Strelba se psem

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 25 dub 2009 18:21

Jeho "užitek" vyvozuji z té otřepané poučky, že psovi je nejlépe tam, kde je jeho pán. Zvlášť tohle plemeno je na člověka dost fixované, nebo alespoň ten můj.

Jinak v pohodě, chápu co říkáš a něco na tom je.

K těm rybářům, nevím, jestli se něco změnilo, já dělal asi 6 let sportovní rybolov-plavanou a my jsme opravdu ryby pouštěli, ale většina běžných rybářů chytala ryby normálně ke konzumaci. Nevidím v tom problém... Masaři podle nás byli ti, kterým šlo opravdu jen o získání kil a kil "masa".

Ale tohle je už diskuse mimo téma:-)


Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Proč ne..

Příspěvek od Apevia » 25 dub 2009 19:45

Když si na to pes zvykne tak proč ne... Je to prostě ověřený fakt, že si na to pes může zvyknout...
K myslivcům se raději nebudu vyjadřovat, myslím, že jsou to slušní lidé, ale nechci se tady hádat. Např. rybáři většině lidí nevadí, maximálně někomu připadají divní, ale myslivci jsou prostě "největší verbeš". Přitom je to úplně stejný koníček.
Jo jo, je to to samé... Většina klasických rybářů co sedí u normálních rybníků chytá ryby pro maso a taky je musí zabít, nevidím v tom žádný rozdíl... Ryba je ještě víc bezbranná než takový divoký a třeba i nas**** prase... No, je to dost OT, ale štvě mě takovýto názor na myslivce!
Cogito ergo armatus sum.
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 25 dub 2009 20:16

Jo, taky se mi to nelíbí, zvlášť proto, že jsem určitým způsobem "koketoval" s provozováním myslivosti.... Zatím jsem to odložil do dokončení VŠ, protože je to finančně náročné. Ale rozhodně jsem neplánoval stát se myslivce proto, abych si každý víkend přinesl z lesa srnce na guláš. Myslím, že u tohoto koníčku jednoznačně náklady přesáhnou zisk, mohu-li to takhle říct.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 dub 2009 20:48

Ale jasně, když už teda nemáš na pistoli, tak si choď na střelnici se psem no :roll:
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Je

Příspěvek od Apevia » 25 dub 2009 20:57

Je to tak Pavouku... Bohužel jsou zde mezi námi i někteří ignoranti kteří to nechápou :(
Cogito ergo armatus sum.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 dub 2009 21:01

A nebo to je taky obráceně :lol: :lol: :lol:
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 25 dub 2009 21:46

to: epetr

Tady je zase někdo vtipnej. Už jsem si všiml, že jsi starej rejpal:-)
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Příspěvek od Leeoo » 25 dub 2009 22:13

DarkAce píše:Pro mě jsou to retardi (z 99%) a o opaku mě někdo tězko přesvědčí.
přesně tak + bych doplnil pytláci

"doma" máme lovecké psy, čas od času se ňáky ten pes rány bojí, ale naučit se dá vše + těch ran až zas tolik není

ale brát čokla na střelnici je teda pěkná chujovina :D
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 25 dub 2009 22:51

Já Ti dám čokla, takhle o mým baronovi nemluv:-)
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 25 dub 2009 23:10

To epetr : frekvenční rozsah není to samé co hlasitost.

To Dark Ace : Děkuji za vysvětlení jak to s těmi myslivci vlastně je. Příště si už si od kámaráda bažanta ani srnčí nevezmu ( ty zvířátka žijou v přírodě a retard myslivec je zabíjí) a půjdu si do supermarketu koupit kuře z velkochovu.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
DarkAce
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2009 18:23

Příspěvek od DarkAce » 26 dub 2009 00:22

Ehm...a tím si chtěl říct? Nějak mi nedochází význam toho příspěvku. Říkej tomu pokrytectví, ale já vidím sakra velký rozdíl v tom zabít šetrně kuře z velkochovu a vystřelit na volně žijící zvíře s nulovou jistotou zásahu, o rychlé a bezbolestné smrti nemluvě. A srnčí si od kamaráda klidně vem. Tu srnku už to nezachrání a on toho má hlavně zavražděno mnohokrát víc, než by dokázal spořádat za 5 let s tasemicí v tělě. A když se mi začne myslivec chlubit, jak odpravil daňka, kterého už není v přírodě skoro vidět...to bych ho odpravil taky. Prostě nechápu, jak někdo může tohle bezduché zabíjení obhajovat.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 26 dub 2009 01:06

Nemám rád myslivecké vytahování se typu "sem si zaplatil odstřel..."

A nelíbí se mi, že v některých honitbách vysadí bažanty do přírody a za týden je jdou postřílet.

Nicméně se obvykle střílí zvěř nevhodná k chovu nebo přemnožená.
Velké predátory si vzhledem k zalidnění ČR dovolit nemůžeme.

Stává se běžně, že kamarád nevystřelí "protože je to daleko".

Kolik má kamarád "povražděno" netuším, jisté však je, že maso co nesní se do kanálu nevyhazuje. Buď si ho koupí jiný myslivec, nebo majitel restaurace nebo nemyslivec v obchodu.

Co se týče velkochovů drůbeže bylo napsáno a nafoceno mnoho. Na internetu je článků dost. Přečti si nějaký. Ono nejde jenom o zabití, ale také o životní podmíny.

Článek o chovu a odstřelu je tady : http://www.myslivost.cz/media/clankyDet ... 318&TypR=1

Nepřijde mi, že by ho psal retard. I když už jsem u myslivců pár průběrných kousků taky viděl.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
DarkAce
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2009 18:23

Příspěvek od DarkAce » 26 dub 2009 01:20

Já vim, že všechny tyhle teorie o "jedincích nevhodných k chovu", "přemnožených jedincích" apod. jsou moc hezké, ale nedokážu si představit, co třeba na tom daňkovi bylo přemnoženého nebo nevhodného k chovu. Ten myslivec měl možnost ho střelit tak ho střelil. I kdyby to měl bejt poslední daněk v okolí. A tak je to se všim. A vím že maso nevyhodí, ale hezky si ho prodá. A ne levně. Ale to už pak není v žádném případě koníček ale seriozni podnikani.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 26 dub 2009 01:42

On ho neprodá. A pokud si ho nekoupí, byť pod cenou, tak z něho má minimum. Prodá ho myslivecké sdružení. Podnikání/hospodaření to bylo vždycky.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 26 dub 2009 01:42

2 Lettow-Vorbeck:

Ano, frekvenční rozsah má ten mikrofon daleko menší. Dosah je pak podobnej. Samozřejmě to je různé pro různá plemena.

2 Pavouk:

Modelová situace: Pes se nasere a vysmekne se z obojku.
Kontrolní otázka: Co udělá první střelec, na kterýho tvůj Rotvik udělá ,,vrrrr"?
Odpověď: Náramně ho začne svrbět prst na spoušti.
Odpovědět