Slepaky do sapiku

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Re: bezpečná vzdialenosť

Příspěvek od Lada » 26 led 2006 00:56

Okparts píše:U plynových zbraní v návode varujú pred streľbou na človeka so vzdialenosti menšej ako 1 meter (a to je výkon plynovky oveľa menší).
V každom prípade by som to bral vážne, neteoretizoval o tom, náhoda je blbec a k smrteľnému zraneniu (alebo vážnemu zraneniu) môže dôjsť.
jenže u plynovky je to protože plyn v náboji je ve formě krystalků které se po vystřelení z hlavně mění na plyn a když vystřelíš na někoho z besprostřední blízkosti tak se krystalky nestihnou přeměnit a poškodí kůži.....vytvoří takový důlky a pupínky na ksichtě (jednoho takhle poznamenanýho znám) tj. může způsobit trvalé poškození samo i zraku. Navíc se občas může uvolnit ten umělohmotnej bazmek kterej zaslepuje náboj a měl by se jen rozevřít a to by určitě nebylo taky nic příjemnýho.

kamoš dostal plynovkou (devitkou revolverem) z cca 10-20cm těsně vedle ucha....natržený bubínek, popálenina od prachu a plynu..teď je to už v poho. Ale ten s důlkama na ksichtě to má na dosmrti ledaže by podstoupil nějakou plastiku.

No a k tématu...
Řek bych že slepej náboj nedokáže s jistotou zabít, ale i klidně může záleží na tom kam by to směřovalo....Na hlavě (i když je lebka na určitých místech nejtvrdší kost na tele) jsou jisté body které při určitém tlaku či rázu na ně mohou způsobit smrt.... to je spíš o náhodě

A taky je známo spousta případů kdy se člověk střelil či byl střelen do hlavy tak to v poho přežil i když kulka prošla mozkem, tady se pak nachází otázka jestli iniciovaný tlak by v určitém případě nebyl horší, třeba do spánku než eventuelní kulka která může proletě a když nezasáhne důležité centrum tak to dotyčný může přežít.

samo jen blbec by se zkoušel se zastřelit slepým nábojem a ostrým to taky není moc zaručený, ale o tom je zbytečný polemizovat tu to snad nikdo nikdy zkoušet nebude


Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 26 led 2006 12:02

Když si strčíš lauf 58 do ucha a vystřelíš slepou tak dopadneš asi takhle-
Přílohy
ogrish-dot-com-scooter_accident_saudi_arabia4.jpg
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 led 2006 12:58

2Péta: A můžeš mi vysvětlit, proč je tam tedy napsáno "Father and son die in scooter accident"?
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 26 led 2006 13:28

Jenom názornej příklad,protože když se střelíš do lebky tak Ti to jenom potrhá kůži,ale když to strčíš do huby,oka nebo ucha,tak to má dost velkou sílu nato aby Ti to roztrhlo kebuli :o :?
majk59
Příspěvky: 89
Registrován: 18 říj 2005 12:05
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od majk59 » 04 úno 2006 22:31

Luke píše:
Andy píše:
Ares píše:No, našel jsem ve Střelecké Revue konečně ty testy 7,62x39 slepých nábojů na vepřovém, na plastelíně a na balistické želatině a nikdo z místních hrdinů kteří tvrdí že by mi to max. roztrhlo kůži mne nepřesvědčí, abych si to dal třeba jen k noze, natož tak k hlavě :!:
Konecne nekdo... kdo si to nasel. Ten kdo mi dal neveri necht si to take najde.
Doufam ze tohle ukonci debatu.
Tady je chybějící stránka.Hlavně pro ty,kteří by to náhodou chtěli zkoušet.
:lol: :lol: :lol:
Přílohy
DSCN0001#008.jpg
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 16 úno 2006 11:32

Ad Kalené hlavně: Omlovám se všem za ty bludy, co jsem tu tak aktivně šířil. Už jsem si ze spolehlivého a přesného zdroje zjistil, jak to je (ve skutečnosti je to tak, že hlaveň je povrchově zušlechtěná- na povrchu tvrdá, a uvnitř (relativně) měkká). Takže se omlovám, že jsem vám nevěřil a blábolil tu voloviny , za které by se nemusel stydět ani průměrný paparazzi :wink: .
blefik

Plynovky

Příspěvek od blefik » 21 úno 2006 14:22

Btw....napadla me takova drobna myslenka.....jak by asi dopadlo, kdybych do hlavne plynovky strcil rekneme kulicku z loziska a strelil slepakem...Zkousel uz nekdo? :twisted:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Plynovky

Příspěvek od Andy » 21 úno 2006 15:06

blefik píše:Btw....napadla me takova drobna myslenka.....jak by asi dopadlo, kdybych do hlavne plynovky strcil rekneme kulicku z loziska a strelil slepakem...Zkousel uz nekdo? :twisted:
Spletl sis tema. O plynovkach je to jinde.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Re: Plynovky

Příspěvek od SINCITYMAN » 23 úno 2006 22:40

blefik píše:Btw....napadla me takova drobna myslenka.....jak by asi dopadlo, kdybych do hlavne plynovky strcil rekneme kulicku z loziska a strelil slepakem...Zkousel uz nekdo? :twisted:
Dopustil by ses nedovoleného ozbrojování.....
Jeremias Johnson
Příspěvky: 33
Registrován: 02 bře 2006 19:37

Re: Plynovky

Příspěvek od Jeremias Johnson » 02 bře 2006 19:49

blefik píše:Btw....napadla me takova drobna myslenka.....jak by asi dopadlo, kdybych do hlavne plynovky strcil rekneme kulicku z loziska a strelil slepakem...Zkousel uz nekdo? :twisted:
Na vojne jsem videl,ze nekteri odvazlivci zamotali do papiru nekolik olovenych broku,ktere strcili do hlavne a potom za pomoci slepeho naboje strileli bazanty. Sice to slapalo jako "brokovnice",ale Ja jsem to radeji nezkousel.
Bůh nechal zrodit lidi jako silné a slabé- a teprve Samuel Colt tento nedostatek opravil.
ludek

Re: Slepáky do sapíku

Příspěvek od ludek » 14 bře 2006 18:26

Slim Jim píše:Nevíte někdo, kde sehnat slepé náboje ráže 7,62x39? Stačí minimální množství (do 100 ks), rozhodně neplánuju odběr na tuny. V obchodě jsem se ptal a bylo mi řečeno, že civilní snad ani neexistujou (to se mi zdá nepravděpodobné- dneska už přece existuje všecko :wink: ), a na vojenské je potřeba výjimka (taky zvláštní- přece tam není projektil, tak proč by to mělo být zakázané? Normální vojenské jsou zakázané proto, že jsou jádrované. Slepé jsou možná zakázané proto, že jsou prostě vojenské a basta :twisted: :evil: :cry: ).
Jestli to dobře chápu tak tady slepáky prodávaj
http://www.9mm.cz/munice_kulova_barnaul_76239_aku.html
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 14 bře 2006 22:40

No, nejsem si úplně jist, jestli "Akustický náboj pro cvičnou střelbu" je přesně totéž, co třeba Čs. armádní slepé náboje, ale každopádně to vyzkouším (hned zítra) a dám vám vědět, jak to dopadlo, jestli to dopadne.
Jinak díky ti moc, tohle je přesně to, co jsem chtěl od začátku vědět: kde sehnat relativně levnou a hlavně LEGÁLNÍ slepou munici (tahle by snad měla mít C.I.P., jestli jsem to spávně pochopil? Rozhodně tam nepíšou, že by byla na výjimku.) Tohle jsem nějak přehlédnul (a to na web BVS chodím poměrně často). Můj mozek si nejspíš opět vzal dovolenou, aniž by mě informoval. Budu ho muset propustit a najmout nějaký schopnější :wink: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Jeremias Johnson
Příspěvky: 33
Registrován: 02 bře 2006 19:37

Příspěvek od Jeremias Johnson » 18 bře 2006 15:31

Dnes jsem je videl na strelnici Timpo v Olomouci,kus cca 3.90kc
Bůh nechal zrodit lidi jako silné a slabé- a teprve Samuel Colt tento nedostatek opravil.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 bře 2006 09:00

Jsem si hned myslel, že to s tím zakázaným střelivem je to blbost. :wink:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 20 bře 2006 09:43

To záleží na tom, jestli viděl ty Barnauly nebo Čs.armádní munici...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět