Slepaky do sapiku

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 19 led 2006 13:22

Otázka je, jak taková zbraň asi chodí. Já bych si z takového SAMO-DOMO výtvoru ránu neprásknul ani pomocí dálkově ovládaného pyrotechnického robota, a to ani tehdy, kdyby si to doma v garáži vyrobil soustružník z ČZ UB. Jaká sranda teprve musí být s výrobkem firmy Usáma Armory Ltd., to si ani nechci představovat...


joot

Příspěvek od joot » 19 led 2006 14:17

Slim Jim píše:Otázka je, jak taková zbraň asi chodí. Já bych si z takového SAMO-DOMO výtvoru ránu neprásknul ani pomocí dálkově ovládaného pyrotechnického robota, a to ani tehdy, kdyby si to doma v garáži vyrobil soustružník z ČZ UB. Jaká sranda teprve musí být s výrobkem firmy Usáma Armory Ltd., to si ani nechci představovat...
S tím si asi hlavu nelámou. Ale kdoví jak to je, ty dílny nijak vybavený nebyly, že by si sami dělali hlavně, o tom pochybuju. Možná to byly jenom složeniny z různejch kousků, s doděláním právě chybějících součástek. Jak z toho dokumentu plynulo, tak oni vůbec rádi přehánějí a za bakšiš odkývou a udělaj cokoliv, nejlepší bylo, když chtěli tomu angličanovi vyvrtat zuby u nejlepšího dentisty v oblasti. Aku-vrtačkou :)
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 19 led 2006 15:30

Kubajzz píše: Divil by ses, ale rozdíl byl zjištěn v přesnosti. Při střelbě jednotlivými ranami a hlavně při střelbě dávkou, kterou mají tyhle zbraně už tak prachbídnou. Je to tím, že Sa58 je moc rychlý (800r/min versus 600r/min) na tak silný náboj. Při střelbě dávkou je horší, to je mimo diskuzi.
Sice to není o slepácích, ale před časem dávali na Discovery americké srovnání Kalacha s M-16. Nejdřív fůra keců, jak je M-16 proti Kalachu perfektbí, naklonec přiznání, že pro drsné vojenské využití je K lepší. A k té dávce: stačí se podívat, v TV je záběrů, kde černoušek (Palestinec či někdo jiný) střílí Kalachem dávku - od boku, mířenou, jednoruč do vzduchu moře. Na vojně jsme zkusili dát od boku celý zásobník z 58-pádlo. Poslední rány šly kolmo vzhůru - a nebyli jsme žádná tintítka.
Pro bojové použití jednoznačně AK!
Jediná možnost, jak dávku z 58 udržet jakž takž ve směru byla střelba s bodákem, na který se mosazí přivařil plech tak 1 cm široký a 2-3 cm dlouhý jako eliminátor zdvihu. Pak to málem utrhlo rameno.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Winchester

Příspěvek od Winchester » 19 led 2006 17:59

Kubajzz píše:OK, tak by mu to i roztrhlo kůži. Na 99% by to přežil. Páchat sebevraždu slepákem je blbost, zvlášť na vojně, kde sehnat ostrý náboj není nejmenší problém, ani jsem o tom nikdy neslyšel a to jsem těch blbostí na vojně slyšel nepočítaně.
Tak to se pleteš,Kubajzz.Zkus to a na 99% ti zaručuju,že jsi mrtvej Homolka.Hlava se ti rozlítne jako dyně.To si teda piš.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 19 led 2006 19:14

No, našel jsem ve Střelecké Revue konečně ty testy 7,62x39 slepých nábojů na vepřovém, na plastelíně a na balistické želatině a nikdo z místních hrdinů kteří tvrdí že by mi to max. roztrhlo kůži mne nepřesvědčí, abych si to dal třeba jen k noze, natož tak k hlavě :!:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 19 led 2006 21:03

Ares píše:No, našel jsem ve Střelecké Revue konečně ty testy 7,62x39 slepých nábojů na vepřovém, na plastelíně a na balistické želatině a nikdo z místních hrdinů kteří tvrdí že by mi to max. roztrhlo kůži mne nepřesvědčí, abych si to dal třeba jen k noze, natož tak k hlavě :!:
Konecne nekdo... kdo si to nasel. Ten kdo mi dal neveri necht si to take najde.
fredy

kalena hlaven

Příspěvek od fredy » 20 led 2006 00:18

PS. pro SLIM JIM kdes viděl kalene hlavně ? hlaven je měka !!! a da se do určite pozice ohnout !!!
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 led 2006 13:34

Já bych taky řekl, že se hlaveň spíš ohne než praskne.
Pokud vím, tak hlavně mají tvrdost okolo 40HRc a to není nic moc, například nože mají kolem 58HRc.
Takže s tvrdostí to není nijak slavné, podle mě se hlaveň ohne.

Ale zkoušet to nebudu... :wink:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: kalena hlaven

Příspěvek od Slim Jim » 20 led 2006 13:39

fredy píše:PS. pro SLIM JIM kdes viděl kalene hlavně ? hlaven je měka !!! a da se do určite pozice ohnout !!!
Hlaveň je kalená na téměř nejvyšší tvrdost, na jakou ji vůbec zakalit lze (při dodržení ostatních nároků), a ještě je to málo. Jediná jiná situace, která připadá v úvahu, je situace, kdy je hlaveň kalená parciálně, tzn. že je vlastně kalená duše v nekaleném pouzdře.
Pochopitelně nemůžu ručit za to, že neexistujou výjimky, ale divil bych se.
Ovšem je pravda, že i kalená ocel se (někdy) dá trochu ohnout. To záleží na tom, jak bylo popuštěno atd. (nejsem odborník na metalurgii).
fredy

Příspěvek od fredy » 20 led 2006 15:15

Slim Jim- když se např. znehodnocuji zbrane tak se vrtaji diry do laufu mysliš že bys tak lechce provrtal kalenou hlaven ? nebo se frezuje nabojova komora do řezu !
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 led 2006 15:45

fredy píše:Slim Jim- když se např. znehodnocuji zbrane tak se vrtaji diry do laufu mysliš že bys tak lechce provrtal kalenou hlaven ? nebo se frezuje nabojova komora do řezu !
JJ, nebo se na ně vyrazí číslo a nebo přejímací značka raznicí jako nic. A taky se na ně ryje. A co tolikrát probírané vydutí hlavně? A co řezání závitu na konec? A frézování drážek?
Ondra

Příspěvek od Ondra » 21 led 2006 23:46

Jeste k tomu kaleni:Po zakaleni nemela by se hlaven jeste popustit???(opakuji popustit,NE vyzihat-to by z toho bylo maslo :lol: )
Ucili jsme se to a i v praxi to mam ozkouseny ze po popousteni se snizi tvrdost opravdu jen zlomkove ale material uz se nelame ale ohyba...
Ale to by chtelo se zeptat nekoho z CZUB nebo tak na celkovou technologii(treba rotacni kovani hlavni,moc bych to chtel videt :P )
revolver

Příspěvek od revolver » 22 led 2006 16:00

Nazdar, u nas na utvare ohli hlaven SA58 skoro do praveho uhlu a praskliny ziadne.Ucili sme sa na klubovni zborku,rozborku a ked sa slo odovzdat zbrane do skladu,tak sa chalani nahanali a hrali na Rambou.No a jeden vtipalek zabuchol oplechovane dvere klubovne ked mal kamos v zarubni hlaven .Takze asi 6cm od ustia bola hlaven splostena a ohnuta.A najbizsi mesiac sme mali vojenskeho prokuratora na utvare non stop.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 23 led 2006 15:21

Andy píše:
Ares píše:No, našel jsem ve Střelecké Revue konečně ty testy 7,62x39 slepých nábojů na vepřovém, na plastelíně a na balistické želatině a nikdo z místních hrdinů kteří tvrdí že by mi to max. roztrhlo kůži mne nepřesvědčí, abych si to dal třeba jen k noze, natož tak k hlavě :!:
Konecne nekdo... kdo si to nasel. Ten kdo mi dal neveri necht si to take najde.
Doufam ze tohle ukonci debatu.
Přílohy
SR10-05.doc
(707.5 KiB) Staženo 347 x
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 led 2006 15:37

2Luke:
Není to tam celé, poslední strana chybí.
Odpovědět