Sluchatka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 10 bře 2009 21:39

Víš Predatore, ono je to stejný jako s malorážkou. Spousta lidí střílí malorážku bez sluchátek, protože malorážka přeci nedělá randál a nikomu na uši nevadí. Nechej si vyjet frekvenční spektrum zvuku výstřelu malorážky a pak se poptej lidí, co dlouholetě stříleli malorážku bez ochrany sluchu. Drtivá většina z nich neslyší nebo velmi špatně slyší ve středním frekvenčním pásmu. Možná, že jsme všichni naletěli na marketingové triky, ale aspoň za dvacet let nebudeme říkat ono Holzmannovské "Co řikala?"


Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 10 bře 2009 21:39

Avax: objednal jsi dobře. Jsou dobrý, pevný, odolný,.... Slouží mi už taky nějaký ten čas a nestěžuju si.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 bře 2009 21:53

2 Predatore
No a UV světlo je taky marketingovej trik a zákaly si ty lidi vymejšlej.
Přece světlo jako světlo ne? :twisted:

Prostě střelba je sport a na sport to chce odpovídající ochranné pomůcky.
Na jízdu na kole může bejt fajn helma. Na motorku helma a dobrá kombinéza. Na střílení pak zase minimálně dobrý sluchátka.

Nosil bych i brýle které mám, ale rosej se mi a neumím se přes ně koukat :roll: tak jen když někdo střílí olovem :roll:
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 10 bře 2009 22:02

... hlavně, že je třeba používat ochranné pomůcky :roll:
Nesmíš si ty brejle lepit k hlavě :lol: , musíš tam mít škvíru aby mohl cirkulovat vzduch. A nebo u střílení nepij v zimě horké nápoje :)
powmia
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2009 07:16
Bydliště: Beroun

Příspěvek od powmia » 10 bře 2009 23:15

Udělej to jako já. Vystřílej jeden zásobník bez ochrany sluchu a po třech dnech, až ti přestane pískat v uších už nebudeš řešit cenu sluchátek.
Když vynecháš jeden až dva dni na střelnici, tak je máš zaplacený z ušetřených nábojů. (blbá rada)
dong
Příspěvky: 60
Registrován: 24 říj 2007 20:42

Příspěvek od dong » 11 bře 2009 07:00

Ja sem taky koupil Peltory H540A a jsem spokojenej.
Jen sem si myslel ze taky existuji 2 druhy (ovlivneny timto forem a tvrzenim prodavace), tak sem koupil ty "strelecky" ve zbranich...no a pak sem je videl na netu v normalnich pracovnich ochrannych pomuckach (uplne stejny) za polovinu ceny :-(
Dokonce ani na webu vyrobce nerozlisuje pouziti.
moje70
Příspěvky: 4
Registrován: 20 úno 2009 12:45
Bydliště: Praha-Východ

Příspěvek od moje70 » 11 bře 2009 08:50

Já léta používám PELTOR H64FB , jsou skladaci a tlumi dobre, cena prijatelna.
Musim taky souhlasis s Aresem, jak je velmi podcenovana strelba malorazkou bez sluchatek, prave frekvence malorazky - vyvin rany je velmi zradny a dela nejvetsi neplechu na sluchu.
-------------------------------------------------
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 11 bře 2009 16:07

Já třeba používám sluchátka i u malorážky. Vůbec tu nenabádám k tomu, aby někdo střílel bez sluchátek, jen chci případným začátečníkům pomoc aby nenaletěli a nevyhodili prachy pro nic za nic.

Prostě k tomu aby ti něco ucpalo uši aby se při střelbě nekurvili, není potřeba žádný vyspělý a drahý technologie. Pokud to někdo nemůže pochopit, jeho škoda, jsou to jeho prachy....
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 11 bře 2009 16:12

ucpat uši je jedna věc, že se ti zvuk šíří i přes kost když máš ucpané uši je věc druhá. Jak říká jedna pravda:

- muž je ochoten dát 20Kč za věc která stojí 10Kč pokud ji potřebuje
- žena je ochotna dát 10Kč za věc která stojí 20Kč i když ji nepotřebuje jen proto, že je ve slevě.

Já si raději s dobrým pocitem připlatím (dle parametrů dané věci), než abych zbytek života dumal, jestli budu nebo nebudu mít zkurvený sluch
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 11 bře 2009 16:15

Taky se na to žádný vyspělý ani drahý technologie nepoužívaj.

Prostě si koupíš sluchátka za bůra a dostaneš výrobek, kterej je maximálně přizpůsoben tomu, aby Ti ucpal uši při střelbě.

Pokud to někdo nechápe, prosím, jsou to jeho uši.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 bře 2009 20:21

epetr2008 píše:Nosil bych i brýle které mám, ale rosej se mi a neumím se přes ně koukat :roll: tak jen když někdo střílí olovem :roll:
Mě se orosí v okamžiku, kdy je nasadím, po chvíli je to OK. Takže když jdu na střelnici a chci stříelt do želez, nasadím brýle a nosím je celou dobu, i když nestřílím. V létě když se člověk potí pomáhá kšiltovka, saje pot a brýle se nemlží.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 bře 2009 20:24

predator píše:Já třeba používám sluchátka i u malorážky. Vůbec tu nenabádám k tomu, aby někdo střílel bez sluchátek, jen chci případným začátečníkům pomoc aby nenaletěli a nevyhodili prachy pro nic za nic.

Prostě k tomu aby ti něco ucpalo uši aby se při střelbě nekurvili, není potřeba žádný vyspělý a drahý technologie. Pokud to někdo nemůže pochopit, jeho škoda, jsou to jeho prachy....
No a někdo si ty předražený elektronický sluchátka koupí, protože chce mít tlumenou střelbu a přitom se vesele bavit s kamarády aniž by musel sluchadla sundávat... Tomu ale neříkám vyhozený prachy za nic (i když já jsem si elektroniky třeba taky nekoupil, protože jsou mi k hovnu, na střelnici střílím a nežvaním....někdy)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 11 bře 2009 20:39

mám el. a nemněnil bych,navíc se s nima dá i pěkně odposlouchávat :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 bře 2009 21:07

no já s nima slyším hlavně silnici a vlak a spoustu okolního šumu, na kterej nejsu zvědavej. Navíc když trénuju, tak jsem tam sám, tak si povídat nepotřebuju.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 12 bře 2009 19:13

Taky mám radši elektrony od Peltoru. Ptáčkové zpívají, včeličky bzučí, když je zima tak je příjemné nesundávat a když je teplo tak zas střílí všude kolem mě takže taky příjemné nesundávat. Slyším vše i to co bych neslyšel bez sluchátek. :twisted:
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Odpovědět