Strelba a susedia

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od djbarrel » 19 črc 2013 21:10

Nerudnej soused je vždycky problém. Já doma v paneláku střílím i flobertkou a nikdy se nic nestalo. Nicméně když se chci jo vyřádit, jezdím si zastřílet na chatu. No moji nejbližší sousedi jsou se stavem věcí obeznámeni a nic se neděje. Ale i tak si větší akce nechávám na jaro a podzim, abych moc nerušil.
No letos v květnu si tak střílím ze vzduchovek a flobertek a najednou na mě zhouknul takovej děda, jako že hrůza co to tam provádím a že se sousedi bojej a kdesi cosi.
Snažil jsem se s ním přátelsky domluvit, že to co dělám je legální a navíc to nikomu v poměrně vzdáleném okolí nevadí, tak nevím co se děje.
Děda byl neoblomnej a jen si mlel že ještě jeden výstřel, tak volá policajty. No tak jsem mu říkal, ať je klidně zavolá. Tím jsem asi přitopil pod kotlem, protože děda začal skákat jako papírovej čertík a furt kecat svý nesmysly.
Tak jsem se už trochu naštval a když odcházel tak jsem nabil Zoraki 925 (plynovka, full auto) a vysypal tam jeden zásobník. No pohled na dědka k nezaplacení ... :lol: . Navíc jsem dost pobavil sousedy - ti jsou zvyklý, takže se jen smáli jak děda prchal. No a nakonec ty svý policajty nezavolal.


Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
jaro33332
Příspěvky: 34
Registrován: 16 led 2009 20:01

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od jaro33332 » 19 črc 2013 21:22

Cisto zo zaujimavosti - je na SK mozne strielat plynovou pistolou na vlastnom pozemku poplasnym strelivom ?
Samozrejme - nikto neohrozeny, nejde o nutnu ani o sebaobranu.

Teraz mi povedal otec, ze si dnes suseda za nasou drevarnou vykopala zlab na odtok hovien z jej latriny primo do sancu.. Som skoro osalel ked som to pocul.. Na okraji NASHO pozemku. Cez ich to ist nemohlo lebo tam je dom postavny hned na hranici pozemku.. Poza drevaren, altanok,... Zajtra sa pustim do betonarskych prac..


Uz som si to nasiel -

§ 7
(1) Zbraňou kategórie D je
a) palná zbraň určená na streľbu nábojmi typu flobert s energiou strely na ústí hlavne najviac 7, 5 J,
c) expanzná zbraň a expanzný prístroj,
g) narkotizačná zbraň,

§ 55
(10) Zo zbrane uvedenej v § 7 písm. a), d) a e) sa môže strieľať len na strelnici (§ 49); táto zbraň musí byť označená platnou skúšobnou značkou podľa osobitného predpisu.3)
(11) Streľba zo zbrane uvedenej v § 7 písm. b), c), f), g) a k) je zakázaná na mieste, kde môže byť ohrozený život alebo zdravie osôb alebo spôsobená škoda na majetku.

narkotizačná zbraň je zbraň určená na vystreľovanie špeciálnych striel obsahujúcich látky v tekutom skupenstve alebo plynnom skupenstve

expanzná zbraň je palná zbraň skonštruovaná výhradne na použitie streliva určeného do expanzných zbraní, vylučujúca použitie guľového náboja alebo náboja s hromadnou strelou s výnimkou nábojok s granulami,


Takze mozem, ze ? Potom by som sice mohol mat problemy za nieco ine - napr. vytrznictvo ? + zje...ehm od starostu
Naposledy upravil(a) jaro33332 dne 19 črc 2013 21:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od madbugie » 19 črc 2013 21:33

:mrgreen: prečítaj si zákon o zbraniach a strelive a budeš mať jasno... a okrem ineho ked bude nabuduce vyskakovať tak jej s kludnym xichtom odcituješ číslo zákona a definiciu volne nadobudanych, držaných a používaných zbraní pekne s usmevom na tvári... samozrejme s prianím pekného zvyšku dňa...

(aj plynová pištol a strelivo do nej sú volne dostupné ;-) - čiže kategoria D ) :mrgreen:
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
jaro33332
Příspěvky: 34
Registrován: 16 led 2009 20:01

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od jaro33332 » 19 črc 2013 21:38

Uz som si to nasiel a dopisal do mojho predchadzajuceho prispevku... Trocha roztrusene to je v zakone :D

Takze suseda sa ukludni a nebude vrieskat na nasu rodinu koli blbostiam (nemyslim iba strelbu). V opacom pripade ihned kupujem plynovu pistol, ktora sa hodi aj v sebaobrane.. Ja sa ku nej ani neotocim a ona po mne bude vrieskat koli kazdej hovadine... Chce robit problemy silou mocou tak ako chce... Sice to uz budem vadit celej dedine :D
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od RZ CZ » 19 črc 2013 22:23

Jak už jsem psal výše já mám povahu spíš se před někým schovávat,než se z nějakým debilem hádat.Za tu dobu hádky mám vystříleno a s dobrým pocitem jdu spinkat :D Ps.Lidi jsou pi..,a bude hůř.
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od S634 » 19 črc 2013 23:55

Všechno špatně.

Sousedka v hloubi duše závidí, že střílíte a ona ne.

Pozvěte ji na nějakou větší opékačku (oslavíte narozeniny, svátek), pak tam postavte terč a že každý než si to sní, tak si to napřed vystřelí, třeba 3x do černého (pití, jídlo...) no a ona bude muset taky. Nakonec ještě budete střílet spolu a ona se nebude moct dočkat, až zas přijedete.

Je to sice idealizované, nejtěžší totiž bude tu zapšklou sousedku na tu opékačku vůbec dostat, bude dělat drahoty.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od kentan » 20 črc 2013 00:45

S634 píše:napřed vystřelí, třeba 3x do černého
Rasisti, stříleli by jen do černýho, jak k tomu ten chudák přijde? :mrgreen:
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od madbugie » 20 črc 2013 08:55

RZ CZ myšlienka schovavania sa v lese je síce cesta menšieho odporu, ale má to svoje ALE...

Každoročne sa stáva že polovník zastrelil svojho "kolegu" lebo šak tam dole v kríkoch sa niečo pohlo... neviem či by som bol ochotný takéto riziko podstúpiť... náhoda je blbec...

Neverím tomu že ked bude strielať na konci svojho pozemku že to môže normalnemu človeku vadiť... a blbcovi bude vadiť vždy a všetko...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
jaro33332
Příspěvky: 34
Registrován: 16 led 2009 20:01

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od jaro33332 » 20 črc 2013 10:47

Snazim sa z ludmi vychadzat. V panelaku by na mna nikto nepovedal ani jedno skarede slovo!
Nie ja som problemovy lebo strielam ale suseda... Nepovie mi kludne, ze by som prestal strielat ale zacne na mna vrieskat ako salena a vyhrazat sa policiou. Potom bude hucat, ze nemame pokoseny pozemok. Zacneme kosit a zrazu jej vadi hluk tak uz kosit nemame. Pride na navstevu mamina kamaratka, ktora byva v tej dedine a poznaju sa mozno aj 30 rokov. Hned ako pojde prec nabehne paranoidna suseda, vleti na dvor (vtedy som tam este nemal vzduchovku bohuzial) a zacne sa vypytovat, ze co tu chcela, ze ju chceme pripravit o pozemky a neviem co este..
Mne by ta suseda nevadila ak by sa ku mne neozyvala. To by mi stacilo. Kludne nech hned po vystrele vola policiu ale nech mi nepovie ani jedno slovo a nemrda sa na nas pozemok ked tam niesme!
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od RZ CZ » 20 črc 2013 10:52

A baba si na konci pozemku schválně něco vymyslí,třeba záhonky a bude je chodit okopávat jakmile uvidí pohyb :lol:
vladav
Příspěvky: 162
Registrován: 20 srp 2012 11:35
Bydliště: Strašice

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od vladav » 21 črc 2013 12:13

U normálních lidí stačí domluva ať jde o cokoli osobně doma taky nestřílím v rámci dobrých sousedských vztahů neb všude kolem máme děti ale podobnej problém máme kvůli psům a tam prostě nepomůže asi nic jinýho než fizická inzultace bohužel :(
Neni důležitý vyhrát ale nasrat toho kdo vás porazil :-))








Evanix Rainstorm .22
MTC Viper 10*44 SCB
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od krouzik » 31 bře 2014 20:22

já tedy zatím problém nemám,ale sousedy mám blbý dost :lol:
na zorce mám moderátor,tak není problém a gamo je překvapivě potichu 8)
ale dnes sem střílel bez tlumiče a po chvíli na mne koukala sousedka z balkonu(cca 150m napravo od místa kde střílím)
a pak i dalekohledem tak jsem jí zamával,zmizela do bytu a koukala přes okno-myslela si že ji nevidím :roll: :lol:
tak jsem tam pak zas hodil tlumič kdyby něco,a napadlo mně kdyby zavolala PČR,a oni by přijeli a já bych jim musel ukázat zbraň nebo by viděli že mám tlumič co mi můžou udělat?vezmou mi zbraň i tlumič?nebo co ??
prosím o vysvětlení někým zasvěceným(uvítám i laický názor) :P
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od madbugie » 01 dub 2014 08:11

:mrgreen:

zbraň vybavená tlmičom je myslím kat. A

vlastniť tlmič samotný nie je trestné, strielať so zbraňou s tlmičom je... čiže: tlmič máš doma len na "dekoračné" účely, takže ty ho pri strelbe určite nepoužívaš... :D :D :D (resp. to je verzia pre orgány)
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od Warthog » 01 dub 2014 10:07

V ČR je tlumič sám o sobě zbraní kategorie A, ať už je či není nasazen na zbrani. §4 písm. c) bod 1. ZoZS

Proto nikdo nemá tlumič, ale všichni mají moderátor :-)

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od OneTouchy » 01 dub 2014 11:01

a ako vysvetlím policajtovi, že je to moderátor, keď to na ňom nie je napísané? :lol:
Odpovědět