Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

tesnenie piestu

Příspěvek od tomcat » 14 zář 2007 12:03

S634 ma tesnenie piestu z gumy, aspom taky mam pocit z toho materialu.
Myslite ze keby som vyrobil to tesnenie z teflonu ze by to prinieslo nejake zlepsenie?
Aky mate nazor na pripadne pouzitie ineho materialu? Co poviete na silon, "silikonovu guma" (ak sa to tak nazyva, je meksia ako normalna...) pripadne nejaky iny navrh?


Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 14 zář 2007 13:57

tomcat
pozri stránku tuning vzduchoviek tam sa to rozoberalo.
Ja som laboroval s rôznymi druhmi tesnenia okrem teflónu.
Skúšal som aj O-krúžky rôznych priemerov a rôznej hrúbky. Tesní to dokonale ale musí sa to stále mazať, lebo potom guma+kov bez medzivrstvy oleja sa ti teplom zadrie. Ja som použil mosadzné krúžky. Tesní to slabo ale na druhú stranu to má minimálne trenie. Výsledok je lepší ako s použitím O krúžkov.
Silon nepoužívaj, je tvrdý a poškriabe ti válec. Z teflónu vyskúšaj a daj vedieť.
Medzi ďalšie tesnenia by som zaradil aj kožu. Tesní to dobre ak je to naolejované, ale v tom prípade môže dôjsť k diselingu.
stará online súťaž, výsledku k dispozícií
www.vzduchovkyonline.wz.cz
Všetko o opakovacej vzduchovke vzor 47
www.ss2men.wz.cz
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 14 zář 2007 15:22

ano to viem, ale tam sa to riesilo na vz47, ten ma iny piest... aj ked princip rovnaky... cize teoreticky by malo fungovat...
neviem ci by umela hmota, alias silon poskrabal ocel..., nad O kruzkami a kozou som vobec ani len nezauvazoval... to by bolo rovno degradovanie vykonu...
datel

Těsnění

Příspěvek od datel » 14 zář 2007 18:17

...rozhodl jsem si pořídit píst + těsněí z 634 do 631 a zde čtu že experimentujete s těsností.To znamená, že těsnění v 634 není moc ůčiné?
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Těsnění

Příspěvek od tomcat » 14 zář 2007 19:21

ale je v pohode, to len ja rozmyslam nad alternativami...
datel

Těsnění

Příspěvek od datel » 14 zář 2007 21:20

..dočasně testuji kůži (10mm), která těsní parádně, ale bojím se, že se také ošoupe :?
Guma se neosvědčila cca.200 ran a konec těsnosti :cry:
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 28 zář 2007 17:43

Není nad originální těsnění!!! :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Příspěvek od eM » 28 zář 2007 21:43

Potreboval by dom poradiť kde by sa dali kúpiť náhradné diely do Slavie 634. Mám tým na mysli šrouby (Ktorý upevňuje hlaveň a ten malý šroub ktorý ho istí). Dalo by sa to kúpiť v predajni v Uherskom Brode? A taktiež by som chcel hlaveň 5,5mm.
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 28 zář 2007 21:49

Zkus se zeptat v Uherském Brodě. :)
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 29 zář 2007 02:45

podla mna netreba kupovat specialne sroby, behni do zeleziarstva a urcite najdes nahradu medzi beznym tovarom... pochybujem ze by sa robily nejake special sroby. ked by stacilo vyuzit bezne vyrabane...
ja mam osobne skusenosti so srobami drziacich pazbu k telu vzduchovky kladne , ze som bez problemov nasiel pripadnu nahradu zo srobov skoro 10 rokov starych, standardnych rozmerov...
Kosto

Příspěvek od Kosto » 29 zář 2007 11:12

2 eM
tá poisťovacia skrutka je obyčajná M3x5.
Tá čo drží hlaveň nie je bežne v železiarstve kúpiteľná. Má vybrania na hlavičke (pre poisťovaciu skrutku) a je licovaná (má presnú valcovú časť, ktorá sa využíva ako čap okolo ktorej sa hlaveň sklápa).
Tú poisťovaciu skrutku som menil (pôvodná spadla v garáži na zem a už sa viac neobjavila :lol: tak som tam dal inú, takú čo má trošku väčšiu hlavičku, aby lepšie dražala tú veľkú skrutku, lebo tam bola medzera a moc to nepoisťovalo. Musel som to zapustenie pre hlavičku trocha prevrtať a už je to OK. :P
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Příspěvek od eM » 29 zář 2007 12:01

Včera som bol v dvoch železiarstvách ale nič podobne ako ten malý šroub tam nemali. Skúsim ešte iné železiarstva potom napíšem.
Líba

Příspěvek od Líba » 29 zář 2007 20:30

eM píše:Potreboval by dom poradiť kde by sa dali kúpiť náhradné diely do Slavie 634. Mám tým na mysli šrouby (Ktorý upevňuje hlaveň a ten malý šroub ktorý ho istí). Dalo by sa to kúpiť v predajni v Uherskom Brode? A taktiež by som chcel hlaveň 5,5mm.
Přesně stejný problém jsem si vyrobil i já. Šroub jsem si strhl a co dál. Poptal jsem ho na e-shopu zbrojovky Uherský Brod a tam mě vyfakovali. Tak jsem napsal přímo na jejich kamenou prodejnu v Brodě a tam se mě velice mile ujali a všechny díly včetně šroubku mi prý zasílají. Objednal jsem to tento čtvrtek. Takže pokud chceš jakýkoliv díl na S630,631,634 tak zde je e-mail:Prodejna@CZUB.CZ
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Příspěvek od eM » 29 zář 2007 20:32

OK dik určite to vyskúšam keď budem blízko Brodu.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 07 říj 2007 13:46

Taky sem koupil Slavku 634, akorát že v ráži 5.5. Ten nástřelnej list, tak to je fakt výsměch. To není ani prostřílený ráží 4.5, A UŽ VŮBEC NE 5.5.
Je to jak proděravělý tužkou. No nevadí, slovenští bratři se s tím neměli čas srát.

Pohrát si ale mohli s mířidlama. Doma sem to nastřeloval a nemoh sem uvěřit, o kolik sem to musel nastavovat do prava. problém není v hlavni ani v mušce, to hledí je tam prostě přidělaný tochu nakřivo. Aby mě to chodilo tam kam mířím, je hledí mnou posunutý o x otoček do prava, cca 2 mm. Párkrát sem si vystřelil a ejhle, uložení hlavňe se trochu vykloktalo. tak sem to utáhnul a drží to jak má. Kámoš, kterej si vzduchovku kupoval se mnou,akorát že S 631, řešil ten roblém o pár dnů později taky. Stačí sejmout pažbu, vyšroubovat jistící šroubek a utáhnout ten velkej šroub s těma výřezkama pro pojistnej šroubek o jeden ten výřezek. Hlaveň pak drží. Zatím.
Jinak sem s koupí celkem spokojenej, pár tisíc výstřelů padlo a s přesností už problém není.

Souhlasím, že pažba je taková neforemná do ruky, alespoň oproti S 620, ale to je věc názoru, resp. fyzických dispozic střelce.

Jestli má někdo zájem o koupi šestsetčtyřiatřicítky a zajímá ho ještě něco, jen se ptejte.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Odpovědět