Star model B 9mm

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jirka1
Příspěvky: 33
Registrován: 23 led 2011 13:33

Re: Star model B 9mm

Příspěvek od Jirka1 » 21 čer 2011 23:00

Dik,to se bude hodit


Uživatelský avatar
Vlaďas
Příspěvky: 20
Registrován: 21 úno 2010 21:41

Re: Star model B 9mm

Příspěvek od Vlaďas » 28 čer 2011 22:03

Jen tak pro zajímavost, koukám, že to tu nepadlo, tuhle pistoli měl Jules (Samuel L. Jackson) v Pulp Fiction :)
Slavia 631, Ardesa Deerhunter, CZ 75D Compact
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Star model B 9mm

Příspěvek od Lachtan » 29 čer 2011 00:07

Vlaďas píše:Jen tak pro zajímavost, koukám, že to tu nepadlo, tuhle pistoli měl Jules (Samuel L. Jackson) v Pulp Fiction :)
Jsi si jistý, že to nebyla 1911?
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Star model B 9mm

Příspěvek od JaK » 29 čer 2011 00:39

http://www.imfdb.org/wiki/Pulp_Fiction
Ale před objevením stránek IMFDB jsem si taky myslel, že jde o 1911 :)
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Star model B 9mm

Příspěvek od Lachtan » 29 čer 2011 00:43

OK - beru zpět, mýlka je na mé straně :D
Uživatelský avatar
Vlaďas
Příspěvky: 20
Registrován: 21 úno 2010 21:41

Re: Star model B 9mm

Příspěvek od Vlaďas » 29 čer 2011 08:54

[quote=]Jsi si jistý, že to nebyla 1911?[/quote]

Myslel jsem si to, ale v jedný scéně Jackson řikal něco o panu devítimilimetrovym, tak jsem trochu popátral po netu.
Slavia 631, Ardesa Deerhunter, CZ 75D Compact
Uživatelský avatar
P-08
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2009 23:04
Bydliště: Náchodsko

Re: Star model B 9mm

Příspěvek od P-08 » 07 črc 2011 00:39

Omlouvám se ale nějak jsem se sem nemohl dostat.
OAL mých nábojů je :střela PB 125 grain-OAL 28,5mm
střela PB 147 grain-OAL 28,-mm
Dělám maximální délku co jde(délka komory)u každé zbraně se to může lišit ,záleží na vzdálenosti přechodového kuželu, hloubku drážek,tvaru střely a jiné.
Ten cizí veb je fajn, víc hlav víc ví,neumím sice jazyk ale nějak si poradíme.Moje podezření je tedˇuž jen na vytahovač.
Až bude čas zkusím vyrobit nový s delším drápkem a snad i silnější pružinku.

Ještě nutno dodat ,že po vyleštění komory se spolehlivost zlepšila o pár procent(nevím přesně),závady se vyskztují dál ale né tak často.(použité střelivo SB).
Avšak do spolehlivé zbraně má ještě daleko.
tekttemi
Příspěvky: 18
Registrován: 30 srp 2005 00:30

Re: Star model B 9mm

Příspěvek od tekttemi » 10 črc 2011 23:46

P-08: Diky za informace! U te nasi se behem strelby obcas stalo, ze se vysouvala osicka vytahovace, cili se vytahovac staval nespolehlivym. To jsem sice uz opravil novou osickou, ale od te doby zbran neopustila trezor, nicmene mam obavu, ze zavadovost se tim extra nezlepsi (kousala se, i kdyz osicka byla zrovna v poradku). Podobnou proceduru musel podstoupit takovej ten malej jistici kolik v pace zachytu zaveru, nebot taky nedrzel. Ty zbrane (varka a la 4000, co se nedavno vylihla v Zelenem Sportu) nemaj puvodni brynyr, cili nove brynyrovani a nasledne sestaveni zbrane bylo zrejme trosku lemplovske.
Uvidim, jak to bude chodit se subsonicy SB (150gr.), od toho si slibuju zlepseni. Po pravde neni to ma "zbran cislo jedna", abych to nejak moc hrotil, ale jsem na ty subsonicy opravdu zvedavej.

Zajimava myslenka, ten novy/upraveny vytahovac. Ale zase, spousta prace a nejisty vysledek. Spravce sporilovske strelnice to vystihl, kdyz rikal, ze to jsou "kopyta".
Uživatelský avatar
P-08
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2009 23:04
Bydliště: Náchodsko

Re: Star model B 9mm

Příspěvek od P-08 » 16 črc 2011 10:34

Myslím ,že neměl až zas tak pravdu,vlastnit špičkovou zbraň a pak vše ostatní ne až tak na ůrovni hanět, umí každý.Předesílám ,že STAR-B není mou jedinou zbraní,ani jsem se do ní nějak zvlášť nezamiloval.Je pro mne jakousi výzvou a to z důvodů -německá armáda ji měla ofiko zavedenou ve výzbroji jako frontovou zbraň,žádná fabrika (ani španělská)nedá na trh absolutně nespolehlivou zbraň- a já ji mám v trezoru.Takže to spolehlivě střílet MUSÍ.
Jedno je jisté star-B je zbraň dopasovaná ve výrobě každý kus zvlášť ,jak bylo v době jejího vzniku obvyklé,kdo se setkal třeba se složeninou P-08 ví jak dokáže potrápit.Stáry s kterými jsem se zatím setkal, jsou všechny nově přebrynýrované a složené ze všeho co jen trochu pasovalo do sebe. Jedná se prý o zásilku z Ruska která měla být zabavena sovětskou armádou někdy v průběhu WW2 na moři, pak v rusku POLADĚNA no a teď dovezena k nám.
Až bude chvilka pořeším ještě ten vytahovač a dám vědět,jde o celkem slušnou tréninkovou zbraň s dobrou přesností(k tomu však potřebuje na míru vyrobené střelivo).
spt32
Příspěvky: 15
Registrován: 24 úno 2011 19:39

Re: Star model B 9mm

Příspěvek od spt32 » 06 led 2012 07:17

Ahoj,včera jsem si udělal radost a koupil pistoli STAR B.Je to rok 1943 a moc se mi líbí.Jediný co mi trochu vadí je chod spouště.Namáčknutí jde krásně ale pak než to spustí tam musím překonat dost velký odpor.Nevíte někdo co a jak by se na tom nechalo poladit?Všechno jsem pořádně vyčistil a promazal ale stejně mi přijde že to ten kousek než to spustí někde drhne.Díky.
Brasi
Příspěvky: 4
Registrován: 17 led 2012 00:51

Re: Pistole Star B

Příspěvek od Brasi » 29 led 2012 21:55

Zdravím potřeboval bych poradit,kde se dá sehnat STAR B který není po repasu z ruska.
Lucass
Příspěvky: 2
Registrován: 24 bře 2012 07:33

Re: Star model B 9mm

Příspěvek od Lucass » 24 bře 2012 07:51

Dobrý den, nevíte někdo jak se dá poznat, která pistole Star B je skládaná v Rusku? Jsou to nějaké číselné série, nebo se to pozná podle nějakého opracování?
Díky za odpovědi
Lucass
Příspěvky: 2
Registrován: 24 bře 2012 07:33

Re: Star model B 9mm

Příspěvek od Lucass » 04 dub 2012 20:37

Dobrý den, nevíte jestli pasují střenky z coltu 1911 na Star B? Na Stara nejsou nikde k dostání
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Star model B 9mm

Příspěvek od Bonanza » 11 kvě 2012 21:46

Podle mne na 90/100 nepasují.
spt32
Příspěvky: 15
Registrován: 24 úno 2011 19:39

Re: Star model B 9mm

Příspěvek od spt32 » 28 črc 2012 22:27

Ahoj,tak zase oživím téma pistole Star B.U mojí pistole se objevuje ten samý problém jako má spoustu jiných majitelů této zbraně.Prostě zhruba každá třetí nebo čtvrtá rána = nevyhozená vystřelená nábojnice a tím pádem dochází k zaseknutí zbraně protože nový náboj ze zásobníku prostě nemůže do komory.Udělal jsem nový vytahovač a to vůbec nepomohlo,zkoušel jsem náboje asi od třech firem a žádná změna.Tak jem se na to vyprd stím že to mám spíše jako zbraň do sbírky a střílet s ní nemusím.No ale teď k tomu co jsem dneska zjistil.Dneska jsem po delší době vytáhl pistoli a při různém zkoumání a prohlížení jsem zjistil že když závěr tlačí náboj ze zásobníku do komory tak se posouvá i náboj pod ním a to poměrně o dost.Zhruba asi tak o 5 mm,možná i o víc.Tak mě napadlo jestli to nemůže být ten problém.Nemůže posunutý náboj který se i trochu nadzvedne vadit při vyhazování vystřelené nábojnice?Já bych řekl,že by to tím být mohlo.Mám dva zásobníky a tenhle problém s posunováním druhého náboje mají oba dva.Nemáte stím někdo zkušenost?Pokud bude zítra čas tak bych zkusil zajít na střelnici a střílet jen po jednom náboji v zásobníku.Jsem zvědavej jestli v tomto případě taky někdy dojde k nevyhození nábojnice.
Odpovědět