Skusenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.sk

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.sk

Příspěvek od cvicubis » 25 dub 2011 11:15

Ahoj, chtěl bych si objednat vzduchovku z merkuria.net. V obchodních podmínkách stojí:

Tu uvedené zbrane patria do kategórie D. Do vlastníctva ich môže nadobudnúť osoba staršia ako 18 rokov bez nutnosti registrovať zbraň na polícii. Podľa novely zákona 190/2003 Z.z.o zbraniach a strelive sa nesmie uzatvárať zmluva na diaľku. Zbrane je možné zakúpiť alebo objednať len osobne na prevádzke alebo priamo od nášho pracovníka v súlade zo zákonom. Z uvedených dôvodov firma neposkytuje objednávanie zbraní, streliva a prislušenstva, ktoré podliehajú zákonu 190/2003, na diaľku. Objednávka, ktorá bude obsahovať zbrane a strelivo podľa zákona 190/2003 Z.z., nebude platná bez osobného potvrdenia.

Znamená to snad, že bych tu objednávku tam musel jet osobně potvrdit? Jestli ano, proč teda umožňují nákup do košíku na internetu?


Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.sk

Příspěvek od kb » 25 dub 2011 12:34

cvicubis píše:Znamená to snad, že bych tu objednávku tam musel jet osobně potvrdit? Jestli ano, proč teda umožňují nákup do košíku na internetu?
Bohužiaľ, je to tak. Podľa zákona treba prísť osobne do predajne, preukázať sa, že máš 18 rokov a tovar si objednať, resp. kúpiť. Podľa správnosti by stránky s objednávacím košíkom u takýchto obchodov už nemali existovať. Stránka Merkurie ja však kapitola sama o sebe. Aktualizáciu odhadujem raz za rok. Stáva sa, že tam prídeš, na stránke tovar majú akože na sklade, ale v skutočnosti ho nemajú. Majú tam zbrane, ktoré sú už roky "vypredané". Na druhej strane majú na predajni tovar, ktorý na stránke nie je. Najistejšie je telefonicky sa vopred dohodnúť a potom prísť.
Pokiaľ mám správne informácie, Merkuria zareagovala na nový zákon tak, že uzavrela dohody s predajňami poľovníckych a rybárskych potrieb na Slovensku(?), kde je možné vybaviť osobne objednávku a tovar potom zašlú na udanú adresu.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.sk

Příspěvek od cvicubis » 25 dub 2011 14:35

kb :-> Díky MOC za odpověď. Bohužel pro mě to znamená že si tu vzduchovku nekoupím. Je to pro mě příliš daleko...... .
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.sk

Příspěvek od Toky » 25 dub 2011 16:17

Od 1.5.2011 podľa nového zákona bude možné objednávať zbrane kategórie D aj príslušenstvo a strelivo aj na diaľku. V Merkurii o tom vedia, komunikoval som o tom s nimi. Takže vydrž pár dní a veselo objednávaj.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.sk

Příspěvek od cvicubis » 25 dub 2011 17:59

Toky -> jestli je to pravda, udělal jsi mi velkou radost...... . Btw. Doufám, že to bude platit i při posílání do ČR.
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.sk

Příspěvek od Toky » 26 dub 2011 09:28

http://www.nrsr.sk/Dynamic/Download.aspx?DocID=353422

...

2. § 14a znie:
㤠14a
Nesmie sa uzatvárať zmluva na diaľku,15a) ktorej predmetom je nákup a predaj zbrane alebo streliva inej ako zbrane kategórie D, streliva pre zbraň kategórie D, hlavných častí a súčastí zbrane kategórie D, ak tento zákon neustanovuje inak.“.
...
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
mažki
Příspěvky: 108
Registrován: 06 lis 2011 19:00

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.sk

Příspěvek od mažki » 28 úno 2012 20:34

v merkurii som kupoval co2 revolver vsetko bez problemov kvalitne zabalene a s AFG mam iba vyborne skusenoti nakupoval som u nich iba malickosti vzdy bol nakup do 25 eur ,ale po druhom nakupe mi poslali za vernost nahradny zasobnik dan wesson na co2 revolver v hodnote12,5 eur co urcite v tejto dobe sa tak casto nevidi ze by predajcovia takto ocenili svojich zakaznikov zvlast pri nakupoch za par eur.
Gamo hunter DX -Nikko Stirling 6x40AO mounmaster
Crosman Benjamin trail nitro piston 2.
Beretta APX 4,5mm
brcko
Příspěvky: 19
Registrován: 14 zář 2011 09:20

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.

Příspěvek od brcko » 26 lis 2014 19:06

Merkuria.net s.r.o (defense.sk)
Bernolákova 1165/38
955 01 Topoľčany

Prva skusenost:

Na stranke bolo uvede: pri vzduchovkach SKLADOM (5KS, 3ks atd), ked som prisiel na predajnu skladom nic nebolo. Ani nevedeli povedat, kedy budu. Pomylit sa da pri 1-2ks, ze to nestihli zmenit.
Tato skusenost ma stala PENIAZE a CAS.
Ak by som to objednal cez internet a zaplatil dopredu asi by som sa nedockal.

Snad sa polepsia a ak nie je tu este "Schneider" tym snad nebudu vadit moje peniaze.

S touto skusenostou niesom sam ...

Ako správne nakupovať na internete? Sedem základných rád
Čítajte viac: http://tech.sme.sk/c/7514982/ako-spravn ... z3KCPP0cV7
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.

Příspěvek od mtarnovsky » 26 lis 2014 20:26

Z Merkurie som neobjednaval, V AFG som musel 3x zrusit objednavku ,lebo vzdy nieco nemali,aj ked pisali ze je skladom.
Zato z Colosus.sk 100% spokojnost. Po objednani do 2-3dni doslo vsetko co som objednal a v poriadku- aj flinta, diabolky,optika, 2 airsoftky,aj bbcka. Objednaval som tam 5x a vzdy bez problemov.
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.

Příspěvek od ALKAJ » 26 lis 2014 20:32

brcko píše:Tato skusenost ma stala PENIAZE a CAS.
Medzi tými radami v bode 1 je:
Stačí jeden telefonát a viete, že čosi príde až o dva týždne a čosi nebude vôbec.
Stačí jeden telefonát... :D
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
brcko
Příspěvky: 19
Registrován: 14 zář 2011 09:20

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.

Příspěvek od brcko » 26 lis 2014 22:48

Na obchod Merkuria som vyslovene nenarazil na "negativne" reakcie ...

Ano, mohol som zavolat ALE naco je potom taka informacia na WEBE? t.j. mame SKLADOM 5ks ale vlasne NIE v NASOM sklade.

Napr. Alza.sk stym nema problem - tovar sedi aj na webe. Naco mam "otravovat" zamestnancov, ked si stav skladu viem pozret na webe?

Kludne v Merkuria.net kupim nieco len si musim dat pozor a overovat stav - moja chyba ponaucil som sa, presne tak "Stačí jeden telefonát" :). Malo kupujem v malych e-shopoch na SVK/CZ.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.

Příspěvek od milius » 26 lis 2014 23:58

Jakej telefonát? Proč by měl zákazník předem volat?:roll: Pokud nemají udáno dostupnost na dotaz nebo v případě žádaného zboží dostupnost řekněme do 14ti dní,tak to mají mít.A pokud to nemají,je to špatný eshop.Do Česka mají poštovné jak do Austrálie.Jednou jsem tam kupoval a radši si to nechám poslat odjinud.V Česku už taky nekupuji.Na stránce mají všechno,ale ve skladu velikosti garáže na Smárta pár diabolek.Všechno jsou to jen překupníci a lákači lidí a dneska dají živnosťák každýmu. :roll: Místní trh si tedy nezaslouží zisk.....
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
vincenzoz
Příspěvky: 142
Registrován: 17 říj 2011 16:50
Bydliště: Bratislava

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.

Příspěvek od vincenzoz » 27 lis 2014 13:54

Aj mne sa to tak stalo v Merkurii na slade áno po overení mailom majú a keď som prišiel nebolo tak domou naprázdno
Steyr LG 110 5,5
HW 100 SK 4,5
Airgun Vulcan 4,5 Hawke 4-16x44
Weihrauch HW30 MII/S 4,5 mm /// NS Air King 2-7x32
Kandar CP1 M
Zoraki HP-01 ultra
Crosman Marlin Cowboy
Crosman 1760
Slavia mix
Lov 21
S.P.A.PP700 4,5
PavelPP
Příspěvky: 75
Registrován: 17 srp 2014 21:05

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.

Příspěvek od PavelPP » 27 lis 2014 20:15

Já jsem v merkurii kupoval HW 100,super domluva, ověření jestli je skladem a hurá na slovensko pro ni.
To co jsem chtěl, měli jen oni.
Proběhla dohoda na ceně, k tomu nějaký diabolky grátis, trochu se pokecalo a bylo to doma :D .
Takže já jsem spokojenej :wink:
Weihrauch HW 100T laminated .177, Sightron SII
Odpovědět