Skryte noseni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 24 dub 2007 10:08

Jasně, vnitřní pouzdra jsou méně pohodlná než vnější. Jsou ale méně nápadná. Jinak všechno je otázka typu, rozměrů zbraně a zvyku. Když jsem si vnitřní pouzdro před nějakými 2 lety pořídil, tak jsem to nosil a za 14 dní jsem myslel, že vylítnu z kůže jak mne to štvalo. Tak jsem začal shánět podpažní pouzdro, koupil jsem si nějakýho výklopnýho Saledera. Ten mne štval ještě víc. Tak jsem nosil ten kalhoťák dál a za pár dní jsem si zvyknul. Těžký je vychytat sezení v autě, ale jde to. Běžně s tím jezdím třeba 4 hodiny v kuse. Normální denní režim je bez problémů i při stálém nošení. Mám vychytaný dvě polohy na pásku podle typu oblečení. Největší problém je zavázat si boty :wink: to se zastrčeným kvérem fakt nejde... Co se týče typů zbraní, tak pistoli bych ve vnitřním pouzdře taky nenosil. Chce to opravdu revolver max 2" hlaveň + S rám. Pokud se zadaří nějaká menší ergonomická rukojeť tak je fajn. Nic víc bych do gatí necpal 8)


Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 24 dub 2007 10:32

Zajímavé - byl jsem v přesvědčení, že revolver musí být do vnitřního pouzdra mnohem méně vhodný, než pistole. Ve většině případů je totiž už jen díky své konstrukci (válec) podstatně širší. Můžu se zeptat, co Ti konkrétně vadilo na tom výklopném podpažním pouzdru? Právě o něm totiž uvažuji - už jsem dokonce málem odeslal objednávku.
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 24 dub 2007 13:57

No, zrovna to moje pouzdro byl trochu unáhlený kauf z druhé ruky. Když jsem ho kupoval, tak se mi zdálo, že je celkem ok, jen jsem chtěl protáhnout fixační popruh na pásek. Jenže původní majitel byl asi malej prďola, takže jsem zjistil, že ramení kšír je mi těsnej a vůbec jsem se v tom nějak ošíval... Jinak kvér se z toho tahal skvěle! Tak jsem zkusil jiný podpažáky, už ne kožený, ale z nějaké uměliny (tušim, že to byla značka Dasta. Dastu mám taky to vnitřní). Ty mi taky nevyhovovaly, protože se mi zas zdály oproti koženýmu takový moc fórový, nijaký, nevýklopný. No prostě jsem se s tim nějak nesžil. Dalším důvodem, proč jsem podpažák zavrhl je, že furt na sobě musíš mít nějakou svrchní vrstvu šatstva. Třeba lehkou, ale musíš. Když mám vnitřní pouzdro, tak klidně shodím bundu, vytáhnu triko z gatí, přehodím přes pažbičku a je to. Vnitřní pouzdro je prostě jednoduchý a dá se líp schovat.
Ale kdybys náhodou ten podpažák chtěl, tak ho mám ještě doma a je volnej :wink:
Co se týče volby zbraně, tak jsem šel do revolveru, jako obranné zbraně, z více důvodů (krátká hlaveň, jednoduchost, nulové opotřebení ve "stand by" režimu, je tomu vidět do válce, takže každej ví na čem je, a je jasný, že v ruce nedržíš zapalovač nebo nějakou "airsofťárnu"). Válec je sice širší, ale nějak mi to nevadí. Co se týče pistolí, subkompaktů, který by snad ve vnitřním pouzdře nemusely vadit, tak s nima nemám zkušenost. Proto radit nemohu, ale subjektivně se mi zdají "větší". Je to jen dojem, tak prosím kolegy, aby mne za tento názor nekamenovali. :)
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 24 dub 2007 14:18

V žádném případě jsem nechtěl, aby to vyznělo, že jsem nějak zaujatý proti revolverům. V tomto směru vyznávám zásadu, že každý ví nejlíp, co se mu líbí/hodí. Jen si prostě myslím, že pistole se do vnitřního pouzdra pro svoji štíhlost hodí líp. Pokud tedy nejde o Desert Eagle :D Zvažuji na léto i to vnitřní pouzdro - ale asi ho budu muset nejdřív někde vyzkoušet. Do toho podpažáku bych šel, sice mám 186 cm, ale zase nejsem žádný kulturista - pasoval by do něj Walther P99?
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 24 dub 2007 14:36

Standardni sirka maleho revolveru k noseni je kolem 4cm, standardni sirka pistle je kolem 3cm - ja bych tu sirku revolveru teda tolik nedramatizoval.
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 24 dub 2007 14:58

Ne, nevyznívá to, že jsi zaujatej proti revolverům. Já sám jsem spíš pistolář. Růženu mám na každodenní tahání po světě, pak mám ještě jeden revolver na mířenku. Jinak střílim z pistolí. S tim mym pouzdrem bys měl stejný problém jako já, neb jsme úplně stejně vysocí. Kromě toho je to pouzdro šitý přímo na dvoupalcák revolver, takže P99 by se tam fakt nevešla. Co se podpažáku týče, tak sériový výrobky to chce zkoušet a zkoušet. Na to, aby ti podpažák padl jak ulitej, by musel bejt šitej na míru. Kdysi jsme tuto problematiku řešili s Jerrym na Guns-Infu. Myslim, že se fakt vyplatí tomu věnovat pozornost a i nějakou kačku. Budeš něco mít, pár standardních kousků zkusíš, ale furt to nebude vono. Ne, že by byly vyloženě špatný, ale prostě to není vono... Nevim, možná jsem moc velkej rypák, ale byl jsem v koupi dost zbrklej. Haló, lidi, kdo nosíte podpažák? Sdělte zkušenosti, pro a proti :D
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 24 dub 2007 16:17

Mam doma snad vsechny typu pouzder na kdejaky zbrane...
Kotnikovy, opaskovy na silnou ruku, sumka (kozena i textilni) na opasek na silnou ruku, podpazni, ledvinka.

Po pravde - podpazni nosim jen jako "uloziste pro zbran", kdyz si tech zbrani beru na strelnici vic a nechci brat velkej kufrik. Nejak furt realne nevidim jeho vyuziti. Rychlost taseni z podpazaku, moznost vubec taseni v realnem stretu telo na telo apod... to vsechno hovori zcela jasne proti podpazaku. Pritom skyti pri pouziti podpazaku je naprosto stejny jako u opaskovyho. Proste 1 vrstva obleceni na tom byt musi a nelze ji "verejne" sundat. No a nakonec pevnost uchyceni zbrane - asi mam blbej podpazak (seriova Dasta), ale revolver mi v tom planda sem tam, i kdyz to uchytim nejpevneji, co to to pouzdro umoznuje.

Takze jsem se ustalil na:
a) opaskove pouzdro na silne ruce (Fobus-padlo)
b) kdyz je fakt vedro nebo hrozi, ze bych musel sundat vestu, svetr nebo bundu, beru celokozeny pouzdro, ktery nosim neskryte, nicmene toto pouzdro kompletne kryje zbran a vypada jak pouzdro na doklady (i z tohoto pouzdra vyjde 1. rana zarucene do alfy na 7m do 2s)
c) pokud ani tohle neni z nejakyho duvodu mozny, nosim to v ledvince (ala Aegis).
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 25 dub 2007 07:06

Tak já přidám svou zkušenost. Mám podpažák od Dasty a občas, zdůrazňuji občas ho nosím. Má své výhody - jde o opravdu skryté nošení, nikde žádné boule, zde již zmiňovaná tlačenice v MHD je s podpažákem v naprostém klidu. V autě není nic lepšího. Pistole v něm drží jako přilepená. Rychlost tasení mě osobně tolik nevzrušuje. Pokud ho nemam pod svetrem, bude rozdíl ve zlomkách vteřiny. Nevýhodou je jeho ne úplně pohodlné nošení. Jdu-li s ním delší dobu, musím ho občas na ramenou poupravit. Další nevýhodou je léto a jeho horké dny. To je ale problém s každým pouzdrem. Můžeš nosit lehkou bundu nebo vestičku, ale je to na prd. Já jsem to "vyřešil" tak, že v létě nenosím. Netrpím ještě takovou paranoiou, abych to venku nezvládl nalehko :D a nikdy nevim, kdy se zastavim v nějaké zahradní hospůdce na jedno orošené.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 25 dub 2007 07:19

To, o čem tady diskutujeme, je obecně známé pravidlo a někde jsem to již psal. Podpaždní pouzdro musí být upravené nebo lépe ušité na míru každému jednotlivci. Tedy aby bylo pohodlné. Kdo to jenom trochu zodpovědně zkoušel tak ví, o čem mluvím. A jak čtu, tak to dost z vás zkoušelo dostatečně zodpovědně. :) Zejména s většími zbraněmi může být problém. Nosil jsem v podpaždním pouzdru různě velké zbraně s ruzným stupněm komfortu. Třeba na dvoupalcový revolver se mi výborně osvědčil " batohový " postroj se zbraní obrácenou pažbou dolů. Tasení je naprosto bleskové. Ale jak jste zcela správně někteří napsali, každý si zvolí to nejlepší, co mu vyhovuje a to nemusí vyhovovat tomu druhému.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 25 dub 2007 11:07

BTW "belly band" sa pravdepodobne vyrába aj na SK (minimálne ho má v ponuke SKfirma)
http://www.vep.sk/pics/texty_subory/Kat ... 436d483514
Mám od nich ľadvinku na suchý zips (teraz 2 rok) a zatial vyhovuje. Len predavačka v obchode to trochu pos..la ked písala rozmery :? ale na druhej strane môžem pribrať v páse este cca 30-40cm :P .
luckyn
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2007 00:58
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od luckyn » 04 čer 2007 13:07

Tak já sem taky něco přihodím, i když trošku se zpožděním :? Mám HK USP, takže nic malýho a nosím ho na zádech v pouzdře Dasta, přehodím triko a jdu. Mám asi 75 kilo, takže velká zbraň malej člověk. Je fakt, že kdybych ho musel použít, tak odběhnout, shodit tričko a tasit, je to na levačku. Musím vymyslet nějakej lepší způsob, protože dělat striptýz před útočníkem mě moc neláká.
Schopný tvoří, neschopný poučuje..
HK USP Full-size
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 04 čer 2007 20:17

Hehe! Neřikaj Ti Quasimodo? Vymejšlej rychle, jinak jseš mrtvej muž... :lol:
luckyn
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2007 00:58
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od luckyn » 04 čer 2007 23:32

Knihomol píše:Hehe! Neřikaj Ti Quasimodo? Vymejšlej rychle, jinak jseš mrtvej muž... :lol:

Ee, neříkaj, ale něco bych asi vymyslet měl.., mám maximálně výhodu v tom, že jsem rychlej sportovec.. takže vysvlíct a nebo rovnou zdrhnout :lol: ?
Schopný tvoří, neschopný poučuje..
HK USP Full-size
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 05 čer 2007 00:20

rychlej možná budeš, ale určitě neběháš 300m/s ;)
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 05 čer 2007 07:47

Keď sa začneš vyzliekať tak to môže toho útočníka odradiť (preboha čo to so mnou chce robiť! :lol: ) spomaliť, alebo to vyvolá v ňom iné asociácie :lol:
Odpovědět