Skladovani v kufru?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Skladování v kufru?

Příspěvek od JosefRune » 14 pro 2015 09:01

Měl bych dotaz ohledně trvalého skladování vzduchovky. Protože potřebuji, aby se k flintě nedostala děcka bez mé přítomnosti, měl jsem v plánu udělat na zeď zamykatelnou vodorovnou skříňku, ve které bych měl všechny věci okolo. Potom jsem začal zvažovat možnost nechat vzdůšu trvale v kufru, klasický s molitanem. Ten budu potřebovat stejně i jen kvůli pohodlnějšímu tahání na zahradu atp.
Protože mám vzdůšu zatím schovanou v orig. přepravní krabici a čeká na Ježíška, z nudy jsem se jal pročítat manuál. A tam mě zarazila zmínka o tom, že v klasických molitanových kufrech musí být flinta strčena ještě do igelitu (tak jako je během přepravy), protože pěnová výplň kufru by mohla negativně reagovat s hlavní - prostě riziko nějaké koroze. Samozřejmě to beru tak, že se prostě Weihrauch kryje maximálně proti jakékoliv možné reklamaci, ale stejně se raději optám. Máte někdo železo uloženo trvale v již zmiňovaném kufru vyplněném molitanem?


Uživatelský avatar
daho11
Příspěvky: 994
Registrován: 31 led 2009 23:13
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování v kufru?

Příspěvek od daho11 » 14 pro 2015 09:19

ahoj,
měl jsem v kufru flintu cca rok a kde byl molitan, tak měl brynýr trošku jinej odstín, poškození žádný.
Po utření hadrem od oleje a pak i při vytření do sucha to není vidět, takže za mě OK.

jo a ještě mám vlastně v kufru 2 TAU 7 a na nich není nic. Leží v molitanu tak 4 roky - samo s přestávkama :-)
http://david_holub.sweb.cz/
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Skladování v kufru?

Příspěvek od JosefRune » 14 pro 2015 09:29

daho11 píše:ahoj,
měl jsem v kufru flintu cca rok a kde byl molitan, tak měl brynýr trošku jinej odstín, poškození žádný.
Díky za zajímavý postřeh. Takže na tom skutečně něco bude. Když o tom tak přemýšlím, tak by vlastně stačilo pro jistotu mít na laufu prostě natáhnutou štulpnu pro klid duše :)
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: Skladování v kufru?

Příspěvek od Erix » 14 pro 2015 17:56

Zdar, gratuluji ke koupi kvalitního produktu. :D Je to model z tvého podpisu? Jinak není nic lepšího, než mít na vzduchovku kufr - nejlépe uzamykatelný a ten ještě v nějaké skříni na zámek. Děcka poučit a rozumně seznámit s danou věcí, říci jak se věci mají a co to všechno dokáže. Děcka to potom nebude lákat vytahovat, když nikdo není doma, protože to znají a není to tak zajímavé.

Do kufru bych si dal nějakou extra vložku (filc ?), nebo bych si nechal ušít z nějaké maskáčoviny ještě futrálek-ponožku. :D
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Smazaný uživatel 6696

Re: Skladování v kufru?

Příspěvek od Smazaný uživatel 6696 » 14 pro 2015 19:03

Také mám flintu uschovanou v kufru a nemám problém. Kufr je výborný na převoz autem a jinak ji nosím v tašce na flintu. :D
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Skladování v kufru?

Příspěvek od JosefRune » 14 pro 2015 20:12

Erix píše:Zdar, gratuluji ke koupi kvalitního produktu. :D Je to model z tvého podpisu? Jinak není nic lepšího, než mít na vzduchovku kufr - nejlépe uzamykatelný a ten ještě v nějaké skříni na zámek. Děcka poučit a rozumně seznámit s danou věcí, říci jak se věci mají a co to všechno dokáže. Děcka to potom nebude lákat vytahovat, když nikdo není doma, protože to znají a není to tak zajímavé.

Do kufru bych si dal nějakou extra vložku (filc ?), nebo bych si nechal ušít z nějaké maskáčoviny ještě futrálek-ponožku. :D
Ano, je to HW77k. Chtěl jsem bez zámku, protože zámek, co s tím dodávají, je klasická číselná kombinace. A nedovedu si představit jako dítě nic lákavějšího než hacking tohoto zámku. Takže mám obyč. kufr, který má ale v madle otvor. Zítra koupím visací zámek a bude to přesně podle mých představ. Samozřejmě děcka dostanou kompletní instruktáž včetně překladu Weihrauch manuálu, který až paranoidně (kvůli natvrdlým amíkům) varuje opakovaně před vším možným, místo večerníčku. Takže kdykoliv budou mít chuť (čti budou mnou donuceni) jít si na zahradu postavit terčíky, tak můžou sami zkoušet. Dnes jsem v tom mrazu naplnil bagy keramzitem, takže už mám vše připraveno :)
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: Skladování v kufru?

Příspěvek od Erix » 14 pro 2015 23:05

Tak klasika zámek, dá-li se oku v kufru věřit bude jistě lepší (úplně nejlepší je kombinace). Diabolky bych ale dal někam jinam než do toho kufru (po vzoru klasických zbraní), třeba jestě do jednoho hliníkového kufříku na zámek, kdyby náhodou byly přece jenom děti šikovné. Takový kufřík se dá využit i na čistění-vytěráky, oleje a další pomůcky. :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Smazaný uživatel 5179

Re: Skladování v kufru?

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 17 pro 2015 23:50

Zbraň před uložením do kufru očistím lehce naolejovaným hadříkem (balistolem). Bez problému.
Odpovědět