strelba do tercu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

do jakých terčů vás baví nejvíc střílet (se vzduchovkou)

Anketa končí za 10 lis 2007 15:03

soutěžní terče
13
26%
terče které si ukutíte doma
11
22%
do ovoce, zeleniny a jiných podobných věcí
24
48%
do terčů stažených z internetu (např.zvěř atd...)
2
4%
 
Celkem hlasů: 50
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Příspěvek od LOVEC7 » 26 říj 2007 10:29

prednedavnom sme dvaja sutazili v tom kto skor roztriela hrusku tak,ze uz nebude mat do coho strielat :lol: strasne zabava :lol:
clovek by neveril

vyhral som.ale musim sa priznat ze som podvadzal...otacal som si diabolku naopak :oops: :oops:


Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
Dírus

Příspěvek od Dírus » 26 říj 2007 12:57

Jojo do těhle věcí mě taky nejvíc baví střílet....Taky dobrý je napálit sušenky diskito - samozřejmě ješte v obalu.
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 26 říj 2007 13:07

Nebo pytlík sádry. :lol: :lol:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 26 říj 2007 15:01

najlepsie je navrtat do dosky dieru na priemer slepaku zo sapiku ale gulometu a strielat do zapalky... vyhody su ze jasne pocut zasah na sred...
ale treba byt aspon tych 10-15 metrov daleko... slusna supka...
upozornujem, neskusat doma v obyvacke...
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 26 říj 2007 16:03

Vajíčko je taky super!!! :lol:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Příspěvek od LOVEC7 » 26 říj 2007 19:04

a samozrejme cencule(rampouchy)...na to nemozem zabudnut...a ked su poriadne velke a hrube...ach...uz nech je zima. :lol:
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 26 říj 2007 19:07

Šišky nejsou také špatné. :lol:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
vlčák

Příspěvek od vlčák » 26 říj 2007 20:35

-jasně , střílet do papíru není moc zábavné, nejlepší je střílet do " aktivních " terčů , kdy to padá, cinká, rozprskne se... :D

-lovec7 - taky jsem střílel do hrušek, diabolky nic moc jen to dělá díry, nejlepší bylo "plastické olovo" - pomocí hrubšího pilníku a kusu olova ( může to být i pilka na železo - vzniká při rozřezání , např. trubek na menší kousky před odléváním) si uděláš olověný prášek, pak to smícháš modelínou , ideální je když je tam toho co nejvíc , ale ještě se to nerozpadá a dá se tvarovat , pak se z toho udělá kulička jako brok a na pár metrů to ustřelí půlku hrušky :D ( chová se to jako poloplášťová střela )
- myslím, že na podobném principu byly konstruovamé střely glaser - malé kuličky zalité v polymeru - po dopadu se střela roztříštila " na prach " a neohrožovala okolí odrazem, popřípadě při obraně předala veškerou energii cíli .
-ps: střílel jsem to z obyčejné vzduchovky, je možné, že u výkonnějšího modelu se rozpadne při výstřelu ( dělat je méně křehčí )
-pps: broky ( ale taky válečky) z plastického olova jsou těžké a měkké - opakem jsou " voskovky " (válečky z vosku) ty jsou lehké a měkké , většinou dosahují nadzvukovou rychlost a práskají jak z malorážky , používal jsem je , když na okně lezla nějaká housenka, ani se memusíte trefit přesně ( 1cm ) , po dopadu se rozprsknou jak granát a ani moc nepoškodí podklad ( zato housenka je na sračku ) :lol:
-v mládí jsem zkoušel ještě brokové náboje - kulička měkkého papíru , špetka malých broků, nebo nasekaného olova (1mm) a další kulička. mělo to moc velký rozptyl a dalo se to střílet jen z několika desítek cm - dají se udělat broky i z plastu ( jako voskovky )
Naposledy upravil(a) vlčák dne 27 říj 2007 19:04, celkem upraveno 1 x.
Dírus

Příspěvek od Dírus » 26 říj 2007 21:33

ale šišky moc nepadaj, vajíčko je opravdu super mám i pár videí.......
Nebo zkuste rajče nějakou plochou diabolkou 8)
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Příspěvek od WohlmuthOta » 26 říj 2007 21:59

Rajče je vyzkoušeno mám to i natočené 8) (pokud by měl někdo nějaký fungujucí převaděč formátu MOV do jiného, ať se mi prosím určitě ozve :!: ) moc díky.
Foťák točí MOV a to mi nejde skoro v ničem upravovat. To jen tak mimo.


Jinak to rajče jsem zkoušel jak plochou, tak expendaramai s dutinkou.
Výsledky nic moc, shnilá hruška na tom byla o něco lépe. Syrová bramborá jednoznačně žářila, musel jsem si to několikrát zopakovat :wink:, krásně se rozprskne na všechny strany a mnoho kousků. A vajíčko to opravdu exceluje. Ještě by mě zajímalo jak by to vypadalo u vařené varianty :D .

S tou voskovkou to je dobrý nápad. Pokusím se vyzkoušet na nějaké staré vzduchovce. Voskovku doma ještě někde snad najdu. :D :D :D
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 27 říj 2007 01:06

ono dost zalezi aky odpor kladie terc "projektilu", moc mekke (konzistencia terca) energiu absorbuje a navonok sa nic nedeje (vid. hnila rajcina)... podobny efekt ako pri deformacnych zonach auta

skusal niekto z vas zavesit za papierovy terc handru upevnenu len hore (cize ostatne strany volne)?
ja ano... vysledok bol, ze po prelete papierovym tercom volne zavesena handra "pohltila" energiu diabolky a vysledkom boli volne pod tercom popadan diabolky ktore by sa dali este pouzit... samozrejme ze mali stopy po vyvrte...
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 27 říj 2007 08:52

volne zavesena handra "pohltila" energiu diabolky

To som aj ja napísal do vlákna "Lapače střel".A keď sú tam 2,alebo viac zavesených za sebou,je to jednoduchý a bezpečný lapač.Ďalšie treba preto,lebo ak diabolky dopadajú na stejné miesto,sa to oslabí a tie ďalšie ich potom zachytia.
Ja najradšej strielam na "terče", čo majú tvrdé kostky,čerešne,slivky,marhule,žial sú to sezonálne,ale teraz je sezóna na orechy.(a na zlodejky vrany)
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Dírus

Příspěvek od Dírus » 27 říj 2007 12:39

A co potkani a jiný škůdci :twisted: Forum je těch masakrů plný...
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 27 říj 2007 13:03

Vzhledem k tomu, že se vyžívám ve větších kalibrech, tak moje terče by musely bejt alespoň jako meloun, nebo dýně :D Ale za zkoušku to stojí
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 27 říj 2007 13:11

To Dírus
A o tých šváboch v panelákoch ešte nikto nenapísal !
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Odpovědět