Skrine na zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od bradek džon » 27 říj 2011 19:11

xuebao - taky tvrdím že je to blbost. Když jsi si prosadil kosu tak nějakej trezor ti už musí projít. Když se budeš trochu snažit tak z něho uděláš kus nábytku. Dá se zapasovat třeba i do šatní skříně. Většinou je dost hubený tak na obleky a mámy šaty ještě místo zbude. Taky zaargumentuj povinností mít trezor příslušných parametrů. Oni určitě zákon a vyhlášku studovat nebudou, tak si můžeš vymyslet co chceš. :wink:


Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
Uživatelský avatar
reyes
Příspěvky: 62
Registrován: 21 úno 2011 07:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od reyes » 29 lis 2011 19:52

Čistě náhodou, nevíte někdo kde nejblíž k Brnu koupit skříň na zbraně WSA-5? Nejbližší jsem zatím našel u Řezníka ve Vracově, ne že by to byl problém, má tam i pěknou cenu, ale samozřejmě by pro mě bylo jednodušší kdyby se to dalo koupit někde blíž.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od PB » 30 lis 2011 08:51

já si to nechal dovézt před barák.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od ladaj » 30 lis 2011 10:03

Nevím, jestli zrovna v tomhle sortimentu něco zajímavého ušetříš, když budeš hledat, kdo to doveze na prodejnu. To cca pětikilo za dopravu z Děčína do Brna stejně prodejce musí zaplatit (pokud to nevozí ve velkém, což pochybuji) a musí se promítnout v koncové ceně. Taková marže asi na plechovkách nebude, aby zaplatil dopravu na krám, případně ti dal slevu z doporučené a ještě na tom vydělal.

Mimochodem, elektronický zámek je SUPER a za rozumný příplatek, uvažuj o tom. V domácnosti více než jednom členu si nedovedu představit, jak spolehlivě zabránit zvědavcům v přístupu a zároveň nebýt otrokem klíčku od trezoru. Důvěra je prd platná, když si vezmu, co jsem jako starší dítě sám doma dokázal "objevit"...

Nakonec jedna otázka: jak řešíte uložení krátkých zbraní (řekněme 3-5) v úzkém puškovém trezoru? Zatím se to sice vejde na dno, ale i se zásobníky je v tom bordel... výhledově tam bude parkovat i 1-2 flinty, bude to chtít nějaké police nebo závěsný systém na jednu z bočních stěn. Řešil to někdo? Případně máte nějaký odkaz? Zkoušel jsem googlit, ale velice nic geniálního jsem nenašel.
Uživatelský avatar
reyes
Příspěvky: 62
Registrován: 21 úno 2011 07:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od reyes » 01 pro 2011 17:51

Takže nakonec jsem ho v Brně sehnal, světe div se do dneška mají na WSA-5 akci v Globusu a stojí jen 4450kč, před hodinou tam měli na paletě ještě jeden kousek kdyby to někoho zajímalo :)

Jinak poličky asi budu řešit nalepením L-profilů a na to nějakou dřevěnou desku... zátěžovej epoxid by to měl udržet když na to nenasypu 30kg munice :lol:, ale na drobnosti jako je pistole, nebo nějaký cennosti to myslím bude OK.
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od von.raven » 20 bře 2012 05:41

Tak WSA-5 mám taky doma od WICA, dokonce verze 5k už má nastavení výšky držáků hlavní na 3 a 2 ks na 4 různé výšky. Trezorová skříň je trošku vznešený název, spíše skříň s certifikátem. Plech 3mm a s lepším vrtákem jsem udělal díru během minuty. Pravda je, že odříznout panty by nestačilo, ale fexkou bokem by to jít mělo, no ale co, požadavky zákona to splňuje, tak mi to stačí.
Skříň mě vyšla na 5500,- i s dovozem před barák. Trochu víc než bych čekal mě, ale překvapil laxní přístup firmy Wico. Staré ceny na webu, e-shop nefunkční, skladem to snad ani nemají, člověk se musí upomínat, do 10 pracovních dní od objednání to nevyšlo, pracovních to trvalo přesně 12. Bohužel mi to vyšlo tak blbě, že jsem čekal 18 dní včetně víkendů.
Další problém by byl, kdybych se tam snažil narvat 5 zbraní, jakožto, že to na 5 je. Mosin, bodák, svt a 3 místa v háji, že bych mezi ty dvě pušky strčil něco jiného než bodák, připadá v úvahu už jen vytěrák, ten má naštěstí místo na 2 ks na dveřích. Vhledem ke klice mosina nebo klice závěru svt, tam prostě není kombinace, jak tam narvat něco dalšího většího, abych to neotřískal, nebo neodřel, nebo v jednom kuse nenadával (neumím si představit skříně na 3 zbraně se 3ma zbraněma). Druhou stavitelnou dvoumístnou část jsem snížil a ke stěně napasoval sapr kolimátorem k zadní stěně, naopak vadil zásobník a když byl venku tak ručka. Místo vedle zabrala klika závěru svt :)
Horní přihrádka mě trochu děsila, jestli tam ty flinty pod to napasuju, ale čísla sedí a 6 cm místa tam je, dokonce by se mosin vešel i s gumovou botkou. Krabka je docela prostorna. 1000 nábojů v krabičkách (7,62x54R) se tam hezky vejde, zamykatelné to je, ale klíč je žiletka a dvířka taky. Běžné kladívko to jednou ranou odemkne.
Hlavní dvířka jsou slušné, tudy by se nikdo opravdu dobývat neměl. Jen z vnitřní strany tam je v dolní části moc velký spodní držák vytěráku. Docela vadil při zavírání na optiku. Jedna rána kladívkem na střed mu ale dala ten správný neproblematický tvar.
Možná dodělám nějaké přihrádky nad nižší pozicí a možná změním barvy. Rozhodně by stálo za to pouvažovat, jestli by neměl výrobce zařadit i třeba bílou matnou a další. Obyčejnou skříňku na pistol mám taky od výroby vyplněnou aspoň tenkým filcem, což by mi nevadilo ani tady, když to zvládla jedna firma v krabičče za 350,- tak by to mohlo být i tady.
Tak jako tak s certifikátem a na bla bla 5 zbraní je to pořád to nejlevnější co sem v této době u nás v ČR sehnal. Cizinu jsem nezkoumal. Bez certifikátu jsem neřešil.
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Radgost » 20 bře 2012 07:36

ladaj píše: Mimochodem, elektronický zámek je SUPER a za rozumný příplatek, uvažuj o tom. V domácnosti více než jednom členu si nedovedu představit, jak spolehlivě zabránit zvědavcům v přístupu a zároveň nebýt otrokem klíčku od trezoru. Důvěra je prd platná, když si vezmu, co jsem jako starší dítě sám doma dokázal "objevit"...
V případě, že mají tvé děti přístup na internet tak ti tento zámek otevřou do tří sekund. Na trubce je několik videonávodů, kterak tento tento zámek otevřít např. citrónem. Ano citrónem. :twisted: Kolega Artifex tuším tyto návody vložil i na stream.cz
stankoff
Příspěvky: 17
Registrován: 04 led 2012 18:12

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od stankoff » 20 bře 2012 08:46

To snad platí pro zámky trezorů made by Bauhaus...rád se podívám jak mi citronem otevřeš např.tenhle http://www.trezory.cz/zamky-trezorove/zamek-kodovy-e-3 http://www.trezory.cz/zamky-trezorove/z ... esnice-e10 8)
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Carloss » 20 bře 2012 08:51

Snad právě proto je požadavek na zámek třída A, ne? To ty bramborový nejspíš nesplňují. Taky myslím, že poctivý zámek se těmito metodami otevřít nedá.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Radgost » 20 bře 2012 09:08

stankoff píše:To snad platí pro zámky trezorů made by Bauhaus...
Ano, jedná se právě o tyto levné trezorky z obchoďáku.
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od ladaj » 20 bře 2012 10:36

Radgost: chceš mi naznačit, že zámek, označený zkušebnou jako třída B, lze otevřít citrónem?
http://www.jinova.cz/nove-trezory/trezo ... ek-em-2020
jinova
Příspěvky: 1
Registrován: 20 bře 2012 13:06

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od jinova » 20 bře 2012 13:17

Trezorové zámky mají, podobně jako trezory, certifikát na bezpečnostní třídy (čistě jen zámek bez trezoru).
Zámky mají dvoje rozdělení - podle způsobu ovládání a podle bezpečnostní třídy:

Podle třídy:
"Bauhaus super zámek" - jen hračka bez třídy samozřejmě.
Ve většině trezorů je zámek třídy A - takže se to bere jako standard.
Elektronické zámky se ale ve třídě A nevyrábějí, takže mají jen vyšší třídu B.
Při objednání, ale také později lze připlatit a dostat zámek ve třídě B, ať už je to zámek na klíč nebo kombinační číselník.

Podle ovládání:
Zámky je možné ovládat klíčem, mechanickým číselníkem nebo elektronickou klávesnicí (biometrie a jiné ovládání mají pořád ještě dětské nemoci).
Takže bezpečnost zámku nezávisí na způsobu ovládání, ale na bezpečnostní třídě!
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od ladaj » 22 bře 2012 14:36

Na dotaz ohledně vnitřních polic a uložení krátkých se velice nic neobjevilo, tak pohodím pro inspiraci svou (v jistých detailech nedokončenou) vestavbu. Estetika se neřešila. Závěsy pro krátké jsou tvořeny vruty šrubovanými skrz plastovou troubel, v případě změny arzenálu je půjde snadno přestavit bez vystěhovávání.
Obrázek
Mimo záběr se nachází ještě primární bateriové světlo s PIR čidlem umístěné vně trezoru kvůli otevření potmě.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od LuckyHit » 01 bře 2013 16:02

Předem se přiznám, že jsem to zde zatím nepročítal a rovnou se zeptám.

Co říkáte na tyto sejfy na jednu pistol a pár krabiček nábojů? http://obchod.3mh.cz/akce-vyprodej/sejf ... antis-mini
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Lachtan » 01 bře 2013 19:24

Pokud to chceš na jednu pistoli a pár krabiček nábojů,tak proč ne - není to nic proti ničemu a je to o facku lepší než zamčený šuplík u pracovního stolu 8)
(z pohledu zákona je to stejné jako ten dřevěný šuplík..., takže je to pouze o pocitu, nebo proti malým dětem)

Akorát tě upozorním na jeden postřeh - v OBI mají to samé (akorát ne v černé) za 2/3 cenu, ne-li za poloviční... :wink: :idea:
Odpovědět