denně ale s Desertem bych na mířenku nešel. Zjevně moc netušíš co znamená mířená střelba, na kterou shání pistoli kolega andreapipo... On i ten Glock na střelbu dle ISSF je vcelku nepoužitelná zbraň...
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: střelba

Příspěvek od Lanius » 10 říj 2010 22:44

A psal jsem, že je Glock anebo Desert Eagle vhodný pro sportovní terčovou střelbu dle ISSF? Tak potom..
Je to prý zbraň celkem přesná, ovšem na děrování papíru je ten kalibr zbytočně silný... imho mne zajímá, proč se vlastně sportovní střelci serou s .22 LR. Pokud by přešli na lasery, náklady by šli dolů, a bylo by to pouze o míření, na alchymii kolem nábojů by mohli zapomenout.

No, že pán by rád sehnal terčovou pistoli v .32 ACP a chce ji za málo peněz, to je sice hezké, ale nejspíš bude mít smůlu, kvalita něco stojí, pokud náhodou nenalezne někde nějaký starý ale ještě dobrý kus, podobně jak je to se všemi těmi jednorannými terčovými malorážkami.. ovšem, nemýlím-li se, .32 ACP není moc běžný kalibr pro terčové pistole.. a proto taky tento thread šel trochu off topic.
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: střelba

Příspěvek od andreapipo » 10 říj 2010 23:44

No, zrovna dneska jsme stříleli v Berouně a jedna z disciplin byla mířená střelba jednoruč, ale 15 ran za 6 min. Takže do klasické mířenky to mělo dost daleko a dost jsem v ruce cítil únavu a jak jsem si všiml, nebyl jsem zdaleka jediný. 4 body dolů toho byly důkazem. Jo a mimochodem, ráže .32 je prý královská ráže a právě že je velmi vhodná pro mířenku. Všechny špičky s ní střílí, jenže oni na to mají, já ne - bohužel. Terčové speciály jsou jedině v této ráži.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: střelba

Příspěvek od Joezbrna » 11 říj 2010 10:16

... imho mne zajímá, proč se vlastně sportovní střelci serou s .22 LR. Pokud by přešli na lasery, náklady by šli dolů, a bylo by to pouze o míření, na alchymii kolem nábojů by mohli zapomenout.
Jenže právě kouzlo střeleckého sportu spočívá mj. ve zvládnutí konstrukce a funkce palné zbraně. Taky bys moh říct, že rallye nebo formulové disciplíny by se mohly jezdit na trenažerech, a ušetřily by se obrovské náklady se stavbou tratí, konstrukcí a provozem aut, a ještě by to bylo mnohem bezpečnější :mrgreen:
A nastuduj si význam zkratky imho :lol:

A propos .32 ACP je u nás asi druhá nejčastější pistolová ráže (nepočítaje malorážky). A současně nejslabší ráže povolená pravidly mířenky pro velkorážnou pistoli, proto je mezi mířenkáři tak oblíbená (nedostávají "příplatek" za faktor, nepotřebují stop-efekt, stačí jim, když to doletí k papírovému terči).
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: střelba

Příspěvek od Lanius » 11 říj 2010 10:48

@andreapipo
Ale co myslíte pod názvem "terčový speciál"? Pistole v .22LR do té kategorie nepatří? Pokud netrpím halucinacemi, viděl jsem zatím spousty fotografií prapodivně tvarovaných a velice drahých pistolí, prý používaných na různých soutěžích, které rozhodně nevypadali, že by byli určeny na to, aby je běžně nosili civilisti anebo vládní poskokové..
Jenže právě kouzlo střeleckého sportu spočívá mj. ve zvládnutí konstrukce a funkce palné zbraně. Taky bys moh říct, že rallye nebo formulové disciplíny by se mohly jezdit na trenažerech, a ušetřily by se obrovské náklady se stavbou tratí, konstrukcí a provozem aut, a ještě by to bylo mnohem bezpečnější
Zvládnutí konstrukce.. konstruují si střelci vlastní zbraně? :) A rozdíl v chování opakovací malorážky a teoretického terčového laseru by byl asi v tom, že ten laser by nekopal, a že paprsek neletí po eliptické dráze (technicky vzato letí sice jo.. ale nějak to není zajímave pro ty vzdálenosti). Ale já to myslel spíše žertem..

U té formule... imho, možná by to bylo lepší. Pokud by celý závod byl ve VR, snížily by se náklady. a mohlo by to dělat více amatérů (tedy ne těch, co jsou za to placeni). Stejně, celý ten sport nechápu. Proč se na to lidi dívají? Mně sledování formule nebo rallye přijde stejně zajimavé, jako sledovat růst trávu v zahradě.. (zase, pro jezdce to může být dobrá prdel)
A propos .32 ACP je u nás asi druhá nejčastější pistolová ráže (nepočítaje malorážky). A současně nejslabší ráže povolená pravidly mířenky pro velkorážnou pistoli, proto je mezi mířenkáři tak oblíbená (nedostávají "příplatek" za faktor, nepotřebují stop-efekt, stačí jim, když to doletí k papírovému terči).
No, to dá rozum.. když jde pouze o děrování papíru :lol:
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: střelba

Příspěvek od Joezbrna » 11 říj 2010 11:03

Zrovna zpětný ráz se dá simulovat, ona terčová malorážka stejně žádný nemá :lol:
Ale co takhle přechodový kužel, kalibr střely, sebemenší nepřesnosti v ústí, u rychlopalby dynamická rovnováha všech pružin a pohybujících se hmot, otěr střel=zanášení hlavně=zhoršující se přesnost v průběhu závodu... prostě jedna věc je mechanický děj popsat počítačově, druhá věc je předvést to v realitě. U těch aut je to ještě křiklavější.
Pro začátek - pořiď si vzduchovku, jakou uznáš za vhodné, a zkus trefovat to, co trefujou kluci na FT. Uvidíš, co všechno hraje u střelby roli...
Střelec si zbraň nestaví, ale (pokud to myslí vážně), tak ladí, upravuje, a to tak, že hodně. Já mám jednu zbraň na nošení, i na srandazávody v obranné střelbě (LOS), ale už tam jsou základní věci odlišné od provedení z fabriky (miřidla, leštěná odlehčená stojina spouště, domek se stavitelným dorazem).
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: střelba

Příspěvek od navip » 11 říj 2010 11:13

Trochu jste zabloudili s tou ráží-sportovní speciály se vyrábějí v původně revolverové ráži .32 SW Long, nikoliv .32ACP (7,65 Brovning), buď jako samostatná pistole , nebo častěji jako výměný závěr k Standardní pistoli .22LR např.Walter GSP a podobně -velice drahé.
Vzdledem k tomu že zájemce má čízu 75 TS tak nejsnažší je pro ni nalaborovat se středně těžkou střelou terčový čajíček a přebíjet.Kope to skoro jako 22LR v lehké pistoli.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: střelba

Příspěvek od Joezbrna » 11 říj 2010 12:59

Aha, fakt jsou i pistole na tento původně revolverový náboj, to mě vůbec nenapadlo, vždycky jen vidím pistoli ve dvaatřicítce a neřeším to :wink:
Dík za upozornění.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: střelba

Příspěvek od andreapipo » 11 říj 2010 14:01

Lanius: Já ale chci něco v ráži .32, proto se nebavíme o ráži .22. Samozřejmě, že i v této ráži existují terčové speciály, ale rovněž velmi drahé. Nevěnuji se "mířence" na špičkové úrovni a tak o těchto zbraních ani neuvažuji. Stačí mi něco "vhodného", např. jako je TS vhodný pro VP, VStP i VPs, tak něco takového v ráži .32, ale vidím, že zde nikdo o ničem takovém nic neví, mě se zatím také na netu nepodařilo nic kloudného najít a tak to asi opravdu skončí tím přebíjením 9mm.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: střelba

Příspěvek od navip » 11 říj 2010 14:21

No oni se kupodivu takové sportovní-terčové pistole dělali,např Bersa vyráběla kopii Waltra PP v ráži 7,65 Br. s prodlouženou 5ti nebo 6ti palcovou hlavní s muškou na konci ,ale to je už moc let a těžko to seženeš. Možná pan Zendl by ti něco upravil z ČZ 83,vyladit spoušť a novou delší hlaveň,ale co by to stálo ? Navíc ona taková nepříliš těžká pistole 7,65 Br. kopne ostřeji a nepříjemněji než terčová 9L.
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: střelba

Příspěvek od login89 » 11 říj 2010 15:35

Vidím, že revolver je z výběru vyloučen, ale nějaký pěkný v ráži .38 SPL by byl ideální - střílet z něho Wadcutery, tak by ani nevadilo, že by to byl nějaký lehčí tří nebo čtyř palec (z hlediska zpětného rázu).

S normálními střenkami by šla střílet VStP a s anatomickými VP. Revolver má pro klasickou sportovní střelbu lépe umístěné těžiště, delší záměrnou... Doporučoval bych nějaký starší Smith and Wesson, ten bude mít i skvělou spoušť a stavitelná mířidla.

7,65 Br. není zrovna moc terčové střelivo a je prakticky výhradně plášťové, což by mohl být u VP problém.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: střelba

Příspěvek od Joezbrna » 11 říj 2010 16:37

Každou chvíli někdo prodává Grand, ale ten se dělal tuším jen v 22 a 38, v 32 jsem jej neviděl...
Na rekreační mířenku se prý hodně používá i Holek. Jenže zadání znělo pistole, nikoliv revolver...

Střely se dají sehnat, případně si i sám odlévat, ale přebíjení 7,65Br. je ojeb, psal jsem to níže, kámoš už nádobíčko na tuhle ráži prodal, a asi ví proč :wink:

Ještě mne napadla Beretta řady 7x, ale delší zbraně zamýšlené na terčovou střelbu (73, 74, 75) jsem u nás snad neviděl. V 7.65 občas někdo prodává Berettu 70, ale to je krátký malý prcek, to už je lepší ta CZ-83...
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Odpovědět