Sharps Mod. 1859-1863

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jiml
Příspěvky: 76
Registrován: 08 črc 2007 14:37
Bydliště: PRAHA

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od jiml » 02 led 2010 22:29

No, ta tvoje "patrontruhla" je fakt provedená parádně, moc pěkná. Já mám obyčejnou plastovou krabici na náboje, ta nemá "ducha" :D .
Pokud tě netížej finance a flinta vyloženě doma nepřekáží, já bych neprodával, konečně, něco to stálo a nikdy nevíš kdy tě to zase popadne :D Navíc je to bezpapírák že, já mam tu Sharpsku taky spíš na takový to sváteční střílání, šak víme, bo na kropení mám jiné kvéry.......


pegy
Příspěvky: 1
Registrován: 16 říj 2011 10:30

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od pegy » 16 říj 2011 17:58

Po přečtení několika názoru ohledně Sharps jsem neodolal nenapsat.Mám karabynu pedersoli 54,jednoznačně používat k mazání jelení luj a včelí vosk.poměr 1:1.Papírové náboje je potřeba ponořit 4 cm do rozehřátého vosku s lojem.Hloubka 4 cm je nutná aby se nezapekala pohyblivá komora.K čištění mám svuj recept,neosvědčil se konkor ani VD Brunox je dobrej ale já mám svuj roztok rozpouští okamžitě. :lol:
taťka
Příspěvky: 62
Registrován: 29 říj 2010 21:38

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od taťka » 07 bře 2012 19:39

Zdarec.Už pár let slintám po perk.zad.Sharps ale po mnohonásobném přečtení o Sharps na foru Střelectví <kde nejsem zaregistrován a proto se ptám tady>se nemůžu furt rozkývat anžto:jsou tyto flinty opravdu tak nespolehlivé nedodělané ,v závěru jakési gumové Ó kroužky,destička se zadírá a že každá ,opravdu každá Šarpska se musí dodělat doma aby si mal,,cukríkový kůsok?Protože vážení přátelé mám vysolit 30 litrů za Pedersoliho ,který by dal jen pár ran a pak se něco přidřelo nebo profukovalo kolem závěru,nebo je možné že pušku donesu domů a ta bude střílet ,,ráz na ráz,,proste bez poruch a dám s ní bezproblémových 30 ran.Je někdo mezi námi ,kdo takovou pušku vybalil z krabice a dal z ní lahůdkových 20-30 ran a řekl si -neprohloupil jsem?Nerad bych koupil flintu a pak otravoval borce ,kteří se v dané problematice vyznají,Mr.Black Powder Mr.Virginan,a ze svými naprosto lahůdkovými papír.polonab.Mr.Monccou.Pokud jsem se dotkl citacemi z vedlejšído fóra jejich autorů a a borců jejihž jména sem použil tak omluva pánové.Třeba se Pedersoli fakt zlepšil že vybalená flinta střílí bez úprav.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Jim » 07 bře 2012 21:02

Měl jsem Sharpsku sporting model 1863 od Pedersoliho, ráže 45. Nakonec jsem se jí zbavil a byl jsem rád. Lauf byl precizní, soustřel jsem nakonec vypiplal i na 100m. Ale problémů bylo tolik, že mě to otrávilo a znechutilo natolik, že bych flintu týto konstrukce nekoupil už ani náhodou. Nebudu popisovat problémy, ale od neodpálení náboje přes profukování na ruce a foukání do ksichtu, zadírání závěru jich bylo dost. Musel jsem hodně, opravdu hodně laborovat a upravovat závěr, zátravku, těsnění destičky, úprava průšlehovýho kanálku apod. Mimo to jak měl závěr frézováno osazení, tak bylo vidět, že fréza byla nasazena špatně a vzápětí nasazena správně. Takže tam bylo kus osazení mimo. Na funkci to vliv nemělo, ale byla to estetická vada. Ten blok závěru kvůli tý vadě neměl vůbec opustit fabriku. U Ardesy by mě něco takovýho nepřekvapilo, ale Pedersoli, škoda mluvit. Jinak povrchovka, dřevo, spasování kovových dílů do dřeva paráda. Kvůli různým popsaným vadám a profukování se flinta při čištění musela rozdělat celá a čištění dalo dost práce. I když střelba byla přesná, údajně jsou ráže 54 přesnější. Nábojnice pro tento kalibr 45 byly dlouhý, dutina v nich příliš velká, takže dosypávání krupicí. Když se naplnila celá prachem střely se strhávaly. Prostě spousta detailů, která mi komplikovala život. Takže šla do světa a já se kajícně vrátil k perkusní předovce. Tam takový problémy nejsou. Podotýkám, že tyto problémy jsem měl já. Jiní uživatelé, jako třeba serža Virginan si ji nemůže vynachválit. Vůbec jsem se divil, jak tyto flinty, teda tento model perkusní zadovky se mohly kdy vyrábět. Tyto problémy se musely vyskytovat vždy i v předminulým století. Já v nich žádnou výhodu nenašel. Jen problémy. Takže asi tak, to jsou moje zkušenosti, měl jsem ji cca 2 roky. Byla z druhý ruky za cenu téměř poloviční a byla ještě v záruce. Původní majitel asi věděl, proč se jí zbavuje.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od derringer » 07 bře 2012 21:38

kupoval jsem nedávno 2 sharpsky od dave-pedersoli, je to ta lacinější verze

karabinu a verzi s napínáčkem, obě střílíme mosazné nábojnice a bez problémů

dlouhá verze na 50m jednou dírou
Uživatelský avatar
Old Death
Příspěvky: 47
Registrován: 21 lis 2011 17:46

Re: Sharps

Příspěvek od Old Death » 07 bře 2012 21:57

Bonanza píše:Clanci: přijeď 7.03. v sobotu na střelnici Halda-Vinařice, kde získáš možná přehled. Ostatní do PM.
Závod byl 3.3.2012 a další bude 7.4.2012 na Haldě
Old Death
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Beaver » 13 črc 2012 13:29

Ze zvedavosti se zeptam - jak to je aktualne s Sharpskami ? Docela se mi libi v provedeni kdyz jde strilet predpripravenym nabojem s mosaznou nabojnici plus perkusni zapalka, protoze si clovek muze v klidu pripravit munici predem a pak uz jen palit. Zaroven jsem videl Sharpsky na naboj .45-70, ktery uz je ale normalni kompletni naboj se zapalkou a tudiz predpokladam, ze bez ZP uz toho v uvahu nepripada. Kdo vsechno vyrabi Sharpsky, ktere by staly pripadne za uvahu a na kolik takova sranda plus minus ve vysledku prijde ? Hledal jsem na webu, ale jelikoz se v predovkach prakticky vubec neorientuju tak vcelku nevim co porovnavat nebo na co se zamerit. Vim rozhodne, ze bezna predovka me nelaka (flastry, sypani krupice, atd. - nic co by me zaujalo :D ).
Alfa 641
Kier
Příspěvky: 64
Registrován: 13 srp 2013 23:12

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Kier » 21 srp 2013 01:40

Zdravim
A mate ktosi skúsenosti aj s Armi Sport? Zväčša sa skloňujú IAB a PEDERSOLI. Oplatí sa týmto vôbec zaoberať?
Ďakujem
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od mikiki » 21 srp 2013 08:52

Měl jsem kdysi Sharps 1863 od IAB a "jen" povrchovku měla horší než Pedersoli.
Byla ale po koupi odladěna (upravena náboj. komora, vyrobena kokila atd.) machrem na BP - uživatelem "BlackPowder" (Vlado) a pak to byla naprosto skvělá zbraň.
---
Dnes už lituji, že jsem jí prodal :(

Co se týká kvality, tak si myslím, že IAB a Armi Sport na tom budou stejně - je to ale jen můj názor :D
Přílohy
Sharps.jpg
Kier
Příspěvky: 64
Registrován: 13 srp 2013 23:12

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Kier » 21 srp 2013 16:19

Ďakujem velmi pekne za odpoved aj s krasnou fotečkou, ten kto ju kúpil musí byť rád.
Mne sa zase naopak nepáči na Pedersoli to výrazné mramorovanie, ale to zase ja poznám len z fotografií.
Ten Armisport .54 majú ešte u Brymovej za akciové, tak som špekuloval. Ak to je však značka, ktorá sa v Sharpskách neoverila, tak do toho radšej nejdem. Pedersolku tam majú už len .45ku, a ja mám radšej tie väčšie kalibre. Tie gumené nové pušky od Pedersoli, tiež z toho záveru nie som príliš nadšený, tak zvažujem možnosti.
mcrea
Příspěvky: 100
Registrován: 18 črc 2010 20:13
Bydliště: Havířov

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od mcrea » 21 srp 2013 20:24

Já teda moc zkušeností s perkusní sharpskou nemám, i když jednu taky vlastním. Ale objevil jsem v Polsku jedny závody, kde se střílí na siluety černým prachem. V posledním kole měl vítěz s nábojovkou stejný počet bodů jako vítěz kategorie perkusní sharps. Takže přesně to střílet umí i v perkusu.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Jim » 21 srp 2013 20:40

Inu, každý strůjcem štěstí svého jest. Ještě před koupí Sharpsky bych doporučil přečíst si toto vlákno znovu a pečlivě. Toť moje rada.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
mcrea
Příspěvky: 100
Registrován: 18 črc 2010 20:13
Bydliště: Havířov

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od mcrea » 21 srp 2013 21:08

Nechci radit, sám se v sharpsce od IAB dost koupu, ale já jsem koupil fakt hodně špatný kousek, kde je špatně snad úplně všechno a pomaličku ji předělávám k funkčnosti. Ale neváhal bych, jsou to krásný flinty a fungují. Když teda fungují.
Kier
Příspěvky: 64
Registrován: 13 srp 2013 23:12

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Kier » 21 srp 2013 21:57

To Jim: Studoval som vlakno, viem, ze Sharpsky su "naladove", hlavne tie IAB. Prave tie Armi-Sport som zaregistroval pomerne nedavno, neviem, aky maju system (klzna komora, dosticka?), a ake su reakcie na tuto konkretnu znacku. Teda ak mi cosi co velmi hladam neuslo.. lebo aj to sa stava :)
Pri kupe IAB by som bol uz mozno aj pripraveny na konkretne problemy, tu netusim co od toho ocakavat..
Ma niekto vlastne konkretne skusenosti so Sharps konkretne od Armi Sports?
Vdaka :)
rik26
Příspěvky: 102
Registrován: 10 zář 2011 06:50
Bydliště: Blava

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od rik26 » 22 srp 2013 00:10

Caute. Nechcem rýpať no prečo kupujete sharpky?Z dvoch som strieľal a ako nič moc a z toho ešte jedna bola ozaj problémová,chlapík na ňu nadával jak pohan.Požičal som mu moju Smith Carabine a po 18-nástich rýchlych ranách za sebou bez problému bol vysmiaty(sharpka dala asi 7-rán na 10 zápaliek a navyše sa zasekol záver).Načo solíte toľké prachy za niečo čo funguje na polovicu a čo je nedorobok?
Odpovědět