Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dudy
Příspěvky: 140
Registrován: 17 čer 2013 11:59
Bydliště: HLMP

Re: Slavia 634

Příspěvek od dudy » 13 črc 2014 21:12

juris píše:jirkahu:s tím PET tuningem to je možný,já vím jen to,co jsem tady vyčetl.Já s tím na 634 problém nemám.Nic mi nedrnčí,jen když střelím naprázdno nebo se šuntama diabolkama Boxer a jinýma,co jdou do hlavně volně.A když střelím naprázdno,pokaždé dieseluje,jak jsi správně napsal,proběhne vzplanutí maziva.Já su jen hloupej automechanik,asi bude u vzduchovek platit jinej fyzikální zákon než u dieselových motorů.Proč nechytne naftovej motor,když s ním baterka sotva točí?Páč píst vzduch nad sebou stlačuje pomalu a nevznikne patřičná teplota pro vznícení.
A tak podobně si to vysvětluju u lufin.Bez diabolky práská a hulí,to podle mě bude tím,že pístu nic neklade odpor a ten prudčej stlačuje vzduch před sebou,čímž vznikne větší teplota a začíná chytat mazivo.Nebo že by to chytalo třením těsnění o válec? :-) Nebo jak jinak by tam teda vznikl ten vysokej tlak a tím i vysoká teplota,když tam se vším hýbe pořád to samý péro?
S diabolkou mi to nemlátí ani nehulí,tak jak je to možný? Nebude to tím,že diabolka ve vývrtu přece jenom klade nějakej odpůrek a píst se tolik nerozjede,tím pádem,vzduch před sebou stlačuje méně prudce,nevznikne tak vysoká teplota a mazivo nechytá nebo chytá,kouří,ale nemlátí?
Zkus si z třílitrovýho šestiválce vyndat jeden ventil (to bude zhruba tak poměr objem válce vs. průměr otvoru po pístu stejnej jako u vzduchovky válec kontra transferport) a zkus ho natočit. Za neúspěch ručím.


AA S400F cal.177 + Taipan 6-24x56 SCB EX
FX Typhoon cal.22 + Viper 8-32x60 SCB
AA ProSport cal.22 + Viper 10x44 SCB EX
Diana 52 cal.22 + Viper 10x44SCB EX
CZ 200 + Taipan 9-24x56 SCCB EX
SPA PR900W cal.4,5mm
A několik veteránů typu Diana 27, Slavia 613...
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: Slavia 634

Příspěvek od Annifry » 13 črc 2014 21:48

Ok, zkusím teda tu CZUB, i když ta kvalita asi taky nebude zaručená. Nedivil bych se kdyby i oni prodávali čínu, no snad si to nedovolí. Díx
juris
Příspěvky: 117
Registrován: 19 úno 2014 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od juris » 13 črc 2014 21:53

Annifry:mám z toho É-šopu taky péro v 631 a zatím to funguje.I když,kolega teď měnil,dával ze starých zásob,z roku někdy 95 a je to jinačí,trošku delší,trošku tvrdší...
Uživatelský avatar
Linuxman
Příspěvky: 95
Registrován: 10 črc 2013 20:46
Bydliště: Bohumín

Re: Slavia 634

Příspěvek od Linuxman » 14 črc 2014 07:11

juris píše:Linuxman:a tím,že plastový těsnění pístu vrazí do dna válce,se mazivo lekne a podpálí se samo,ne?Ono to dá ránu jako malorážka navíc s modrým čoudem,no proč ne.To mě teď napadlo,jestli by ve vzduchovce nakonec nešel rozbíjet atom olova,aby vznikalo zlato,jak v té pohádce,když mlátili kladivem do kovadliny.To by sis namlátil zlata na několik 634 a nemusel bys trapně somrovat po jiných za půlku,co? :twisted:
Co máš vůbec za vzduchovku? 631 nebo 634, protože kdyby si viděl píst ze 634 ta by si viděl že ten konus na kterém drží to těsnění, je v jedné rovině s těsněním a tím pádem, když tam nemáš diabolku, tak se ti neutvoří onen vzduchový polštář a jebne ti kov o kov. Samozdřejmě, že pokud máš přemazáno, tak ti to bude i čoudit (Dieselový motor ti taky při startování čoudí i když ještě nechytnul). A na prázdno nedoporučuje střílet ani výrobce.
Jo a ještě jedna věc... Nic sem po tobě nesomroval. jen sem tě chtěl zbavit utrpení, když si byl tak nespokojený s kvalitou své vzduchovky a učinil sem ti nabídku, to že si s ní nesouhlasil... V pořádku, já ji nepotřebuji a ani ji nemusím mít za každou cenu. Jen mi ji bylo líto že natrefila na blba, který ji chce nechat někde rezivět, střílí nenabitou, dieselující a bůh ví co si s ní ještě dělal za zvrácenosti !!
QB 78 + CHRONO
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Slavia 634

Příspěvek od Barys » 14 črc 2014 10:33

Já bych bral jen origo pružinu z CZUB . Mám ji tam už dost dlouho a je v poho.
Uživatelský avatar
Mercy
Příspěvky: 25
Registrován: 14 črc 2014 10:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od Mercy » 14 črc 2014 10:48

Zdravím vás, je to normálne aby moja nová Slavia 634 strieľala s rôznymi diabolkami až tak odlišne, že napr. pri Ľuba Prešov musí byť cieľnik (hledí) posunuté trochu vľavo od stredu a pri JSB Exact veľmi veľa vpravo od stredu (až to nie je pekné)?
Inak prvú 634 som musel reklamovať, nedala sa nastreliť, cieľnik bol už úplne vpravo a ešte stále strieľala vľavo. Táto druhá vyzerala OK, až pokým som nekúpil JSB. Inak sústrel pri JSB je výborný, len to veľké posunutie cieľnika sa mi nepáči.
Slavia 634 cal.4.5mm, JSB Exact
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Slavia 634

Příspěvek od Barys » 14 črc 2014 15:48

Různé střelivo chodí různě, to je normální. Jeden typ ti musí chodit pospolu a pak je vše jak má být.
Naposledy upravil(a) Barys dne 15 črc 2014 09:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
SniperCZ
Příspěvky: 148
Registrován: 08 kvě 2014 19:48
Bydliště: Okres Frýdek - Místek

Re: Slavia 634

Příspěvek od SniperCZ » 14 črc 2014 18:23

S těma mířidly by mě to štvalo taky, ale ještě jsem neviděl vzduchovku, která by je měla po nastavení uprostřed. Dám Ti tip, až Tě to omrzí, tak se na mířidla vykašli, demontuj je a dej na ní optiku, hned budeš o level výš :wink:
CZ200s HFT Special + Vortex DiamondBack 4-12x40AO
Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.
juris
Příspěvky: 117
Registrován: 19 úno 2014 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od juris » 14 črc 2014 20:07

Linuxman:snad ještě poznám,jestli,mlátí železo na železo nebo proto,že v ní něco chytlo.A že v ní něco chytlo usuzuju z toho,že se z ní kouří.Zkus doma si namazat kladivo vazelinou nebo čím chceš a mlať s tím do kovadliny.Řekl bych,že dřív se bude kouřit z tebe jak z toho kladiva :D
Nevím kde bydlíš,ale u nás se tomu říká somrování.Jojo,zachránit chudinku chtěl chlapák z levnýho kraje :D A tím bych debatování s tebou skončil.
Uživatelský avatar
Mercy
Příspěvky: 25
Registrován: 14 črc 2014 10:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od Mercy » 14 črc 2014 23:53

Ok, díky ;-) , je to stále v rámci nastavenia, takže strieľať sa dá a to je hlavné. Dnes som si zhotovil pár foto, a po bližšom preskúmaní sa mi zdá, že ten posun nie je až taký hrozný ako som ho mal v hlave. No, možno ani muška nie je úplne v strede, ťažko povedať.
Inak je to škoda, ale výrobca to asi naozaj fláka, niekedy to ujde tam, niekedy hentam a človek je napokon rád, keď natrafí na nejaký použiteľný kus (ako som písal, prvý kus šiel na reklamačku). Tento kus šlape, ale dôkladne urobená vzduchovka to veru nie je. Akési vyhryzence zrovna na tom cieľniku jej krásy nepridali :-)
Prikladám nejaké foto. I keď ten spomínaný puškohľad by ma týchto starostí rýchlo zbavil :D
Přílohy
muska.jpg
Kovová obruč je privarená krivo, otvor hore nie je súbežný s muškou. No a zdá sa že ani muška nie je v strede, i keď foto môže klamať.
cielnik2.jpg
vyhryzence a zavadzajúci zelený svetlovod
cielnik1.jpg
vyhryzence na cieľniku
Slavia 634 cal.4.5mm, JSB Exact
Uživatelský avatar
Linuxman
Příspěvky: 95
Registrován: 10 črc 2013 20:46
Bydliště: Bohumín

Re: Slavia 634

Příspěvek od Linuxman » 15 črc 2014 03:46

To juris: Evidentně by si měl vyhledat lékařskou pomoc. Chybí ti dva životně důležité vitamíny.... Vitamín I a Vitamín Q
Nemá cenu se s tebou o čemkoli bavit, jsi prostě dement. Který by měl dostat doživotní BAN na toto fórum.
Ještě v březnu se tady vehementně dotazuješ jestli se vleze píst ze 634 do 631, pak na mě útočíš když někomu radím, že se vleze ale s mírnými úpravami (podle tebe se nevleze), pak se tu dotazuješ jestli vleze do pažby 631 železo 634 a když napíšu já že sem raději šel do 631-ky kvůli pažbě (víc se mi líbí) a raději ji potuním, tak zas rozdáváš moudra že nemá cenu prznit 630/1 střevama 634 a že 634 má hezčí pažbu.......:-) A teď tady rozdáváš moudra, střílíš naprázdno, mažeš stylem utopení flinty v oleji a podobné kraviny.... Jako číst všechny tvé příspěvky, jak jde čas, to je počteníčko na smutné dny, páč se jeden dost nasměje.
Urážíš lidi a kraje ze kterých lidi pocházejí !!! Přitom jestli ty reprezentuješ ten svůj, tak potěš koště.
Sory za OT
QB 78 + CHRONO
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Slavia 634

Příspěvek od Barys » 15 črc 2014 09:09

Mercy: je to v detailech odfláknutý, jak jsi dobře nafotil tak je to vidět. Možná to flákaj, protože většina lidí koupí optiku a hledí a muška letí do koše. :?:
Vy dva hádalové, proč se nehádáte přes sz? :idea: Nás zajímá slávie a ne Vaše EGO :!:
Uživatelský avatar
Linuxman
Příspěvky: 95
Registrován: 10 črc 2013 20:46
Bydliště: Bohumín

Re: Slavia 634

Příspěvek od Linuxman » 15 črc 2014 09:24

jj sory. uz ho ignoruju. nechal sem se vyprovokovat.
QB 78 + CHRONO
Uživatelský avatar
Windmillfighter
Příspěvky: 25
Registrován: 11 čer 2014 17:06
Bydliště: Poruba/Slezsko

Re: Slavia 634

Příspěvek od Windmillfighter » 17 črc 2014 16:15

Chtěl bych navázat na své předchozí příspěvky. Zkoušel jsem svoji "královnu valašskou" na chalupě a ze začátku jsem na cca 15m nemohl nic trefit. Potom jsem se naučil předsazovat doprava a nahoru a už trefuji, ale žádná sláva. Moje stará 630 25let je mnohem spolehlivější a přesnější(zatím), má taky delší hlaveň(proč jí zkrátili?). No ale ty rány 634 jsou nesrovnatelně větší. Příště otočím tu mušku jak mi radil slovenský kolega a když to nepomůže budu reklamovat. Při těch kopancích bych si asi musel vybrat optiku v ceně vzdůši. Jo a už mi to netřaská, mazivo se asi vypálilo a hlučnost velmi klesla.
Uživatelský avatar
Windmillfighter
Příspěvky: 25
Registrován: 11 čer 2014 17:06
Bydliště: Poruba/Slezsko

Re: Slavia 634

Příspěvek od Windmillfighter » 17 črc 2014 16:26

juris...trochu mimo téma,pánové se snad nepohorší a neurazí. Radegast i Starobrno jsou dobrá piva. Je mi k smíchu ta maloměšťácká pivní řevnivost. Něco jsem už ochutnal a jen velmi málo piv v dnešní době je špatných :D Jinak se chci zeptat jestli do 2000 lze koupit ucházející optiku na slávinku, když tak kope.
Odpovědět