Strelba lukem

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
George

Příspěvek od George » 16 říj 2005 20:21

Viděl sem jeden cestopisný dokument, který pojednával o Mongolsku. Bylo tam něco a jakési slavnosti nebo co a tam místní típci soutěžili v lukostřelbě. Slušne se zvládli trefit cca na 150m do terče, který měl v průměru asi 1m. Celkem mě to dost překvapilo.


MarS

Jo, jo...

Příspěvek od MarS » 17 říj 2005 08:37

George píše:Viděl sem jeden cestopisný dokument, který pojednával o Mongolsku. Bylo tam něco a jakési slavnosti nebo co a tam místní típci soutěžili v lukostřelbě. Slušne se zvládli trefit cca na 150m do terče, který měl v průměru asi 1m. Celkem mě to dost překvapilo.
Taky jsem to viděl, byla to Cestománie, nebo nějaký z podobných pořadů.
Když jsem viděl ten cvrkot kolem terčů a tu vzdálenost, první, co mne napadlo, bylo:"jakou mají povolenou úmrtnost?" a druhá byla spíše obava, aby se tito "čukčové" nedostali omylem na olympiádu a neodnesli si všechny poháry se svými "klacky" s jačím střevem místo tětivy. :))) To by byla ostuda...pro všechen "civilizovaný" svět i pro jeho přepínací kladkové luky a přesné vyvažování, ukázkové postoje a spousty hodin na střelnicích za tvrdé peníze. :))))
Tyrichter

Re: Jo, jo...

Příspěvek od Tyrichter » 17 říj 2005 09:15

MarS píše:
George píše:Viděl sem jeden cestopisný dokument, který pojednával o Mongolsku. Bylo tam něco a jakési slavnosti nebo co a tam místní típci soutěžili v lukostřelbě. Slušne se zvládli trefit cca na 150m do terče, který měl v průměru asi 1m. Celkem mě to dost překvapilo.
Taky jsem to viděl, byla to Cestománie, nebo nějaký z podobných pořadů.
Když jsem viděl ten cvrkot kolem terčů a tu vzdálenost, první, co mne napadlo, bylo:"jakou mají povolenou úmrtnost?" a druhá byla spíše obava, aby se tito "čukčové" nedostali omylem na olympiádu a neodnesli si všechny poháry se svými "klacky" s jačím střevem místo tětivy. :))) To by byla ostuda...pro všechen "civilizovaný" svět i pro jeho přepínací kladkové luky a přesné vyvažování, ukázkové postoje a spousty hodin na střelnicích za tvrdé peníze. :))))
Ale musíš uznat, že by to byla sranda, kdyby na olympiádu přitáh někdo takovej, bylo by to jak Kokosy na sněhu.
Jeff

Příspěvek od Jeff » 17 říj 2005 09:28

Viděl jsem podobný film z Bhutánu a tam stříleli lukem snad až na 180m.Musím říct,že jim to dost šlo.Není mi jasné,jak to,že nevyhrávají soutěže.Asi si nepotřebují nic dokazovat před světem.Viděl jsem i dokument o japoncích střílejících z luku sice na malou vzdálenost,zato z koně v plném běhu.To už vůbec nechápu.Nebyl to film,ale seriozní dokument.
Peta

jj

Příspěvek od Peta » 17 říj 2005 16:21

To zas v pořadu Guinesův svět rekordů ukazovali nějakého amíka, co na deset metrů trefil šípem aspirín. Docela jsem čuměl, protože jsem ten prášek ani neviděl. Až na záznamu z kamery bylo vše krásně vidět.
Cherubín

Příspěvek od Cherubín » 09 úno 2006 14:44

Jen tak mimochodem, kolega Peta zapomněl dodat, že ten amík trefil na 10m aspirin, ale v LETU (toho aspirinu). Nebo možná viděl jinej dokument?
Odpovědět