Skrine na zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 bře 2008 19:25

já jsem do cihlově zdi narval sukovací hmoždinku a pověsil jsem se na to přes páku a udrželo mě to. Pokud jich dáš víc tak ten trezor ze zdi nikdo nevyrve.


Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 11 bře 2008 20:09

No a co to posichrovat alarmem GSM ktery po naruseni mistnosti nebo treba jen toho trezoru vola tobe a poldum a prehraje jim vzkaz ve kterym je vse potrebne. Je to jak s numerickou klavesnici, tak s dalkovym ovladace, tak i ovladani pres mobil. Da se koupit od 6000, coz si myslim ze stoji za to kdyz ma zlodej na otevreni toho trezoru jen tolik casu kolik potrebuji policajti na to aby prijeli. A pokud bude v tom vzkazu receno ze se jedna o naruseni mistnosti s trezorama plnyma zbrani tak policajti nechaji koblihu koblihou a jedou. Jinak by je zas nova protahla po republice ze se flakaji i kdyz jde o kradez zbrani. :?:
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 11 bře 2008 22:00

alfonss
je rozdil kdyz sila pusobi do strihu (tam zavisi na materialu sroubu ci vrutu) nebo kdyz pusobi do tahu. Coz je v pripade kdyz za skrin vemes a pacis v podelne ose vrutu. tam je to o necem jinem.
Reaktor
GSM ti odblokuje rusicka za par stovek. Dnes bezna vec co zlodeji pouzivaji. Navic po par falesnych alarmech ti to daj policajti k uhrade.
pokud uz takove to reseni, tak na PCO s dojezdem, poradnou sirenu, ktera se tezko snasi. A pak nepotrebujes resit upevneni skrine.
Je potreba si ujasnit jestli si chci zbrane zabezpecit kvuli zakonu, nebo kvuli zlodejum a pojistovne.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 12 bře 2008 17:48

když jsem psal přes páku, tak jsem myslel že síla působila do tahu :wink:
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 12 bře 2008 18:08

ja to pochopil tak, ze jsi dal na sroub treba trubku a povesil jsi se na to, takze sila pusobila kolmo na sroub (podelne se zdi), nevim jak jinak pres paku, jedine snad pres nejakou kladku, na kterou se povesis a ta bude tahat za sroub.
Ale celkove je to irelevantni. Zakon nevyzaduje aby byla skrin, schranka apd (co splnuje predpis) aby byla ukotvena, ani ke zdi ani k podlaze.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 22 bře 2008 15:02

Problém je v tom že pokud napíšu že nejlepší ochrana proti zlodějům je železobetonová místnost bez oken a bez dveří, tak stejně někdo namítne že to jde překonat. To je jak někdo psal že když přijde zloděj tak vezme flexu která se válí většinou v každé dílně a je v trezoru. To je jasný, prostě nesmím vedle té mé železobetonové místnosti zapomenout kompresor a pneumatický kladivo co používají silničáři. :lol: Ale jinak. Dle mě je dobrá (když ne ideální) GSM ochrana nejen trezoru ale celýho objektu. Mimo to se tam dá místo origo sirény dát 220db, což ti zruší uši. Četl sem nenávratně. Nevim jaké ma dosah rušička signálu GSM a jestly je lehce k sehnání nebo případně jak je těžká výroba, ale pokud nebudu u trezoru sedět tak to stejně neuhlídám. Prostě vidím to na GSM, hlavně proto že si proto jdu příští týden na poštu. :twisted:
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 22 bře 2008 19:27

Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 22 bře 2008 20:10

Nebudu dělat reklamu ale mám na mysli už kompletní sestavu s čidlama, klávesnicí a ústřednou na gsm i s dálkovýma ovladačama která jde pořídit za 6000kč. Věřím že dostatečná, doplňková zábrana proti zlodějům.
Kadaňka

Vážení

Příspěvek od Kadaňka » 22 dub 2008 00:25

mrkněte na www.safes.cz, ale lépe na www.trezory-sejfy.eu to je novější web.
Najdete tam nejen velmi slušnou nabídku trezorů na zbraně, ale i popsané nutnosti pro splnění zákona i příklady z praxe formou častých otázek. Bude-li Vám to i tak málo zavolejte tam uvidíte jak se Vám budou věnovat. zkuste 774 104 154 pan Svoboda.

Když dva říkají totéž nemusí a často není to totéž. Udělejte si vlastní názor.
Všude čtu splňuje, splňuje a paragrafy a kecy, ale skutek utek !
Jen okrajově sdělím, že nestačí prohglášení výrobce, či prodejce a není platný ani náhodou ani soudněznalecký posudek. Je třeba CERTIFIKÁT o splnění odolnosti min. 15RU dle postupu normy EN 1143-1 a kt tomu ještě musí být zámek hlavních dveří typu "A" dle EN 1300 ! pokud nemáte na oboje Certifikát není pravdou, že je splněn zákon ! Takový certifikát může v ČR vystavit pouze firma www.trezortest.cz a www.szutest.cz zbytek papírů od jinud je klam a faleš !!! Jedině tyto - jedna státní a druhá soukromá mají oprávnění k takovýmto zkouškám a vydádvání certifikátů ?

Věděli jste to ? Věříte mi ? napište !
J.Kadaňka
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 23 dub 2008 15:50

Všude čtu splňuje, splňuje a paragrafy a kecy, ale skutek utek !
IMHO Ak má osobitne uzamykateľnú schránku na náboje tak splnil (konkrétne vyhovuje zákonu o zbraniach a strelive). Bezpečnostnú triedu by som sem "neplietol". :wink:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 23 dub 2008 17:35

ALKAJ to nemáš tak docela pravdu, protože zákon stanovuje i odporové jednoty
fredy

Příspěvek od fredy » 23 dub 2008 17:39

ale nikdo neví co to je odporová jednotka!! :lol: to sou my zákony... :roll:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 23 dub 2008 17:42

cituji:

Odporovou jednotkou se rozumí odolnost proti vloupání, která vyplývá z jednominutového použití nářadí s hodnotou koeficientu nářadí rovnou 1 a se základném oceněním rovným 0. V praxi to znamená, že počet odporových jednotek dostaneme tak, že koeficient použitého nástroje při zkoušce (každý nástroj má přiřazen určitý koeficient v odporových jednotkách za minutu podle účinnosti) vynásobíme časem, po který byl nástroj požit (měří se čistý operační čas), a připočteme odporové jednotky základního ocenění nářadí ( vyjadřuje obtížnost získání nářadí, obtížnost dopravy na místo, užití a použití na místě, jakož i vědomosti a nutné zkušenosti pro jeho účinné použití ).
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 dub 2008 17:54

Chlapi prestante opakovat jiz recene.

Zakon hovori jasne. do urciteho poctu zbrani, jsi povinen zabezpecit zbrane proti zneuziti (zbrane co mas za ucelem ochrany majetku zdravi a zivota). Jak to udelas je celkem jedno. protoze tezko budes mit takovouto zbran uzamcenou v trezoru s naboji v oddelene skrince.
Pokud chces zbran uschovat na delsi dobu (cesta do zahranici) tak ti jiz nestaci mit zbran polozenou na satni skrini, ale musis ji mit zabezpecenou dle zakona. (jinak by stacil kde jaky suplik ci komoda). takze musi splnovat nejake normy. Pravda je, ze tu resite uplne zbytecne jestli prisroubovat nebo ne. To zakon nikde neurcuje.

od urciteho mnozstvi zbrani, musite tyto zbrane ze zakona zabezpecit (opet podle patricnych norem).
Prakticky to znamena, ze v pripade osobni zbrane, staci mit zbran zabezpecenou proti zneuziti detmi a navstev. vpodstate na skrini v loznici.
ve vsech ostatnich pripadech (nikdo ke mne nechodi a nemam deti) se na vse muzu vyprdnout, protoze policie mi nemuze z tohoto duvodu prijit udelat kontrolu (pokud nemam zbran ci doplnek kat. A). Muze mi akorat vyzvat zbrane k predlozeni u nich.
toto funguje do te doby, nez se stane pruser a nekdo me vykrade, nebo mi manzelka nezastreli milenku zbrani na skrini. A pri vysetrovani se prijde na to, ze mych dalsich 10 zbrani mam ulozenych pod posteli v plastikovem kufru.
Takze pro takovy to pripad, bych mel mit zbrane ulozene dle zakona, a to znamena uzamykatelna zarizeni odpovidajici normam uvedenych v zakone o urcitem poctu odporovych jednotek (certifikovanych).

Pokud tato zarizeni tento certifikat nemaji, nebo maji jiny neodpovidajici, tak jste ve stejnem pruseru jako kdyz to mate pod posteli.

Predchozi diskuze jednala o tom, jak zbrane nejlepe zabezpecit. Jak jsem jiz napsal, skrin (at uz cert. nebo ne cert.) je jen jednou soucasti celeho systemu. A je potreba si uvedomit z jakeho duvodu chci zbrane zabezpecit. Pokud z duvodu alibismu (policie) tak opravdu staci jen ta cert. skrin. pokud ale opravdu si chci sve zbran uchranit, tak tato skrin musi byt doplnena ostatnimi prvky (okna, vstupni dvere, EZS a PCO).

Nevim co furt chcete vic diskutovat.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 dub 2008 17:55

Ares:
Moc hezky. Konecne neco rozumneho v teto debate.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět