Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Bavor
Příspěvky: 83
Registrován: 06 led 2014 18:05
Bydliště: Frýdlant n.O.

Re: Slavia 634

Příspěvek od Bavor » 24 bře 2014 23:08

Dnes jsem se stal hrdým :D majitelem 634. Hned jsem jí rozebral , vymyl od fabrické vazelíny . Vyleštil všechny styčné plochy, plast tuning ( složka na spisy) a namazal a složil a je to jiné kafe, než když jsem ji donesl. Jsem nadšen . Ještě doladím optiku a jde se lovit


juris
Příspěvky: 117
Registrován: 19 úno 2014 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od juris » 26 bře 2014 19:52

A co je tak nejlepší na vyleštění styčných ploch?Díky.
Bavor
Příspěvky: 83
Registrován: 06 led 2014 18:05
Bydliště: Frýdlant n.O.

Re: Slavia 634

Příspěvek od Bavor » 26 bře 2014 21:55

vysokootáčková bruska (fortuna) a filcový kotouček z leštící pastou. Jde to rychle a se zrcadlovým efektem.
juris
Příspěvky: 117
Registrován: 19 úno 2014 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od juris » 27 bře 2014 19:24

Díky.
Punisher
Příspěvky: 3
Registrován: 26 čer 2012 16:34

Re: Slavia 634

Příspěvek od Punisher » 31 bře 2014 12:47

Zdravim,
rozhodl jsem se pro nákup mé první vzduchovky (před pár lety jsem měl Slavii 630 ale odešla), volba původně padla na tradiční českou produkci Slavia 634 v ráži 4,5 mm. Ale když jsem si pročítal příspěvky 2 roky nazpátek, tak se tu řešila kvalita pažby (dřevěné), že se vyštípávála u zadního šroubu a pak odřený píst během používání. Což o tu dřevěnou pažbu, abych předešel jejímu opotřebení, nákup by padl na Slavii s plastovou pažbou ale ta konstrukční nedokonalost, že se ze 631 udělala 634 tím, že do toho dali silnější pružinu. To se mi nezdá dvakrát chytré. :roll: Tak jsem se koukal i na něco jiného a zalíbila se mi Hammerli Hunter Force 750 Combo r.4,5mm (http://www.kentaurzbrane.cz/index.php?r ... uct_id=674). Ale o co mi jde je, že určitě byla ta Hammerlka přerobená na náš trh snížením výkonu a to má určitě negativní vliv na přesnost a životnost. Tak se vás chci optat, jak je to s dnešní kvalitou Slavie 634? Nebo by bylo lepší si pořídit tu Hammerli? Bylo by to na terč a nějaké ty krysiska. ;)
Díky za případné reakce.
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Slavia 634

Příspěvek od OneTouchy » 31 bře 2014 13:16

Nie! Ak nechceš kupovať HW,AA, tak jedine Sláviu. Ja som mal jediný problém s ňou, že nedržal šrób na hlavni, ale to nie je problém vyriešiť.
Punisher
Příspěvky: 3
Registrován: 26 čer 2012 16:34

Re: Slavia 634

Příspěvek od Punisher » 04 dub 2014 22:29

A ještě ráže 4,5 mm , nebo 5,5 mm? Asi se rozhodnu pro tu Slavii 634. Bylo by to hlavně na odstřel škůdců, špačků a terč. :)
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Slavia 634

Příspěvek od dykmore » 04 dub 2014 22:44

Já teda S634 mám, koupil jsem ji víceméně náhodou, ani jsem tehdy neměl moc zkušeností s ostatními značkami. Ale čím víc zlamovaček jsem pak viděl a zkoumal, tím víc si svojí slávky vážím. Ať si na ni říká kdo chce co chce, je to jedna z mála ještě poctivě udělaných pružinovek, co se dají koupit. Plastovou pažbu nekupuj, dřevo je dřevo a vyštípnutí se dá lehce zabránit podložením plastového lučíku, dával jsem fotku na str.178. To je tak asi jediný zásadní konstrukční nedostatek, že zadní šroub je z továrny zapřený o plast a pak o díru ve dřevě, takže se při dotažení na krev buď nestane nic, nebo se rozmáčkne ten plast, nebo se vyštípne dřevo...
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Lexa
Příspěvky: 151
Registrován: 21 bře 2014 21:47

Re: Slavia 634

Příspěvek od Lexa » 04 dub 2014 23:31

Punisher píše:Zdravim,
rozhodl jsem se pro nákup mé první vzduchovky (před pár lety jsem měl Slavii 630 ale odešla), volba původně padla na tradiční českou produkci Slavia 634 v ráži 4,5 mm. Ale když jsem si pročítal příspěvky 2 roky nazpátek, tak se tu řešila kvalita pažby (dřevěné), že se vyštípávála u zadního šroubu a pak odřený píst během používání. Což o tu dřevěnou pažbu, abych předešel jejímu opotřebení, nákup by padl na Slavii s plastovou pažbou ale ta konstrukční nedokonalost, že se ze 631 udělala 634 tím, že do toho dali silnější pružinu. To se mi nezdá dvakrát chytré. :roll: Tak jsem se koukal i na něco jiného a zalíbila se mi Hammerli Hunter Force 750 Combo r.4,5mm (http://www.kentaurzbrane.cz/index.php?r ... uct_id=674). Ale o co mi jde je, že určitě byla ta Hammerlka přerobená na náš trh snížením výkonu a to má určitě negativní vliv na přesnost a životnost. Tak se vás chci optat, jak je to s dnešní kvalitou Slavie 634? Nebo by bylo lepší si pořídit tu Hammerli? Bylo by to na terč a nějaké ty krysiska. ;)
Díky za případné reakce.
A co http://www.airgundepot.com/crosman-vant ... combo.html i s optikou... Vykon papirove stejny, hlucnost o polovinu nizsi, a o 1000,- nizsi cena... U nas od 2900,- i s optikou...

Jen pokud bys strilel 100 a vic v serii, dusik se zahreje, pak je lepsi o 70% hlucnejsi pero...
Zacatecnik
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Slavia 634

Příspěvek od dykmore » 05 dub 2014 00:01

A kvalita o 90 procent nižší, když vidím ty mířidla, dělá se mi nevolno.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Lexa
Příspěvky: 151
Registrován: 21 bře 2014 21:47

Re: Slavia 634

Příspěvek od Lexa » 05 dub 2014 01:09

A na co ti sou miridla s optikou, kde pres ne vubec videt?

Neni podstatna presnost strelby?

Jasne, pokud budes strilet serie pres 100 a/nebo to chces mit dalsich 30 let, pak si kup Slavii... A k tomu zakladni optiku a jsem na 5000,-?

Ale muzu si opravovat vystipnutou pazbu, to je nejaka vychytavka po 50 letech vyvoje?
Zacatecnik
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Slavia 634

Příspěvek od dykmore » 05 dub 2014 08:25

A nevystřílet víc než 100 diabolek po sobě - to je nějaká nová vychytávka,navazující na 50 let vývoje slavie? :-)
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Slavia 634

Příspěvek od Pixly » 05 dub 2014 09:13

Lexa: Já toho Crosmana měl před Cometou, nemůžu říct že by byl vyloženě špatný. S hrůzou jsem zjistil až po prodeji, že 16J rozhodně neměla. Podle toho co prostřelila měla tak 18-19J, což se negativně odráželo v pracnosti natahování. Co se týče přesnosti, tak zle na tom nebyla. Klasická mířidla otřesné. Puškohled má na krajích rozostření, které jde částečně seřídit dioptrickým posunem, co se týče obrazu, tak to není špatné, přiblížení v reálu tak 3x, osnova něco jako mildot, ale s čárkama, což se mi zdá lepší. Asi bych Crosmana i nechal, jen se mi vlastně v ničem nelíbil, ale za tu cenu bych se i divil kdyby jo.
Lexa
Příspěvky: 151
Registrován: 21 bře 2014 21:47

Re: Slavia 634

Příspěvek od Lexa » 05 dub 2014 10:26

Ja si ji chci koupit, na terc a na skudce... Co chtit za <120 usd... A ani neni o tolik u nas predrazena, jako jine kousky...

Ale od oka a prkna 16 a 18J vazne nerozeznam... Ja hodnotim pomer cena/vybava/presnost... Nevim o nicem s lepsim pomerem. B3-3 radsi nezminuji. Laickym pohledem mi prijde puskohled lepsi, nez byt pozlacena ale jen miridla :-) hlavne aby byl ostry stred, jde regulovat vzdalenost?

Jde pres ty miridla videt s puskohledem?

Jiste, pro sberatele to nema prazadnou hodnotu... A taky pro vysoke zatizeni... 100 vystrelu a pak se muze zahrat pist, potencialni nutnost pausy pro plny vykon...
Vsak jsem psal, takova Slavia vydrzi treba 40 let...
Zacatecnik
juris
Příspěvky: 117
Registrován: 19 úno 2014 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od juris » 05 dub 2014 16:15

Zdar borci,včera jsem se stal rozčarovaným majitelem S 634.Je to patrně nejdražší 634 v republice.Stála 4590 Kč.Koupil jsem ji za ty prachy,páč chtění a lenost byly silnější než než rozum a zip peněženky.Nechtělo se mi čekat do dalšího pátku a jet pro ni do Brna,kde by byla za 4290 Kč.Jo,a to byla ještě o kilo dražší,vymrčel jsem slevu... :D
Poučen z vašich příspěvků jsem ji hned po příjezdu domů kuchnul.Před tím teda,jsem dal ránu na prázdno,abych zkusil jak jde spoušť.Nezklamala,drhne.No a při rozborce jsem v ní našel orezlý péro,úplně suchej píst,v jehož těsnění byly zapíchaný špóny a navíc má seřízlej břit o hranu díry pro natahovací táhlo.Válec byl taky suchej.Namotal jsem na vařéku hadru a jal jsem se ho vytřít.Samozřejmě hadra špinavá+špóny.Špóny z těsnění jsem vytahal,páč jiný nebylo.Vše jsem namazal tím co bylo,vazelinou,tuším LV-2.Pak jsem se nazuřil při montování železa do pažby.Snad na 100x.Při dotažení šroubů zůstávala spoušť v zadní poloze a nechtěla se vrace až po 101.jsem zjistil proč.Na S 631 se čep spouště,kterej prochází šroubovacím špuntem,opírá konci o válec a fixuje tak špunt v potřebné poloze.Na 634 došlo k inovaci,kolem čepu jsou ve válci díry jak do pr..le.No,takže když se zastrčí a pochytají šrouby,je nutno,jak jsem zjistil,přední utahovat velmi rovnoměrně.V opačném případě totiž,dojde k pootočení válce.A vzhledem k tomu,že špunt už nemá pevnou fixaci čepem spouště,stojí na místě,protože ho drží zadní šroub a tím pádem výřez ve válci pro spoušť na ni nalehne a ta jde ztěžka a nevrací se. :oops:
Další bombóny,hlaveň,která v uložení byla úplně volná je vrtaná tak šlumpácky,že díra je hozená doleva dolů,moc nechybělo a vrtali to snad přes šlic pro gumičku.Typl bych,že vývrt je zešikma doprava,hledí mám posunutý hrubo doleva.Diabolo JSB Straton tam lezou jak přes struhadlo,ale většinou se šprajcujou,tak se musí dotlačovat,což téměř vždy udělá otisk nehtu na košilce.Světlovody na hledí jsem zatřel barvou,páč mě hodně rušily a nemohl jsem doma na cca 7m pořádně trefit černý na klasickým terču.
Jediný dobrý co je,že se mi dobře drží a dává při výstřelu pěknej zvuk,žádný drnčící péro a kopání není nijak tragický.Ale to je pro mě dost málo :(
Tak bych to viděl,že chvilku postřílím,pak půjde na reklamaci a s Waffenfabrikou se rozloučím.
Odpovědět