Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lonerider
Příspěvky: 4
Registrován: 24 dub 2020 09:34

Re: Slavia 634

Příspěvek od Lonerider » 06 čer 2020 20:56

Kolik za ni chtějí? Novou 625 nemají? :-D


marekf
Příspěvky: 1
Registrován: 23 čer 2020 11:50

Re: Slavia 634

Příspěvek od marekf » 23 čer 2020 13:05

Milanx píše:
06 čer 2020 18:32
Tak kdybys chtěl do sbírky i 630ku (uplně novou), tak tady v krámě maj poslední kus.
Zdravím,v jakém krámě ji mají, měl bych oni zájem jestli je nová.Moc dík za info na marek.krajan@seznam.cz
Milanx
Příspěvky: 96
Registrován: 28 lis 2014 00:28
Bydliště: Jablonec
Kontaktovat uživatele:

Re: Slavia 634

Příspěvek od Milanx » 26 čer 2020 14:47

Tak bohužel už není. Už jen díly...
Weihrauch 660 Match, Weihrauch Arminius HW .38Sp., Glock 17 G.4, CZUB 455 Jaguar, ZH 202, Haenel Suhl 150, Drulov 70, Erma .22 atd.
Pidhard
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2020 12:14

Slavia 634

Příspěvek od Pidhard » 06 črc 2020 07:49

Zdravím mám Slavii 634 , vzduchovka jde zlomit ale přitom nenatahuje (jde naprázdno a ani pojistka nezaskoçi) nevíte kde by mohl být problém ?
karabina56
Příspěvky: 54
Registrován: 24 dub 2009 23:09

Re: Slavia 634

Příspěvek od karabina56 » 06 črc 2020 15:24

Asi vyskočená natahovací páka .Možná chybí ipřítlačná pružina natahovací páky.
Pidhard
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2020 12:14

Re: Slavia 634

Příspěvek od Pidhard » 20 črc 2020 11:06

Tak háček na napínací páce byl zlomeniny ...objednal jsem nový ale nevím kde sehnat ty spojovací kolíky 😭 nevíte někdo o něčem...?
mino74
Příspěvky: 19
Registrován: 13 říj 2019 17:21

Re: Slavia 634

Příspěvek od mino74 » 28 říj 2020 20:54

Zdravím.Potreboval by som poradiť ako na Slávke 634 4,5 stlmiť kopance.Dalo by sa to nejako spraviť......ďakujem...
soundastic
Příspěvky: 36
Registrován: 18 bře 2014 19:44

Re: Slavia 634

Příspěvek od soundastic » 28 úno 2022 11:25

Zdravím priatelia,
Potrebujem poradiť ohľadne kolíka/nitu napínacej páky. Ak potrebujem prehodiť páku na inú hlaveň, mám si rovno zohnať nový kolík a starý odvrtať, alebo je možné ho nejak vytĺcť a znovu použiť?
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Slavia 634

Příspěvek od Stainles » 28 úno 2022 14:49

Malo by to ist vytlct iba z jednej strany! Ale ktora je ta spravna uz nevie...
Pidalin123
Příspěvky: 9
Registrován: 12 led 2016 15:18

Re: Slavia 634

Příspěvek od Pidalin123 » 06 lis 2022 23:04

Po letech jsem nejspíš konečně zjistil proč má moje Slavia 634 5,5mm tak strašně nízký výkon oproti slibovaným parametrům (nepřeleze ani 10J výkonu), koupil jsem si novou vzduchovku 5,5mm a ty diabolky jdou do hlavně zastrčit celkem těžce a je i dost těžý diabolku zamáčknout dál do hlavně, naproti tomu u mojí Slávky to tam jde dost lehce. Tak mě napadlo zkusit diabolku trochu zmáčknout aby se zvýšil její průměr a bum, hned jsem na 13J, takže to je asi fakt ono. Takže asi je pravda to že kvalita hlavní po roce 2010 je mizerná a hádam že důvod ukonečení výroby (kromě nedostatečnejch kapacit jejich továren) bylo i velký množství reklamací. Ona ani ta přesnost se mi kdoví jak nezdála, vaklající se hlaveň jsem už dávno vyřešil - do toho většího šroubu u kloubu jsem si vypiloval vlastní půlkruh abych mohl šroub zamknout v přesně takový poloze aby hlaveň nevaklala ale zároveň aby se to ještě nezavíralo moc těžce (to předtim nešlo takhle vyladit bez úpravy) a přesnosti to pomohlo, ale pořád se nedá říct že by byla vyloženě přesná, taže jsem zahodil optiku a nasadil kolimátor a používam jí spíš na blbnutí na blízko.

Máte s tim taky takovou zkušenost že ty hlavně maj moc velkej průměr? Už jsem něco takovýho někde četl, nevim teď jestli v tomhle vláknu.
Asi bych koupil 4,5mm hlaveň, ale bohužel díly na Slavii už nejsou.

Jinak je mi smutno z ukončení výroby, sice měli problém s tolerancema při výrobě, ale jinak je ta konstrukce geniální a čim víc vzduchovek si vezmu do ruky, tim víc jsem o tom přesvědčenej že konstrukce slavie je nejlepší ze všech. Už jenom to že to můžu jednou rukou držet normálně za grip a levou rukou natáhnout bez toho abych porušil držení střílející rukou, to u většiny moderních vzduchovek nejde protože je hlaveň moc daleko a pružina táhne moc silně hned od začátku že je těžký hlaveň trochu ohnout, to u slavie to jde krásně. Možná že větší člověk to dokáže u novejch vzduchovek, já ne. Teď jsem si koupil nějakýho 35J benjamina a musim to natahovat pomalu jak kuši celym tělem, takhle když mam srovnání tak můžu opravdu ocenit jak lehce se slávie natahuje.

Je to fakt škoda, stačilo tu konstrukci zmodernizovat (větší objem válce, nitro pružina atd...) a měli bysme dokonalou vzduchovku.

Jinak hrál jsem si s průměrem toho přepouštěcího kanálku (už před lety) a můžu potvrdit to co se řiká - zvětšení sníží výkon, ale zase ne o tolik, teď jsem se nedávno po letech konečně donutil a udělal jsem tam díru a závit M8 a do toho jsem dal šroubovací vložku a zkoušel jsem průměry od 2,5 mm a těch 3-3,5mm je naprosto ideální hodnota. Při 2,5mm je zbraň tišší a míň mlátí, ale výkon neni na ideálnim maximu a při 4 mm už to zase strašně tříská, nechal jsem nakonec průměr 3 mm ale s tim jak jsem to půl dne žvejkal vrtákama co nerez fakt nedávaj, bych řekl že to má tak těch pvodních 3,2mm. Akorát by mě zajímalo jakej vliv může mít to že je teď ten kanál rovně místo šikmo a jeho vyústění neni na středu pístu, tohle by mě fakt zajímalo jestli to má vliv.

Jinak hrál jsem si i s délkou pružiny, delší tam dát nejde (max o pár závitů, což za to nestojí) a kratší zase nedělá překvapivě skoro žádnej rozdíl ve výkonu, takže přemejšlim že dam trvale kratší nebo slabší pružinu a smířim se s těma cca 9J ale bude se to natahovat super pohodlně.

Přidal bych fotky toho přepouštěcího kanálku, ale jsem strašně línej, možná zejtra. Vyvrtat tu malou dirku do nerezovýho šroubu mi trvalo celej den, znova bych to určitě nedělal, nebo bych si našel co nejměkčí šroub.
Pidalin123
Příspěvky: 9
Registrován: 12 led 2016 15:18

Re: Slavia 634

Příspěvek od Pidalin123 » 07 lis 2022 01:20

Tady je ta fotka, kupodivu se to ani nevyšroubovává ale pro jistotu jsem do závitu kápnul vteřiňák. Jinak závit neni uplně skrz, protože jsem se tak hluboko nedokázal dostat závitníkem, tělo zbraně má v tom místě asi 18 mm (přesně se to říct nedá protože je to zkosený) a závit je cca 11 mm hluboko, což by snad mohlo stačit aby to drželo, ale zajímá mě právě jestli to může mít nějakej vliv na výstřel že ten kanálek je kratší.
Obrázek

pro lepší představu jsem udělal takovou čmáranici, akorát jsem to omylem nakreslil s tim zkosením obráceně, ale to je fuk, kvalitu "výkresu" prosím neřešte :-)
Obrázek
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Re: Slavia 634

Příspěvek od myzrael » 13 lis 2022 08:09

Díky za pěkný popis s příběhem. Musím napsat, že to dost pobavilo, i když to asi nebylo účelem.

Co se týče výkonu, největší problém bude jistě v hlavni ( prostě je to trošku zmetek ) Nejdříve bych zkusil použít co největší diabolky - pravděpodobně 5,53 mm https://www.schulzdiabolo.cz/cz/diabolk ... -jumbo-22/. Což asi bude pořád málo.

další možnosti:

- zkusit jinou hlaveň třeba i delší z 630/631. Škoda, že nenabízeli kombinaci kratší hlaveň pro 630ku.

- Vzduchovku bych si nechal jako sbírkovou - má hodnotu od 12tis., což bohužel sráží pokus převrtat přepouštěcí kanálek a koupil jinou.

- prodat vzduchovku od 10k a koupit např. HW50s za 8k z Německa https://www.versandhaus-schneider.de/pr ... ts_id/9522

Ještě zajímavá alternativa k 634ce by mohla být HW35 - má pojistku zlomení hlavně !, ale je o dost těžší

Všechny vzduchovky z Německa budou chtít exportní pružinu.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Re: Slavia 634

Příspěvek od myzrael » 13 lis 2022 08:40

Co se týče kvality Slávií 630/631

Z mých zkušeností, mám/měl jsem jich více ( sám nevím proč, :D ) a některé jsou horší jiné lepší.

Nejhorší byl kus 630ka - česká verze před rokem 2008 - tuhý nátah, pružina dělala šílené zvuky, 145 m/s.

Následovala výměna těsnění, pružiny, vyčištění, promazání a výsledek všechno horší a 140 m/s :D. Mohlo mě napadnout hned, že píst chodí ve válci docela ztuha. Zkusil jsem i prohodit píst, ale to nemělo význam, pomohlo by menší těsnění, možno to Strixxovo šedé by šlo zbrousit - nevím, už je dávno pryč.

Další problémy jsou více méně vyklající hlaveň ( některé vůbec ), vývrt je většinou OK, problém vždy vyřešily různé diabolky. Do jednoho kusu šly 4,52 příliš těsno, pomohli 4,49 mm.

Na systému Slávií se mi líbí, že nemůže dojít k vydření válce zevnitř od táhla pístu. Stačí jen namazat prostor pod táhlem a nedotahovat přední šroubky pažby příliš. Přesto spousta vzduchovek na tohle dojede, ale tak ono jich ji beztak hodně.

Ještě bacha, je možné že 634ka 5,5 mm bude vzácnější než 4,5 mm, ikdyž praktičtější je ta menší.
Myslivec7000
Příspěvky: 36
Registrován: 14 srp 2021 11:07

Re: Slavia 634

Příspěvek od Myslivec7000 » 13 lis 2022 13:03

To jako fakt 12.000,- Kč? Že by se nám tu rýsoval další specificky český výrobek pro úzkou skupinu zákazníků? Něco jako staré Jawy... Tu hodnotu to nemá, ale my to dáme? Nechápu. Jinak když sem měl možnost srovnat svůj Remington Summit se Slavií 634, tak bylo jasno po prvním výstřelu. Slavia prohrála na celé čáře. Ošklivá plastová pažba, tvrdá spoušť s nerovnoměrným chodem, kopanec a divné zvuky zevnitř versus sametový chod a poloviční hlučnost. Pravda, do Remingtona sem dal plynový píst, ale spoušť je originál. Mimochodem, teď to dává 21J.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Re: Slavia 634

Příspěvek od myzrael » 13 lis 2022 15:15

Je to tak, České vzduchovky se dají přirovnat k Jawám. Já jsem tomu taky trošku propadl, prostě koníček, spekulace, sběratelství, ztráta víry v měnu, lehký gambling, ode všeho trošku.

Určitě je spousta lepších vzduchovek než řada 63* např. stará Diana 27 - ta snad nemá nikdy vůli v hlavni ! O 634ce si myslím, že je to zajímavý paskvil - konkrétně pro větší nátah je připevnění předních šroubků do pažby kompromisem, ale nějakou záhadou v tom místě dřevo nepraská, ale i tak je to divný a jsem rád, že 634 vznikla a vidím v ní kombinaci výhod - lehký nátah, výkon, váha, spolehlivost, jednoduchost. Špatně se k ní hledá náhrada, za mě je to HW50s.

Co se týče ceny já jsem vyhrál na aukru 634ku s krabicí za 13k a něco. Jsem si říkal, to jsem ale vůl, prostě jedno kliknutí a bylo. K mému překvapení jsem vzduchovku nedostal, protože kupující si představoval cenu 16k a bylo vymalováno. Čuměl jsem na obrazovku jak tele na nový vrata.

Jo a poslední zájímavost, Slavia 619 něco jako 618ka docela ojetá a ošuntělá, bez záruky jestli není válec zevnitř prodřený na skrz teď nedávno se prodala za 50k !
Odpovědět