STEYR PISTOLE M-A1

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 26 zář 2007 22:42

příští týden udělám fotky obou vedle sebe :wink:


Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
dong
Příspěvky: 60
Registrován: 24 říj 2007 20:42

Příspěvek od dong » 24 říj 2007 21:47

Zdarek,
mel bych take drobny dotaz.
Mam cerstvy (teda skoro, jeste musim chvili pockat) ZP a chtel bych si koupit svou prvni pistoli. Po dlouhem vahani sem skoncil u G17 nebo vyse uvedene Steyr. Chtel bych se zeptat tech co ji maji na dalsi zkusenosti a postrehy. Ja sem zatim prisel na to ze, G17 se mi lehce lip drzi (mam docela velky ruce), ale zase je vetsi, ma delsi zaruku a da se na nej sehnat spousta doplnku. Steyr se mi libi vic, je mensi a (to hlavne) levnejsi. Mam tedy velke dilema, pomuzete mi?

P.S: Ptal sem se jeste na pouzdro na Steyr a bylo mi receno ze jedine kozene na zakazku za 700Kc.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 25 říj 2007 09:32

Vím, je to stále dokola, ale - pokud je hlavním kritériem rozdíl v ceně, (mluvíme o nějakých 2500-3000 Kč), podívej se, kolik stojí krabička nábojů. Zbraň většinou nekupuješ na rok, ale za rok bys měl v současných cenách prostřílet tak 8000, což je, myslím si, absolutní minimum na to, abys nebyl nebezpečný sobě ani okolí.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 25 říj 2007 09:37

Ach jo!

Zbraň se kupuje tak, aby seděla. Pokud sedí líp Glock, pak byš šel do Glocka a pár tisíc rozdílu bych neřesil. Mě Glock nesedí, tak bych do něj nešel. Víc nevím, co řešit...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
dong
Příspěvky: 60
Registrován: 24 říj 2007 20:42

Příspěvek od dong » 25 říj 2007 10:47

Cena neni hlavnim kriteriem (to bych se nerozhodoval :-) ), ale je dost dulezitym kriteriem.
Glock se mi drzi lepe, ale jen lehce...myslim ze je to proto ze ma sirsi rukojet. Ale zase Glock je o dost vetsi (i kdyz lehci) a to se mi moc nelibi. Je to moje prvni zbran a proto moc nevim na co se zamerit pri pomerovani, proto sem napsal ten dotaz (a taky me zajimala provozni spolehlivost Steyru - na glock sem toho nasel o hodne vic).
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 25 říj 2007 11:34

dong: To, co píše HanuIv má hlavu i patu. Zbraň by měla být v ruce příjemná a pohodlná. Při letmém namíření dopředu bys neměl mít potřebu naklápět zápěstí dopředu pro srovnání miřidel. Upozorňuji, že v tomto ohledu je anatomie každého jedince homo sapiens jiná. Teprve po tomto vyzkoušení zkoumej technické parametry zbraně. Dneska je na výběr mnoho typů. Pokud se rozhoduješ mezi Glockem a Steyrem, tak ten druhý je nepochybně ergonomicky dokonalejší. Já mám IMHO za to, že etalonem dokonalé ergonomie je v současné době Walther 99 ve všech variantách.
Nepochybně jsou ale i jiné možnosti. Hodně štěstí!
dong
Příspěvky: 60
Registrován: 24 říj 2007 20:42

Příspěvek od dong » 25 říj 2007 12:04

vito: To samozrejme chapu, ale nerad bych aby sem pote litoval ze ja nekoupil to druhy :-)
A jak sem psal moc presne nevim na co se vlastne zamerit, takze mam dalsi tip. Zda se mi ze Steyr mi sedl do ruky prirozeneji, ale nebyl to tak jisty uchop jako u Glocku.

btw: Walther se mi libil taky, ale to je trochu jina cenova kategorie.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 25 říj 2007 12:18

V takovém případě ti za sebe mohu doporučit, kup Glocka. Potom litovat nebudeš.
dong
Příspěvky: 60
Registrován: 24 říj 2007 20:42

Příspěvek od dong » 25 říj 2007 19:22

Tak sem dneska byl jeste potezkat Walther P99 (posledni kousky za 15kkc) a musim konstatovat ze je to podobne jako ze Steyrem...asi bych potreboval sirsi pazbicku. Mel sem trochu zpocene ruce a pocit jako by mi v nich porad ta pistole klouzala. U Glocku sem ten pocit nemel...no nic asi budu muset dosetrit zbyvajici 3000Kc na Glock :-)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 říj 2007 19:24

v tomhle ti doporučím Glocka
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Franz Joseph I

Příspěvek od Franz Joseph I » 27 kvě 2008 13:33

To Parth-jak je na tom Steyřík?Funguje bez závad?Asi si ho taky pořídím:)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 27 kvě 2008 16:19

mlsnej na použité střelivo jako cip :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 27 kvě 2008 16:25

Jo, to nemá s vojenskou zbraní nic společnýho. Zlatej "ošklivka" glock...
Jediný plus jsou ty mířidla, když si na ně teda někdo zvykne.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Franz Joseph I

Příspěvek od Franz Joseph I » 27 kvě 2008 19:15

Čekám podložené informace,né jen odpovědi spekulantů. :lol:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 27 kvě 2008 19:28

nic nespekuluju, střílel jsem s nim dost !!!
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Odpovědět