Spanelske vzduchovky COMETA

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 28 led 2014 16:31

to ZdendaXX:
Popravdě WD taky moc rád nemám, ale je to zatím jediný olej právě na ty nerozchozené spoje co mám vyzkoušený že zabírá. Co máte odzkoušené jiného?

Obávám se, že v nevýhodě bych byl já, protože jen ta optika na tom Tvém HW je x krát dražší než moje celá sestava. To máš opravdu originál?
-------------------


tydýt
Příspěvky: 240
Registrován: 23 črc 2012 10:58
Bydliště: pod mostem

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od tydýt » 28 led 2014 20:06

Zdenda je plnej "medu" a v životě by si na flintu nějakou čínu nedal....a ještě k tomu na HW.... :lol: :lol: :mrgreen:
Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od xpetrx » 28 led 2014 20:33

Pixly píše:Obávám se, že v nevýhodě bych byl já, protože jen ta optika na tom Tvém HW je x krát dražší než moje celá sestava. To máš opravdu originál?
-------------------
Proč se vymlouváš na optiku? Řekl bych, že ta Cobra bude dražší.
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Zdendaxx » 28 led 2014 20:57

Tak jsem Vás panové dostal 8) , nemám jedinou optiku která by neměla kořeny v Číně :lol: :lol: :lol: Takových je totiž opravdu málo 8) :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 29 led 2014 07:14

Jako výmluvu to nevidím, jen mě to opravdu zajímalo jestli i někdo dá na vzduchovku optiku za 1000$. Za pozvání mnohokrát děkuji, velmi rád bych bych se dostavil. Podle fotek jste asi ale zdaleka (jsem z okresu Frýdek Místek). Vyzkoušet si tolik zbraní na které nemám "med" by byl pro mne úžasný zážitek.
-------------
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Zdendaxx » 29 led 2014 08:59

Tak s tím by se taky dalo něco dělat, nějaké Hft matadory máš defacto za sousedy. A místo v autě by snad zajistit šlo, zaleží na tobě, klidně za tebe ztratím slovo ;-) Letos by na moravských srazech měla být oddělená kategorie pro pistony, takže si múžeš prubnout i ostrý start a seriozně zjistit, posoudit jak na tom ta Cometa vlastně je ;-) Že to stojí za to, o tom nepochybuj, jen se toho nebát, každý z nás tak začínal ;-)
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 29 led 2014 18:39

Děkuji moc. Pokusím se toho využít, teď se mi má narodit třetí dítě, tak nevím kolik budu mít volného času, ale pokud to půjde, rád se zúčastním. Přikládám fotku té své...zatím ne jediné...
-----------------
Přílohy
Cometa Fenix 400 Star web.jpg
thubalek
Příspěvky: 165
Registrován: 30 kvě 2013 08:09
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od thubalek » 29 led 2014 19:38

Tři děti mám a řeknu Ti to nějak citlivě: času s třetím dítětem nepřibyde ;-)

Jinak jsem taky z kraje, tak pokud nás bude víc, můžeme si pořádat akce v okolí.
Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala.
- George Orwell
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 30 bře 2014 13:18

Tak vystříleno asi 2000 diabolek a hodnotím tuto zbraň jako nad očekávání. Co mě trochu pozlobilo je že se všechny šroubky se na ní povolují vlivem nárazů pístu a musel jsem je všechny zalepit přípravkem. Dnes jsem byl zastřelit nový puškohled a na 30 metrů se tři zásahy (více jsem jich na stejné místo nepálil) sobě dotýkaly - protilehlé zásahy mají 6mm (měřeno střed zásahu - střed zásahu). Bohužel až pozdě mě napadlo že bych to relevantně nafotil a tak je teč jako cedník protože jsem mířil na všechno možné v něm - nicméně přikládám fotku oněch třech zásahů.
Přílohy
2014-03-30 13.08.29web.jpg
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od ganmiki » 03 dub 2014 16:27

Zdravím vespolek.
Tak jsem po 25 ( a více ) letech od své Slavie "kdovíkolik" chtěl zase zabrousit do nějaký vzduchovky a po týdnu pročítání zdejšího fora jsem měl v hlavě takovej guláš že jsem se v tom topil. Musím říci, že pro nově příchozího je prokousání se forem vpravdě sysifovský úkol, nicméně je to holt potřeba aby si člověk uvědomil, že si má koupit větrovku a když na ní nemá ( nebo z jiných důvodů takovou cenu dát nechce ) pak .............. no co pak ?
Takže jsem si hodil "na papír", k čemu jí chci, kolik do ní hodlám investovat a jaký systém je pro toto pro mě nejvhodnější. Popravdě musím říci, že pro "takovéto domácí střílení" moc na výběr není, samozřejmě mi leckdo může namítnou, že on by pro své domácí střílení nešel do ničeho menšího než ( třeba ) AA 400, jenže to je prostě ten problém, že každý z nás je jiný a někdo by za boha nejezdil v Citroenu ač druhému pro jeho účely stačí.
No abych zbytečně nekecal OT, po důkladném zvážení jsem objednal vzduchovku Cometa Fenix 400 Star .177 a jsem zvědav až naživo a v pravdě na vlastí ruce, rameno a oko poznám kam se za těch 25 let co jsem vzduchovku ( jinak střílím kde čím ) nedržel v ruce posunuly pružinovky. O své pravdivé dojmy se podělím.

Někdo tady zmiňoval kladné zkušenosti v zahraničí, tak jenom něco málo:

http://www.reviewcentre.com/reviews75360.html
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 03 dub 2014 18:25

Ahoj,
já myslím že mnou nafocený soustřel mluví o všem, člověk může narazit na nepovedený kus u jakékoli značky. Někdo tady namítal že Cometu s HW srovnat přesností nelze, tak ať mě trumfne :D
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Zdendaxx » 03 dub 2014 19:19

To se musíš nejdřív někde ukázat.... 8) :D Ten soustřel je dobrý, ale neměl by být trochu blíže ke středu :?: :P Takto by jsi tu sklopku dal opravdu jen stěží :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 03 dub 2014 20:13

Měl, však jsem psal že jsem nastřeloval puškohled 8) Nastřeluju to tak, že vždy střelím několikrát a pak teprve potočím, protože přece jenom pružinovka kopne (proto ty tři rány).
Edit: Nicméně jsou vidět na obrázku již nastřelené rány - vrchní má odchylku 0,7mm, spodní 3mm (měřeno posuvkou).
Naposledy upravil(a) Pixly dne 03 dub 2014 20:44, celkem upraveno 1 x.
Marcelus
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2011 18:53

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Marcelus » 03 dub 2014 20:17

měl jsem Cometu Fusion a byla to suprová puška 8) Někdo říká, že Comety nejsou kvalitní a háže to do jednoho pytle s nějakou čínou. To absolutně nechápu, kdo někdy držel Fusiona ví, že je to velmi dobře zpracovaná puška ladných tvarů a solidních :lol: výkonů
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Zdendaxx » 03 dub 2014 21:15

Nehádám se že ne, i když od Comety jsem už pár věcí viděl a ty mě rozhodně nepřesvědčili, s touto flintou zkušenost nemám ale důvěru v ní také ne :? No třeba se mýlím a někdy mě někdo překvapí resp. přesvědčí, ale do té doby....... :roll: :idea: Ladné tvary jsou fajn, solidní výkony také,........... kvalita použitých materiálů, kvalita zpracování a tím i celková životnost je věcí další, neméně důležitou :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Odpovědět