Sig Sauer 2009

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ham
Příspěvky: 20
Registrován: 13 zář 2010 00:06

Sig Sauer 2009

Příspěvek od ham » 13 zář 2010 00:17

Ahoj,
jsem zacatecnik a v komisi jsem si poridil pistoli Sig Sauer SP2009.
Mam mensi problem kdyz vybijim zbran. Tedy mam naboj v nabojove komore i v zasobniku
a pri vytahovani zasobniku z nej nejakym zpusobem vypadne naboj.Vypozoroval jsem,
ze se v zasobniku pri pohybu zaveru dopredu naboj posune.
Zadam o radu, jestli mate nekdo zkusenosti.
Zatim to resim tak,ze napred stahnu zaver a zachytim ho, pak vytahnu zasobnik.
Dekuji


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Sig Sauer 2009

Příspěvek od HanuIv » 13 zář 2010 07:31

To je zvláštní. Určitě se jedná o závadu.
Ta zbraň střílí? Nejsou nějaké problémy s přebíjením? Mě se sice stane (P229), že horní náboj v zásobníku je mírně povysunutý (tak o 3 mm) dopředu, ale, že by vypadl, to se mi ještě nestalo.
Typoval bych, že je problém s pružinou zásobníku, která nedrží náboj na vývodkách zásobníku dostatečnou silou, nebo s vývodkami. Když pistole odebírá vrchní náboj, posune se s ním i ten, co je pod ním (vysune ho spodek žebra). Další možnost je problém s vývodkami, které jsou tak daleko od sebe, že náboj, když je povysunutý vpřed prostě vyskočí. Vyzkoušel bych jiný zásobník a prozkoumal bych závěr.
Pokud bude zbraň takto blbnout i s jiným zásobníkem, šupajdil bych do opravny.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
ham
Příspěvky: 20
Registrován: 13 zář 2010 00:06

Re: Sig Sauer 2009

Příspěvek od ham » 13 zář 2010 09:59

Ano, zbran strili a bez problemu prebiji.
Presne jak rikate,vrchni naboj zustane po prebiti povysunuty,ale asi tak o 5mm mozna vic.
Pri vytahovani zasobniku se pak zachyti a ze zasobniku vyskoci,
nemam druhy zasobnik,ale zkousel jsem trochu natahnout pruzinu i jemne zuzit hrdlo zasobniku,bohuzel nepomaha.
Mam jeste jeden problem...
pri strelbe mi vyhazuje hilzny z jedne strany ocuzene. Je to tim,ze je vypalena komora hlavne?
Je to na zavadu? Ma zbran jiz odstrileno?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Sig Sauer 2009

Příspěvek od HanuIv » 13 zář 2010 11:03

Na dignozu tohoto typu je potřeba zbraň vidět a změřit měrkami v dílně. Nicméně nejjednodušší řešení je: vyjměte hlaveň ze závěru a zasuňte do ni náboj. Podívejte se jak těsně je náboj v komoře. Za standardních podmínek je kolem náboje jakási malá vůle (par desetin mm) a nejvíc je vůle vespod komory (komora zde tvoří takový zvláštní tvar). Pokud náboj sedí nějak nakřivo, je to ouvej. Podívejte se na náběhy vývrtu (na kónus) a pokud je jedna strana nějaká víc vyhlodaná, je to divné. Podívejte se na zamykání (ostrá hrana nad komorou). Je ošoupaná rovnoměrně?
Je běžné, že může být začuzená nábojnice po okraji, ale cokoliv, jako větší očouzení směrem k zápichu u zápalky, vyboulení u zápichu, u většího počtu vystřelených nábojnic a pod je divné. Zkontrolujte, zda důlek od úderníku je ve středu zápalky. Zkontrolujte, jak vypadá vytahovač. Není zanešený, ohnutý a pod?
Pokud by byla vypálená komora, tak to je mírný problém. Chce to novou hlaveň a asi retormentaci....
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
ham
Příspěvky: 20
Registrován: 13 zář 2010 00:06

Re: Sig Sauer 2009

Příspěvek od ham » 13 zář 2010 14:28

Konus nabehu je myslim v pohode,zda se byt rovnomerne osoupany,ale kdyz kvedlam nabojem v komore,do boku ma vetsi vuli nez nahoru a dolu.u ostre hrany nad komorou je opalena nebo osoupana vice vlevo.
vsiml jsem si,ze dolik na zapalce neni presne uprostred,ale kolik to je mimo,to ted presne nevim.
Snad budu chytrejsi ve stredu,pujdu na strelnici.
jo a ta nabojnice je ocuzena na boku od hrdla az po drazku,to se mi zda blbe.
mam trochu pocit,ze jsem koupil blbe..
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Sig Sauer 2009

Příspěvek od HanuIv » 13 zář 2010 16:06

Dobrá. Zdá se, že někdo před Vámi experimentoval s přebíjeným střelivem s vysokou laborací a vytlačil stěnu komory. Poslední, co lze doporučit je opravdu dobře vyčistit povrch komory, abyste vyloučil nějaký škraloup karbonu, který způsobí problémy při dotěsnění nábojnice, ale nedávejte tomu velkou naději. Klidně vemte malý šroubovák a s citem objeďte ten nákružek, který je u kónusu. Pokud tam je něco cizího, budete to cítit Leckdy se tam něco zachytí. Na čištění tam nastřkněte trochu něco silnějšího (Brwnells solvent No. 9) a nechte působit nějakou dobu (hodiny). Nezapomeňte pak dobře vytřít.
Předpokládám, že když se zeptáte předchozího majitele zbraně, bude Vám tvrdit, že vše fungovalo bezvadně. Já bych mu ale moc nevěřil. No, je to smůla....
Být Vámi, šel bych k některému puškaři, aby se na zbraň podíval. Oni mají podstatně víc znalostí, než většina nás tady. Uvidíte, co Vám řekne.... :x
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
ham
Příspěvky: 20
Registrován: 13 zář 2010 00:06

Re: Sig Sauer 2009

Příspěvek od ham » 16 zář 2010 22:07

Mam nove informace,
vyzkousel jsem jine strelivo misto SB a kuk? nabojnice cista!
Myslim, ze to byly nemecke 8,0g.
Byl jsem prekvapen, jaky muze byt rozdil ve strelivu. Dale jsem zkousel i prebijene strelivo s olovenymi strelami a take bez problemu. U techto se snizil i problem pri vybijeni.
Pravda,obcas mi neprebil,ale to se asi trosku dalo u Siga cekat..
Odpovědět