SKS Simonov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 30 dub 2017 18:43

Tak, konečně se můžu pochlubit svou vysněnou zbraní. Pažba Tapco Timbersmith Black laminate (dovoz USA) + zásobníky Tapco 20rd (dovoz SRN) . Čekal jsem 3 měsíce, než jsem všecko posháněl. Hlavně e-shop Proarms mě ohleduplně zdržel, když jsem si po 6-týdenním čekání musel napsat o zprávu, že slíbené zásobníky fakt nedošly. Později (tak za měsíc, až žena trošku stráví mé hýření :) ) utratím ještě pár peněz za kvalitní popruh a bipod na hlaveň.
sksj.jpg


》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
vasek666
Příspěvky: 60
Registrován: 26 zář 2015 10:41

Re: SKS Simonov

Příspěvek od vasek666 » 30 dub 2017 20:36

Můžu se zeptat, kde v Německu jsi koupil ty zásobníky?
Grand Power P1, Simonov SKS 45
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 30 dub 2017 22:49

Ehm? Četl jsi předchozí příspěvky? :)
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
vasek666
Příspěvky: 60
Registrován: 26 zář 2015 10:41

Re: SKS Simonov

Příspěvek od vasek666 » 01 kvě 2017 06:43

Rejsek píše:Ehm? Četl jsi předchozí příspěvky? :)

Četl jsem příspěvek od Atola, ale tam se musí registrovat, tak jsem si myslel, že to jde i někde jinde. Německy bohužel neumím. A kvůli dvoum zásobníkům se mi registrovat moc nechce.
Grand Power P1, Simonov SKS 45
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 01 kvě 2017 09:47

Tož, co ti na to mám napsat ..... :) Tak budeš asi bez zásobníků no. Taky neumím německy, možná se tak akorát představit a zeptat se kolik je hodin. Ale ty zásobníky mi stály za to se zaregistrovat a strávit cca 10 minut u google translatoru :wink: Nebo popros někoho z okolí, kdo je na tom s němčinou lépe než ty.
Řeknu ti to narovinu. Záleží jen na tom, jak moc je chceš. Magy do SKS se teď v ČR hodně, HODNĚ špatně shánějí, takže když ti někdo naservíruje z čistajasna eshop, kterej ti je schopnej poslat magy už do 4 dnů, měl bys uvažovat jen nad tím, jak je tam objednat, ne to zkoušet ještě někde jinde :) Ale jak říkám, je to jen na tobě.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Pajik_CZ
Příspěvky: 189
Registrován: 04 pro 2015 21:34

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Pajik_CZ » 01 kvě 2017 10:23

je to otázka priorit :) Kdo to chce, práci si dá. Komu to za tu práci nestojí, zase tolik to nechce :)
FakkenMaul
Příspěvky: 1
Registrován: 07 kvě 2017 23:14

Re: SKS Simonov

Příspěvek od FakkenMaul » 07 kvě 2017 23:34

Dobrý den,

Měl bych dotaz ohledně dovozu konverze ( a celkově ) věcí z USA. Takže hlavně na Rejska.
Kolegové a i kluci na střelnici povídali že na věci z USA můžu zapomenout , že nepošlou ani šroubek na m4 :).
Po tomhle zjištění jsem byl trošku špatnej pač bych chtěl mosin bullpup od SG nebo těch crbqs či jak je ta zkratka.
Chci ji jen jako for fun gun a rád bych ji měl.
Jak to teda je?

Díky za odpovědi.
vasek666
Příspěvky: 60
Registrován: 26 zář 2015 10:41

Re: SKS Simonov

Příspěvek od vasek666 » 10 kvě 2017 19:39

FakkenMaul píše:Dobrý den,

Měl bych dotaz ohledně dovozu konverze ( a celkově ) věcí z USA. Takže hlavně na Rejska.
Kolegové a i kluci na střelnici povídali že na věci z USA můžu zapomenout , že nepošlou ani šroubek na m4 :).
Po tomhle zjištění jsem byl trošku špatnej pač bych chtěl mosin bullpup od SG nebo těch crbqs či jak je ta zkratka.
Chci ji jen jako for fun gun a rád bych ji měl.
Jak to teda je?

Díky za odpovědi.

Zkus tohle https://www.brownells-cesko.cz
Grand Power P1, Simonov SKS 45
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 10 kvě 2017 20:42

Ještě že tam není na prodej ta moje, to bys mě pěkně nas*al :D
Já chtěl původně tu bullpup konverzi na SKS, ale nešlo to objednat přímo od výrobce. Musel jsem přes exportéra. A tam v pohodě. I změna na ten laminát na poslední chvíli pro ně nebyla problém.

K tomu pár zásadních věcí:
-veškerá komunikace v AJ
-musíš napsat prohlášení k čemu to chceš a podepsat, že to nemáš na to, abys to dál prodával. Oskenovat a poslat zpět. Tohle prohlášení oni pak posílají na Min. zahraničí a to uděluje licenci k vývozu. Tyhle průvodní dokumenty slouží k tomu, aby ti to naši celníci nezabavili. Takže tady je asi zakopaný pes v tom názoru tvých kolegů. Prostě to musí přijít s papírama. Pak dle mě nebude problém. Záleží ale taky, co se může posílat a co už ne.
-za přepravu a licenci k převozu jsem zaplatil dalších skoro 100$
-celňáci v ČR mě spolu s poštou (nechal jsem ji vyřídit proclení na dálku, abych nemusel do Práglu) stáhli o dalších 19kil.

Méně zásadní věci (samozřejmě je to tvoje věc):
-jsem rád že jsem se tu nechal přesvědčit od lidí a nekoupil ten bullpup. Když jsem si představil, že mi bude závěr opravdu třískat v konverzi jen pár cm od držky a očí, přehodnotil jsem to. For fun bych si třeba koupil na Mosina ten Archangel stock, jebl bych na to optiku a chodil prášit na dálku jako s moc pěknou moderní sniperkou.
-taky bych zvážil (pokud už překousneš, že by ti to při závadě mohlo roztrhnout frasnu), jestli má smysl dělat z opakovací pušky, jako je mosin, útočnou pušku (u SKS se to dá pochopit, protože je to poloautomat).
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Biggles » 11 kvě 2017 06:26

Pošlou ti cokoli, co není na ITAR. Seriózní a velký obchodník to mívá vyznačený. Nicméně spousta hlavně menších obchodníků si nekomplikuje život s ITAR a prostě ven nic nepošle (neživí je export jedný drobnosti ročně, aby si zařizovali licenci a řešili, co je a co není pod restrikcí). Nicméně když pohledáš, tak najdeš buď krám, kterej ti pošle věci, který nejsou na ITARu a nebo si to ošéfuješ přes USA adresu (obvykle ale je třeba i USA platební karta). Našim celníkům je to šumák, pokud to není vojenskej materiál v legislativním slova smyslu (teda krom toho, že i podle hodnoty nejspíš dopočítaj clo + DPH).
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 11 kvě 2017 07:09

Ano, proto mi asi dali v tom SG Works kontakt na toho exportéra. S těma celníkama jsem se možná spletl, ta licence je spíš pro jejich kontrolu před vývozem z USA. Nicméně i pro naše celníky budeš potřebovat nějaký doklad o tom, že jsi to objednal a zaplatil.
Jinak ten eportér mi akorát řekl, že mu mám poslat odkaz na to, co chci koupit a už to jelo. Podle mě seženou vše co lze poslat, ale nic dalšího jsem nebral, tak to nemůžu potvrdit. Byli fakt hrozně ochotní a příjemní. Pokud chceš, napiš mi sz. Pošlu ti na toho exportéra mail a můžeš to s nimi zkusit.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 11 kvě 2017 07:32

Aaaaa.... teď si ještě uvědomuju, že s tím závěrem, co bouchá u ksichtu a roztrženou frasnou, jsem napsal samozřejmě blbost, jelikož je mosin opakovačka :-) Myslel jsem při psaní na SKS. Ten zbytek ale platí.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
vasek666
Příspěvky: 60
Registrován: 26 zář 2015 10:41

Re: SKS Simonov

Příspěvek od vasek666 » 11 kvě 2017 08:43

A pokud někdo sháníte zásobníky, tak se dají objednat v Proarms.cz
Grand Power P1, Simonov SKS 45
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 11 kvě 2017 09:20

Jo, to dají. Otázka je, jestli je dostaneš. V eshopu jsem je neviděl. S nedostupnými magy u Proarms mám své zkušenosti. Řeknou, že je objednají a po 6 týdnech ti oznámí, že v objednávce nepřišly. Nejjistější je ten německý Starshooter. Sice dáš 16€ za poštovné, ale zas to máš do týdne doma.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
ATOL
Příspěvky: 12
Registrován: 08 led 2016 19:27

Re: SKS Simonov

Příspěvek od ATOL » 14 kvě 2017 00:12

vasek666 píše:
ATOL píše:tak jsem to odfrézoval a potom přelíznul studeným brynýrem....teď už to chodí perfektně....


nějaké foto, a návod by prosím nebyl?
nechce mně to sem pustit obrázky....prý velké soubory....můžu ti to poslat na e-mail....
Odpovědět