Sharps Mod. 1859-1863

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od greywolf » 15 zář 2017 09:12

Jasně,to chápu..Já to mám kousek do Staré Boleslavi a tam je parta čmoudilů,tak je určitě navštívím a načerpám vědomosti přímo od zdroje..Závodní ambice nemám,ale černej prach mě prostě voní a čištění mě nevadí..zkrátka hezkej koníček a hlavně relax.. :wink:


Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Ladous
Příspěvky: 1
Registrován: 23 črc 2022 16:18

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Ladous » 30 črc 2022 09:45

Zdravím. Tak mám po roce čekání Také Sharpsku 1859 Infantry cal. 54 od Chiappa arms. Puška krásně provedená, plovoucí komora rozdělená na dvě poloviny a bez gumového kroužku. Prozatím jsem si nevystřelil. První problém, že mi prodejce k mosazným nábojnicím dal špatné střely určené pro předovky a když mi jiný poradil střely original, tak nastalo odzkoušení, protože Chiappa má jediný typ náboje v délce 41mm tedy lze dát jen Pedersoliho střelu original, kdežto Pedersoli má dvě velikosti a to náboj pro original má délku 42mm a druhý pro střelu modern a délka nábojnice je 36,3mm i tak ale jsou ale nábojnice rozdílné v průměru pro zalisování, kde střely Pedersoliho jsou dost volné ale to se na spodní straně střely dá upravit. Pak jsem po přečtení diskuzí pušku rozebral a průšlehové kanály od pistonu byly hodně zanešené z výroby. To jsem pročistil snadno leč při snaze pročistit piston jsem zjistil, že není ucpaný ale zespodu zaslepený tedy nedovrtaný. Bohužel prodejce má sice dovolenou ale další zboží dostane až po půlce srpna a tak jsem se domluvil s puškařem, že mi piston provrtá, protože když jsem se o to pokoušel, tak se normální vrtáky na tom materiálu jen smekaly. No příští týden to bude hotovo. Lis jsem si zhotovil také sám, protože
ten na Pedersoliho náboje na tyto nesedí jak mi sdělil prodejce a po pročítání diskusí jsem si už zhotovil i mazání střel. Prozatím jsem pro střelbu zakoupil švýcarský prach, protože je spolehlivější a nešpiní jako Vesuvit. No uvidíme. Už se těším.
Jirka1
Příspěvky: 33
Registrován: 23 led 2011 13:33

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Jirka1 » 06 zář 2022 06:13

Ahoj, potřeboval bych od vás poradit, přečetl jsem o perkusnich Sharpskách co se dalo, ale pořád mi po třetím výstřelu nejde nabít další náboj, nejdříve pořádně vyčistit komoru mosaznym kartackem a pak znova, je to sporting od pedersoliho nábojnice modern, plovoucí komora. Nábojnice má sedět v komoře nebo se má opírat střela o náběh do hlavně ? Mě se opírá střela o náběh do hlavně nábojnice je v komoře volná.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Jim » 11 zář 2022 12:17

A to se divíš, že ti nejde nabíjet už čtvrtý a další náboj? Spaliny, které působí na nábojnici směrem vzad ti foukají kolem volné nábojnice a zaserou komoru. Nábojnice musí být v komoře natěsno, aby k tomu nedocházelo. Já sporting model od Pedersoliho v ráži 45 měl a musel jsem ji dodělat v mnoha ohledech, aby se z ní dalo vůbec střílet. Je to prostě komplikovaný problémový systém. Osobně se divím, že tyto flinty se vůbec vyrábějí a že kdysi v jejich začátcích byly vůbec schopný provozu. Máš prostě smůlu, kdyby sis přečetl vše o Sharpskách, tak by sis ji nikdy nekoupil.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Johanides
Příspěvky: 1
Registrován: 21 črc 2020 16:37

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Johanides » 01 úno 2024 20:12

Ahoj, máte někdo zkušenost, jak si opatřit boční šroub do závěru Sharps Saguaro? Nebo alespoň předpis pro výrobu
jeho závitu? Dík.
Odpovědět