Strelba se psem

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 26 dub 2009 06:55

to epetr

Jen pro pořádek, je to dobrman.
A teď jsi se skutečně předvedl. Řeknu Ti, co by se stalo, pokud by na střelnici byl i někdo další-většinou jsem tam sám. Ten dotyčný by mě asi pořádně seřval, a to samozřejmě zcela oprávněně a řekl by mi něco v tom smyslu, že když neumím psa zajistit tak, aby neutekl, tak ho tam nemám brát. Ale troufám si říct, že by nikoho ani na vteřinu nenapadlo, že by měl po tom psovi střílet. Leda, že bys tam byl Ty:-) Ale myslím, že kdybys ho viděl, tak bys to taky nedokázal.

Tady se můžeš podívat, jak je hrůzostrašnej.....http://www.bartolomej.borec.cz/fotogalerie.html

Víš, tohle je jeden z důvodů, proč nás střelce lidi nemají příliš v lásce. Už jsem si toho všimnul na zkouškách odborné způsobilosti. To bylo samé: na člověka bych to nikdy nezmáčnul, ale těch agresivních psů je všude plno, takže až půjdu běhat a nějakej na mě skočí, tak nebudu váhat ani chvíli.... Prostě děsně silácký řeči. Chce si to uvědomit, že existují i jiné zájmové skupiny, jako např. "pejskaři" a zkusit se na věc podívat i z jejich pohledu. Když člověk patří do obou, tak to jde samozřejmě snáze. Pak zjistíš, že většina lidí se ZP jsou v pohodě a stejně tak i většina lidí, co vlastní služební plemena je nemají od toho, aby s nima ohrožovali okolí.
Já např. nosím při večerním venčení pistoli a už se mi dvakrát stalo, že sousedovi utekl dobrman, který trpí agresivitou ze strachu-prostě se bojí psů a tak na ně hned útočí. Můj pes je pořád štěně a rozhodně mu neudělalo dobře, když se na něj tenhle 8 letý a mnohem silnější pes vrhnul. A hezky to taky nevypadalo. Ale ani na chvíli mě nenapadlo, že bych jeho psa zastřelil. Prostě jsme je odtrhli, soused se mi stokrát omluvil a tím to skončilo. Takhle to řeší normální člověk....


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 26 dub 2009 07:09

DarkAce píše:2 Alfonss: Před pár lety, jsme se přestěhovali na vesnici a tak už mám za sebou s myslivci mnoho zážitků.
No to je možná ono. Bydlím na vesnici od narození, takže už jaksi vím jak to chodí, myslivců znám opravdu spoustu a znám mezi nimi i ty debily, lae je to opravdu malé procento.Jenže ti debilové jsou prostě vidět....
A co se týče vesnice..... všichni jsou tady odvázaní z lidí, co se přiserou z města a myslí si že sežrali všechen rozum světa a my vesničani jsme jen ubozí burani a vidláci.... sorry za tuhle podpásovku, ale moje zkušenost je taková. Mám dvoje sousedy kteří přitáhli z bytu do rodinného domku, myslí si že před nima každej padne na prdel a mají pocit že když jdou jednou za půl roku s čoklem do lesa, že si můžou dovolit absolutně vše. Zatímco starousedlík v klidu vezme pometlo a zamete chodník před barákem, tak přistěhovalec radši napíše 5 dopisů na obecní úřad, aby mu někdo přišel zamést. A co se týče procházek.... co je má nějakej buranskej myslivec obtěžovat, když jejich krásnej psík honí zajíce, že? Namísto označování myslivců za retardy radši začni nejprve sám u sebe.... nevím co jsi zač, ale podle toho jak jsi se projevil, mám pocit, že jsi právě ten typ, co se přisral na vesnici a dělá tam problémy....a určitě jsou tam z Tebe všichni strašně odvázaní....

Jinak o myslivosti nemáš ani páru a meleš opravdu pěkný srance, zkus si o tom něco přečíst. Já bych u nás uvítal, kdyby myslivci doslova a do písmene vymlátili polovinu těch miloučkých daněčků a srnek, jim by se také ulevilo, protože by nemuseli platit ročně desetitisíce za škody na lesních kulturách způsobené právě dančí a srnčí zvěří. Takže se zkus dát do toho retardovanýho mysliveckýho spolku a zjistíš, že i kdybys měl plnej mrazák, tak tě to stojí takový peníze, že Ti tu zastřelenou chuděrku starou srnku NORMÁLNĚ MYSLÍCÍ člověk závidět nebude....

Leeoo: jo, myslivci jsou pytláci a tobě už z té armády taky docela mrdlo v kuli co?
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 26 dub 2009 08:28

To Pavouk: moc pěkný štěně, je pravda že pokud by na mě zavrčelo na střelnici tvoje neposlušný štěně, tak bych ho spíš pochválil že už mu to jde jak dospělímu. :-)
Nebudu mluvit o žádné modelové situaci, ale uvědom si že je spousta lidí co má strach ze psů a ze zvířat obecně. A vsadil bych se že někteří lidi si ten zbroják udělali právě proto. Znám dokonce člověka co má hysterické strach z koček!
Je nutné si uvědomit že "každej sme nějakej, jen Jožka je Černej"
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 26 dub 2009 08:33

To je další kapitola, myslivci vs. pejskaři:-)
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

S

Příspěvek od Apevia » 26 dub 2009 09:42

S Alfíkem občas nesouhlasím, ale teď si to opravdu vystihl! Tyhle lidi, co si myslí, že snědli Šalamounovo hov** o tom neví vůbec nic. Jen se někam přiserou a pořád dělají problémy! Jó, s těmahle lidma je problém :(
Cogito ergo armatus sum.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 26 dub 2009 11:52

2 Pavouk

Jo tak, já si představoval že se na mě žene něco takovýho:
http://www.javno.com/slike/slike_3/r1/g ... 217131.jpg
A hlavní zájmovou skupinou v tu chvilku bude moje maličkost :twisted: :twisted:

Jasně, to štěně nikoho nevyděsí. Na druhou stranu za dva roky může bejt vše jinak. Ale to nic nemění na tom, že zbytečně toho psa vystavovat hluku je blbost.
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Příspěvek od Leeoo » 26 dub 2009 12:13

[quote="Alfonss"][/quote]
znám nimrody a vim kolik zastřelí chráněných živočichů, proto ten názor na ně, tutu zálibu dělají i vysoce postavení policisté(myslivci)

setkal sem se i s nimrodem co říkal, že pokud potká rysa tak ho zastřelí, jiný totéž říkal o orlovi

-trávení v oblasti bažantnice a kachních farem je pro ně běžná věc
-střílení prasat z boudy kde má topení a pár metrů před je pro prase připravený žrádlo je taky docela divný
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 26 dub 2009 12:33

Stejně tak bych mohl podle Tvé logiky Tebe a 99 procent ostatních lampasáků nazvat zloději, protože jsem se setkal s tím, že někteří prodávali výstroj ukradenou v armádě.... a lampasáci jsou (stejně jako myslivci) všichni stejní, tudíž jsou to zloději.

Pěkná pičovina, co?

Trochu se nad sebou zamysli, než vyplodíš další moudro....
DarkAce
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2009 18:23

Příspěvek od DarkAce » 26 dub 2009 12:46

No k tej podpásovce. Mezi lidma tu skutecne moc oblibeny nejsme. Otevrene rikam, ze v Praze kde studuju chodim v noci beze strachu. Tady bych v patek vecer do vesnice vyrazil jen velmi nerad. Nikdy nevim, kdo si rekne "Co takhle trochu pocuchat syna ředitele školy, kterej nás tam 9 let trápil". Bez jakýhokoli měšťáčctví řikám že většina lidí sou tu dementi, 9 let na základce berou jako hroznou křivdu a cítí potřebu se za ní mstít. Večer strávený v hospodě opíjením se do němoty je pro ně každodení záležitost a vrchol kultury. Vymlácený okna u nas doma nebo ve skole jsou jev tak bezny, ze uz je ani neresime. Ted jen hledame nejblizsi prilezitost, kdy vypadnout a vratit se do mesta. Soucasne moji nejvetsi kamaradi jsou z vesnic, takze se asi neda tvrdit, ze bych trpel nejakym odporem ke vsemu z vesnice.
A ty chuderky staricky srnecky...uz vidim KOHOKOLI z myslivcu co tu znam, jak nekolik dni chodi cekat na srknu, necha odejit vsechny protoze maji moc hezke paruzky, vypadaji zdrave, mlade, cile...a pocka si na starou, osklivou, nemocnou. Nerikam ze to tak je u kazdeho, ale jeste jsem nepotkal myslivce, kteryho vy mi tady popisujete.
A strelba na orla (spletl si ho s kachnou) a do vlastních řad (spletl si ho s prasetem)...rekni mi, jak ten myslivec identifikuje zdraveho/nemocneho jedince vhodneho/nevhodneho k chovu, kdyz ho pozoruje tak "peclive" ze si splete orla s kachnou a prase s kolegou.
Vytapene posedy u hromady krmeni, posedy v pulkruhu kolem hromady krmeni,...vsechno jsem to videl a abych uveril v poctivyho myslivce bych potreboval vic presvedcovani nez abych uveril v poctivyho politika.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 26 dub 2009 12:47

Zaujímavé že nespomínate napr.: zakrmovanie, brigády a iné činnosti s tým spojené, alebo sa to dneska už nerobieva? Keď som so starým otcom chodieval do lesa tak to bolo prevažne o tom a nie o "vraždení zvieratok".
Niektorým jedincom by som doporučoval si niečo o tom naštudovať - možno by potom hovorili inak.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 26 dub 2009 12:57

DarkAce: Jo, takže ty žiješ na vesnici kde jsou většinou dementi a vaše famílie je normální a všichni vám křivdí.... Tak už tento výrok mi o Tobě říká docela dost a divím se, že máte jen rozmlácený okna, protože takový lidi by potřebovali dostávat pernamentně do držky, aby táhli tam odkud přišli....Nechtěl bych s tebou mít dvojdomek...
DarkAce
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2009 18:23

Příspěvek od DarkAce » 26 dub 2009 13:14

Kdybys se mnou měl dvojdomek, ani nevis jestli sem doma nebo ne. Bydlíme ve školním bytě na konci vesnice. Já tu trávím víkendy a behem nich jsem doma nebo venku v polích se psem. Rodice se tu po 11 letech pravidelne stýkají asi se tremi rodinami. S ostatními si nemáme nikdo co říct. Lidi co byli ve skole v pohode se brzy odstehuji a zustavaji ti, kteri meli ctyrky a petky. Ti se msti za to, ze museli 9 let strávit ve skole, kde je nekdo proti jejich vůli vzdělával. Tak mi pověz, co jsme jim tak osklivého provedli, ze sme si zaslouzili vymlácená okna a pomluvy?
Asi patris k tem vzdelanejsim (bez ironie), kdyz si ani nedokazes predstavit to co sem popisoval v minulem prispevku a vypíchneš odtud jen to, ze sou tu dementi. Taky sem to nechapal. Asi to musi clovek videt a zazit.
Driv byla na vesnici takova "svata trojice". Starosta, farář a ředitel. Ted starostovi každej závidí, nadává a radí, na faráře všichni prdí a ředitel je veřejný nepřítel č.1.
Udělali jsme si od psů takovou odbočku přes myslivce a vesnické vztahy. Já to uzavřu slovy "Psa na střelnici nebrat, nebude se mu to libit" a už se nebudem hádat...neshodnem se, ač (nebo právě proto) že máme všichni svým způsobem pravdu.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Jo je

Příspěvek od Apevia » 26 dub 2009 13:14

2Alkaj: Jo je to tak... To jen většina lidí nic neví a už soudí...
Taky se divím, že jen okna, u nás ve městě by to u oken nezůstalo... To že se chodí opíjet do hospod je dost slabej argument proto, že jsou to "vesničtí burani" hodně mých známých dělá to samí a to bydlí ve městě :wink:
Cogito ergo armatus sum.
DUSan
Příspěvky: 81
Registrován: 22 čer 2007 14:20

Příspěvek od DUSan » 27 dub 2009 16:21

2 Pavouk:
Pred dvoma rokmi bol na jednom kole IDPA v Ziline chlapik so psom. Bolo to na otvorenej strelnici. Pes bol NO asi 6 mesacne stena. Cely cas sa natahoval so svojim panom o voditko alebo len tak lezal. Stielalo tam asi 30 strelcov. Pes nebol hluchy a ani vystresovany. Asi je dobre nedovliect psa na strelnicu a tam ho uviazat pokym si zastrielas. Najprv ho prived ked niekto striela a venuj sa len jemu. Takto by som ho postupne zvykal ja.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 27 dub 2009 18:00

Já upřímně říkám že myslivce moc rád nemám, ale ono zas tak jednoznačné není že jsou všichni špatní. Třeba na Znojemsku, mají obrovské problém s prasaty. Dělají obrovské škody na polích a zemědělci kteří jsou zvyklí stávkovat když něco nejde podle nich tu škodu nárokují. A jsou to desetitisíce ročně. A střelit takový chytrý prase není žádná sranda. Ve dne ti nepřijde a vnoci nic nevidíš a nic osvětlujícího použít nemůžeš. Takže si jim pěkně rozmnoží a jde to stále do kola. Mimo to je myslivost dobrovolná, takže ti lidi chodí do práce a pak teprve do lesa kde má spostu povinností. Mimo to si musí taky obhospodařit barák, na kterým je pořád nějaká práce! Ona to není žádná prdéél klucíí, a to nejsu myslivec!

A ktomu psovi na střelnici. Těžko říct. Pokud čekáš že se tu lidi shodnou na tom jestli ano nebo ne, tak to hodně štěstí. Pokud je to střelnice polokrytá (z 5 stran) a pes by byl za stěnou tak to asi bude v poho. Tam se dá chodit i bez sluchátek. Ale pokud by měl být přímo v prostoru kam bez překážek může zvuk tak já bych do toho nešel. Přijde tam blázen se saprem a to sou pak pořádný rany!
Odpovědět