Specialni efekty pri strelbe

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bleak
Příspěvky: 27
Registrován: 09 led 2010 22:21

Speciální efekty při střelbě

Příspěvek od bleak » 03 lis 2011 20:30

takový trochu zavádějící titulek že :-)
Pište prosím, jaké zajímavé vizuální a akustické efekty se vám podařilo nezáměrně vygenerovat při běžné střelbě ze vzduchových a CO2 zbraní.
Začínám:
- v hustém dešti jsem střílel z pergoly do terče vzdáleného 10 metrů. Při jednom výstřelu se objevil v dráze střely asi 4 metry ode mně ve vzduchu obláček kouře (páry?). Zajímavý efekt, asi zásah kapky vody, ale zopakovat se mi to nepovedlo. Drulov Condor.
- odražená diabolka od smrkového hranolu dlouhým obloukem ke mně letěla asi tak jednu vteřinu, přitom vydávala "filmový" zvuk odražené kulky, skučení, hvízdání a dopadla mi před nohy a ještě chvíli na zemi rotovala. Condor, na 10 m.
- v dopoledním bezvětří střelba do cca 100 m vzdáleného pařezu, nadsadil jsem odhadem, po výstřelu evidentně slyším syčení vzdalující se diabolky, asi po vteřině opět dlouhé skučení odražené střely. AA Prosport.
- dnes při plinkingu do olověného kolečka při jednom zásahu se objevil výrazný tmavě červený plamen, asi tak 2 cm dlouhý, zřejmě zažehnutí nějaké nečistoty na olovu, musím to vyzkoušet se zápalkami. Večerní šero, AA Prosport. Opět se nepovedlo zopakovat.

Hlavně ty zvuky letících diabolek, sranda :-)


Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Re: Speciální efekty při střelbě

Příspěvek od mzprx » 03 lis 2011 23:16

Ak sa nebojis, najdi si nejakeho sparing partnera, ktory ti streli z 10m tak 20cm od hlavy. Uzijes si ten efekt naplno....
Ale uz som to 30 rokov neskusal, asi uz nikomu neverim.
Daystate GP, Anschutz 9003, Ripley AR5s, Drulov DU-10, HW97K, HW100TK+LW, UMAREX 850 Hunter, Evanix Blizzard S10 rear bolt, Evanix AR6 a k tomu 4 kila skla. Ardesa Evolution v dreve - kurniksopa, ved ja som vlastne zberatel :-)
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: Speciální efekty při střelbě

Příspěvek od Filip.díky » 04 lis 2011 01:10

No s těma zvukovejma efektama, to je normální z toho si nic nedělej :)

To samý dělají matky, když se zprávně odpálí z praku. Dělají takový vzuum :wink:
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Speciální efekty při střelbě

Příspěvek od pepan012345 » 04 lis 2011 08:17

Dobře jsou tyhle efektty slyšet v zimě, když je souvislá pokrývka sněhu... Paradoxní, nebo možná vlastně logický je, že člověk nejčastěji slyší odražený projektily z méně výkonných vzduchovek, tam při dopadech něco bzučí pořát, hlavně když se takový projektil blíží k místu, odkud střílíme :-), už jsem párkrát dostal i do ksichtu a nic příjemnýho to není.. Jo, holt člověk nesmí sřílet plivátkem na 7metrů do dubový fošny :-)
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Speciální efekty při střelbě

Příspěvek od Toky » 04 lis 2011 10:53

Raz sme si ako decká boli s kamošom zastrieľať v neďalekom bývalom lome, toho času čiastočne skládka. Našli sme tam vyhorené neónky. Šiel som ich zapichnúť takých 30m od palpostu do piesku a ako som sa tak otočil zadkom ku kolegovi a zapichoval tie blbé neonky rad radom tak mi jednu z nich odstrelil ranou pomedzi nohy. Diabolka hvízdla a neonka mi vybuchla v ruke. Debilný nápad, našťastie sa mi nič nestalo, črepinky netrebalo z držky pinzetou vyťahovať. Teraz sa tomu stále chechceme na pive, skoro som vtedy do gatí pustil.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
igi_79
Příspěvky: 183
Registrován: 20 srp 2008 23:24
Bydliště: Praha, Roznava (SR), Kosice (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Speciální efekty při střelbě

Příspěvek od igi_79 » 04 lis 2011 11:34

Najhorsi efekt je ak vystrelis a odniekadial sa ozve "aaaaaaaau".

Zaujimave oblaciky podobne ako CO2ky robi aj Anschutz 9003 s tovarenskym kompenzatorom - ked som to videl prvykrat, myslel som si ze tomu strelec (ferin) tankuje asi paru.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Re: Speciální efekty při střelbě

Příspěvek od mzprx » 04 lis 2011 20:04

Ty to vies najlepsie... :mrgreen:
Daystate GP, Anschutz 9003, Ripley AR5s, Drulov DU-10, HW97K, HW100TK+LW, UMAREX 850 Hunter, Evanix Blizzard S10 rear bolt, Evanix AR6 a k tomu 4 kila skla. Ardesa Evolution v dreve - kurniksopa, ved ja som vlastne zberatel :-)
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Speciální efekty při střelbě

Příspěvek od Warthog » 04 lis 2011 22:33

pepan012345 píše:Paradoxní, nebo možná vlastně logický je, že člověk nejčastěji slyší odražený projektily z méně výkonných vzduchovek
Jo jo, 7,5 J diaboly Match s plochou hlavou a OSB deska za terčem je hodně blbá kombinace.

Já mám některé tyhle efekty nahrané. Taková JSB Monster, odrážející se při 60 Joulech od šutru bývá slyšet hodně daleko. A když se dá mikrofon blízko k cíli, tak je to hukot o to větší.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět