Stali byste se cleny Narodni Strelecke Asociace?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Stali byste se členy Národní Střelecké Asociace?

Ano, určitě
55
66%
Ne, nevidím důvod k existenci této organizace
7
8%
Ne, bojím se zviditelnit, jako příznivce zbraní
3
4%
Nezájem ...
0
Žádná hlasování
Počkám, jak se věci vyvrbí....
7
8%
Zatím nevím....
11
13%
 
Celkem hlasů: 83
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 08 čer 2008 15:36

S radostí bych přijel. Bohužel se budu potit v Rajchu a navíc jsem z Olomouce. Myslím, že členů z Prahy a okolí, kteří to mají do Teplic blíž bude víc.

Mimochodem, když jsi takový příznivce Lexu, předpokládám, že Lexáků tam bude plno.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 08 čer 2008 19:39

HanuIv: pletes si pojem a prujem, ze bych byl az takovy fanda LEXu, jak tu ze me delas, se rict neda. Nicmene spis to je v reakci na zakladani dalsich organizaci, ktere budou delat vic veci pro strelce.

Kdo tam bude nebo nebude je uplne jedno, to at si potom zodpovi kazdy sam pred svym svedomim, jestli opravdu chce neco delat, nebo jenom necinne prihlizet a tlachat na netu.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
venda

Příspěvek od venda » 09 čer 2008 12:19

Já tedy přispěju svým názorem na tuto kauzu trochu o.t. admini snad odspustí jen tolik, že soudy u nás obecně nejsou absolutně seznámeni s psychologii nutné obrany. Ono totiž kdyby chodili na semináře a školící kurzy tak by získali přehled o daném tématu a to si myslim, že by velmi pomohlo. ono totiž chodit podporovat spartsky obžalovaného je podlemně
s křížkem po funuse, i když tím možná pomůžeme. Lex by mohl udělat nějaké semináře pro soudce a vůbec by to nebylo špatné, protože
zákon v této podobě je naprosto špatný, proč dá se vyložit několika způsoby a dá se zároveň ponižovat či povyšovat a to je kámen úrazu.
bezprostřední ohrožení co to je? Tak se může cítit každý jinak, útočník
je odemně 10m 5m 2m, co je to hrozící bezprostřední nebezpečí já osobně jsem se o tom bavil s experty a ti se shodli, že to není stav situace jak popisuje zákon, ale že by mělo jít o vnímání napadeného
a to se blbě dokazuje takže ten zákon je k h..... a to prosim soudce si
může vyložit dalšími mnou 8 zjištěnými způsoby který hrají v neprospěch
napadeného.



Pane on vás chtěl jen říznout, ale vy ste ho hned zabil to bylo od vás opravdu nepěkné. I s takovým stupidním výrokem jsem se setkal před třemi lety v Mladé B. Tak jak chcete takového omezence přesvědčit
spartským protestem či podporou?

Porota by byla super u nás. To by mělo velký vliv
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 09 čer 2008 12:57

Nejdřív k podpoře dobrovolné organizace:

Jistě: jedná se o čin, který proběhl na soukromém pozemku, takže do toho zdánlivě nikomu nic není a soud by to měl vyřešit. Pozorovatelé dobrovolné organizace by měli být přítomni soudu jen a pouze proto, aby mohli informovat, jak soud probíhal a co se zde dělo, popřípadě veřejnou cestou upozornit na problémy vzniklé v průběhu dokazování. Nic víc ani dělat nemohou, protože jsou přítomni pojednávání pouze jako součást veřejnosti.

Lex a semináře pro soudce: víte, dozajista máte pravdu. Ale myslím, že soudci to tak nevidí. Budu to dokumentovat svou soukromou zkušeností. Nedávno jsem měl hlubokou rozpravu s jedním soudcem od nás z domu. Potkali jsme se shodou okolností na střelnici, kde jsme probírali jeden případ, který dotyčný soudce soudil a vrátili mu jej z vyšší instance k znovuprojednání po odvolání obžalovaného. A tak si tam tak povídáme a já vlastně zjistil, že dotyčný soudce na celou věc nahlížel v rámci klasického starého schématu o tom, že chlap s bouchačkou se vlastně nebrání. Pokoušel jsem se v rámci dobrých vztahů vysvětlit soudci, že v některých situacích kudla horší, než zbraň, ale nešlo to. Soudce neposlouchal mé argumenty. Já si myslím, že ještě dlouho bude trvat, než si česká justice zvykne na to, že existuje sebeobrana palnou zbraní a mnozí soudci si budou zvykat opravdu velmi obtížně. Tady není potřeba Lex a semináře, ale noví mladší soudci s méně zkornatělými tepnami.

Zákon: jistě, ten zákon není ideální. Ale jiný nemáme a brzo ani mít nebudeme. Kdyby totiž měly začít platit návrhy, které jsem četl, tak by to ve skutečnosti znamenalo zúžení definice sebeobranné situace (i když za cenu částečného zavedení jednání v úleku a pod stresem). Žádný zákon ale není sto vystihnout všechny nuance života. To jenom my si sugerujeme, že zákon je špatný. Zákon je nijaký.

Ve skutečnosti je zákon jen jakýsi "mustr" a soudní výrok by měl být vynesen podle zákona a co nejblíž spravedlivosti. A tak se dostáváme zpět k soudcům a k účasti dobrovolné organizace na soudu. Soudce si totiž (pokud je dobrovolná organizace dostatečně silná) odpustí minimálně nevhodné narážky a když nic jiného, tak se bude snažit svá rozhodnutí řádně zdůvodnit.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 13 čer 2008 10:15

[quoteJe to snad proto,že nefunguje propagace směrem ke střelcům co se při střelbě neschovávají za auta či hromady pneumatik.[/quote]

No hele, budes se divit, ale bylo osloveno takovejch streleckejch organizaci - a tam zajem nebyl. Mozna prave proto prisel LOS, kdyz nikdo e sportovniho pojeti s Lexem spolupracovat nechtel, udelal Lex vlastni sport postaveny na osvedcenych zakladech IDPA.
uznávám,že je to ode mě blbá připomínka,ale vidím jak se zastánci jedné disciplíny vytahují na zastánce jiné disciplíny.
Vytahuji? Jak?
Když jsem měl jednou myšlenku uspořádat střelecký den pro děcka z obce,tak jediné s čím jsem se setkal byly otázky
kde chceš vzít vzduchovky?
jak to chceš ufinancovat?
Ano - vice takovych lidi v Lexu chybi. "stari" se vrhli na LOS a na dalsi aktivity nezbyva cas...
nakonec jsme to udělali bez podpory úřadů jenom s jedním kámošem a dvěma flintama. a první cenu (nanukový dort) jsem koupil ze svýho a sežrali jsme ho společně.
Ano - podobne vzniknul LOS. Nikdo do toho nechtel jit, tak do toho sel Lex osamocene. A penize? Kazdymy se libi zavod za 100ku, kde je spousta kulis, tercu, strileni - takove zavody byly... Silne prodelecne. Tak se za tyto penize zacaly delat zavody jednodussi na mene ran... Nebo naopak propracovane se spoustou kulis - ale zase za vyrazne vic - a hle, cesky strelec opet nadaval (bud na malo ran nebo na vysoky startovny) :-) Nastesti jsem na poslednim zavodu z asi 80 zavodniku slysel nadavat asi jen 2 lidi.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 13 čer 2008 10:27

HanuIv píše:dotyčný soudce na celou věc nahlížel v rámci klasického starého schématu o tom, že chlap s bouchačkou se vlastně nebrání.
A co prosté věty: "Ale vždyť zákon mu to přeci umožňuje. Zákon mu umožňuje zbraň u sebe nosit za účelem ochrany života, zdraví nebo majetku. Proč se tedy chlap s bouchačkou apriory nebrání? Který zákon to říká?"
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 čer 2008 10:53

Žádný zákon to neříká.
Ale soudce to nezajímalo, protože on se cítí jako někdo, kdo rozhoduje a určuje. Pokud rozhodne a určí špatně, někdo to za něj opraví, nebo taky ne. To je mu ale fuk.
V této zemi existují dva druhy soudců: ti, co mají zájem a dívají se kolem sebe, při čemž si kladou nezbytné otázky (třeba: udělal jsem dobré rozhodnutí?) a ti, co zájem nemají a a soudí podle starých pravidel.
Ten můj byl očividně z druhé skupiny.
Soudci jsou lidi, jako ti ostatní. Nevymykají se z běžného průměru obyvatelstva ať už se hovoří o otázkách sexuálních, politických, nebo etických. O otázce lidské blbosti už vůbec nemluvím.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 13 čer 2008 11:34

HanuIv: tohle ovšem těžko změní nějaká organizace. Pokud soudce nerespektuje zákony, proč by měl respektovat nějaký LEX nebo NSO? :?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 čer 2008 12:29

Já bych celou věc spíš postavil jinak:
jediné, co by mohlo soudce přimět aby aspoň trochu dbal zákonů je, že tu bude někdo, kdo dokáže jeho chybu označit a reportovat například ve sdělovacích prostředcích.
Přes veškeré výtky k novinářům musím přiznat, že správně odevedená reportáž dokáže divy.
A to, že bychom my zákony nedodržovali, o tom tu není ani řeč.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 13 čer 2008 12:44

HanuIv píše:A to, že bychom my zákony nedodržovali, o tom tu není ani řeč.
Správně, to jsi napsal právě teď ty. A upřímně: nechápu, co tě k tomu vedlo. O tomhle toto téma přece není a nemělo by být.
Pokud si myslíš, že by se měl někdo věnovat upozorňování soudců na chyby prostřednictvím sdělovacích prostředků, pak nelze, než souhlasit. K tomu ale není potřeba ani tak nějaká organizace, jako spíše přístup do medií.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 13 čer 2008 13:12

Bohužel, řádný občan nemá jinou možnost než se sdružit s jinými a silou více lidí tlačit na orgány státu a na sdělovací prostředky.
Klaus kdysi napsal, že nemá rád občanské iniciativy, protože jsou jednoduše zmanipulovatelné a protože mají většinou amateristický nádech. Já tyto argumenty možná beru u organizací typu Vlčata, nebo Děti země. Ale jinak s ním zásadně nesouhlasím, protože v zájmových organizacích bývají odborníci a lidé znalí, kteří vidí politikům do karet. Důvod, proč se na západ od nás takové organizace jen hemží je v tom, že si vydupali možnost ovlivňovat jednání a chování politiků.
Když to jinak nejde, tak to dělejme také tak: organizujme se a vykonávejme svá občanská práva formou nátlaku v mezích zákona na establishment.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět