Strelba prakem

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Střelba prakem

Příspěvek od HANYKING » 26 črc 2012 01:15

Střílíte někdo nějak aktivněji prakem? Chci si koupit prak na hobby střelbu a vybírám. Je nějaká značka nebo konkrétní model který je prověřen? Chci "superprak" :mrgreen: Střílím podomácku vyrobeným a chci něco profi. Prostě další kontroverzní hračku. :D


Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
Uživatelský avatar
tuky
Příspěvky: 67
Registrován: 25 kvě 2006 23:17
Bydliště: Pod Dlouhým mostem :)

Re: Střelba prakem

Příspěvek od tuky » 26 črc 2012 08:22

Koukni na tenhle (jsou nějaký videa i na youtube) - "Barnett Pro Diablo 2"

osobní zkušenost nemám ale vypadá docela dobře :)
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Střelba prakem

Příspěvek od Red arrows » 26 črc 2012 15:59

vypadá to dobře...ale je to aspoň pro mne slabota.Čimž myslim praky obecně.Aspoń to co se dá koupit, takové ty konstrukce jako http://slingshotchannel.blogspot.cz/ jsou hezký, ale furt to nejni http://thearbalistguild.forumotion.com/ ... -big-joe-5 a nerad bych dostal prdlou gumou do ksichtu....
Tomm
Příspěvky: 97
Registrován: 26 črc 2011 19:51

Re: Střelba prakem

Příspěvek od Tomm » 27 črc 2012 22:04

Zdravím,

co se týče praku, osvědčil se mi způsob samo-domo. Něco se prodává, ale moc přes praky nejsem. Za svůj život jsem jich docela dost, ale před několika lety jsem řekl dost. Chci prak, který bude držet, který bude mít max. silné gumy a bude na něj spolehnutí. Fakt je ten, že já na praky už moc nedám, když zbraně tak jsou i mnohem přesnější, ale na druhou stranu nemohu říct, že ten můj je špatný. Občas něco pošle... Určitě nehrozí že se mi něco vrátí do obličeje, váhu neřešim.
Jednoduché: dvě ohnuté železné trubky, dole svařené, nahoře zavařené matice - v nich šroubek který drží očka - věci z kůže jsou ze silné kůže, letecká guma dvojitě. Jo nebylo to pořádně k udržení, takže pás ze sedačky to jistí, mám na to speciální trénink, mám to na ruce upevněné asi za 4 sekundy.

Jó, a kvalitní střelivo nesmí chybět - klasika válečky a kuličky z ložisek všech možných součástek náklaďáků různých velikostí si ale šetřím na „lepší“ příležitosti. Pravda je, že ale taková příležitost snad ještě nebyla, no ale lecos to prorve...

Taky hodně levná zábavná zbraň je plastová roura, na jednom konci zacpaná a s kamenem, švestkou či slimákem uvnitř (někdo používal tužkové baterky) to lítá taky pěkně. Chce to ale hodně tréninku...

8)
Přílohy
2.jpg
1.jpg
CZ, ZKM, Slavia, Norconia, ALFA, Drulov ...
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: Střelba prakem

Příspěvek od mtarnovsky » 04 srp 2012 12:25

kukni vlakno 'PRAK' par stran dozadu.' Najlepsie su doma vyrobene,ja pouzivam gumu zo skrtidla
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Odpovědět