Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Slavia 634

Příspěvek od karel743 » 02 bře 2020 22:02

Nebyl by prosím Tě alespoň letmý nákres pro mně blbého? To kluzné ložisko s o milimetr zvýšenou dosedací plochu si nějak nedovedu představit. Bo jako 258m/s tady moc majitelů neinzeruje.


Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od igorek » 03 bře 2020 08:39

Bohudík, že mi tu nejde vložit fotky pro velký rozměr. Ale už se mi stalo, že jsem se v dobrém rozmaru k tomu spustil a jen to mi zabránilo šířit myšlenku. Ono konstrukční práce je práce jako každá jiná a mě přemýšlení bolí stejně jako pilování. Tak proč přemýšlet zdarma? A kdo by mi tady taky zaplatil třeba za laser, který se namontuje místo hledí, který umožňuje přesnou střelbu bez míření od boku nebo i přez rameno dozadu desetitisíce ? Já si dokážu že umím a to mi stačí a mám s toho radost. Takže Karle vezmi tužku do ruky, papír, šupleru, silon postav před sebe, zapřemýšlej a nakresli. Kup materiál, nech vyrobit, (přeji aby se to soustružníkovi podařilo na poprvé) a pak zažiješ buď radost nebo i zklamání. Tak to v konstrukci chodí. A to nemluvím o digitalizaci výkresu do programu CNC, to by jsi se při ceně dozadu tak prohnul, že by tě fiklo v kříži. Hm
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Slavia 634

Příspěvek od karel743 » 03 bře 2020 11:05

Tak nečekal jsem výkres, jen nějaké letmé seznámení s provedením, jako zajímavostí. Ta úsťovka mně totiž poměrně hodně překvapila po zde zveřejněných zkušenostech Strixe s laděním.
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od igorek » 03 bře 2020 11:59

To není jen v kovovém vedení pružiny. To jsem dělal ze slitiny wolframu a molybdenu pro zvětšení hmotnosti vzduchovky a přitom došlo na ložisko. To je několik dalších věcí, jiný materiál a průřez drátu pružiny a další úpravy, nové součástky ...
flrgma
Příspěvky: 4
Registrován: 21 úno 2020 17:13
Bydliště: Brno

Re: Slavia 634

Příspěvek od flrgma » 03 bře 2020 12:54

tomcat píše:
02 bře 2020 17:02
flrgma píše:
01 bře 2020 16:14
...
Preto sa miesto PET pouziva ALU ... plechovka od piva napriklad... staci si pozornejsie precitat starsie prispevky ;)
pro tomcat: Věř tomu, že do mé S 634 nenacpeš ani ALU z piva.
Četl jsem si fórum pozorně a jak píše i "igorek" při stlačení pružina ještě o kapku zvětší svůj průměr a nechtěl bych potom
vidět co by se dělo s hliníkovou výplní.
Opět opakuji za mne je tento tuning pro S 634 blbost !!!
A pokud máš PET-ALU tuning aplikovaný na S 634, dej vědět jak vložka vypadá po cca. 500 až 1000 výstřelech. Moc by mne
to zajímalo.
Nejkrásnější pohled na svět je přes puškohled :-)
Smazaný uživatel 8508

Re: Slavia 634

Příspěvek od Smazaný uživatel 8508 » 03 bře 2020 18:47

258m/s , s plastvou kuličkou 10cm od ústí hlavně, věřte nevěřte
Uživatelský avatar
jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slavia 634

Příspěvek od jofny » 04 bře 2020 13:38

Ak by mal niekto z SK zaujem o este klasicku slavku 634, nie perun, maju posledny kus v HERMES.SK v Bratislave.
Zevraj aj tie nove peruny sa dlho robit nebudu, nakolko asi idu do krachu….. tolko info :wink:
SPA CP1-M 4,5mm
Slavia 618
Slavia 630
Slavia 634 + NS Mountmaster 6x40AO (Delta entry IR 6x32AO)
HW100S Bullpup + HAWKE SID.TAC.30IR 8.5-25x42
soundastic
Příspěvky: 36
Registrován: 18 bře 2014 19:44

Re: Slavia 634

Příspěvek od soundastic » 04 bře 2020 19:08

Pozri si, čo je to za firma... Tá do krachu len tak nepôjde. Samozrejme, divízia vzduchoviek môže byť ukončená, nakoľko ziskovosť v rámci spoločnosti bude mizivá, ak vôbec nejaká. A keďže s Gamo sa už strieľa pohodlnejšie (spúšť) a presnejšie a dokonca vedia vyrobiť aj drážky pre puškohľad, Foresta majú o tretinu lacnejšieho ako 734...
Nečudoval by som sa. Hoci plány boli veľkolepé
Uživatelský avatar
jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slavia 634

Příspěvek od jofny » 05 bře 2020 09:34

Pokial Gamo skvalitnilo vyrobu a material, tak ano…. :wink:
SPA CP1-M 4,5mm
Slavia 618
Slavia 630
Slavia 634 + NS Mountmaster 6x40AO (Delta entry IR 6x32AO)
HW100S Bullpup + HAWKE SID.TAC.30IR 8.5-25x42
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Slavia 634

Příspěvek od DrobasMirek » 05 bře 2020 12:02

I když je Slavia 634 na spoušti fakt k blití, tak i novovýrobu Gamo ve stejné cenové přestřílí. Gama, co jsem měl teď v ruce rozhodně nekřkčí “zkvalitnili jsme výrobu”.. ale možná jsem už dlouhodobě zaujatý a hledám každou chybu
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od igorek » 05 bře 2020 12:40

Mirku, spoušťové ústrojí je na Slávijích po konstrukční stránce naprosto dokonalé. Svého času jsem ho okopíroval na těžkou 130 J kuši a i při tom tahu fungovalo naprosto spolehlivě a lehce. Je pravda, že drsnost ozubů je z výroby větší ale to se dá odstranit a pak funguje na fouknutí a na samé hranici bezpečnosti.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Slavia 634

Příspěvek od DrobasMirek » 05 bře 2020 14:54

Chápu kam tím míříš, ale já beru spoušt nikoli z konstrukčního hlediska, ale funkčního tak, jak ji dostanu v krabici a tady je to jedna z nejhorších spouští, co znám. Po úpravě zmíněných ploch je opravdu fajn, nicméně když to přeženeš, je slutečně na hraně bezpečnosti. Takže jak píšu - bez úprav je fakt naprd
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od igorek » 05 bře 2020 19:29

Pro mirek - Záleží na jakou vzduchovku nebo větrovku máš. Za málo peněz málo muziky. Pokud jsi koupil vzduchovku nebo větrovku za 30 L a něco na ni nefungovalo, tak to by byl důvod k brblání. Ale vzduchovka za 5 no na ni si můžeš něco přeleštit. Nebo i vylepšit.
Pro šogun - Nic není třeba brousit, jen třecí plošky zalapovat a vyleštit. Na seřízení odporu je šroubek který tlačí pružinu proti spoušti. A ještě jeden poznatek. Nanotechnologie pro vaše zbraně - NANOPROTECHGUN - sprej. Opravdu snižuje tření. Na spoušti SZ 75 a SA 58 je to poznat. Na Slávii jsem to nezkoušel nemám teď důvod ji rozebírat.
LukeMurano
Příspěvky: 2
Registrován: 09 dub 2020 00:32

Re: Slavia 634

Příspěvek od LukeMurano » 09 dub 2020 00:43

Ahojte pred par dnami som si zakúpil model Perun 734 jeden z úplne posledných kusov dal optiku Nikko Stirling 4x32 celkovo som zatial spokojný avšak mojim rodinným príslušníkom sa podarilo 2x vystreliť naprázdno mam obavu ci sa vzduchovke neublížilo aj keď sa chová normálne. Druha vec ktorá ma zaujíma je ako cim a ako často by som mal čistiť hlaveň. Používam diabolo jsb exact a exact target mal som aj Kovohute pribram diabolo standard ale zdali sa mi moc špinavé prestal som ich používať vystrelil som ich ani nie 50. Preštudoval som návod naprázdno sa strieľať nemá a čistiť rau za 3 mesiace alebo po niekoľko 100vystreloch zaujímajú ma skúsenosti.

Ďakujem za každú odpoveď
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Slavia 634

Příspěvek od tomcat » 09 dub 2020 02:58

Staci ak vycistis potom co sa ti zvacsi rozptyl. Nemusis to s cistenim hlavne prehanat. Ja cistim tak mozno po vystrelenej krabicke. Niekedy po dvoch, ako sa mi chce. Slavia/Perun nie je sutazna tercovka aby sa tak velmi prejavila zanesena hlaven od olova...
Podstatnejsie je cistenie zvonka a kovove plochy po strelbe prejst jemne naolejovanou handrickou. Mam pocit ze slavie boli vyrobene z rychlohrdzavejucej ocele, alebo aspom ta moja... Ale zas na mojej ruke koroduju aj hodinky z nehrdzavejucej ocele.

Pokial nechces kupovat nejaku sadu na cistenie vyvrtu v obchode, tak si sprav samodomo snuru na cistenie.
Cistacu snuru si vyrob idealne zo "silonoveho" vlakna zo strunovej kosacky. Alebo z riadne hrubeho rybarskeho monofilu. Jeden koniec nahrej nad plamenom a potom ho stlac. Vytvori sa ti taky "hribik", skratka hlavicka ktora bude ako zarazka. Pozor na velkost tej hlavicky, musi sa vojst do hlavne, ale tiez nesmie byt moc mala. Treba aby cistiacu handricku pritlacala k vyvrtu hlavne. Z nejakej handry si nastrihaj stvorceky (skratka male kusky), ktore navlecies na cistiacu snuru a pretiahnes tym hlaven. To budes opakovat dovtedy dokial ti z hlavne budu vychadzat spinave handricky.
Dobre je pred cistenim hlaven streknut nejakym olejom na cistenie vyvrtov, aby sa olovo a iny bordel uvolnilo od vyvrtu. Nechas posobit trebars pol hodinu a potom to zacnes cistit...
Po vycisteni uz vyvrt nestriekaj nicim. Musi byt cisty a suchy!!!
Teda ak planujes strielat. Pokial vzduchovku odkladas na zimu alebo dlhsiu dobu mozes vyvrt pretiahnut handrickou od konzervacneho oleja. Pred strelbou ale vycistit pekne dosucha.

Tolko zhrnutie k cisteniu, ktore sa tu na fore spominalo uz pred X rokmi v niekolkych vlaknach...

To ci sa vystrelmi na prazdno poskodila vzduchovka zistis tak, ze ju rozoberies a skontrolujes tesnenie piestu a samotny piest.
Alebo si prstom spravis tlakovu skusku pri natahovani alebo uvolnovani natiahnuteho piestu... Aspom na lamackach sa to da...
Osobne si ale myslim ze je to v pohode.
Tieto vzduchovky su nezmar a 2 vystrely na prazdno im neublizia.
Odpovědět