Stali byste se cleny Narodni Strelecke Asociace?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Stali byste se členy Národní Střelecké Asociace?

Ano, určitě
55
66%
Ne, nevidím důvod k existenci této organizace
7
8%
Ne, bojím se zviditelnit, jako příznivce zbraní
3
4%
Nezájem ...
0
Žádná hlasování
Počkám, jak se věci vyvrbí....
7
8%
Zatím nevím....
11
13%
 
Celkem hlasů: 83
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 05 čer 2008 22:24

2HanuIv:Víš je to možná naše chyba,že jsi si toho nevšiml,ale LEX tu není hlavně pro nositele zbraní, je to sdružení na obranu práv majitelů a držitelů zbraní,jinými slovy sdružení fandů do zbraní,ať to jsou sběratelé,nebo aktivní střelci.Ano většina toho co děláme se týká těch kteří zbraně opravdu nosí,ale to je proto že nositelé zbraní jsou první na ráně,když jde o to zbraně skrouhnout,ti ostaní přijdou na řadu v příštím kole....promiň mi,ale mám dojem že že když mluvíš o LEXu,je to spíš o tvé představě co je LEX zač,než o tom jaký je ve skutečnosti(asi to je další míč co se povaluje na naší půlce hřiště a my si ho nevšimli).Jedním ze zakládajících členů je i p.Balcar,který se věnuje sběratelství a bádání v historii


Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 05 čer 2008 23:31

HanuIv píše:Toto sdružení se definovalo jako ochránce práv nositelů zbraní. To je jeho hlavním posláním. Vždyť to má i jako svůj cíl a nese to v názvu.
Ja Ti pomalu zacinam fandit...

Ale...

Nepodsouvej neco, co neni pravda...

a) v oficialnim nazvu lexu ten privlastek neni
b) Lex se uz nejmene pred rokem a nahlas vymezil proti tomu, ze by chranil zajmy jen ozbrojenych (na valne hromade, ve vestniku, opakovane v clancich)
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 07 čer 2008 01:11

Někde určitě chyba bude...když si teď uvědomuju tak směrem ode mne lítaly horké střely už v době Svazarmu a teprve tento měsíc jsem se dověděl,že existuje nová organizace zvaná LEX tedy vlastně už déle fungující organizace.
Je to snad proto,že nefunguje propagace směrem ke střelcům co se při střelbě neschovávají za auta či hromady pneumatik.
uznávám,že je to ode mě blbá připomínka,ale vidím jak se zastánci jedné disciplíny vytahují na zastánce jiné disciplíny.
Asi je to opravdu těžké přicházet s něčím...a ani to nemusí být úplně nové.
Když jsem měl jednou myšlenku uspořádat střelecký den pro děcka z obce,tak jediné s čím jsem se setkal byly otázky
kde chceš vzít vzduchovky?
jak to chceš ufinancovat?
atd...
nakonec jsme to udělali bez podpory úřadů jenom s jedním kámošem a dvěma flintama. a první cenu (nanukový dort) jsem koupil ze svýho a sežrali jsme ho společně.
Aquila non captat muscas
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 07 čer 2008 04:34

To není přezíravost ke střelcům,kteří se neschovávají za pneumatiky ,je pravda,že LEX mimo jiné pořádá hlavně akční závody,ale to je tím,že to bylo odvětví které zde dvakrát nefungovalo,a bylo to za účelem oslovit skupinu lidí,která je nejvíc na ráně a přitom právě o ně se nikdo nestaral,lidi co mají zbraň pro sebeobranu.Tehdy existující disciplíny jim nevyhovovaly a kromě toho ty co zbraně nosí je třeba vést k zodpovědnosti nejvíc,co si budem povídat,někdy opravdu vidíme na střelnicích hotové horrory hraničící s Darwinovou cenou.O tom že Existuje LEX se člověk mohl dozvědět třeba ze střelecké revue už v 90. letech(někdy druhé polovině).Ještě jednou a určitě ještě vícekrát budu opakovat,že naše zbrojní svoboda,je stejně jako jiné svobody nedělitelná(no dobře atomovky nebrat,já vím :oops: ),je jedno jestli máme své zbraně jen pro potěšení,sport,pro obranu,nebo pro výkon práva myslivosti,jakmile bude nějakým způsobem vyřazena z činnosti jedna skupina střelců,přijde na řadu jiná,což například během projednávání zbrojních zákonů některé tehdy etablované organizce nechápaly,dokonce tam byla i trochu vidět myšlenka,:Když to půjde zrovna mimo nás,bude to dobré...ale to nikdy není dobré.Je mi jasné že sportovec věnující se klasickým disciplínám,se může na "blbnutí za pneumatikami"nebo dokonce ve westernovejch hadrech dívat s nedůvěrou,funkcionáře organizace věnující se převážně olympijským disciplínám může dokonce přijít i na myšlenku,že když "Ty blázny"někdo skrouhne zase se vrátí k Margolinům a Hammerlinám :x Když se LEX snažil tyto organizace oslovit dívaly se na něj s nepochopením a někdy i trochou škodolibosti.Byli ochotni souhlasit i s návrhem aby zbraně sportovců byly trvale uchovávány na střelnicích,který se v některých návrzích taky objevil...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
axelbond
Příspěvky: 33
Registrován: 02 kvě 2008 15:55

Příspěvek od axelbond » 07 čer 2008 08:39

to city: je fakt já myslim, že podvědomí je asi určitě ok pakliže člověk se tomu věnuje i okrajove, dám příklad před měsícem v časopisu ZaN
článek s Antonínem Baudišem. Se tam probírala ta úsměvná záležitost
s letadlem :lol: , Pro ty co nepamatují to nebyla Baudišova zbraň, která provrtala trup letadla jak se dlouho traduje. A samozřejmě tam padlo pár vět o LEXu.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 07 čer 2008 10:27

axelbond: ZaN jsem necetl a nevim co se tam psalo, ale kdo se alepson trosicku zajimal o LEX, tak to o Baudysovi vi uz pomerne dlouho - proste a jednoduse to na sebe vzal, aby ten kluk z ochranky nemel problem.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 07 čer 2008 12:44

Zcela souhlasím se SINCITYMANem. Každý spořádaný a čestný občan této republiky má mít právo opatřit si zbraň k účelu, který chce, kromě účelů, které jsou nezákonné (a nazývané jinak trestná činnost). Je jedno, zda se jedná o lov, ochranu zdraví a případný nácvik na ni, nebo o zábavu (soutěže, nebo prosté střílení pro radost). A zábava je stejně (zdůrazňuju) legitimním důvodem k vlastnění zbraně, jako ty ostatní.
Je to jako například s auty: většina z nás je má, protože je potřebuje. Ale někteří je mají, protože je to baví. Vyčítá jím to snad někdo?
Neslyším ani na argumenty, že zbraně jsou nebezpečné, protože jsou určeny k zabíjení. Protože to není pravda. Zbraně jsou určeny ke střelbě. Zabíjení a střelba není totéž.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 07 čer 2008 13:55

HanuIv:V zásadě se tedy shodujeme s tím oč se snažíme jako jednotlivci i oč se snaží LEX jako organizace.Osobně si sice myslím,že nemá cenu ještě jedna organizace,ale pokud si založíte vlastní,určitě na vás žárlit nebudem.Ono pokud se neshodnou lidi v rámci jedné oraganizace,nebo pokud se nedohodnou dvě party jako takové může být stejně tristní v obou případech....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
axelbond
Příspěvky: 33
Registrován: 02 kvě 2008 15:55

Příspěvek od axelbond » 07 čer 2008 14:47

S474N píše:axelbond: ZaN jsem necetl a nevim co se tam psalo, ale kdo se alepson trosicku zajimal o LEX, tak to o Baudysovi vi uz pomerne dlouho - proste a jednoduse to na sebe vzal, aby ten kluk z ochranky nemel problem.

Psal jsem i pro ty co třeba neznaj LEX a začínaj se o zbraně zajímat.
p.Baudiš ukázal svoji výšku a na takového člena jste určitě právem hrdi.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 07 čer 2008 14:57

A pak to rozmáz,o mrtvých jen dobře, jden známý had na tři(LUX) :lol:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 07 čer 2008 15:05

axelbond:Upřímně řečeno, osobně p.Baudyše ani neznám,ale vzhledem k tomu že znám dobře z představitelů LEXu: Gibsona,Trávníčka a Potůčkovou,nemám důvod pochybovat že vědí proč tam je,stejně jako vědí proč tam jsou třeba p.Balcar(HOBA) a jiní....i když mi taky astrologie pod nos moc nejde...ale mí oblíbení Sisyfové mne zas tuhle nahrábli kritikou memetiky,takže on si jeden nevybere... :roll:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 08 čer 2008 10:13

Tento patek bude mit soud "jeden z nas" - viz. znama kauza strelby v Krusnych horach. Sam jsem zvedav, kolik lidi, co tu ma komentare a vyhrady k LEXu, ho prijede podporit.

:arrow: http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?p=79694#79694
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
axelbond
Příspěvky: 33
Registrován: 02 kvě 2008 15:55

Příspěvek od axelbond » 08 čer 2008 13:12

Njn to je bohužel česká justice. se zlomenýma rukama koukat a poslouchat naprosto degeního soudce to je to na co máte právo, ale ještě jedna věc: Právník , jestli nemá dobrýho právníka tak je to špatný.
Mě je z toho zle

ps. Satane napiš datum místo č.soudní síně. čas
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 08 čer 2008 13:30

Ona kauza je jedním z případů, kde by se mohla projevit organizace, která existuje. Už pouhá viditelná přítomnost zástupců Lexu, nebo jiné masové organizace by mohla pomoci.
Bohužel, těžko můžete očekávat podporu NSO, která ještě neexistuje. Tedy na institucionální úrovni. Jinak logicky například já sleduju celý případ velmi pozorně a nestačím se divit.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 08 čer 2008 15:10

HanuIv: prehazovat neco na "organizaci" umi kazdy tlachal. Ovsem ona organizace jsou clenove. Chces byt aktivni? Tak se prijed ukazat a dokaz tim, ze hodlas neco pro strelce delat.

axelbond:
Okresní soud Teplice
Jednací síň : č. dveří 47 - 2. patro
Začátek jednání : 13.06.2008 08:15
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Odpovědět