slavia 630 nebo 631

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: slavia 630 nebo 631

Příspěvek od Erix » 10 črc 2016 16:00

Zdar, přesnost bude shodná u všech vzduchovek S630/631. :wink:


Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: slavia 630 nebo 631

Příspěvek od Strix71 » 10 črc 2016 18:16

Výkon a přesnost je stejný. Rozdíl náhradních dílů můžete vidět tady.
http://strix071.wix.com/airgunup#!slavia/y055m
Teď je jiný píst a těsnění pístu.
Hlavní rozdíl je ve způsobu zalamování. Bohužel nevím, co je lepší pro děti.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: slavia 630 nebo 631

Příspěvek od skagerak » 11 črc 2016 13:30

Opět děkuji za reakce.

Měl jsme před nedávnem v ruce slaviu 630, a drážky v hlavni končili kousek před ústím (neměřil jsem ale mohlo být přes 10mm) připomínalo mi to odvrtání ústí kvůli jeho poškození, (jako bývá někdy například na válečných mosinech a td). Teď jsem se díval na fotky na http://www.vzduchovka.cz/prehled/seznam.html a u některých fotek mám dojem, že taky nejdou drážky až k ústí. Mohl by mi to někdo prosím osvětlit ?

Rozdílem ve způsobu natahování je myšlen rozsah ve stupních, nebo něco jiného ?

děkuji za odpovědi.

P.S: omlouvám se, vzduchovkám moc nerozumím, o nějaké uvažuji, snažím se zorientovat, a občas ode mně patrně přijdou poněkud hloupé dotazy..
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: slavia 630 nebo 631

Příspěvek od Strix71 » 11 črc 2016 16:33

Je lepší se ptát, než mlčet a nic nevědět. Pomůžem s čím můžem..
Pří střelbě není žádný rozdíl kde končí drážky v hlavni. V nových je to tak, ve starých jinak. Nemá to na nic vliv. Hlavní je aby končili rovnoměrně, a bez vnitřního tření (bývá po střelbě hřebíky). U turků a číňanů bývají hlavně ohryzaný. A stejně střílí přesnějí než samotný střelec.

Způsob natahování je stejný. Rozdíl je ve způsobu zalamování, přesnějí řečeno otevření hlavně. 630 se jednoduše láme, 631/4 je potřeba potáhnout háček. Pochopil jsem, že chcete koupit skoro novou vzduchovku. Pokud se koukáte na staré vzduchovky, napište, tam je toho hodně na zkontrolování, a nejsem si jist že má cenu kupovat něco starého. Hlavně bez zkušeností. Významná otazka je i zdá by byly nahradní díly a za jakou cenu.

Ještě jednou řeknu. Pokud máte možnost tak zkuste si zastřílet z vzduchovky. Je-li pohodlná? Leží v rukou? Není-li těžká? Dobře-li se natahuje? Je-li lehká spoušť?
Myslím si, že polovina kupujicích přes internet by koupili jinou vzduchovku po odpovědi na tyto otázky.
Přílohy
Slavia 634 (30)_800x431.jpg
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: slavia 630 nebo 631

Příspěvek od skagerak » 12 črc 2016 11:55

Děkuji za odpovědi.

Popravdě, nakupování přes internet nemám rád, raději věc, zejména zbraň prohlédnout a vyzkoušet osobně ( a i tak nejspíš nepoznám vše ).

Jinak úvaha byla pořídit vzduchovku, s tím, že aktuálně zvažuji nějakou použitou slaviu (630/631). Cenově to vychází plus minus jako třeba nový turek - kolem 2 tis, ale do toho se mi moc nechce ( navíc jsem slyšel že je to tak na střelbu na pivní tácky).

Pořízení použité slavie spíše doporučujete nebo ne ? (i když ono to bude asi kus od kusu různé, a popis od prodejců nemusí úplně sedět - papír a internet snesou hodně ....)

Jinak z 630 jsem nedávno střílel, pažba mi vcelku sedla, soustřel se ale moc nedařil (možná chyba střelce, ale spíše ne, stříleno slušnějšíma diabolkama, a v leže s oporou)

Další dotaz, kvalita v průběhu času ? - setkal jsem se s názorem, že po přesunu na slovensko šla kvalita výroby dolů, atd, sám ale zkušenost nemám.

Za rady a postřehy děkuji
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: slavia 630 nebo 631

Příspěvek od mujtaj » 12 črc 2016 14:20

Strelivo ber len jsb, s tym testuj. Staru slaviu za 2tis, neviem, pocitaj ze struna bude nanic, mozno aj tesnenie, pripadna hrdza, laj ked odstranena,. A hlavne hlaven, prv sa bezne strielalo i s klincamim casto na potkany... trebalo by to osobne pozriet a odskusat, inac by som do toho nesiel. A s novyn hatsanom mas zaruku dva roky, na 10m to tiez lieta jednou dierou, aspom ten kus s ktoreho so nedavno strielal. A vykon mozes zvysit silnejsou strunou. Nie je to zas taky des ako sa docitas. Kludne v predajni povedz ze ju chces vyskusat, niekde sa to bezproblemov da.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: slavia 630 nebo 631

Příspěvek od Strix71 » 12 črc 2016 21:17

Abych si nenabyl nepřátelé řeknu takhle: není potřeba idealizovat Slavia.
Koupě staré vzduchovky je jek loterie. Příšla mi jednou 620 pro vložení plynové pružiny. Dotyčný si ji koupil přes inzerát. Bylo napsáno, že je v nádherném stavu. Podívejte se sami.
A to není nejhorší varianta.
Ale je tu možnost koupě od známých prodejců na Fórumu a domluvit se ohledně záruky.
U Hastan jsou přiměřeně dobré vzduchovky začátečnické úrovně. Například 55s. Ale je dražší a nevím proč ho nemaji rádi. Nicméně vycházíme za rámce forumu.

Přečtěte si, pokud jste to ještě neviděli.
http://strix071.wix.com/airgunup#!blank-1/gt8lz
Přílohy
Slavia 620 (9).JPG
Slavia 620 (7).JPG
Slavia 620 (6).JPG
Uživatelský avatar
petr611
Příspěvky: 300
Registrován: 19 srp 2007 07:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: slavia 630 nebo 631

Příspěvek od petr611 » 12 črc 2016 23:06

To Skagerak
Já kupoval před cca dvěma lety 631čku. Jsem s ní naprosto spokojenej. U mě tedy prošla nějakým tuningem,ale kdybych jí nechal tak jak byla z výroby,sloužila by stejně. Jediné co doporučuji,je pet tuning ,zlepší to zvuk pružiny po výstřelu. Zítra zkusím nějaký soustřel. Už jsem to dlouho nedělal,střílím s ní většinou ve stoje na plechovky, a to i na 50 metrů (bezvětří). Na střelbu ve stoje a blbnutí ji mám o hodně raději než HW97čku.
Vystřílel jsem z ní několik tisíc diabol a vše funguje. Měnil jsem pružinu za silnější a stálo to za prd. Po dvou dnech šla ven. Žádný leštění spouště jsem neprováděl,jen jsem jí povolil. Já můžu Slávku s klidným svědomím doporučit. Jo a ještě určitě doporučuju puškohled.
petr611
Walther LG300 XT,Valiant Themys II 10x32,AA EV2 MK4,Sightron STAC 2-10x32,CZ85 9 mm Luger 1990,AlfaProj 9mm Luger,CZ455 Precision trainer ,Burris Timberline 4-14x32,Anschutz LR22,Meostar 4-16x44
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: slavia 630 nebo 631

Příspěvek od skagerak » 13 črc 2016 14:47

Děkuji za reakce
Střílel jsem JSB diabolkama, a na 10m jsem dával zásahy tak na 2cm kružnici (ale chybu střelce nevylučuji, i když jsem se ji snažil minimalizovat)
To se opravdu běžně střílelo hřebíkama ? (zvěrstvo ...)

http://strix071.wix.com/airgunup#!blank-1/gt8lz

děkuji, už jsem četl (naštěstí se mne vesměs snad netýká většina "nováčkovských" přístupů a omylů), část o nutnosti přípravy před prvním výstřelem, a zejména pasáž o tom, jakým způsobem (a s vedlejšími následky) je snížen výkon je vcelku děsivá (a do určité míry i odrazující) ..

tak nevím asi se z vlákna o Slavii 630/631 pomalu přesunu do vlákna o výběru vzduchovky (klasika čím víc vím tím víc tápu)
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: slavia 630 nebo 631

Příspěvek od Strix71 » 13 črc 2016 17:06

Myslím si, že všechno jde zjednodušit. Pokud je možnost koupit 630/1 v dobrém stavu za rozumnou cenu a z spolehlivých rukou - kupujte. Domluvte s prodavačem možnost vrácení, jestli kupujete přes internet. Rozeberte, podívejte se, vyměňte těsnění pístu a radujte se. Slavii je lehké koupit a lehké prodat, kdybyste chtěli něco víc.
Odpovědět