Skrine na zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od smates » 07 úno 2017 16:15

Ja mam WSA5 upraveny takhle.Ty kolejnicky a drzaky koupeny v OBI.Vyskove stavitelny to je.
Přílohy
WSA5.jpg


Něco málo mám :-)
Uživatelský avatar
Neptun
Příspěvky: 190
Registrován: 18 zář 2013 22:02
Bydliště: BRNO

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Neptun » 18 úno 2017 18:40

Máte někdo zkušenost s firmou Justratrezory, jestli jsou v pohodě?
Mají oproti jiným použítý silnější materíál ( stěny 4mm a dveře 6mm), ale když jsem na to koukal v obchodě tak se mi zdálo, že tam trošku klechtají ty čepy co vyjíždí ze dveří a uzamykají trezor. Tak bych uvítal zkušenost nějakého majitele s používáním. (pro představu jedná se mi o typ Z-5, Z-7, Z-10)
Díky za názory
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Poli » 18 úno 2017 19:41

Mám Z-5 P nebo jaké je to označení, prostě širší Z5 už dva roky a v pohodě. Váha je myslím 106kg a je ze silnějšího plechu, než konkurence. Zpracování bedny je trochu víc humpolácké proti Safetronic, který jsem měl předtím, ale ten byl váhou a materiálem spíš kasička, i když má také atest.
Vybíral jsem mezi Justra, Čiviš a Wico a Justra u mě vyhrál. Ano mechanismus zamykání projevuje určité vůle v čepech, ale nic zásadního. Zámek mám Stuv a když jsem ho ukázal zámečníkovi, mimochodem zkušený starý praktik s tím, že bych chtěl ještě jeden klíč, tak mi řekl že když sežene matrici, tak bude klíč dělat na několikrát, protože tenhle zámek má tak malé vůle, že to kvůli správné a bezproblémové funkci bude brousit ani ne po desetinkách.
Samotné zpracování trezoru
Uživatelský avatar
Neptun
Příspěvky: 190
Registrován: 18 zář 2013 22:02
Bydliště: BRNO

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Neptun » 19 úno 2017 19:47

Díky za odpověď.
jirikjirik
Příspěvky: 4
Registrován: 15 kvě 2020 07:37

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od jirikjirik » 15 kvě 2020 08:07

Neptun píše:
18 úno 2017 18:40
Máte někdo zkušenost s firmou Justratrezory, jestli jsou v pohodě?
Namontovali mi dveře. No, namontovali.. Dveře visí na 6 závitovkách a bobečcích chemické malty, protože oni přece zednické práce nebudou dělat. Jedna parta zaměřila otvor, řekli stávající futro vysekat. Tož jsem sekal. Pak přijeli jiní dva, velice slušní a usměvaví a dveře namontovali asi 10 cm do místnosti.. Jsem v tomto nezkušený, závislý na tom, co odborníci řeknou. A nejde mi pochopit, proč je klíčová dírka na nouzové otevření zvenku a nikoliv zevnitř místnosti. Takže když se zamknu( paniková místnost) a dojde baterka v zámku, jsem namydlený.. no, nevím..
jirikjirik
Příspěvky: 4
Registrován: 15 kvě 2020 07:37

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od jirikjirik » 19 kvě 2020 06:18

[/quote]
Namontovali mi dveře. No, namontovali..
[/quote]

Doplním podrobnosti: Dveře jsou ve futrech z tlustostěnného Jackelu. Takže sen o nějakém zabetonování např. U profilu se rozplynul. Panty jsou na vnitřní straně, vypadají masivně, ale nevím, zda dveře neklesnou po opotřebení v čase. Na straně pantů nejsou ve dveřích žádné zajišťovací kolíky, což snad nevadí. Zvenku je kodový zámek živený 9V baterkou. Pak tam je dírka pro klíč, kterým po odemknutí obejdu elektronický zámek. Smysl tohoto uspořádání chápu u zbraňových skříní, kde zevnitř není k uzavřeným dveřím přístup. V mém případě, kde dveře měly sloužit i jako panikové, bych dal přednost mechanickému zámku zevnitř, protože zevnitř je montovaný pouze elektronický zámek s vlastní baterkou. Nic víc. Jak se ze zavřené místnosti dostat, když baterka odpadne, je mi záhadou. Zabudování dveří jsem již zmínil. 6x závitová tyč, chemická malta a matice s podložkami.. Celé to svádi k ucpání děr montážní pěnou, přeštukování a je hotovo. Zase je zde jedna výhoda. Při stěhování by šlo dveře vzít s sebou. Abych nezapomněl: Dodala firma Justra.
Mireczech
Příspěvky: 1
Registrován: 04 zář 2022 20:52

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Mireczech » 05 zář 2022 21:04

Zdravim,

podobna problematika. Pokud mam napr. 1000ks naboju a 1pistol a spadam tedy do prisnejsi kategorie zabezpeceni (do 10ks zbrani a 10000 naboju = uzamykatelna skrin splnujici technicke pozadavky), staci skladovat ve skrini (trezoru) jen to strelivo a pistol mit mimo napr. v obycejne uzamykatelne pokladnicce? Nemyslim samozrejme situaci, kdy jsem doma a mam pistol na ocich, ale kdyz domov opustim. Uz se to urcite nekde resilo...

Diky!
Odpovědět