Souboj levne tridy

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Která je lepší

Hatsan Ranger 100X Torpedo
5
13%
Hatsan Ranger 105X Torpedo
9
24%
Hammerli Hunter Force 900 combo
20
53%
AirMaster 300
4
11%
 
Celkem hlasů: 38
greenie
Příspěvky: 723
Registrován: 14 zář 2009 20:30
Bydliště: SK

Re: Souboj levné třidy

Příspěvek od greenie » 30 kvě 2011 00:34

celbrus píše:Greenie: dík moc asi do toho půjdu, ale vyzkoušet si to nemám kde... jsem vážně z velkého zapadákova, kde ještě lovíme dinosaury :D (takže to půjde asi určitě přes internetový obchod s ppl donáškou). :D Jen kdysi pro kulovnice 7,62 jsem musel jet skoro 100km :D
Všem: Jakýže to měl problém Hatsan se zasobníky?
Díky všem
Doporucujem Ti urobit si volno a zajst si priamo k predajcovi pre toho Hatsana (alebo inu flintu).

Vyskusaj
1. mechanizmus nabijania (ked nie je kde vystrelit, tak bez diabolky), ze ci nabijaci trn o nieco nedrhne, ci to ide lahko
2. vystrelit naprazdno (pruzinovku nie, ale PCP sa da), ci je vystrel cisty (bez nejakych drnciacich pazvukov), ze ci spust nezadrhava
3. poriadne sa pozriet na vyustenie vyvrtov hlavne, ci nie je vyustenie excentricke
4. ci uz nebola pouzivana, ci na nej nie su skrabance
5. a v neposlednom rade si tak mozes vybrat kresbu a odtien bazby

Ostatni mozno napisu dalsie dovody, preco je vyhodnejsie kupovat vzduchovku osobne a nie cez net.

PS: Ked Hatsan, tak so zasobnikom.
A ked chces ozaj vazne chodit po sutaziach, tak jednoranku, ale to uz potom by si musel siahnut oooooooooooozaj hlbsie do kapsy a poobzerat sa po inej znacke (take AA EV2 by nebolo zle ...) :wink:


na zaciatku bola Slavia 630, 4,5mm ...
Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

Re: Souboj levné třidy

Příspěvek od BMW » 30 kvě 2011 01:35

Toto ma pobavilo : "3. poriadne sa pozriet na vyustenie vyvrtov hlavne, ci nie je vyustenie excentricke".

Ak to je vidieť voľným okom, tak ten Hatsan musí byť riadny SHIT. Ku tomu ešte ďaľšie nástrahy čo čakajú na neznalého veci, tak normálne čumím, že to niekto vôbec odporúča.
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Souboj levné třidy

Příspěvek od PEPAN » 30 kvě 2011 08:14

:roll: je to nejlevnější větrovka a tomu může i odpovídat stav..
jinak nový lauf by se dal udělat do 1000kč, takže pořád se vyplatí..
Nejde!Prostě NNe
celbrus
Příspěvky: 30
Registrován: 02 led 2011 19:47

Re: Souboj levné třidy

Příspěvek od celbrus » 30 kvě 2011 12:10

Jestli je ten hatsan vážně takový š*t, že netrefím z 70 metrů 2l pet láhev, tak to raději vážně zkusím vydělat co se dá a půjdu do něčeho lepšího ... :D zatraceně začínal jsem s cenou do 4000 kč. a teď začínám uvažovat, že půjdu do 20000kč. :D ... a to jen za pušku...
Neexistuj ještě jiná alternativa? :roll:
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Souboj levné třidy

Příspěvek od undead » 30 kvě 2011 12:12

pokiaľ viem tak so zásobníkmi bol problém pri prvých verziach hastanoch a potom už nie, ale keby bol tak by som to isto riešil reklamáciou ako aj iné vady...
okrem toho úprava bola taka že trochu väčším vrtákom sa prebehli dierky zásobníku a bolo to ok.
a isto by som bral hatsana so zásobníkom a nie jednoranku, časom by ti aj tak ten zásobník chýbal.
a v danom vlákne o at44 sú aj terče a celkom dobre na tu cenu až prekvapivé..
a tu pet fľašu trafíš isto.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Souboj levné třidy

Příspěvek od DrobasMirek » 30 kvě 2011 12:39

už to nemůžu číst aniž bych nereagoval a budu se opakovat.

počkej si na CZ 200 z druhý ruky, každou chvíli se tu nějaká objeví a nebudeš se muset prasit s nějakým tureckým keplem. Jenom představa, že bych musel na pušce něco pilovat, brousit, leštit atp. by mě odradila (jednou jsem si z mladický nerozvážnosti koupil QB78, to byl ještě větší úlet než AT..) .. CZ je juniorská vzduchovka, která by snesla několik vylepšení a nižší cenu (z druhý ruky to neni už tak strašný) ale když vyndáš AT a CZ z krabice tak s CZ nastřílíš bez úprav určitě líp. Nehledě na váhu AT, když na něj dáš ještě bipod a optiku tak to stojí za to.

hlaveň LW nemá snad ani cenu komentovat (ne kvuli LW, ale kombinaci LW a hatsan)

Hlaveň CZ se mi jeví jako velmi povedená - v porovnání s "tim" co má AT v základu

Zásobníčky - u obou nutnost, po jedný ráně to neni ono.. i když.. :wink: se zásobníčkem u CZ jsem nikdy neměl problémy a to jsem jich měl několik, jak CZ tak zásobníčkovýho nechanismů i zásobníčků samotných

závěrem: asi je možný narazit na dobrej kus AT, ale tak asi ve stejným poměru jako je možný narazit na špatnou CZ200

hlasuju teda pro CZ200, pořád se mi do mysli vkrádá vzpomínka jak PEPAN v PB na 30m měl na podzim? problém trefit siluletu holuba, ale tam byl problém jinde :lol:

vyskytují se zde ovšem borci co s AT střílí hodně slušný výsledky, otázkou ovšem je jak dlouho laborovali a kolik času a prostředků investovali do úprav a oprav..
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Souboj levné třidy

Příspěvek od login89 » 30 kvě 2011 15:17

celbrus píše:Jestli je ten hatsan vážně takový š*t, že netrefím z 70 metrů 2l pet láhev, tak to raději vážně zkusím vydělat co se dá a půjdu do něčeho lepšího ... :D zatraceně začínal jsem s cenou do 4000 kč. a teď začínám uvažovat, že půjdu do 20000kč. :D ... a to jen za pušku...
Neexistuj ještě jiná alternativa? :roll:
Je to ještě horší, než myslíš. :-)

Když si totiž koupíš CZ 200 (za tu se přimlouvám) nebo Hatsana AT (viděl jsem jen na výstavě, takže neci pomlouvat, ale Turecký výrobek...), tak zjistíš, že to také není úplně ono... ...čímž se dostáváme od levných pružinovek, přes levné větrovky ke střední třídě větrovek... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Souboj levné třidy

Příspěvek od DrobasMirek » 30 kvě 2011 15:33

.. a pokud si budeš chtít opravdu kvalitně zastřílet tak tvoje další zastávka bude pak až HW100 nebo LG110 :lol: a to už musíš mít řádně přecpaný prasátko :mrgreen: já se z toho ještě léčim
Uživatelský avatar
greenie
Příspěvky: 723
Registrován: 14 zář 2009 20:30
Bydliště: SK

Re: Souboj levné třidy

Příspěvek od greenie » 30 kvě 2011 19:00

He - he a nakoniec naozaj skoncime u AA EV2 :lol:

Ale nie celbrus, zopakujem este raz. Pokial naozaj nechces chodit po sutaziach a chces to len na hobby strelbu, tak ten Hatsan naozaj je dobry. To AT fanaticky kritizuju vacsinou ti, ktori ho vobec nemaju, alebo ho videli akurat tak z rychlika. Co sme partia hatsanistov okolo Trnavy, tak strielame na 50 m (s bipodom) kockovy cukor (ja urcite nie kazdou ranou, ale u mna je to ludsky faktor :( ), takze tu 2 l flasu na 70 m nie je vobec ziadny problem.

Takze dalsia rada: prestan citat toto vlakno (aj tak len z toho budes mat zmetok) a prid na nejake stretko (napr. teraz v Miloviciach, aj ked neviem, ci tam bude niekto prave s Hatsanom AT44). Na tom stretku ti chalani urcite pozicaju svoje vzduchovky a ty budes moct vyskusat, porovnat a aj sa rozhodnut. Alebo si urob vylet k nam do Trnavy. Alebo, ked sa dohodneme, mozeme sa stretnut napr. vo Velmeze, kde zrazy organizuje Pavel 54.

Co viac dodat ? Citaj vlakna o vzduchovkach, nad ktorymi uvazujes a citaj aj medzi riadkami. Aj tam najdes mnoho informacii.
na zaciatku bola Slavia 630, 4,5mm ...
celbrus
Příspěvky: 30
Registrován: 02 led 2011 19:47

Re: Souboj levné třidy

Příspěvek od celbrus » 30 kvě 2011 20:02

:D Díky chlapi! No jakože to EV2 by mi fakt nevadilo...a vlastně ani to HW100 :D .... No s tím hatsanem jsem ted na vážkách.. Předtím než greenie napsal svůj příspěvek, jsem byl rozhodnut zatnout zuby a počkat na listopad... došetřit ještě nějaké penízky a jít do AA S510 ...Nicméně, když jsem to spočítal i s příslušenstvím, tak jsem zjistil, že bych se dostal na takovou částku, že bych letěl z baráku jak špinavé prádlo :( (vždyť za tyhle peníze bych měl zase zpátky svého glocka i s bednou nábojů...) Asi to tady vážně přestanu číst :D :D Teď nebudu týden spát a jen přemýšlet... počkat to bych mohl u toho dělat přesčasy a je na s510 :D Ne vážně díky všem za názory
PS: na sraz bych velmi rád, ale minimálně tento rok to ještě nepůjde :( ... snad se dostanu aspoň do těch kloboučků (jsem zvědav na některé zbraně), ale uvidím... podmíněno termíny zkoušek
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: Souboj levné třidy

Příspěvek od Jabberwocky » 30 kvě 2011 20:14

Nebo prostě čekej, koukej do burzy, a až se objeví nějaká CZ nebo AA z druhé ruky, tak ji kup. Případně si tam dej inserát, že koupíš, ať lidi nabídnou…
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
celbrus
Příspěvky: 30
Registrován: 02 led 2011 19:47

Re: Souboj levné třidy

Příspěvek od celbrus » 30 kvě 2011 20:56

Jo, jako neříkám, že bazarové zboží není někdy lepší než to nové (zvláště po některých úpravách) ALE po hnusné zkušenosti, kdy se mi zbraň doslova rozložila v rukách po vystřeleném 1. zásobníku (a to na první pohled a i po rozebrání ještě před koupi vypadala v pořádku), už děkuji pěkně ne (je pravda, že u vzduchovky mi nehrozí, že mi závěr vybije zuby... a to ještě můžu mluvit o štěstí), ale opravdu NE!!! díky
H@nz
Příspěvky: 255
Registrován: 26 říj 2008 09:53

Re: Souboj levné třidy

Příspěvek od H@nz » 30 kvě 2011 20:58

Celkem škoda. Rada nebo názor to nebyl vůbec špatný s tou bazarovou koupí.
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: Souboj levné třidy

Příspěvek od Jabberwocky » 30 kvě 2011 21:02

Jasně, špatná zkušenost odradí. Ale píše sem dost lidí, od kterých bych se asi nebál koupit…
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
celbrus
Příspěvky: 30
Registrován: 02 led 2011 19:47

Re: Souboj levné třidy

Příspěvek od celbrus » 30 kvě 2011 21:15

:D Začíná to být na mě příliš mnoho informací...Ok... nechám si teda poradit a budu sledovat i bazar. Nicméně jsem se již rozhodl počkat, jak se to vyvrbí přes prázdniny (kolik sypnou brigády) a vůbec jak se situace vyvine doma... Nechám si možnosti CZ200, AT44, AA S510... a rozhodnu se až podle finanční situace, popř. co a od koho bude co na bazaru apod.
Zatlačím slzu ovládnu absťák po střelbě a nechám si to pořádně projít hlavou i peněženkou, a pak se uvidí... :wink:
Odpovědět