Spanelske vzduchovky COMETA

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od xpetrx » 14 dub 2014 15:27

http://forum.gunshop.cz/26-4-14-drozdov ... 22903.html
Ahoj. A co třeba přijet sem. Rádi vás uvidíme a třeba se i něco naučíme.


Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od ganmiki » 14 dub 2014 15:44

To je nějaká provokace ? :wink: :lol: Co by jste se asi chtěli naučit, nenapsal jsi to náhodou obráceně, tedy : "...a třeba se i něco naučíte.", tomu bych rozuměl :wink:
Jinak k věci, díky, ale já osobně nemám co se týče vzduchovky žádné závodní ambice, navíc je to trošku z ruky a taky co bych tam se svým (ne)umem dělal, já teď v sobotu jedu k Alešovi do Milovic na seznamovačku a tam se dost těším.
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 14 dub 2014 16:53

Chlapci nehádejte se, Zdenda to s námi myslí dobře. Hodně lidí si koupí levnou věc a pak na to nadávají že nekoupili rovnou něco echt. Mi se ten nástřel zdá velmi dobrý na to že to je ve stoje ač s oporou. Co mě velice láká je vyzkoušet si AA versus Cometa v mých rukách na terč. Nejsem bůhvíjaký střelec a zajímal by mě rozdíl v nástřelu, který bych s nimi udělal.
Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od xpetrx » 14 dub 2014 16:55

Proč provokace? Packa psal, že má 1VZ a od takových lidí se rád něco přiučím. Synátorovi stačily ve Stárkově 2 hodiny vysvětlování a zkoušení postoje a na stoj mě přestřílí kdykoliv si vzpomene. I ostatní povídali, že mu to jde neskutečně.
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 14 dub 2014 17:18

Já bych taky ocenil takovou instruktáž někde v mém okolí :wink: Já jsem se k Cometě dostal tak, že se mi líbila S631lux, ta má ale slabý výkon, S634 se mi nelíbí, k Hatsanu mám nevím proč odpor a Gamo se mi líbí jen CFX Royal, které má natahování pákou, které nepreferuju. Prostě Cometa se mi zdála cenově nejzajímavější, nejlépe mi seděla v rukách a jen čas ukáže, jestli to byla dobrá koupě, nebo ne. Jinak ty nástřely terčů se mi zdají být objektivní a mohou buď dopomoci k rozšíření řad uživatelů, nebo k jejímu úbytku. Já můžu říct, že zatím kdo viděl mého Fénixe, tak na něm neshledal žádné proti. Kdybych se znovu rozhodoval, tak bych koupil Cometa Fusion Premier Star s GAS POWER SYSTEM.
packa
Příspěvky: 21
Registrován: 18 bře 2011 12:36

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od packa » 14 dub 2014 18:49

ale přátelé-nechci vam zasahovat do vasich odbornych diskusí už jenom proto že mi v FT trochu ujel vlak (i když pri vší sve skromnosti se musím přiznat že jsem se tuto disciplínu zajimal a pokusil přivézt na svět už v r.2002-tehdy to byly 3 zavody v Tynci nad Labem a ač inzerované v Strelecké revui-účast byla mizivá)-pak zvítězily jiné zajmy a už to sleduji pouze okrajově a terče používám pouze na akce typu Dětsky den-teda těch par co mi zbyly
ale to jsem trochu odbočil-pomoc jsem nabidl proto že o poloze,míření a spouštění toho za ty roky trochu vím, a asi dokažu i posoudit jesli rozptyl je chybou strelce nebo zbraně a hlavně bydlí ode mě kousek
tak nechme emoce emocemi a treba se nekdy na nějaké zavody dorazim mrknout a možná.....no oči už jsou v pr... a vzduchovku vlastně taky na tuto disciplinu nemam-tenkkrat jsem to strilel upravenou H312
zatim ahoj
Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od xpetrx » 14 dub 2014 19:19

pomoc jsem nabidl proto že o poloze,míření a spouštění toho za ty roky trochu vím, a asi dokažu i posoudit jesli rozptyl je chybou strelce nebo zbraně
To je přesně to co bych se chtěl naučit. :wink:
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od ganmiki » 15 dub 2014 00:55

Já to vztahoval jenom na sebe, za nikoho jinýho mluvit nemůžu, a taky jsem tam nacpal ty smajly, takže jsem myslel, že pochopíte, že to myslím z legrace, pokud ne tak sorry, nemám k vůbec žádným hádkám, notabene na nějakém foru, chuť, je to jenom legrace, koníček, relax a pohodička :wink:
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od xpetrx » 15 dub 2014 08:28

Já to bral jako legraci. :wink: A že bych se chtěl něco naučit, to bylo míněno vážně. Jinak já to taky mám jako relax.
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
Smazaný uživatel 5179

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 16 dub 2014 22:21

Pixly píše:Co mě velice láká je vyzkoušet si AA versus Cometa v mých rukách na terč. Nejsem bůhvíjaký střelec a zajímal by mě rozdíl v nástřelu, který bych s nimi udělal.
Tak prijed do Milovic, zda se ze tam bude obé :wink:
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 16 dub 2014 22:42

Žena mě nepustí :D Nejdříve to vidím na Bohumín.
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od mojedx » 18 dub 2014 21:32

Pixly píše:... Pak mi došlo s čím střílím, Diabolo Master, já blbec si nevzal JSB a teď mi bude do příštího víkendu vrtat hlavou, jestli se mi nerozbila optika, nebo jen ty Mastery nejsou na 30m to pravé :roll:
...
Master je terčové střelivo do 10m, no dá se to ještě i na těch 15m. Dál anebo univerzálně jen jsb. Protože mají i stranově jiný nástřel, tak se musíš rozhodnout podle toho na jaké vzdálenosti budeš střílet.
Marcelus
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2011 18:53

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Marcelus » 24 dub 2014 09:45

Taky jsem měl Cometu Fusion a vůbec mě ten soustřel nepřekvapuje... jediné co mi na ní nepřišlo solidní bylo zpracování pojistky (takový kus plechu) a plastová spoušť.
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 25 dub 2014 14:17

Ten plech jako pojistka je fakt podivné řešení, ale kupodivu velice příjemné, intuitivní. Co se týče spracování jak zvenku, tak ze vnitř, tak výhrady nemám. Podařilo se mi koupit novou S634 (vysřílené jen pár diabolek) a tohle za hotový výrobek teda nepovažuju. Pojistku proti výstřelu aby člověk ovládal kladivem, spoušť drhne stejně jako kamarádovi, uchycení pažby mi přijde taky podivné. Po vzoru kamaráda obrušuju asi třetí den vevnitř hrbaté plochy a stále to ještě není OK. Nejhorší je, že by to byla určitě dobrá zbraň už z výroby, ale to zpracování vnitřních ploch je otřesné.
Uživatelský avatar
Losky
Příspěvky: 162
Registrován: 12 kvě 2014 13:16
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Losky » 29 kvě 2014 11:25

Máte někdo zkušenost s výrobou tlumiče na Cometu Fénix 400? Případně poradit, co udělat, aby byla tišší.
Díky
Kalibrgun Cricket .22 + CZUB 6-24x50E-SF
Pump Hill MKIV
Air Chrony MKIII
Odpovědět