Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Oliver

Příspěvek od Oliver » 07 lis 2007 22:26

Ale to si běž klidně koupit,nečekej na to jaký jsem pako. Dobrý verše ne? :D
Ne vážně,kup jí,nebudeš zklamanej.


Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 07 lis 2007 22:34

Já nebudu čekat s koupí, já si počkám na to, co jsi provedl. :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 08 lis 2007 09:59

Prosím, vysvětlete mi co je to PARALAXA ???

Čas od času to tu čtu a nevím co to je. :oops:

Děkuji, predator.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 08 lis 2007 10:31

Pomocí paralaxy se nastavuje puškohled na určitou vzdálenost.Například u vzduchovek umožňuje střelbu s puškohledem na malou vzdálenost(např. 15 metrů).Bez ní by to nešlo(myslím u vzduchovek).Účelem je dostat obraz cíle do stejné optické roviny jako obraz záměrné osnovy. Potom je paralaxa nulová, tj. při pohybu oka střelce mimo osu objektivu nedochází k posunutí záměrného bodu.
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 08 lis 2007 10:41

Účelem je dostat obraz cíle do stejné optické roviny jako obraz záměrné osnovy.
Lidověji řečeno, jde o to mít ostrý jak cíl tak zaměřovací kříž.
Nikdy neházej flintu do žita.
Uživatelský avatar
Cherubín
Příspěvky: 32
Registrován: 23 úno 2006 15:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Cherubín » 08 lis 2007 11:50

Sice to nepatří do tohoto tématu, ale když už tu tahle debata běží, přidám se. Omlouvám se, sám nemám debatu mimo téma rád.

Lidověji řečeno se, podle mého, Voris mýlíš. Paralaxa je o vztahu úhlů pohledu k optickým rovinám. Nikoliv o zaostřování.

Paralaxa (ve smyslu puškohled-cíl) je právě o tomto:
Zamířím na cíl tak, že střed osnovy (kříže) se s cílem kryje. BEZ POHYBU SE ZBRANÍ - Kouknu do puškohledu mírně zleva, zprava, zhora, zdola.
2 Možnosti:
1) Cíl je pořád v prostřed kříže. Pak je to OK, paralaxa je nulová, nevyskytla se.
2) Cíl se v puškohledu pohybuje - paralaxa se objevila, podle toho, z jakého úhlu se budu dívat do puškohledu, budu si vytvářet chybu v trefování cíle při střelbě.
Vržený nůž, střelu ani slovo nezastavíš.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 08 lis 2007 13:30

Tak jo. Dík za odpovědi. A omlouvám se, vím že to bylo mimo mísu, ale nechtěl sem zákládat nový téma když sem věděl, že 634kový snajpři mi jistě poraděj.
Mimochodem, taky mám 634ku, ale zaměřovač -Gamo 4x 20 (400Kč) sem z ní po pár výstřelech sundal, poněvadž ten krám nedržel nástřel. A to sem se ještě prodavače (p. Hora, Bara HK) ptal, jetli to vydrží, poněvadž mi bylo jasný, že zá pár stovek to nebude nic extra, ale on mě ujistil tvrzením "To je na to stavěný". Tak sem to vzal a těšil sem se, jak si budu hrát na Vasilije Zajceva. Takže k mojí nový malorajdě do optiky trochu víc zainvestuju, zřejmě se to vyplatí. :wink:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 lis 2007 13:33

Ano právě tohle je paralaxa.
Ale v praxi se štelování objektivu používá nejen ke korekci chyby paralaxy, ale zároveň k seřízení současné ostrosti kříže i cíle. Při seřízení paralaxy na 100 metrů vidíš u kvalitních optik při menším zvětšení od vzdálenosti zhruba 40metrů do nekonečna všechno jakžtakž ostře. Problém vzduchovkářů je, že oni chtějí střílet třeba na 15m. A navíc se zvyšující se hodnotou zvětšení se ta neostrost zvýrazňuje. Takže pokud vidíš při zvětšení 4x (a paralaxou seřízenou na 100m) na 30m všechno ostře, tak při zvětšení 16x už to bude neostré.
Takže lidově řečeno, máte pravdu oba. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Oliver

Příspěvek od Oliver » 09 lis 2007 07:55

Erix píše:Pomocí paralaxy se nastavuje puškohled na určitou vzdálenost.Například u vzduchovek umožňuje střelbu s puškohledem na malou vzdálenost(např. 15 metrů).......
Jen chci dodat že není problém i pod 10metrů.Obraz byl pořád ostrý. Na objektivu je dokonce nejnižší značka 7yrd ( yard=0,91 ) takže by to snad umělo i dost pod 10 m. Ale spíš mě láká na 50m než pod 10. :)
Oliver

Příspěvek od Oliver » 21 lis 2007 06:51

To ERIX, LOVEC 7 atd......
Chlapi mám opravenou resp. vyměněnou !!! DELTU , tak vám můžu prozradit co jsem provedl. Asi žádná novinka , ale nestřílejte bez diabolky v hlavni když máte na flintě optiku. Ta pecka je opravdu větší nebo alespon ten otřes. Párkrát jsem tak vystřelil po vose apod. a kříž se mi normálně rozsypal. Takže klidně do DELTY běžte,jen ne ptákoviny jako já. :lol:
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 21 lis 2007 10:54

tak to by som si urcite nekupil tu Deltu... co je to za konstrukcia co nevydrzi vystrel zo vzduchovky na naprazdno... totalny sit... ja mam norconiu 3-7x20 uz asi 5 rokov, vystrielane kvantum a ani sa nepohne... a stal asi liter...
kamarat si kupil Tasco, jeden vystrel zo Springfielda a rozsypal sa uplne...
bud to bola vyrobna vada konkretneho kusu alebo su to totalne sity...
inak, neviem coho sa bojis ked tajis ze ako sa ti rozsypal ten kriz, ani ti nespadol, nebuchol si s nim, ak nema ziadne vonkajsie poskodenia, nebol rozoberany, musia uznat zaruku...
kamosovi sa nepacil puskohlad co si kupil, hodili sme to na gulovnicu, par ran, rozsypal sa, a vratili mu peniaze... pohoda, ziadny problem..
nikde nepisu na aku zbran je urceny konkretny typ puskohladu...
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Delta apod.

Příspěvek od WohlmuthOta » 21 lis 2007 17:19

No tak u tý Delty bych se hádal... Je tam přiložený papír, na kterém je jaké ráže a jaká energie může být. Každý slušnější výrobce to tam přiloží.
Např. u ty 4×32AO je energie do 2,6 kJ tzn. i 7,62×39 apod. to má vydržet. Otázka je jaká je realita. :?:
Mám pocit, že tam napsán i .308 win, pochybuju, že by to přežilo. Těžko říct... :roll:
Oliver

Příspěvek od Oliver » 23 lis 2007 07:48

Netvrdím že musím mít pravdu,ale přišlo mi to logický. Naprázdno to ten kříž fakt rozhodilo. Ale pokud ostatní střílí taky a nic se neděje.......
Tak jsem koupil zřejmě zmetek.
Uživatelský avatar
roXor
Příspěvky: 196
Registrován: 15 říj 2007 21:57
Bydliště: SR Trenčiansky kraj , okres PE (Partizánske)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roXor » 23 lis 2007 19:33

Nazdar strelci . Dneska som si konecne kupil slaviu 634 . Pridem domov ze tam dam gamo 4*20 ale bol tam jeden problem . Asi viete aky . Vela krat som sa docital ze sa slavie vyrabaju us s rybinou 11 mm ale prave naopak . Akurat ta moja puska musim mat tych nechvalne znamich 13 mm . Tak co som urobil ? vzal do ruky ten puskohlad ze to tam nejak narvem . Asi po piatich minutach som zmenil nazor . Tak som zobral do ruky srobovak ze ho rozrobim a jak tak davam dole srobik po srobiku som sa zhrozil aka to je strasna sunka . sak ta "montaz" ako to ty spaniely nazyvaju sa s tade nedala dat vonsetko som rozsroboval ale jedna cast tam bola asi zalepena alebo nejak silno narazena . Ta co ma ten zavit to co sa tak kruti do coho sa pozera neviem jak sa to vola . ua pred kupou tohto genialneho puskohladu som cital aky to je shitt ale nakoniec som ho kupil ze na vzduchovku staci . Za te peniaze som si mohol kupit radsej nejake poriadne strelivo . Prednedavnom som cital jak tu niekto pisal ze kupim si pusku a dam na nu poriadny puskohlad alebo kupim nejaku sunku a cely ten kolotoc si prejdem od zaciatku sam . Ja som si pre moju tvrdohlavost musel vybrat tu druhu variantu . Co us . Ale nakuniec som zobral do ruky pilnik zbrusil dva milimetre nasadilt to tam a vsetko funguje a drzi pevne . Ako sa hovori koniec dobry vsetko dobre :D
Oliver

Příspěvek od Oliver » 24 lis 2007 19:26

Uvidíš po pár stech výstřelech. Nelze vše kategorizovat. Já dal na rady několika zkušených a šel jsem do DELTY a rozsypala se mi po měsíci. Tvrdím že to bylo po střílení naprázdno,ale třeba to byl opravdu zmetek. Někdo má optiku za pár stovek a drží,ty si upravil montáž po svém atd.... :)
Odpovědět