Steyr LP10

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Oňarb
Příspěvky: 280
Registrován: 11 lis 2006 18:37
Bydliště: Bánov - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Steyr LP10

Příspěvek od Oňarb » 01 čer 2013 11:00

S MK08 som sa strielat ucil a s LP10 strielam. Su to dve uplne rozdielne aj ked moderne pistole. Da sa nastrielat obomi ale bez treningu nie. LP10 ma vacsiu vyhodu v roznych nastaveniach uhlov pazby, cize nie je potrebny zasah do dreva ak niekomu nesedi, staci to vystelovat skrutkami. Toto u MK08 mozne nie je. Spust a mieridla komentovat nebudem, na vsetko sa da pri treningu zvyknut. LP10 ma dlhsiu tradiciu, vsetky muchy vychytane...


Grand Power K100 9mm
TOZ 35 .22LR
IŽ-35/Walther .22LR
Haenel SUHL 150 laminated, pilar bedding, Harris 6-9
Steyr LP 10
S.P.A. P10, 5,5mm
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Re: Steyr LP10

Příspěvek od pbrejsa » 01 čer 2013 16:02

TAU MK8 s LP10 porovnat nemůžu. Můžu ale porovnat LP10 a LP2.
1) LP10 se při výstřelu opravdu nehne. Je to jako, když sušíte! Každá chyba je vidět. LP2 sice málo, ale přeci jen odskočí.
2) LP10 je přeci jen trošku těžší na čumák než LP2. Takže, aspoň mně, tahá trošku víc ruku. Někomu to může vadit.
3) Jestliže CM162EI vás potrestá bělasem za každou větší chybu, u LP10 to bude ještě velmi pravděpodobně osma a u LP2 možná i devítka. LP2 má asi nejrychlejší odpal z uvedených pistolí (při stejné úsťové rychlosti cca 160 m/s). S krátkou hlavní je pravděpodobně nejrychlejší z uvedených pistolí, tudíž minimálně trestá chyby.
4) Spoušť i rukojeť stejná.
5) Jinak mi nic nenapadá.
Naposledy upravil(a) pbrejsa dne 25 pro 2013 11:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ozi16
Příspěvky: 36
Registrován: 14 říj 2010 00:43

Re: Steyr LP10

Příspěvek od ozi16 » 11 črc 2013 14:12

docela rád bych ji vyzkoušel. kdyby ji chtěl někdo zapůjčit tak se určitě dohodneme
PSE Phenom, Easton , Hoyt
Uživatelský avatar
ozi16
Příspěvky: 36
Registrován: 14 říj 2010 00:43

Re: Steyr LP10

Příspěvek od ozi16 » 18 zář 2013 15:23

tak už je doma. hodlám ji aspon rok dostatečně vytížit a podrobit rigoroznímu srovnání s TAU MK8
po všech stránkách- koho by napadlo co by ještě v testu mohlo být tak dejte vědět
....
PSE Phenom, Easton , Hoyt
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Steyr LP10

Příspěvek od kb » 26 zář 2013 09:05

Sú už nejaké poznatky z porovnania LP10 a MK8. Zaujímalo by ma najmä porovnanie spúští, čo sa týka charakteristiky chodu a možností nastavenia. Bolo by možné pre zaujímavosť aj porovnanie s TAU-7?
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
ozi16
Příspěvky: 36
Registrován: 14 říj 2010 00:43

Re: Steyr LP10

Příspěvek od ozi16 » 30 zář 2013 08:14

pro porovnání máme i TAU7
PSE Phenom, Easton , Hoyt
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Steyr LP10

Příspěvek od kb » 30 zář 2013 19:19

Super. A kedy bude nejaké porovnanie? :)
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
ozi16
Příspěvky: 36
Registrován: 14 říj 2010 00:43

Re: Steyr LP10

Příspěvek od ozi16 » 01 říj 2013 15:26

začínáme:

1. povede změna ke zlepšení výsledku?
subjektivně : u přechodu z TAU7 na TAU8 ANO
TAU8 na LP10 zatím NE , uvidíme časem

2. vyplatí se?
cena TAUky kolem 18000 , náhradní bomba 3400,
Steyr LP10 32900, bomba 3200 nebo ve slevě 5 let stará ale nová 1600, po 10 letech garance výměny za novou

3. plnění vzduchem?
TAUka na 300 barr což dneska sehnat je hodně velký opruz, ale dá se, delší "výdrž" na počet ran (max 341)
-nad 270 barr nutnost pevnějšího uchopu (subjektivní), pod 80 bar pokles rány o cca 10-15 mm (obj)

Steyr 200 barr a nejde "přefouknout" maxim 214 ran , pokles menší až u posledních cca 30ran

4. nastavení vzdál. muška - hledí : TAU bez možnosti posunu
LP10 hledí možno posunout dopředu a dozadu o několik cm , muška několik
pevnách poloh
5. nastavení pažby: TAU stand. jen odspodu
LP10 + náklon předozadní i boční (chytré) - bezproblémová výměna nepasující pažby M za L u prodejce

6. pokračujeme příště
PSE Phenom, Easton , Hoyt
kodl68
Příspěvky: 40
Registrován: 25 srp 2006 10:44
Bydliště: Západní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Steyr LP10

Příspěvek od kodl68 » 01 říj 2013 16:39

Měl jsem TAU7. mám starší Steyr LP10. Sehnal jsem na e-Gunu celkem levně, s prasklou pažbičkou (slepeno, není vidět). Pro střelce vyšší výkonnosti má určitě smysl výměna za Steyr, na výsledku se jistě projeví. Pro střelce okresního formátu (můj případ) rozdíl ve výsledku nebude, nebo jen minimální. Mám možnost porovnání na okresních soutěžích, lepší střelci s TAU7 mě přestřílí běžně.

Poznatky:
- Pažbička u Steyra je polohovatelná, lepší ergonomie držení
- Více ran ze Steyra v kartuši + přehled o zbytku vzduchu (manometr)
- Steyr neodskakuje, zpětný ráz po výstřelu neexistuje
- se Steyrem střílím i "malorážku" na 25 m bez změny nastavení mířidel (asi 165 m/s), TAU7 měla úsťovku menší, i když by šla nastavit.

Steyr LP10 mám přes 4 roky, zatím bez opravy a bez problémů.
U TAU7 jsem měnil každý rok až dva těsnění (pořád někde foukalo..).

Výsledek:
obě dvě pistole výborné a přesné v rukou dobrých střelců. Je to daleko víc o střelci než o pistoli.
Uživatelský avatar
ozi16
Příspěvky: 36
Registrován: 14 říj 2010 00:43

Re: Steyr LP10

Příspěvek od ozi16 » 02 říj 2013 09:47

přesně v tom to je. u střelců na okresní urovni je LP10 asi jenom o zvědavosti (muj případ)
nebo pocitu mít krásnou zbraň.
jak říká známý , který už má něco za sebou, střílet 3x týdně 2 hodiny je pouze rekreační střelba.

tu střelbu na 25 m musím skusit, už jsem o tom slyšel.
na jaký terč střílíš ? malorážkový pro 50m? nebo pistolový 25/50

příště něco o spouštích
PSE Phenom, Easton , Hoyt
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Steyr LP10

Příspěvek od kb » 02 říj 2013 18:01

Tak na to "příště" sa už teším. Na TAU-7 som mal nastavenú dvojodporovú spúšť. Potom som mal istý čas MK-8, kde je v podstate bodová spúšť bez možnosti nastavenie 1. odporu, čo mi dosť vadilo. Spúšť sa mi zdala "tvrdá", aj keď bola nastavená na 500 g. Pri zvýšení tlaku na spúšť sa mi vždy rozochvela hlaveň. Niekde som robil základnú chybu, ale nevedel som kde a nemal mi kto poradiť. Tak som sa vrátil k TAU-7, pri ktorej som ale časom tiež dospel k bodovej spúšti :) . Tá sa mi zdá trochu "hladšia" ako na MK-8, hoci to neviem objektívne posúdiť vzhľadom na časový odstup. Podotýkam, že som iba rekreačný strelec a som zvedavý na názor skúsenejších strelcov, ako je to vlastne s tými spúšťami.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
ozi16
Příspěvky: 36
Registrován: 14 říj 2010 00:43

Re: Steyr LP10

Příspěvek od ozi16 » 05 říj 2013 12:58

Osobně si myslím, po tom co jsem na TAU8 rok střílel, že metoda co nejvyššího odporu 2. chodu a prakticky žádný
druhý chod je ta správná. Pak už jen správně zamířit (což pro mě znamenalo nutnost střeleckých brýlí) , silnější stisk umožní přesnější zamíření , a se správným tlakem na spoušti počkat 5-6 vteřin na kapilární pulz, který pistoli spustí.
Ta se při výstřelu ani nehne, protože spoušt se nikam nepropadne. (problematika TIKU ruky je asi na jiné vlákno . :arrow:) Nastavení spouště TAUky bylo po konsultaci provedeno u prodejce- zdarma. Takže jsem do ničeho nemusel vrtat.

Steyr LP10 je z továrny nastavený uplně jinak - dlouhý přední chod, o hodně nížší 2. odpor a poměrně ještě dlouhý 2. chod.
Po konsultaci jsem měl možnost u p. ing. Vargy nechat spoušt přenastavit, ovšem s důrazným doporučením sám do spouště nevrtat. Tak jsem to zatím nechal jak z továrny a zkouším se přizpůsobit a učím se střílet od píky. Když to nepůjde, pošlu ji do Plzně a počkám, co z toho bude.


Ovšem neodpustím si srovnání pažby (možná ale nesrovantelné pro rozdílnost materiálu ):

na TAUce mám lamino CWP což je pažba hladká, extremně příjemná do dotek, nereagující vůbec nijak na pocení ruky a za rok jsem nepozoroval , že by se mi vytvořil otlak na kůži. udržba jednoduchá vlhčenými ubrousky. nemění vzhled ani povrch.

LP10tka má pažbu ořechovou (lamino je možno do 6ti týdnů doobjednat za přípl. cca 1200kč)
po delší střelbě pozoruju bolestivost na dlani a prstech (výrazná drsnost povrchu) a vytvořil se mi otlak.
Naposledy upravil(a) ozi16 dne 05 říj 2013 13:46, celkem upraveno 1 x.
PSE Phenom, Easton , Hoyt
Uživatelský avatar
ozi16
Příspěvky: 36
Registrován: 14 říj 2010 00:43

Re: Steyr LP10

Příspěvek od ozi16 » 05 říj 2013 13:44

pro názornost 20 ran z TAUky a LP10tky
Přílohy
tau8terc.jpg
sterylp10.jpg
PSE Phenom, Easton , Hoyt
Uživatelský avatar
ozi16
Příspěvky: 36
Registrován: 14 říj 2010 00:43

Re: Steyr LP10

Příspěvek od ozi16 » 21 lis 2013 12:21

po několika týdnech střílení "okresního střelce" můžu s klidem říct, že dokud
nebyla upravena pažba na LP10 na stejně pohodlné a přesné míření
jako mám na TAUce, tak vlastně nebyla šance cokoliv porovnávat. ale už je hotovo.
Ačkoliv se zdá, že LP10 má "klidnější" ránu, a při výstřelu se pistole oproti TAUce ani nehne , přesto
dám s klidem 7 a 8čky, i když v tu samou dobu TAUkou v klidu posadím 5 desítek za sebou.

Taky bylo na LP10 naprosto nutné vyměnit dodaný "kompenzátor" za 8 kanálový-sice
jsem byl při nákupu ujištěn, že to jsou ve výsledku záležitosti rozptylu setin mm a dokud nedávám
běžně 585, tak nemá smysl s kompenzátorem cokoliv řešit, ale to jsou podle mně parametry pro
pistoli upnutou do svěráku, kdežto při normální střelbě může ten komp. ovlivnit mnohem více.
mě se po výměně významně zlepšil rozptyl. nebo si to po utracení 800kč aspon myslím :lol:

problém nastal po zakoupení ruční pumpy. ing kachlíř ji nikdy nedoporučoval pro možnost zanesení
nečistot do kartuší, hlavně u levnějších čínských typů. ale mně do ní nepasuje redukce.
se Steyrem není žádný problém.
U TAUky se nemuselo zase tak často plnit protože vydržela o 100 ran víc. Jestli někdo vyřešil problém
redukce pro TAU a pumpy tak mi dejte prosím vědět.

takže střílím a trenuju s LP10 ale "okresní" závody objíždím zatím s TAUkou
kupodivu na posledním závodě vedle mne stáli 2 borci ze SK s LP10tkami a ani jeden nechválil spoušť.
dokonce se pustili i do 5. šroubku pro vzájemný poměr 1. a 2. chodu, výrobcem označeným za "zapovězený", no a
ve výsledku byl mezi námi rozdíl +-1 bod

foto příště
PSE Phenom, Easton , Hoyt
Uživatelský avatar
ozi16
Příspěvky: 36
Registrován: 14 říj 2010 00:43

Re: Steyr LP10

Příspěvek od ozi16 » 09 dub 2014 14:01

tak je sezona za námi a nezbývá než prosté konstatování. po seštelování na stejné parametry (rychlost, munice,
síla na spoušti) a úpravách pažby na přibl. stejné rozměry TAUka u mě po této sezoně jednoznačně vítězí.
A to ve všech parametrech. trenoval jsem stejně s oběma. na soutěžích jsem je náhodně střídal.
výsledky s LP10 se postupně zlepšily ale stejně:

1. cena- tam je to jasné
2. spoušť- možnosti úpravy a nastavení, samotné spouštění- u LP10 navzdory všem možnostem v podstatě
parametry TUKy ani nejsou nastavitelné
3. kapacita kartuše - mimimální rozdíly i mezi jednotlivými kartušemi - na hradlech TAUka "drží"
déle faktor
4. pažba- u LP10 bez úpravy Morini pastou nepoužitelná, u TAUky naopak nutno ponechat v původním tvaru- má
to své důvody a výhody.
5. soustřel - u TAUky vždycky lepší- chyby, které si člověk jasně uvědomuje. naopak u LP 10tky ztracené
rány a člověk vlastně neví co udělal špatně
6. výsledky na soutěžích- jakoby mě TAUka nějakým způsobem vždycky podržela.

uvidíme, zda se situace ještě nějak časem změní, ale popravdě jsem "nepříjemně" překvapený, jak dobré
výsledky mám s nově koupenou "starou FWB mod 65". jakmile jí nechám upravit pažbu a mušku, zařadím ji
do testu. mám ale už takový dojem, že kurz obou předchozích klesne 1:10 až 1:15 :lol: :lol: :lol:
PSE Phenom, Easton , Hoyt
Odpovědět