Sraz vzduchovkaru XVI.

Všechny vzduchovkářske akce HFT, FT a jiné ...

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 07 zář 2009 20:48

Příště budu líp volit slova aby to pochopilo 100% lidí a ne jenom 99% :D .

Pístovky neberu vůbec v potaz, je to široký pojem. Je pístovka a pístovka. Těžko se může v přesnosti porovnávat 634, Hatsan, Gamo a další s AA Prosport, HW97K a pod.

Navrhuji postavit dvanáct stanovišť a tyto obejít ve dvou kolech. Jedno HFT a druhé FT. Jedno kolo dle pravidel bude jedné, tříčlené skupině trvat tři hodiny, celý závod tedy šest hodin. Soutěžních ran bude 48 ve dvou střeleckých disciplínách.

Vyhodnocení může být trojí :
- HFT
- FT
- Celokový součet bodů z obou disciplín

Postavit sklopky dá zjevnou práci, mimo dalších nákladů a proto si myslím, že by se postavených linií mohlo využít co nejvíce.


Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 07 zář 2009 22:01

Jsem pro toto, netahat do naseho mirumilovneho HFT - FT strileni letos žádna taková pravidla co sem tahá Sportovec, 12 stanovišt to si to můžeš postavit sám - sám obejít a sám zbourat - říkáme s Kubajzem každý kupte dvě sklopky - tedy dorazí v sobotu 25 - 30 střelců dokupy cca 60-70 sklopek ( moje maličkost a Dominátor dodá asi víc než 2kusy ) Takže osatní je budou mít na prd ( tedy když dorazí tolik střelců )
A pružinovky sou mimo limit --- aby Ti někdo nenatrhnul prdítko s tím Tvým elektronikou přeplácaným haraburdím. Takže jedno kolo a tečka by bylo tak akorát. Manýry z MAO bych nerad u vzduchovky viděl někdy naživo. Druhé kolo s pružinovkama a máme na 5-6 hodin vystaráno.

ADD Stavba stanovišt. Každý staví tolik terčů kolik jich přitáhne - minimálně 2 kusy. Jediná podminka 8 metrů minimálně - maximálně 45. Moje platfusssklopka byl podraz na 5,2 metru.

Na 24 sklopkách se pozná ještě prd a ne jakej je kdo střelec čím delší závod s větším počtem stage je o tom jak kdo udrží svou soustředěnost.
Sám budu na štíru jako vždy v sobotu kdo mne zná ví že toho z pátku na sobotu moc nenaspím.

Tímto nemám nic proti Sportovci.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 08 zář 2009 00:16

Kdyz vas tady tak ctu, tak si asi prijedu jen pokecat.... :?
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 08 zář 2009 07:07

Jo v pohode. Ja jsem jenom chtel aby ta soutez mela ucelena , nejen zakladni pravidla a byla barvitejsi.
Vim co nas stalo usili vychytat pravidla a propozice v Mao. Dnes se ta soutez tesi velky oblibe a rozjizdi se i v dalsich krajich.
Alexxxus : hod na papir pravidla a propozice na sobotni Ft-Hft. At lidi mimo jine aspon vedi v kolik hodin soutez zacina.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 08 zář 2009 09:15

ja myslim ze zacne jako vzdycky....az se postavi, kluci se vratej, pokecaj, zakourej. A az se lidi zacnou nudit a zacne prset. :)
Proste po o.....
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 08 zář 2009 11:38

Soutěž začíná ... Až se postaví trasa a všechny stage. Tedy jako vždy v cca 12-13 hodin. Pokud chce někdo začít dříve rád mu půjčím cca 40 sklopek a může jet stavět třeba v 05:29 ( to má vycházet slunce ).
A ještě jedno - nechtěl bych to mít svázané jako MAO kolik tam střílí lidí ? 15 - 20 - 30 ??? Od kolika střelců jsme slyšel že právě pro to svázání pravidly je to nezajímá. Nene nebudem od FT-HFT odhánět střelce jen proto že se to sváže jak zákon - vím že to je specialita české nátury něco svazovat - ještě hůř jsou na tom na východ od slovenska - ty si určí velitele když dělají něco ve třech. To by jsme jsme také mohli udělat střelba s elektronickou spoušti - střelba bez - střelba s vodováhou - střelba bez - střelba na podprdelníku - střelba bez podprdelníku.
Naposledy upravil(a) Alexxxus dne 08 zář 2009 14:00, celkem upraveno 1 x.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 08 zář 2009 13:51

Děkuji za soukromé zprávy že jsem jeden kdo se ozval. Ano vidím to přesně tak jak jeden z nás předvídal již před delší dobou. Akorát mám plechovou hubu a klidně se ozvu. Co na srdci to na jazyku. Ozvat se může kdokoliv s čímkoliv právě proto je toto CHAT. Mně se strašně líbí že i za 4 místo byl diplom fakt dostal jsem jej já ale kdo byl druhy třetí ? Vždy si pamatujeme jen vítěze a ještě ke všemu jen do okamžiku než odjedem ze závodu - kdysi jsem rozdával skleněné vázy za plavání a střílení neměly pro mne cenu je to hezké něco dostat ale diplom za 4 místo :roll: ... připomínalo mně to film Jeho Fotr to je Lotr.... co to je ??? to je pohár .... Za 11místo ??? Víme že Kurková byla první na olympiádě ale kdo byl druhej ?
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 08 zář 2009 14:15

Soutez bez jasnych a ucelenych pravidel bych nenazyval soutezi.
Nic nekritizuju, jen jsem navrhoval. Podle mne je jen skoda, delat to od zacatku polovicate.
Ale vsechno je o lidech a vsechno potrebuje svuj cas :)
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 08 zář 2009 14:29

Ano Sportovče všechno je to o lidech a proto budu rád když to budou ty plechovky a brokové patrony a kostky cukru. A nebude to "MAO" budu rád když budou spokojení právě i ti kluci-páni-chlapi co mají právě tu Slavinku 634 ( nebo i toho Hatsana ) a zastřílejí si FT-HFT mám v kontaktech hafo lidiček co mně píšou že se jim mezi nás nechce co že by tam dělali s pružinovkou za cca 5000 --- ale Já bych je tam fakt rád viděl - neříkám že jim hned půjčím EVo ne nepůjčím ale budou tam a bude větší psina ... Tvoje-Vaše pravidla co jste pilovali hafo let si nechte do závodů kde jsou potřeba ZP ( většina z nás ho má a nesere se sprominutím na závody v MAO - za a: nás nebaví ten špagát kterým je to svázané - ale je to Vaše soutěž tak si ji nechte ale nechte napokoji FT-HFT ) Soutěživost je super věc ale nás to až tak nebere - vzduchovka je tak trošku anarchie a rád bych ji tak nechal. Dodržoval bych zatím jen jednu věc


JEDEN TERČ JEDNA MINUTA někdo holt bude mít problém najít terč holt pokaždě nevede čerevná šnůrka.

Podprdelník kdo chce 10 cm ( bude přeměřen ) Energie 16 joule bude přeměřena. Dotýkat se kolíku zbraní nebo tělem. - Tedy vše jak doposud. Jinak digitální minutka do kuchyně stojí cca 99 korun pro naše ůčely více než dostatečný TIMER
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 08 zář 2009 14:42

To jsou okopirovana pravidla FT a HFT z UK :)
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 08 zář 2009 14:53

Jsou... Tu minutu bych prosil pro TY co čučí do optiky a hledají a hledají - pak měří a zase hledají - tito hledači neví o střelbě na zvířátka ani prd a ono HFT je vastně simulace reálného lovu a mezi námi holub natož potkan minutu nečekají. To je jedinej uvaz kterej chci udělat. Mimo jiné jsem pozván do Anglie na závody asi pojedu - jsou takzvané oblastní ( prý hodně svázane - menší ůčast ) a pak jestli jsem pochopil městské - volná pravidla a střílej čím máš - málokdy se sejde 10 stejnejch pušek ( jako že EVo - Steyr - DS ) Takže je to jen 12lb/ft a tím to hasne. Po debatě s jedním ze zakladajících členu FT federace v GB je rada nevázat nevázat nevázat.
A podprdelník vysokej 25cm bych bral také. 16 joule je snad jasné i tupci ( zákon víc nepovoluje při střelbě mimo střelnici ) A dotýkání kolíku je dané od prvního FTéčka.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 08 zář 2009 15:14

Tak to bych se rad zeptal na ty zavody v Anglii. Take poradatele nevedi, kdy zacne soutez, kolik bude stanovist, kdo stavi sklopky a kdo je sundava ? Kolik casu ma skupinka na stage ? A jestli aspon davaji diplomy ? Preci jenom je to kus bezvyznamneho papiru, ktery bezpracne pada z nebe pro tu soutez.
Kazda soutez, ma-li mit i budoucnost tak do ni nepatri anarchie a dalsi hlouposti.
Jen jeste podotknu, ze u Ft se strelec nedotyka koliku, streliste je vymezeno paskou . Kolik je domenou HFT. Ale to jsou bezvyznamne detaily.
bhurt
Příspěvky: 328
Registrován: 22 zář 2008 18:38

Příspěvek od bhurt » 08 zář 2009 15:45

Přátelé, toto je v první řadě sraz vzduchovkářů a soutěž FT je pouze spestřením tohoto srazu, takže bych to ponechal při starém. Řádná soutěž s přísnými pravidly, případně i s rozhodčím se může konat v jiném termínu pouze jako soutěž.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

PB

Příspěvek od mikiki » 08 zář 2009 16:05

2 Bhurt
plně s Tebou souhlasím.
Já si jdu pokecat, zastřílet pokud možno s partou, kde je sranda a nebereme to tak vážně :D
Závody: prostě zamířím a pic, žádné dlouhé čekání/míření.
Výsledky tomu samozřejmě odpovídají, ale neberu to tak tragicky.
V minulé skupince jsme fakt odstříleli rychle, bylo nás "hodně" a spíš pak čekali na odstřílení předcházející skupiny.
Víc mi jde hlavně o relax a pohodu než o výsledky.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 08 zář 2009 16:16

Tímto vyzývám jakéhokoliv jednotlivce ať celé HFT postaví sám rád mu dám na startovné 100 korun Začátek střelby bych viděl na 11 dopoledne abych mohl tak v 14 hodin dostat věcnou cenu - nebo nic. A v 14:10 abych mohl střílet na kostky cukru. Pokud tady někdo má potřebný počet terčů zajisté je staviteli závodu rád půjčí. Předpokládám ( jak je z komunikace z Anglickým střelcem ) že stavitel se nesmí zůčastnit závodu - z důvodu stavby podle svých propozic ( viz moje 4 úlety ).
Start závodu bude v době po obědě. Stačí to jako informativní termín ?
Seberealizace je krásná věc ale hledat ji při FT-HFT .....

Add diplomy :-) muhehe kdo po nich toužil ? Je to kus bezvýznamného papíru - ale znám fůru lií co mají doma diplomy i běžeckých závodu z 4B na 70 metrů při školním cvičení v roce 1982 ( fakt to nejsem já )...
Sportovče postav závod sám urči si pravidla urči si termín najdi prostor zajisti dozor zajisti jury, a budu respektovat Tvoje pravidla - tady jsi příchozím do rozjeté partičky tedy dodržuj naše pravidla-nepravidla pokud se Ti toto vážně nelíbí tak nevím co Ti poradit. Diplom za čtvrté místo byl vytištěn na kvalitním papíře sloužil jako podkládka pod mé nekvalitní na slabém papíře vytištěné terče.

Jdu dělat díry do papíru.

Ještě jednou píšu beru Tě jako normálního chlapa ale v tomhle s Tebou nebudu souhlasit nikdy.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět