Sluchatka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Sluchátka

Příspěvek od Avax » 10 bře 2009 14:16

Ahoj, je nejaky rozdil mezi sluchatkama do 1000Kc ? Jsou nejake, ktere mi muzete doporucit ? Ktere do 1000Kc mi nejlepe ochrani sluch ?? Pro strelbu v kryte i venkovni strelnici.


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 bře 2009 14:18

Ano, dá se založit nové vlákno a nebo se podívej sem:
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... luch%E1tka
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 10 bře 2009 14:51

Cele sem si to procetl,ale pro mne je to moc obecne. Jestli sem to dobre pochopil, tak nejlepsi jsou spunty...
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 10 bře 2009 15:03

Nejlevnější a nejméně omezující určitě. Pak je to o každém jedinci. Mě třeba nevyhovoval jeden typ elektronických sluchátek, se kterým všichni ostatní byli spokojeni. Jinak u klasiky asi platí čím víc tlumícího materiálu, tím víc si šetříš sluch. Zase můžou překážet u dlouhé zbraně. A asi používat sluchátka určená pro střelbu..
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 10 bře 2009 17:49

Tak sluchatka mam obednany Peltory H540A. Jeste bych mel otazku na bryle... co vsechno by meli splnovat ? Mate nejakou radu, jake si sehnat ?
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 10 bře 2009 17:57

je fakt, že špunty mají spoustu výhod. Jsou malé, skladné, cena jako jeden náboj, neomezují při střelbě z dlouhých zbraní, na slunci se ti okolo nich nepřipálí kůže, lepší manipulace se střeleckými brýlemi, pokrývkou hlavy v zimě a v létě se ti pod nimi nepotí uši. Když si na ně zvykneš....nevýhoda nebo spíš opruz je snad jen v nandaváním/vyndaváním. Kokud jsi zvyklej během tréninku s někým prohodit pár slov, jsou lepší sluchadla, ať už elektronická nebo klasická.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 10 bře 2009 18:11

Sluchadla jsou daleko lepší už proto, že lépe chrání sluch.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 10 bře 2009 18:12

špunty beru jako nouzovku, hůř chrání sluch, protože netlumí zvuk jdoucí přes kost
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 10 bře 2009 19:29

Stačej obyčejný za stovku co prodávaj všude v pracovních potřebách. Já sem si jedny sluchátka vyfasoval v práci a bohatě mi stačej. Vyhazovat prachy za sluchátka za 500 je vyloženě hloupost.

Tak a teď se do mě pustěj všichni co do sluchátek vrazili tisícovku a budou se ohánět fyzikou a decibelama... :lol:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 10 bře 2009 19:38

a já mám elektrický a jiný už bych nechtěl :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
hadrburg

Příspěvek od hadrburg » 10 bře 2009 19:43

Nemám skušenost se sluchátkama na střelbu, ale mám dvoje sluchátka na motorovku. Jedny originál Husquarna, které jsem dostal v setu s pilou a doporučenka je asi 1000 nebo možná i víc a pak jedny koupil otec navíc v pracovních potřebách.
A musím kriticky říct, že nejsem při používání schopen říct, které jsou které. A to ani co do tlumivosti, tak ani do příjemnosti nošení.
Takže myslím, že není potřeba moc vymýšlet, i když dlužno říct, že je používám jen o víkendech a jen o některých.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 10 bře 2009 19:44

NO u motorovky konkrétně jsou kvalitní sluchátka poznat velice výrazně....
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 bře 2009 19:49

Pracovní sluchátka nejsou stavěný na ochranu před střelbou - ,,rázovej hluk" - to je prosím i oficiální názor firmy 3M, která vyrábí výborné ochranné pracovní pomůcky, ale svoje sluchátka nedoporučují používat jako ochranu při střelbě. (Psalo se jim a odpověď ještě máme.)

Možná by ty názory o sluchátkách za kilo bylo lepší prezentovat spíš takhle:
,,No já používám sluchátka za kilo a možná mi to brzo poškodí sluch - což si velice dobře uvědomuji, ale prdím na to."

Je to jako s přilbou na kolo. Pokud občas (1x za 2 měsíce) sjedeš nějakej kopeček(dáš 50 ran), pak ti možná bude stačit ešus vycpanej molitanem(sluchátka za kilo). Pokud ale střílíš hodně často, pak to chce i odpovídající sportovní ochranné pomůcky.

Pokud si někdo koupí pistoli za 20-30 papírů, ale už nemá 500,- na odpovídající kvalitní střelecký sluchátka.....tak to je minimálně smutný.

Viz - po přestřelce asi ještě nikdo natrvalo neohluchnul.
Poškození nastává při opakované expozici.

Na druhou stranu, pokud někdo střílí s otevřenou papulou, tak mu ani sebelepší sluchátka nepomůžou :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 10 bře 2009 20:08

taky zalezi, kde budes strilet - takovy ty "lehci" verze, ktere neprekazi u dlouhe zbrane, jsou OK pokud strilis venku... jak vlezes do kryty strelnice, je potreba neco bytelnejsiho.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 10 bře 2009 21:29

Jako kdyby se jednalo o střelecký brejle, tak to je jasný že se vyplatí si připlatit. Ale dávat nějak horentní sumy za blbý sluchátka, který prostě fungujou všecky stejně primitivně-tluměj zvuky, svědčí o tom jak snadno někdo naletí na marketinkový triky. Je jasný, že i tak primitivní fyziku je možný jakože zesložitit a udělat ze sluchátek hi tech technologii. Je to ale naprosto směšný...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Odpovědět