Sig Sauer SP 2022

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Sig Sauer SP 2022

Příspěvek od HanuIv » 04 zář 2010 10:04

Já bych si Siga a ČZ ani neodvážil porovnat. Určitě ne starší ČZ (před rokem výroby tak 2003), ale i novější. ČZ je proti Sigům, mírně řečeno, nekvalitní

Jinak, kdybych si já pořizoval nového Siga, asi bych šel taky do 2022. V porovnání s klasikou (řada P) i staršímy plasty (řada SP2009/SP2034) se líp drží a má lepší výbavu.

Můžete mi věřit. Sigů jsem měl doma hromadu....


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
datel1
Příspěvky: 54
Registrován: 12 kvě 2010 20:15

Re: Sig Sauer SP 2022

Příspěvek od datel1 » 09 zář 2010 17:00

...tak přece jsem vyštrachal špínu i na tak cool značku jako je SIG a to jsem byl na 100% rozhodnutý koupit 2022.Na US fóru viz pod se objevilo dost lidí co má problém při střelbě a to takové, že jim nábojnice lítají do obličeje (face issue:-).Tento problém je u 2022, jak s interním, tak externím vytahovačem.
Máte někdo podobné zkušenosti :shock: ?
http://www.calguns.net/calgunforum/show ... 860&page=7
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Sig Sauer SP 2022

Příspěvek od HanuIv » 09 zář 2010 18:41

SP2022 s externím vytahovačem? U které ráže?

Jinak, já měl v ruce SP2022 v asi sedmi exemplářích. Z toho z pěti jsem střílel. Nábojnice odletovaly doprava asi na čtvrtou hodinu. Vždy. Při střelbě na trávě, kde nábojnice neodskakují a nemají snahu se kutálet, zůstávaly všechny na jednom místě až tak, že měly snahu dělat hromádku.

Aby nábojnice odletovaly do obličeje, s tím jsem se nesetkal. Možné je vše, ale jedině tehdy, pokud by někdo namontoval do zbraně nesprávný vyhazovač, nebo vyhazovač musel být ohnutý. Jinak si to neumím moc představit....
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
datel1
Příspěvky: 54
Registrován: 12 kvě 2010 20:15

Re: Sig Sauer SP 2022

Příspěvek od datel1 » 09 zář 2010 19:04

jj zde můžeš vidět 2022 s externím vytahovačem.
http://www.calguns.net/calgunforum/show ... 60&page=12
Jsem moc překvapen co verzí 2022 existuje - interní vytahovač, externí vytahovač, melé střenky(sig sauer), střední střenky (sig pro), různé povrchové úpravy, s indikátorem naboje v hlavni, bez indikátoru náboje v hlavní, dva tvary pák na vypouštění kladiva a různé popisky na rámu a závěru(made in germany/EXETER - NH - USA a další?????
http://lundestudio.com/wallpaper/sp2022 ... ull-hi.jpg
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Sig Sauer SP 2022

Příspěvek od HanuIv » 09 zář 2010 19:32

Jsem zcela perplex :shock: :shock: :shock: .
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
datel1
Příspěvky: 54
Registrován: 12 kvě 2010 20:15

Re: Sig Sauer SP 2022

Příspěvek od datel1 » 10 zář 2010 17:58

...dle všeho, tak problémy mají jen 2022 z produkce USA.
michael007
Příspěvky: 5
Registrován: 04 led 2012 01:58

Sig Sauer SP 2022 u AllianCZe-nízká cena

Příspěvek od michael007 » 30 led 2012 22:50

Dobrý den,
našel jsem u AllianCZ-e shop (kamenný obchod Praha 10 ) Sig Sauer SP2022 9mm Luger + 1 zásobník navíc 16 969,- Kč s DPH,všichni ostatní mají SIGY kolem 24 000.Ne jsem aspoň jinounabídku nenašel.....
Nemáte někdo zkušenost s firmou nebo vysvětlení tak nízké ceny,dřív než zavolám prodejci?Podle obrázků i popisu jde o novou zbraň.
Děkuji předem,právě jsme splnil předepsané formality a poklušu pro průkaz a potom pro nákupku.Takže tohle by mohla být moje prvni? :oops:
cer-mi
Příspěvky: 4
Registrován: 20 črc 2010 16:13

Re: Sig Sauer SP 2022

Příspěvek od cer-mi » 02 úno 2012 12:46

Nákupu bych se nebál. Pistole bude nová, s 3-letou zárukou. Brymová mívala podobnou cenu. Mám SP2022 1,5 roku a nikdy mě nezklamal.
michael007
Příspěvky: 5
Registrován: 04 led 2012 01:58

Re: Sig Sauer SP 2022

Příspěvek od michael007 » 04 úno 2012 23:17

Děkuji,zní to dobře.
tslaby
Příspěvky: 119
Registrován: 17 pro 2011 13:16
Bydliště: Petrovice

Re: Sig Sauer SP 2022

Příspěvek od tslaby » 09 bře 2014 14:28

Ahoj, i já bych se připojil s prosbou o sdělení zkušeností s SP2022? Chci si pořídit compact v 9L a do užšího výběru se mi dostali CZ Duty(nebo P-07), Glock 19 a právě Sig SP2022. Jasně že si vyberu podle toho, jak mi která sedne, ale docela důležitá je pro mě i spolehlivost zbraně, životnost, odolnost a tak. Budu vděčný za Vaše zkušenosti.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Alex Bratt
Příspěvky: 1
Registrován: 21 dub 2014 17:02

Re: Sig Sauer SP 2022

Příspěvek od Alex Bratt » 21 dub 2014 17:17

tslaby: Mam SP2022 uz par let (cca 4-5 let), nastrileno cca 3 az 4 tisice. Zkusenosti vyborne, beha naprosto bez zavady, zpracovani vyborne, pomer cena vykon vynikajici. Samo je to plastak takze pro ocelove ultras to neni, ale pro me bez problemu. Spolehlivost, zivotnost, odolnost na spickove urovni (plus je nerezovy zaver). V porovnani s uvedenymi bych ji sam zvolil znovu - Duty bych nebral, spise novou prepracovanou P07; Glock je klasika, ale nekomu proste nesedne a jinym se proste nelibi, ale kvalitativne s nim neprohloupis.

Jedina nevyhoda, kterou u SP2022 vnimam je celkem nedostatek prislusenstvi ke zbrani na CZ trhu. Protoze take resim pouzdro na SP2022 tak jsem s vyrobcem kydex pouzder Huck Finn preddomluvil moznost zakoupeni kopyta tak, aby bylo mozne hotove kydex pouzdro zaslat postou bez nutnosti prijet osobne se zbrani (Ostrava). Jen je vzhledem k cene kopyta nutne objednat minimalne ve dvou, tj. pokud ma nekdo zajem o Kydex na Sig SP 2022 tak mi poslete email nebo SZ a objedname to.
Yeah
Příspěvky: 5
Registrován: 07 čer 2014 19:31

Re: Sig Sauer SP 2022

Příspěvek od Yeah » 07 čer 2014 20:20

Zdravim střelce a poprosím o menší info k SP2022. Nedávno jsem koupil jeden z posledních, né-li vůbec poslední kousek SP2022 za starou cenu ca. 17k. Zbran je označena Exeter NH, tedy by měla být z produkce USA, výroba zřejmě 2012 a první dojem udělala nádherný. Sig mi sedí do ruky více než ostatní zbraně, v porovnání s Waltherem, glockem, CZ v plastech ; ) takže jsem šťastnej, že ho mám.

Rejpnout si můžu snad jen do toho, že zkušební střelba na 15m sice měla úžasný soustřel, ale že to lítalo pěknejch 15cm dolu a 5cm vpravo, to se moc v seřízení mířidel nepředvedli. A teď konec srandy.

Nejsem nijak extra zkušenej ale pár kvérů jsem držel, né že bych je detailně prohlížel, ale u ostatních zbraní jsem si nevšiml že by šlo stranově pohybovat závěrem. U té SP2022 chytnu li závěr vpředu u mušky, tak s ním mohu bez problémů hýbat v těle zbraně vlevo a vpravo ca o 1-2mm na každou stranu, samozřejmě se tím pohybuje i hlaveň. Mohl by mi někdo z vlastníků potvrdit, že ten jeho kousek je taky tak "volný" a já si tu jen hledám problém který neexistuje..?

Dále jsem zjistil, a tohle je věc, které bych si předpokládám všiml při prohlídce, že kladívko(kohout) je nyní situován k levé straně zbraně a to do takové míry, že mezi ním a závěrem je prostor tak na tenký papír. Standardně dle fotek má kohout na každou stranu závěru ca 3mm volného prostoru, ale u mé zbraně je doslova nalepen vlevo až způsobuje pocit, že by mohl při bouchnutí zavadit o levou stranu závěru. Všiml jsem si toho až po několikerém nošení, nosím na boku, pod volným trikem v pouzdře od dasty a o kvéru takřka nevim, jen cejtim to kilo, nedovedu si představit, že by se zbraň mohla nějak pokroutit nebo něco. Sledoval jsem spousty review na ytb a hledal jak vypadaj kladívka na posuzovaných zbraní, obvykle je krásně ve středu, našel jsem asi 2 kousky kde byl vychýlen k nějaké straně, ale nikde tak moc. Setkal se s tímto někdo, nebo dělam z komára slona..?

děkuji
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Sig Sauer SP 2022

Příspěvek od HanuIv » 11 črc 2014 18:56

Hmmmm, to je divné. Pokud je ale souosý závěr a hlavneň (tedy pokud hlaveň v závěru drží v zamčeném stavu a vedení hlavně je přesné) pak by neměla být přesnost dotčena. Jenže ta velká vůle mezi vedením a drážkou je poněkud.... divná. Moje SP2022 měla stranovou vůli taky, ale ne 1 mm. Tak půl, stěží.

Se soustřely: nechal jste se zbraní střílet někoho jiného? Já měl se Sigovskými mířidly ze začátku problém. Takže toto může být okem. A chce to vyzkoušet. Nakonec jsem musel pohnout hledím o fous a srovnalo se to. Výškově: při střelbě na 15 metrů by se měla pistole trefovat tak o 2-3 cm nad místo, na které míříte.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Yeah
Příspěvky: 5
Registrován: 07 čer 2014 19:31

Re: Sig Sauer SP 2022

Příspěvek od Yeah » 20 říj 2015 11:44

Zavítal jsem po delší době na forum, přilákala mě sem fajn nabídka v inzerci, tak rovnou popíšu stav SP2022 po roce a půl nošení 24/7. Obavy které jsem měl viz. dva příspěvky výše jsou celkem liché. Zbraň je ve stále stejném stavu, nicméně "klepání", vůle rám závěr je u zbraně standardní a na střelbu to vliv nemá. Kladívko zůstává v pozici k levé straně bezezměn, také bez vlivu nafunkčnost, materiály se neotírají. Zbraň naprosto spolehlivá, doposud nebyl jediný problém (střílim sb fmj, občas na střelnici někdo vyzkouší vlastní přebíjenky) přesnost OK, levej jsem byl já, a pořád jsem, když to chytne do ruky někdo kdo umí střílet, dává s tim krásný zásahy. Jediná věc která se mi uplně nelíbí, pominu-li cenu zásobníků 1500,- je vodič vratné pružiny. Je to vyrobený z měkkýho plastu, váleček o průmeru ca 1cm který vodí kovovou tvrdou pružinu... samozřejmě jsou na ní patrné výkusy, nebo výřezy od pružiny. Že si ty dva materiály nebudou rozumnět mi bylo jasný při první rozborce, a nemýlil jsem se. Myslím, že je to slabej článek. Viděl jsem na zahraničních fórech, že si to nechali vysoustružit z kovu a byl klid. Pokud to bude jedodušší řešení než shánět náhradní originál, proč ne. Zatim ale neni stav kdy by to bylo aktuální.
zhorny86
Příspěvky: 1
Registrován: 30 pro 2015 14:51
Bydliště: Hulín

Re: Sig Sauer SP 2022

Příspěvek od zhorny86 » 30 pro 2015 15:01

Dobrý den, před 2 týdny sem se stal novým majitelem ZP a po prolézání internetu a hledání vhodné zbraně mi padla do oka právě SP2022 , ale než ji koupím tak bych si ji rán vyzkoušel abych věděl jak se drží a hlavně jak se z ní střílí a proto se chci zeptat jestli by mi někdo z Vás někde na střelnici neumožnil pár ran vystřelit. Jsem ze zlínského kraje takže piště spíš moraváci dojel bych tak max brno a ostrava. Díky za odpověď
Odpovědět