Sraz vzduchovkaru XXX.

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HonzaH83
Příspěvky: 414
Registrován: 23 led 2010 12:38
Bydliště: Rybnice - západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz vzduchovkářů XXX.

Příspěvek od HonzaH83 » 24 črc 2011 17:05

Taky se mi to moc líbilo, krásně jsem si se svou novou čízou Hunterem zastřílel, i když jsem byl mezi posledníma... Po dlouhé době jsem si tzv. pěkně odfrknul... Škoda že se začalo střílet až tak pozdě..... A někteří zuřivci mě postřelili. Naštěstí do břicha :lol:


!!! STŘÍLÍM BLBĚ, ALE RÁD !!!
SLÁVIA 631
HW97 KT + Sightron MilDot

https://pera-honza.cz/
Marcela
Příspěvky: 200
Registrován: 25 říj 2010 12:16

Re: Sraz vzduchovkářů XXX.

Příspěvek od Marcela » 24 črc 2011 17:58

Díky všem za příjemně strávenej víkend, výborně jsem se odreagovala a "sundala" i několik sklopek, a ačkoli moje výsledky nebyly až tak úplně valný :? , v duši vládne spokojenost. A těším se na další setkání s bezva partou lidí.
Určitě nemůžu opomkenout ani poděkování Vendovi a Zuzce za pivní servis... :wink:
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz vzduchovkářů XXX.

Příspěvek od Alexxxus » 24 črc 2011 18:08

Sypu si popel na hlavu jseš největší z největších ... říká to i Hanka ale ta mně tahá do sprchy a postele se slovy vykašli se na motor, Alíku máš jinou zábavu. Tak jo já Ti necham Space Shuttle, i s Maybachem ybla založena v roce 1909 Wilhelmem Maybachem a jeho synem Karlem Maybachem jako ředitelem. Společnost byla původně dceřinou společností Zeppelinu a byla známá jako "Luftfahrzeug-Motorenbau GmbH" až do roku 1918. Dnes společnost vlastní Daimler AG se sídlem ve Stuttgartu. že dnes vlastní Mercedes firmu Maybach NoA :-)


Motory na pevná paliva z Wikipedie

Moderní motor s vysoce energetickým palivem dosahuje specifický impuls (Isp) až 2600 N.s/kg (265 sekund), v porovnání s motory na kyslík a RP-1 s Isp 3500 N.s/kg a kapalným vodíkem s Isp 4500 N.s/kg, nejsou tyto motory tak palivově účinné, avšak jejich cena je mnohem nižší než cena motorů na kapalná paliva. V kosmonautice se používají hlavně jako pomocné startovací motory (například Space Shuttle Solid Rocket Booster) kdy dokážou vyvinout tah v řádech MN (mega newton). Často se používají pro finální navedení družice na oběžnou dráhu.

Díky možnosti dlouhodobého skladování a možnosti okamžitého odpálení, mají široké uplatnění ve vojenských aplikacích. Po konci studené války byly bývalé mezikontinentální rakety přestavěny na kosmické nosiče. Rakety Minuteman a Peacekeeper slouží jako základ lehkých nosných raket Minotaur.


Něco málo k motrům s kapalným palivem

Palivo a okysličovadlo je třeba dodávat do spalovací komory rychle a pod velkým tlakem. Pro dopravu se již od dob V-2 používají turbočerpadla. Jejich parametry jsou voleny s ohledem na provozní podmínky motoru a druh použitých pohonných látek, hlavně jejich hustotu, vazkost a bod varu. Pro paliva o nízké hustotě, jako je kapalný vodík, se volí robustní čerpadla s velkým dopravovaným množstvím. Naopak pro hustší látky jako je RP-1 (kerosin) nejsou potřeba tak robustní čerpadla. Pro srovnání, turbočerpadla motoru RS-27, spalující kapalný kyslík a RP-1, mají otáčky 7085 min-1 jsou umístěna na společné hřídeli a obě tak mají stejné otáčky. Zatímco turbočerpadla hlavního motoru raketoplánu Space Shuttle(kapalný vodík) mají 30 000 ot/min. Při konstrukci turbočerpadel je nutno brát v potaz i velmi nízké pracovní teploty, mnohdy hluboko pod bodem tuhnutí vody a je proto nutné volit vhodná ložiska a způsoby mazání. Některé jednodušší motory však turbočerpadla nepotřebují a používají jiné způsoby dopravy paliva. Podle principu dopravy paliva a okysličovadla do spalovací komory jsou motory rozdělovány do tzv. cyklů:


Zaleží tedy asi na výkladu a kdo to na Wikipedii nasmolil
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Sraz vzduchovkářů XXX.

Příspěvek od LaRi » 24 črc 2011 19:14

Jo, sraz dobrej, aj sranda byla.
Kdo postrádá akuvrtačku a prodlužovák, ať se mi ozve.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz vzduchovkářů XXX.

Příspěvek od Alexxxus » 24 črc 2011 19:56

Dle soukrome zpravy se zase hleda foták a takovata aluminiova krabicka na diabolky co za ni mr Varga chce zlodějských 700 korun
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Sraz vzduchovkářů XXX.

Příspěvek od mikiki » 24 črc 2011 20:11

Nějakou hliníkovou krabičku i s foťákem jsem měl na stole.
Když jsem odcházel/balil, tak jsem to dal na takovou tu hliníkovou mini stoličku.
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Sraz vzduchovkářů XXX.

Příspěvek od Termit » 24 črc 2011 20:26

Čus. Tak zase doma v reálu. Bolej ruce , nohy , ale bylo to super. Tady je odkaz na fotky. Jenom sem to tam rychle natáhl. Tak si to budete muset otočit dle potřeby. Mějte se a doufám že to zas vyjde příště.
http://www.rajce.net/a5174711
Smazaný uživatel 5179

Re: Sraz vzduchovkářů XXX.

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 24 črc 2011 20:47

Taky se přidám, po souteži jsem postrádal a stále postrádám plnou krabku RSek v 5,5mm. Tímto ještě jednou děkuji Alešovi za věnování náhradního střeliva.
Jinak víkend opět super a vřelé díky Kubajzovi za obědnané počasí.. :wink:
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz vzduchovkářů XXX.

Příspěvek od Alexxxus » 24 črc 2011 20:59

Tak kdo tedy ma doma fotak a hlinikovou krabicku ? Bylo by čestne tyto vecičky vratit majiteli věřím že vše byl jen omyl.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz vzduchovkářů XXX.

Příspěvek od _Stalker_ » 24 črc 2011 21:14

Oboji mam u sebe!!! Zavolej (majitel), cislo mas. :wink:
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz vzduchovkářů XXX.

Příspěvek od _Stalker_ » 24 črc 2011 21:51

A kdyz uz to tu rozebiras, tak jsem jen u ohne tvrdil ze rikam pravdu.

Raketoplan startuje s motory na pevna paliva, na tekuta jedou jen motory primo od raketoplanu s palivem s pridavne nadrze.
Mel jsem pravdu?!

Mercedes je vlastnik spolecnosti Maybach, stejne jako BMW je vlastnik spolecnosti (automobilky!! Existuje i fabrika na letecke motory.) Rolls Royce.
Mel jsem pravdu?!

Do tretice Maybach nedela sportovni vozy, pravda byl vyroben jeden vuz Maybach Exelero, ale to si objednala firma FULDA. Takze vyrabi sportovni auta asi jako Skoda Auto a jeji Škoda Joyster v jedinem exemlpari.
Ale je pravda, ze jezdi dvoudverovi Maybach, tedy by se dal brat jako sportak, ale nema ho nasvedomi automobilka, ale firma Xenatec, ktera je na zakazku s vedomim automobilky vyrabi.
Mel jsem pravdu?!

P.S.: Spolusedici u ohniste vedi o cem je rec. :D

A nebojte se, PRIPRAVIME SI NA PRISTE I DALSI TEMATA!!! :) :)
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Sraz vzduchovkářů XXX.

Příspěvek od PEPAN » 24 črc 2011 22:11

Taky díky za super akci, super počasí, děkuji skupině záhadologů se zábavnou pyrotechnikou, pivko, buřty atd atd
zároveň se omlouvam že jsem nevydržel a v noci vzal dráhu- ve 4 ráno jsem se necítil na to ulehnout do prochcaný ložnice(v dobách deště mi zateklo do žáby šíbrem šílený množství vody a natáhla se i do spacáku)
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz vzduchovkářů XXX.

Příspěvek od Alexxxus » 25 črc 2011 00:39

Když se daří tak se daří ostaní videa jsou nějak v kýblu





420 snímků za vteřinu foták Casie Exlim FX - FH 100
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
taiga33
Příspěvky: 37
Registrován: 27 úno 2011 22:22

Re: Sraz vzduchovkářů XXX.

Příspěvek od taiga33 » 25 črc 2011 06:38

.......co si priste pocnem bez koule? :lol: :lol:
Uživatelský avatar
deboroju
Příspěvky: 233
Registrován: 04 dub 2011 17:32
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sraz vzduchovkářů XXX.

Příspěvek od deboroju » 25 črc 2011 07:59

co si pocnem? Budem strilet driv.... SUper akce mooc se nam to libilo, az na ten pozdni nastup na sklopky, chtelo by v tom udelat nejakej rad nebo program jako v kolik cvična strelba a od kolika staveni sklopek atd....Nemuzeme zustavat na oba dny bohuzel a po celodenim strileni sme se domu dostali az v 11h a uplne mrtvi. Rano kdyz sem prislel k autu tak me malem trefilo, auto cely od benzinu z toho jak se rozstrelovala ta koule... Jinak super akce, akorat to co tu bylo zminovano bezpecnost strelby!!! Ne jenom ja sem dostal diabolkou do kozichu sice to jenom stiplo ale nevim co by to delalo kdyby to vlitlo do oči....
Diky za fajn relaxaci...
Bohouš
AA HFT500 4.5mm-NS Gameking 4-16x50, Tikka T3 308w Meopta 3-12-56 ZD, Sauer 202, Ketner 12/12, Browning Trap 12/12, lov 21,CZ 550 Medium 300WM,CZ 537 30 06 spr.
Odpovědět