Skryte noseni zbrane - vzduchovky?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 19 kvě 2006 09:29

yankee87: skryte noseni znamena, ze zadna cast zbrane neni viditelna. To ze jsou videt popruhy vubec nic neznamena. Vem si treba bezpecnostni agentury, jak maji vepredu na takticke veste pouzdro, v nem zbran a pretazene latkou s gumou.

Jinak dobra odpoved na otazky stylu "Co to tam mas za bouli u pasu" je "Co by, komunikator". On to totiz ve svem smyslu komunikator je (a umi vetsinu jazyku :D )


| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Skryté nošení zbraně - vzduchovky?

Příspěvek od jir.007 » 15 dub 2010 21:49

Hodím to sem.
Koupil jsem dlouhou vzduchovku na co2
Konkrétně QB78 5,5mm
Když na ní koupím takový to plátěný pouzdro dám jí do něj hodím přes rameno a vyrazím do lesa tak jsem vlastně nepostihnutelnej protože je skrytá že?
Samozřejmě že každý asi bude tušit co se v tom pouzdře nachází ale tak vídí jenom pouzdro ne?
a co se týče střílení můžu normálně v lese rozestavět terčíky v úsecích kam nikdo za celej den nevkročí a střílet do nich také bez postihu?.
Díky.
Protože se fakt v těch zákonech nevyznám...
Nosím plynovou pistoli walther p22 normálně na pásku skovanou pod tričkem ale dělá mi bouli.. když jsem s ní byl v supermarketu paní si myslela že pronáším nějaký zboží:-D
nakonec vše dopadlo v pořádku zbraň jsem ukázal přivolané ostraze a v pořádku jsem odkráčel:-)
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
DUF-
Příspěvky: 40
Registrován: 05 říj 2008 22:26
Bydliště: Brno-venkov

Re: Skryté nošení zbraně - vzduchovky?

Příspěvek od DUF- » 15 dub 2010 22:52

Plátěné pouzdro je Ok=skryté nošení.
Do lesa bych ale se vzduchnou nechodil!Je to jen na problémy s lesní stráží!Nejsi myslivec=nemáš co v lese střílet!Snad se nepletu?
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Skryté nošení zbraně - vzduchovky?

Příspěvek od jir.007 » 15 dub 2010 23:05

on to není spíš les jako les:-)
je to spíš taková vyvýšenina s mnoha stromama o prumeru cca 1km a tuším že je tam nějaká zelená cedule národní něco:-D
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Skryté nošení zbraně - vzduchovky?

Příspěvek od Warthog » 18 dub 2010 22:00

jir.007 píše:on to není spíš les jako les:-)
je to spíš taková vyvýšenina s mnoha stromama o prumeru cca 1km a tuším že je tam nějaká zelená cedule národní něco:-D
Zákon o zbraních a střelivu tomu nebrání, za předpokladu, že střelbou nebudeš nikoho ohrožovat. Dokonce ani není nutný souhlas vlastníka nebo to, že na dané místo nesmí mít veřejnost volný přístup (to máme v NL).

§15(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. j) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku.

Asi by se to dalo napadnout přes lesní zákon či zákony o ochraně přírody kvůli způsobovanému hluku, ale o úspěchu se dá dost pochybovat.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
jedee
Příspěvky: 1
Registrován: 03 čer 2010 11:59

Skryté nošení zbraně

Příspěvek od jedee » 03 čer 2010 12:05

Dobrý den zajímalo by me zda musim mít skrytou zbran v osobním aute kdyz ji mam treba pod bundou a v aute je mi teplo a bundu si sundam a zastavi me policie muze z to ho byt problem kdyz je to ve vlastnim aute kam teoreticky nema nikdo pristup?
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Skryté nošení zbraně - vzduchovky?

Příspěvek od Joezbrna » 03 čer 2010 13:37

Podívej se na formulaci v zákoně. Pokud se jedná o nošení na veřejnosti (na ulici ti zvenku do auta vidět je), zbraň nesmí být nošena viditelně. Tečka.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Skryté nošení zbraně - vzduchovky?

Příspěvek od PaF » 03 čer 2010 22:04

Takhle bych to nevykladal. Vnitrek auta urcite neni "na verejnosti", naopak se jedna o soukromy prostor. Oknem do bytu je Ti taky videt. Pokud bydlis v panelaku a 70m pres ulici mas dalsi dum, tak je Ti do bytu videt i v 11. patre :D
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nošení zbraně - vzduchovky?

Příspěvek od JirkaS » 04 čer 2010 07:56

PaFe jenze doma nenosis ani neprepravujes z mista na misto ale jen drzis a tam ti muze kazdej polibit ... vis co.

Auto neni uzavreny obal. Kdyz si hodis flintu jen tak na zadni sedadla a nekdo si toho vsimne nebo te bude kontrolovat hlidka, tak mas problem.
powmia
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2009 07:16
Bydliště: Beroun

Re: Skryté nošení zbraně - vzduchovky?

Příspěvek od powmia » 06 čer 2010 12:03

Na policii mi bylo řečeno, že pokud si v autě odložím zbraň, tak se jedná o držení a tudíž musí být zbraň nenabita, bez zásobníku a v uzavřeném obalu. Takže zásobník s nábojema musím mít stále na těle.
blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Re: Skryté nošení zbraně - vzduchovky?

Příspěvek od blackamon » 11 zář 2010 16:10

Mě by vážně zajímalo jak je to tedy opravdu s tím střílením v lese vzduchovkou? Chodím střílet do lesa ze vzduchové pistole, zbraň nosím v pouzdře pod maskáčovou blůzou, v létě mám pouzdro viditelné, ale zbraň nikoliv. Terče připichnu ke stromu a palbu vedu ze vzdálenosti asi deseti metrů ve směru, kde samozřejmě není cesta a nikdo tam není. Je to v pořádku? Nemůže mě např. myslivec nachytat a zavolat policii? Jednoduše - porušuji zákon, nebo vše dělám v rámci platných zákonů ČR? Děkuji za odpovědi, považuji tutu znalost za velmi důležitou nejenom pro mě, ale i pro ostatní a budu rád, když v tom budu mít jasno.
Air Arms Pro Sport 5,5mm
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Re: Skryté nošení zbraně - vzduchovky?

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 12 zář 2010 09:17

Prostě nepruď zvěř, myslivce a houbaře a choď střílet jinam a né tam kde je cedule "národní něco". Zvířátka taky potřebujou spinkat. Navíc se vystavuješ riziku, že dostaneš mastnou pokutu, případně Tě ještě bude nějaký senilní děda - takymyslivec úmyslně ohrožovat střelnou zbraní u které "odborně" pošteloval spoušťák aby šla zlehka, "akurát to není to pravý vořechový protože to vobčas vystřelí když áni nechci...
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Re: Skryté nošení zbraně - vzduchovky?

Příspěvek od blackamon » 12 zář 2010 14:47

To jsi mně teda moc neodpověděl...
Air Arms Pro Sport 5,5mm
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Skryté nošení zbraně - vzduchovky?

Příspěvek od Joezbrna » 12 zář 2010 15:57

§2 píše:(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí

a) držením zbraně nebo střeliva mít

1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,

2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,

b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),
§15 píše:(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku.

(4) Držitel zbraně kategorie D je povinen zbraň a střelivo do ní zabezpečit proti zneužití, ztrátě nebo odcizení.

(5) Držitel zbraně kategorie D nesmí

a) zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném,

b) zbraň nosit nebo s ní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek,11) léků nebo v důsledku nemoci,

c) přechovávat větší množství bezdýmného nebo černého loveckého prachu než 3 kilogramy a více než 1 000 zápalek; zápalky musí být uloženy odděleně v samostatné schránce.
Z toho lze dovodit odpovědi na Tvé otázky:
- Pokud je zbraň vybitá a v uzavřeném obalu, je držena. Jestli se pouzdro podobá nějakému futrálu na zbraň, zákon neřeší.
- Nechávat diabolky ve stromě lze považovat za způsobení škody na majetku (§15 odst (3)). To lze řešit lapačem na broky.
- V okamžiku, kdy jsi na místě veřejnosti přístupném (v lese), a máš zbraň v ruce (což při střelbě zpravidla máš), tato není v uzavřeném obalu, tudíž ji nosíš viditelně (= přestupek proti §15 odst. (5) a)).
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
blackamon
Příspěvky: 99
Registrován: 21 dub 2009 21:24

Re: Skryté nošení zbraně - vzduchovky?

Příspěvek od blackamon » 12 zář 2010 19:14

Takže je to jasné, střílet ze vzduchovky smím pouze na mém soukromém pozemku, na veřejně přístupném místě nikoliv!!! Je to tak?
Air Arms Pro Sport 5,5mm
Odpovědět