Strelba se psem

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 25 dub 2009 09:11

Nevím, kde berete ty informace, ale tlukot srdce na 24 metrů a 1000x citlivější sluch než čověk? To se mi nezdá... Na cvičáku nás učili, že některá plemena mají až milonkrát lepší čich než člověk a samozřejmě slyší i jiné frekvence než člověk, což je obecně známé, ale 1000x citlivějí sluch...to by tam ten pes opravdu ohluchnul....

A určitě všichni víte, že Rusové za druhé světové války používali psy k nošení výbušnin.....je pravda, že o tom, jestli ti psi byli hluší se už nikde nepíše...


Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Tomu

Příspěvek od Apevia » 25 dub 2009 09:53

Tomu co napsal Happy nevěřím...
Neřekl bych, že pes má přímo citlivější sluch, ale slyší hlavně jiné frekvence zvuku...
Prostě je x tisíc psů, kteří dokazují že jim to nijak nevadí... Znám tolik psů a všichni jsou v pohodě...
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Tomu

Příspěvek od blecha.z » 25 dub 2009 11:14

Viděl jsem dobrmana, který předtím rozdrtil v tlamě kloub velký jako pěst, zalézt do sklepa pod spodní patro ponku - 20 cm nad zemí, když na dvoře bouchla petarda. A vidívám loveckýho psa, jak čeká na páníčka v předsálí střelnice, než dotyčný dostřílí. A nehne ani brvou.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Tomu

Příspěvek od PatrikV » 25 dub 2009 12:00

blecha.z píše:Vidívám loveckýho psa, jak čeká na páníčka v předsálí střelnice, než dotyčný dostřílí. A nehne ani brvou.
Otázkou je jestli stále slyší stejně jako ostaní psi. Taky vídávám jednoho puškaře, a můžete mu u hlavy střílet a ani to s ním nehne, bohužel se s ním velmi špatně komunikuje - bez megafonu.
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 25 dub 2009 13:10

Jo já mám právě taky dobrmánka. Nevím, jestli by se bál....Můžu s ním nejdřív zkusit ty petardy.
happymoos

Příspěvek od happymoos » 25 dub 2009 13:40

když jdete se psem po lese a on začnee plašit...tak to zvíře nevidí, otázka je jestli ho cítí nebo slyší, ale myslím si, oboje na strašnou dálku, kde mi nemáme ani potuchy
happymoos

Příspěvek od happymoos » 25 dub 2009 13:42

Každý pes slyší jinak

Různá plemena psů slyší různě. Plemena se vzpřímenýma ušima (např. německý ovčák) jsou co do kvality sluchu ve výhodě, protože mohou boltce natáčet a jako radarem jimi zjišťovat, odkud zvuk přichází. Psi s dlouhýma ušima (např. dlouhosrstí jezevčíci) tuto schopnost nemají, ale mohou své boltce v případě potřeby alespoň částečně nadzdvihnout. Dlouhé uši mají jiné výhody, např. se jejich nositelé mohou pohybovat v hustém podrostu bez toho, aby jim vnikala cizí tělesa do zvukovodu a podle některých domněnek dokonce dlouhé uši usměrňují i pachové vjemy vycházející ze země.
I v rámci jednoho plemene neslyší všichni psi stejně. Závisí to na rodových dispozicích, na momentálním zdravotním stavu a samozřejmě také na věku.



A proč je pes přítel člověka

Pes nejenže slyší tóny pro člověka neslyšitelné a nejenže má dokonalý hudební sluch, dokáže navíc rozpoznat i drobné nuance lidské řeči, intenzitu i pocitové zabarvení hlasu. Pes tak přesně pozná, jakou má pán náladu a reaguje na ni příslušným způsobem. Každý chovatel ví, že pes přijde na přísně vyslovený povel mnohem neochotněji než jindy.
A nejen hlas svého pána dokáže pes rozeznat na velkou vzdálenost. Stejně brilantně rozezná zvuky kroků na schodech nebo příjezd konkrétního auta, a to mnohem dříve, než je lidský sluch dokáže vůbec zaznamenat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 dub 2009 14:06

Nemá smysl se hádat, bl*ci stejně nevysvětlíš že je bl*ec. A kdo chce, tak ať si to přečte. :roll:

http://casopis.planetazvirat.cz/070602- ... uch-1.html
DarkAce
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2009 18:23

Příspěvek od DarkAce » 25 dub 2009 14:27

2 Alfonss: Před pár lety, jsme se přestěhovali na vesnici a tak už mám za sebou s myslivci mnoho zážitků.
- Potkáte myslivce 3 dny před Vánoci, jak jde do lesa. Zastaví se s vámi na kus řeči a vypráví vám, jak by si od huby jídlo urval, jen aby ho dones těm chudáčkům v lese. Potkáte ho 2 dny před Vánoci a zase nese jídlo...zastřelenou srnku na zádech.
- V zimě se jedete projet na běžkách. Vyjedete z lesa u hromady šrotu, obilí a dalšího krmení a na poli stojí v půlkruhu 20 myslivců a míří na vás, protože čekají, až vyjde z lesa srnka.
- Vypráví vám cyklista, že celý tým Budvar Tábor, má okolo obce zakázáno trénovat, protože se už několikrát stalo, že myslivec za šera vystřelil na cyklistu.
- Myslivec/školník vám vypráví, že bažanty loví tak, že si je vychovají v kleci, v kleci donesou do lesa, z klece vypustí a pár metrů od klece zastřelí.
...
Pro mě jsou to retardi (z 99%) a o opaku mě někdo tězko přesvědčí. Sice kvůli tomu pro Tebe vypadám jako retard já, ale s tím se klidně smířím. A PROSÍM, nesnažte se mi nikdo vysvětlit, že ti myslivci to opravdu myslí dobře a dělají to pro dobro lesa.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 25 dub 2009 14:48

Znam taky nekolik myslivcu a vesmes jsou to opravdu lidi,co se o revir staraji.To,ze neumi strilet,je neco jinyho.Ale vubec nic to nema spolecneho se psem na strelnici.Na vojne jsem byl psovod strazny,takze strileni i psu jsem si uzil a vim,ze treba u nemeckeho ovcaka,dobrmana a velkeho knirace pravidelne poslouchani strelby,dokonce i davkama,kdy je ten sled neprijemnych zvuku nekolikanasobne rychlejsi,nic se sluchem neudela.Muj pes,kteremu v te dobe,pred mym civilem,bylo 8let a spoza zasten ruzne daleko a ruzne rozmistenych kolem nej,rozpoznal tleskani mojich rukou,zatimco tleskali stridave i ostatni vojaci.Zajimave je,ze spravce a majitel nasi strelnice,ma dva psy,ovcaky, a ti jsou uz nekolik let zvykli na strelbu a slysi porad famozne.Urcite to pro psa,stejne jako pro jakehokoliv zivocicha,neni prijemne,ale zvykne si.Tim nerikam,ze je v poradku vodit psa na strelnici,ale ze by mu to nejak drasticky zhorsovalo sluch si nemyslim.To s tim tlukotem srdce na 24m je dobry,ale nebude to sluchem,ale tim smyslem,ktery my nemame a dodnes ho nedokazeme vysvetlit.Rika se mu sesty smysl :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
PajaHradec
Příspěvky: 411
Registrován: 03 zář 2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaHradec » 25 dub 2009 15:43

asi tak, nekde bylo napsano neco o 24m a clovek si neco prida...jde to dal a dal...takhle vznikaji famy... :)
Raději s pravdou padnout, než-li se lží zvítězit.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 dub 2009 15:57

Místo mozku z piva kostku :roll:

http://www.detekce.com/odposlech_mikrofony.htm
Tyhle hračičky mají zhruba 1/3 citlivost co psí uši a slyšíš s tím daleko víc než jen tlukot srdce na 24 metrů. Često tyhle hračky mají schopnost odposlouchávat hovor až na 100 metrů a nejlepší pak 200m.

A jen mamlas by s touhle soupravou šel poslouchat ke střelnici.
Ale u vlastního psa - kterej tuhle soupravu má od přírody - Vám to nevadí :roll:

Když si myslivec vezme psa na hon. Fajn. je to občasná událost. Navíc je to práce toho psa. Nakonec si to oba užijou. Ale zbytečně tahat na střelnici psa, tak to prostě nechápu :roll:
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 25 dub 2009 16:23

U loveckých a služebních psů je požadována necitlivost ke střelbě - je to jejich práce. A ani všichni psi této kategorie to nezvládají. Většina ostatních má ze střelby (ale taky z bouřky) hrůzu a šok - a to rozhodně není sranda. Pes nechápe, co se děje, proto se bojí. Po každých Vánocích či jiných podobných příležitostech, kdy je na ulicích rachot - ohňostroje - skončí fůra zaběhlých, strachem se třesoucích psů v útulcích.
Myslím, že brát sebou psa na střelnici, pokud to není opravdu nutné, rozhodně není dobrý nápad.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 25 dub 2009 17:08

Díky za Vaše názory a zkušenosti. Zejména ty duffiosovo z vojny mě zaujaly.

Mám psa od toho, aby chodil všude se mnou. Nepořizoval jsem si ho proto, aby ležel zavřenej doma. A protože vzrůstá můj zájem o střílení, je logické, že bych si ideálně představoval, aby mě pes 1 za týden doprovázel na venkovní střelnici, tam se mnou hodinu až dvě byl a pak se mnou šel zase zpátky domů. Nevidím na tom nic divného. Kromě těch zdravotních rizik

Ale radši to ještě prokonzultuji s veterinářem. Každopádně vidím, že většina lidí to nedělá anebo lidi se ZP nemají psy.

K myslivcům se raději nebudu vyjadřovat, myslím, že jsou to slušní lidé, ale nechci se tady hádat. Např. rybáři většině lidí nevadí, maximálně někomu připadají divní, ale myslivci jsou prostě "největší verbeš". Přitom je to úplně stejný koníček.
DarkAce
Příspěvky: 42
Registrován: 19 led 2009 18:23

Příspěvek od DarkAce » 25 dub 2009 18:03

Porad nevidim ten uzitek pro psa. Rikas: "Bude tam se mnou hodku. dve". Ale on tam nebude s tebou. Ty si budes strilet a bavit se a on bude opodal uvazany a stresovat se.
Jinak rybáři (opravdu rybáři) nejsou v ničem jako myslivci. To by museli myslivci strilet po zviratech maximalne paintballovejma kulickama. Rybar rybu chyti...a pusti. Rybáři-masaři jsou už jiná věc. Naštěstí normálních rybářů je drtivá většina. Narozdíl od myslivců, kde je naopak drtivá většina "masových vrahů", kteří neloví, ale zabíjejí.
Jinak Pavouku, nesnažím se jen za každou cenu odporovat všemu co řekneš. Chápu to, že nechceš nechat psa válet doma (zvlášť dobrmana) a být s ním co nejvíc, ale tak si svojí zábavu - střílení - o něco zkrať a vem ho pak na dlouhou procházku - jeho největší zábavu. Spokojení budete oba.
Odpovědět