Stehovani

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
closen
Příspěvky: 96
Registrován: 02 zář 2007 19:38
Bydliště: Chomutovsko

Stěhování

Příspěvek od closen » 22 čer 2009 20:27

Zdravím, co potřebuji když potřebuji změnit bydliště na ZP? nějaké kolky, fotky atd...? zbraně mít nemusím sebou nebo snad ano?
Díky za pomoc


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 23 čer 2009 15:34

Pokud se přestěhuješ, musíš do 14ti dnů nahlásit nové bydliště.
Stačí zajít na nový obvod PČR a místní úsek pro zbraně&atd kam budeš spadat. Pokud se stěhuješ v rámci města, tak to jen nahlásíš.

Nemohu doporučit tam přijít a říct ,,přestěhoval jsem se před půl rokem". Rozhodně bych řekl ,,právě jsem se přestěhoval a jdu to nahlásit".
closen
Příspěvky: 96
Registrován: 02 zář 2007 19:38
Bydliště: Chomutovsko

Příspěvek od closen » 23 čer 2009 19:42

Díky za odpověď, a když je to jiné město, ale stejný okres? musím nějaké fotky nebo poplatky?
Uživatelský avatar
bushman
Příspěvky: 12
Registrován: 28 úno 2009 22:38
Bydliště: Slavkov

Příspěvek od bushman » 23 čer 2009 22:46

Taky jsem to řešil, vzhledem k tomu, že máš na ZP místo pobytu, tak vystavují nový, chtěli myslím dvě fotky a nějaký peníz, asi 300, už si to nepamatuju (já jsem tam šel trochu se zpožděním, ale byli shovívaví :))
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 24 čer 2009 00:39

Pokud i to nové město patří pod ten stejný úsek, tak na ten stejný. Pokud na jiný, tak na jiný :?
closen
Příspěvky: 96
Registrován: 02 zář 2007 19:38
Bydliště: Chomutovsko

:)

Příspěvek od closen » 12 črc 2009 18:21

tak a je hotovo: chtějí za každou skupinu 25 korunový kolek a 2 fotky. jinak vše v pohodě na počkání
Aldaa
Příspěvky: 1
Registrován: 27 pro 2010 19:39

Re: Stěhování

Příspěvek od Aldaa » 27 pro 2010 20:58

Zdravím, chápu předchozí případ, kdy se stěhuji z nynějšího TRVALÉHO bydliště do nového, které bude mít také statut trvalého bydliště. Musím tedy změnit údaje o bydlišti ve všech dokladech, kde je údaj uvedený, tedy i město uvedené v ZP (předpokládám, že ulice a čp. je vedena u PČR). Jak ale v případě, kdy se stěhuji mimo stávající trvalé bydliště, měním město, okres i kraj, ale stěhuji se do bytu, který budu mít pouze v pronájmu a statut trvalého bydliště mít nebudu? Stačí tedy pouze souhlas majitele (pronajimatele bytu, domu) s tím, že souhlasí s držením zbraně? Pokud ano, souhlas je třeba doložit PČR na úsek zbraní v místě trvalého bydliště, nebo jen stačí mít souhlas písemně pro sebe, který v případě nutnosti doložím?
Nebo se použije předchozí případ, tedy vydání nového ZP s novým místem pobytu?
Děkuji za odpovědi.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Re: Stěhování

Příspěvek od Decoy » 29 pro 2010 13:03

Pokud mohu z vlastní úřednické praxe (v jiném rezortu) posoudit, úřady nyní vždy vyžadují uvedení tzv. doručovací adresy, tj. adresy na které jste schopen příjímat poštu a kde jste k zastižení, v tomto případě se zřejmě předpokládá, že na této adrese máte zbraně také uloženy. Tzv. trvalý pobyt si většina úřadů může zjistit z centrální databáze, ale dnes už vás nic nenutí se tam zdržovat. Majiteli ZP by se totiž mohlo stát, že by mu policie zaslala v souvislosti s držením zbraně nějakou výzvu a ta by se jí vrátila z uvedené adresy trvalého pobytu s poznámkou, že tam už nebydlí. V tom případě by hrozilo, že s vámi povedou nějaké řízení, aniž by jste se o tom dozvěděl, mohl by jste být dokonce trestán nějakou sankcí. Obecně je vždy vina na straně občana, pokud úřadu neoznámil svoji doručovací adresu. Nelze čekat, že úředníci budou chodit od domu k domu a ptát se, jestli tam náhodou nebydlíte.
Odpovědět