SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

frosty92
Příspěvky: 8
Registrován: 26 kvě 2011 09:29

SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od frosty92 » 26 kvě 2011 10:42

zdravím, omlouvám se za nové, téma pročítal jsem, pročítal jsem, ale téměř nikdy se tázající nedozvěděl to co přesně chtěl, protže se obvykle diskuze zvrhne na morální stránku zabíjení zabíjení dětí a zajíčků :D :D :D bez urážky . . . spoustu užitečného jsem se tu dočetl, ale potřeboval bych trošičku poradit . . . mám tu čest si sem tam o prázdninách jednou za rok, nebo někdy i v menších intervalech střílet ze vzduchovky a šíleně mě to bavý a připadne mi to jako krásný koníček, bohužel bydlím v bytě, ale to se teď má změnit (jdu do rodinného domku se zahradou) a můj sen si zatřílet častěji se může proměnit ve skutečnost . . . chtěl bych si tedy pořídit svou první vzduchovku, jsem chudý student :D takže nic za 30 000 . . . líbila se mi ta QB 78, připadne mi krásná, ale na krásu nehraju, nelibí se mi na ní že je to na CO2 a bál bych se cokoliv upravovat, tak jsem ji vyloučil, zamlouvá se mi Slávie 634, jenže když budu chtít optiku, bojím se podle toho co jsem se dočet, že to s mou cenovou kategorií puškohledu asi nebude nic moc (puškohled se rozsype) . . . takže uvažoval jsem nad Hammerli Hunter Force 900 Combo, je tam už i puškohled, a není to 4x20 o kterém jsem se tu dočetl že je o ničem pokud není za velké peníze, je to puškohled 6x42 a zajímalo by mě jestli je dobrý, když ho dávají k té vzduchovce, asi by na ní měl vydržet i ty rázy, Hammerli není zlamovací tak se o křivou hleveň podle toho co jsem se dočetl nemusím bát, ale zase u vzduchovek z Německa vyrobených v číně typu B3-3, kterými jsem se také zprvu nechal zlákat ( super cena a plno keců jak to není dobré, po přečtení tady, jsem se bál o své prsty a o to že bych s tím vystřeli 2x a konec, a i když to má reklamaci, nechce se mi to pořád někam posílat, takže tu jsem taky vyloučil . . . tím pádem by mě zajímalo jestli se u Hammerli Hunter Force 900 Combo nemusím bát také o své prsty . . . pomozte mi tedy vypsat čeho bych se u těchto zbraní podle vás musel obávat a já už se potom rozhodnu . . . Hammerli Hunter Force 900 Combo . . . má na stránkách GUNSHOPU lepší výrobní údaje: má delší hlaveň než slávia, má větší úsťovou rychlost než slávia, je těžší než slávia a s puškolhledem bude ještě víc, což beru jako výhodu, protože čím těžší zbraň tím bude asi větší "stabilita při výstřelu" a přesnost se bude s mýma vyklepanýma rukama ovlivňovat méně . . . také je o něco málo levnější a má ve výbavě už i nějaký ten puškohled, který by mi i v případě že by jste napsali že není moc dobrý stačil, hlavně že to má přiblížení 6x a regulaci paralaxy, dále ta má nějaké vychytávky s pojistkama u spouště a je i hezčí a celkově podle toho co píše výrobce je vlastě Hammerli Hunter Force 900 Combo ve všem lepší než SLAVIA 634 až na jednu podstatnou věc, to že je vyrobena v číně, je tam sice napsáno, že je to jen kvůli toho také levnější než SLAVIA, která má místo výroby v česku tudíž je dražší a je tam i napsáno že je to vyrábě no v nejlepší čínské fabrice, ale nějak se mi tomu nechce věřit i přesto že je to vyrobeno v číně, že je to tak dobré jak píšou, to by jste se nezmiňovali stále o SLÁVII 634, ale o Hammerli Hunter... mám se tedy něčeho obávat u Hammerli narozdíl od SLÁVIE a třeba naopak, napiště mi prosím pdostatné věci, které jsem tu nevystihnul a když se vám ani jedna zbraň nezamlouvá a znáte nějakou lepší v jejich cenové kategorii, hoďte tu prosím odkaz, byl bych vám moc vděčný . . . zde jsou odkazy na tyto dvě zbraně:

http://www.gunshop.cz/cs/hammerli-hunte ... -3098.html

http://www.gunshop.cz/cs/cz-slavia-634-4-5-mm-1513.html

-střílet chci od těch 10 metrů na dálku jakou půjde, nebudu mít nějakou stálou vzdálenost, kterou nechci měnit, střílet chci do různých plechovek a podobných věcí, případně do terčů, chci vzduchovku ráže 4,5mm
-stále mě lákala SLÁVIE, ale nechal jsem se zase zlákat tou cenou u Hammerli a bojím se že to co je tam psáno jsou jen řeči, které se můžete dočíst i u zmiňované B3-3 http://goodgoods.cz/product.php?id_product=12 s tísícem věcí zdarma a se vzduchovkou skoro zadarmo a potom máte problém se zbíráním prstů nebo s tím že místo střílení pořád reklamujete . . . do začátku chci kvalitní vzduchovku, kterou reklamovat nebudu muset a půjde s tím i něco trefit, koupil bych za víc, jenže mám hluboko do kapsy co se týče těch skvělých větrovek . . . děkuju za odpověďi a omlouvám se za referát, chtěl jsem jen napsat vše aby jste měli veškeré možné informace jak to vidím k co nejpřesnější odpověďi :)

Spozdravem Erik


Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Jabberwocky » 26 kvě 2011 12:20

BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Joezbrna » 26 kvě 2011 12:25

Kup si obě, horší prodej. Vážně, v horším případě proděláš pár stovek, v lepším koupíš správnou pušku namísto špatné.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
frosty92
Příspěvky: 8
Registrován: 26 kvě 2011 09:29

Re: SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od frosty92 » 26 kvě 2011 12:35

než jsem napsal jsem si to celé pročetl, nejde mi spíš jak o radu kterou vzít tak s píš na názor těch co s nnimi mají zkušenosti a s čím bych měl počítat, od každé z těch vzduchovek jejich nevýhody, nevím jestli mám počítat s tím že když koupím Hammerli Hunter Force 900 Combo, tak jestli se mirozsype nebo jestli je opravdu tak dobrá jak se píše . . . jinak chtěl jsem se zeptat, stále tu mluvíte o diabolkách JSB, chci se zeptat v čem jsou lepší než ty ostatní, připadalo mi že jde jen o značku aže je to více méně stejné, jinak nevím jestli můžu použít diabolky jakékoliv značky do těchto pušek, jestli stačí jen aby to byl náboj pro pušku ráže 4,5 nebo jestli jsou tam i jiná kritéria abych nekoupil něco co ani nevystřelím

chci se zeptat jak moc záleží na váze vzduchovky, jestli je tedy težší lepší nebo naopak a jestli Hammerli Hunter Force 900 Combo není moc těžká, protože v porovnání s ostatními v její cenové kategorii je fakt asi nejtěžší ze všech

jinak na obě určitě nemám, budu se muset rozhodnout :(
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od drát » 26 kvě 2011 12:48

CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Warthog » 26 kvě 2011 12:48

Pokud jde o JSB, kup si jednu krabičku od Kovohutí, jednu od JSB a porovnej to. Taky jsem ze začátku nevěřil, že rozdíl při běžném střílení nemůže být zase tak velký, jenže ty Kovohutě mají na 30 metrech rozptyl 5 cm a to je fakt moc.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Jabberwocky » 26 kvě 2011 14:48

frosty92: Svoje zkušenosti se slávií jsem napsal ve vlákně, na které odkazuji. V téhle cenové kategorii Ti ale nikdo nedá záruku, že nekoupíš špatně. I u slávie můžeš mít smůlu na kus – jednomu tady ruplo pouzdro, další si stěžuje na vůli v uložení hlavně a povolování šroubů… Já jsem s ní zatím spokojený.
Jo a JSB fakt není jenom značka, o tom jsem se sám přesvědčil.
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
frosty92
Příspěvky: 8
Registrován: 26 kvě 2011 09:29

Re: SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od frosty92 » 26 kvě 2011 15:35

Jabberwocky píše:frosty92: Svoje zkušenosti se slávií jsem napsal ve vlákně, na které odkazuji. V téhle cenové kategorii Ti ale nikdo nedá záruku, že nekoupíš špatně. I u slávie můžeš mít smůlu na kus – jednomu tady ruplo pouzdro, další si stěžuje na vůli v uložení hlavně a povolování šroubů… Já jsem s ní zatím spokojený.
Jo a JSB fakt není jenom značka, o tom jsem se sám přesvědčil.
jo děkuji, opravdu si všech rad vděčím, pročetl jsem ještě něco a našel jsem další zajímavé věci, je to pravda co píšeš, vždycky když čtu nějakou recenzi od lidí co mají zkušenosti a píšou že všechno funguje na jedničku a potom se najde pár lidí co řekne že je to šmej že s tím mají zkušenosti a hned mám po radosti a zase jsem znejistěl . . . jinak ty problémy co jsi psal se dají vyřešit reklamací ne??? Chtěl bych právě dobrý eshop a bez přemrštěných cen oproti ostatním eshopům, aby tam nebyl problém s reklamací a se sídlem někde poblíž, kdyby při reklamacíh byly nějaké problémy ať se to á vyřešit osobně a nemusí se furt něco posílat a podobně. Myslím, že pokud člověk narazí na špatný kus, tak reklamací by se to mělo vyřešit, takže asi si z pár negativních reakcí hlavu dělat nebudu :)

jediná nevýhoda, člověk zase musí poznat že se jedná o nekvalitní kus a já odborník nejsem a bál bych se to i rozebírat kvůli čištění, mám strach že když to dám spátky dohromady, už to nebude střílet tak jako z výroby :)
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od login89 » 26 kvě 2011 15:47

Opakování je matka moudrosti a proto to zopakuji i tady...

Hammerli Hunter Force 900 Combo je ve skutečnosti čínská vzduchovka QB 36 s nepodstatnou úpravou pažby. QB 36 se prodává pod různými obchodními názvy, ale je to pořád jedna a tatáž vzduchovka, která jde koupit nová okolo 1600 - 1800 Kč (bez záruky a dokladu) nebo za cca 2300 Kč se zárukou.

Já osobně jsem jí kupoval na Aukru za 1600 Kč + 140 Kč poštovné a byl k ní plastový dalekohled 4 x 20, krabička příšerných diabolek a několik terčů. Za tyto peníze to není zase tak špatná vzduchovka a řekl bych, že za 1740 Kč je poměr užitná hodnota / cena vyšší, než u Slávie 634, kteru jsem kupoval za nějakých 3200 Kč. Tj. dvě QB 36 bez záruky jsou víc než jedna Slávie se zárukou. :-)

V případě, že počítám HHFC za 3649 Kč vs. Slavia 634 za 3780 Kč, tak bych koupil raději Slávii a to i když je bez montáže a optiky. Považuju totiž optiku na těchto zbraních za nesmysl (ta co je k HHFC pravděpodobně časem odejde a bude potřeba tak jako tak koupit Deltu + kovovou montáž, tj. bratru skoro 3000 Kč), která tyto zbraně prodražuje natolik, že začíná mít smysl přemýšlet o větrovce nebo o něčem lepším.

V neposlední řadě je důležité také to, že na Slavii jsou a budou velmi dostupné a poměrně levné ND.
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Jabberwocky » 26 kvě 2011 16:18

Co se týče e-shopů, je tu na ně celé vlákno, kde najdeš dobré i špatné reference. Třeba od pana Novosáda nekupovat :-)
Já konkrétně jsem slávii kupoval v pražské firemní prodejně CZUB za stejnou cenu, za niž ji nabízí Gunshop (3780). Výhodou bylo, že jsem si mohl vybrat z několika kusů – chodily všechny stejně, ale chtěl jsem v rámci možností nějakou hezkou kresbu na pažbě, a hlavně jsem nechtěl světlovodná mířidla! Optiku jsem kupoval tady na Gunshopu a bez problémů. S reklamací zkušenost zatím nemám, ale na Gunshop jsem stížnosti v diskusích nezaznamenal.
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
frosty92
Příspěvky: 8
Registrován: 26 kvě 2011 09:29

Re: SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od frosty92 » 27 kvě 2011 11:37

login89 píše:Opakování je matka moudrosti a proto to zopakuji i tady...

Hammerli Hunter Force 900 Combo je ve skutečnosti čínská vzduchovka QB 36 s nepodstatnou úpravou pažby. QB 36 se prodává pod různými obchodními názvy, ale je to pořád jedna a tatáž vzduchovka, která jde koupit nová okolo 1600 - 1800 Kč (bez záruky a dokladu) nebo za cca 2300 Kč se zárukou.

Já osobně jsem jí kupoval na Aukru za 1600 Kč + 140 Kč poštovné a byl k ní plastový dalekohled 4 x 20, krabička příšerných diabolek a několik terčů. Za tyto peníze to není zase tak špatná vzduchovka a řekl bych, že za 1740 Kč je poměr užitná hodnota / cena vyšší, než u Slávie 634, kteru jsem kupoval za nějakých 3200 Kč. Tj. dvě QB 36 bez záruky jsou víc než jedna Slávie se zárukou. :-)

V případě, že počítám HHFC za 3649 Kč vs. Slavia 634 za 3780 Kč, tak bych koupil raději Slávii a to i když je bez montáže a optiky. Považuju totiž optiku na těchto zbraních za nesmysl (ta co je k HHFC pravděpodobně časem odejde a bude potřeba tak jako tak koupit Deltu + kovovou montáž, tj. bratru skoro 3000 Kč), která tyto zbraně prodražuje natolik, že začíná mít smysl přemýšlet o větrovce nebo o něčem lepším.

V neposlední řadě je důležité také to, že na Slavii jsou a budou velmi dostupné a poměrně levné ND.
díky všem, myslím že jste mi to dostatečně osvětlili :)
frosty92
Příspěvky: 8
Registrován: 26 kvě 2011 09:29

Re: SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od frosty92 » 27 kvě 2011 15:07

ještě dotaz, moc jsem nepobral to, že některé diabolky mají průměr 4,50, 4,51, 4,52, 4,53 ... to jsou všechny pro ráži 4,5? Nechtějí se mi kupovat všechny abych ozkoušel které sedí víc, jak řešíte u nové vzduchovky výběr střeliva vy?
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od login89 » 27 kvě 2011 15:17

Prodává se testovací sada. Jestli tedy jdeš do JSB.

http://www.schulzdiabolo.cz/cz/produkty/

Obecně jsou do horších zbraní (hlavní) podle mých zkušeností nejlepší ty s co největším průměrem. Prostě když tam šla diabolka sotva narvat, tak zbraň byla při té celkové nepřesnosti nejpřesnější.
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od undead » 27 kvě 2011 16:01

qbčka sa neboj, aj bez tuningu by dnes by pri tom teple strieľalo dosť silno, a ak bude a ešte teplejšie tak ešte silnejšie, a okrem toho ten tuning zvládne aj babrak, nie je tam nič zložité.
a na to hamerli sa vbodni je to šiť, slávia 634 je oproti nemu prvá trieda.
a tie priemery diaboliek 4,50 až 4,53 sú všetky pre kalibrer 4,5mm, kúp si spomínanú testovaciu sadu a sám uvidíš ktoré tvojej puške budu sedieť.
4,50 sa často používa pri pištoliach a slabších puškách, pri silnejších puškach 4,53, ale nie je to podmienka, každej hlavni chutí čosi ine..
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: SLAVIA 634 vs. Hammerli Hunter Force 900 Combo

Příspěvek od Jabberwocky » 27 kvě 2011 17:44

Kubajzz na mou otázku psal (buď do nějakého vlákna o diablokách, nebo do sz – to už nevím), že víc než průměr hraje nakonec roli, jak moc se povedla daná série. Proto jezdí vybírat diabolky přímo do Bohumína a pak jich koupí náklaďák (obrazně :-) Ale testovací sadou nic nezkazíš.
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
Odpovědět