Steyr M-A1

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Steyr M-A1

Příspěvek od HanuIv » 16 úno 2006 21:05

Chtěl jsem se zeptat, zda někdo z místních nemá zkušenosti s krátkými zbraněmi firmy Steyr. Konkrétne s poslední řadou S a M (a jejím ouplně posledním zástupcem M-A1). Uvažoval jsem o koupi, cena se mi zdá odpovídající, díval jsem se na vesměs pozitivní ohlasy na zahraničních fórech, ale v tuzemsku jsem ničeho nenašel.

Nicméně chci upozornit, že nemám chuť na hlášky typu "Jdi Do Glocka", nebo "je to šunt". To si nechte "vod cesty".


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 16 úno 2006 21:57

8 dni stara skusenost so Steyr-om v 9Luger: Oproti mojmu P99 a SP2022-mensi klopny moment,napriek tomu s rovnakou municiou nebadat silnejsi spatny raz(zrejme podmienene fyzickymi dispoziciami).Presnost uplne porovnatelna.Uchop vyskovo dobry,malo objemna pazba-velmi subjektivne.Mieridla lepsie ako SP2022,ale to je vec zvyku.Celkovo-nevidim problem.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 17 úno 2006 06:17

Osobní dojem dobrý,nepochopil jsem proč pojistka :roll: Ale při instinktivním zamíření směřovala hlaveň nahoru(halt jsem zvyklej na HK)údajně ve 40 někdy zlobí,ale to jsem sám neviděl na stránkách aegisu je snad recenze...
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 17 úno 2006 08:28

od 11/2005 mám Steyra S40 (kompakt verzia predchodcu M-A1 - M40).

Som s nim spokojny, ale priznavam sa, ze som okrem revolverov nemal moznost nic ine vyskusat. Bola to kupa "doporucenim predajcu". Teraz uz viem, ze to bol asi leziak (rok vyroby 2001 :-( :evil: ).
Cudne sa mi vidia poistky su podla manualu tri, ale ani jedna sa n eda pouzit pri vybitej zbrani na to, aby sa s nou nedalo manipulovat. (deti a tak...) Aj poistka uzamknutia zaberu prilozenym klucikom funguje iba ak je zbran nabita.
Trosku zle sa mi drzi, pri strelbe mi "obija" klb palca. Bude to asi vacsim zosikmenim rukovate a vacsim vybranim pod zaverom za rukovatou. U inych pistoli to je podstatne menej vyrazne. Ale uz som si na to zvykol a po case mozno nim (palcom, nie steyrom) budem lamat dosky ako karatisti.
Pri dalsej zbrani, sa uz radsej nebudem ponahlat a podrzim si v ruke viacero modelov.

Stalo sa mi uz dvakrat, ze posledny naboj zo zasobnika nedovrel zaver.
Cistim ho po kazdej strelbe, takze svinstvom v drazkach to nebude.
Ucinnost: 1 mm plech prestreli v pohode, 2 mm nie (ale to bola tabulka pripevnena na tycke, takze tam zohrala rolu aj pruznost.
Skusal som prestrelit 5x5 cm vysusenu smrekovu tyc. Rozstiepila sa na dlzke 50 cm a gulka ostala neposkodena zakliesnena v rozstepe. Mam ju odlozenu.
Ale som sa rozpisal ...
joot

Příspěvek od joot » 17 úno 2006 08:28

SINCITYMAN píše:Osobní dojem dobrý,nepochopil jsem proč pojistka :roll: Ale při instinktivním zamíření směřovala hlaveň nahoru(halt jsem zvyklej na HK)údajně ve 40 někdy zlobí,ale to jsem sám neviděl na stránkách aegisu je snad recenze...
Recenze u aegisu není . vyšla v zbraně a náboje 6/2004 . Jinak jsem s tím mířením a sklonem u S9 měl zhruba stejné problémy. Ale nic na co by se nedalo zvyknout, držela jinak dobře. Moje jediná zkušenost je, že během pár desítek ran s různým střelivem selhal dvakrát s různým střelivem. Ale to samozřejmě o ničem nevypovídá.
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 17 úno 2006 08:29

Peter Bezo píše:Aj poistka uzamknutia zaberu
malo byt zaveru.
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 17 úno 2006 08:31

joot píše:
SINCITYMAN píše: Moje jediná zkušenost je, že během pár desítek ran s různým střelivem selhal dvakrát s různým střelivem.
Suhlas,aj ja som mal 2 zlyhania (na cca 500 ran), to nie je vela, ale v rozhodujucej chvili moze byt dost podstatne.
V oboch pripadoch islo o PrviPartizan .40S&W. Na zapalke bol odtlacok udernika. Po druhom pokuse vystrelil bez problemov.
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 17 úno 2006 11:45

Pětistránkový článek je v posledním čísle Zbraně a náboje 3/2006. Vyšlo 15. 2. 2006.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 17 úno 2006 12:15

Luger píše:Pětistránkový článek je v posledním čísle Zbraně a náboje 3/2006. Vyšlo 15. 2. 2006.
To vím, ten článek mi neunikl, ale já bych chtěl slyšet zkušenosti s osobním použitím.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět