Selhavajici CZ 858 Tactical

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Selhávající CZ 858 Tactical

Příspěvek od Slim Jim » 03 led 2006 09:46

Jeden můj kamarád má tuhle kulovnici (já na střelnici proháním klubovou CZH 2003, takže konstrukci zhruba znám) a nedávno si mi stěžoval na dost zvláštní závadu: při vystřílení posledního zásobníku (30 ran) mu to dohromady asi dsetkrát nenatáhlo úderník, přičemž to normálě vyhodilo i přebilo- jediná závada bylo to, že úderník nezůstal viset na záchytu.
Závady byly vyždycky několik po sobě (zhruba 2x tři po sobě) a jedna nebo dvě sólo.
Možná se jen do spoušťového mechanismu dostalo nějaké svinstvo, navíc je to dost nová zbraň (vystřeleno cca 200 ran), možná jenom potřebuje zaběhnout. Před střelbou dost dlouho (cca 2 měsíce) ležela. Doporučil jsem mu, aby to ještě vyzkoušel, pak to nejspíš půjde reklamovat.
Zažil jste někdo něco podobného, a pokud ano, jak to dopadlo?


kozejk

Příspěvek od kozejk » 03 led 2006 17:43

Mrkni jestli úderník nebo záchyt úderníku není nějak poškozen a jestli nemá stržené hrany.Rozhodně by to dělat neměla,jěště sem se s tím nesetkal,jedině že by byla ještě špatná pružina.A nezapomeň že sapík má rád olejík a hlavně když je nová,jestli jel na sucho pak se nedivím.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 03 led 2006 18:29

Je to rozhodně závada na reklamaci,kolega měl to samé u CZH.
A opravdu věříš tomu že to sou nové zbraně?? :roll:
kozejk

Příspěvek od kozejk » 03 led 2006 20:43

to že jsou nové tomu bych i věřil ale myslím že spíš úprava je provedena co nejlevněji.Sapík je zrovna zbraň na které se dá krásně poznat stáří.Ale na druhou stranu díly jsou na ni velmi levné a ve skladech je toho opravdu majlant.A věř mi že z armády jdou zbraně tak zhuntovaný že znich novou jen tak neuděláš.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 led 2006 20:58

kozejk píše:to že jsou nové tomu bych i věřil
Tak spis to bude z NZ... ale kdo vi.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 03 led 2006 21:40

Pokud je to skutečně CZ 585, jak se píše v titulku, tak by mělo jít o fungl novou, nepoužitou zbraň. Aspoň tak ji prezentuje a prodává Česká zbrojovka.
U CZH 2003 je situace jiná, jsou to starší zbraně upravené fa. HERMEX.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 led 2006 21:45

Lugerman píše:Pokud je to skutečně CZ 585, jak se píše v titulku, tak by mělo jít o fungl novou, nepoužitou zbraň. Aspoň tak ji prezentuje a prodává Česká zbrojovka.
U CZH 2003 je situace jiná, jsou to starší zbraně upravené fa. HERMEX.
v NZ na to taky nikdo leta nesahl... jako nove :-) jiz pres 30 let! Pak jen mala uprava... a hura na trh...

Ne ... je to jen takova moje mala spekulace... treba to tak vubec neni a mate pravdu... ja se s nikym nepru.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 04 led 2006 07:09

Lugerman píše:Pokud je to skutečně CZ 585, jak se píše v titulku, tak by mělo jít o fungl novou, nepoužitou zbraň.
Tak to bude určitě nová zbran protože takovou neznám :twisted:
Ale vážně,858 sem v ruce neměl tak nevim jak to s nima je,za to Hermexú mi rukama pár prošlo a některé vypadaly tak jako že si je vojáci předávají nástupák od nástupáku,oprýskaný lak,důlek v uderníku od nárazú,trhlinky v pístku. Nejstarší co sem měl v ruce byl rv. 1962 a taky na to vypadal. A to jak sem někde četl že CZH je sice ze starších součástek,ale firma Hermex tam dává nové laufy........ no nevim nevim.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 04 led 2006 09:48

Balda píše:oprýskaný lak,důlek v uderníku od nárazú,trhlinky v pístku....
Ten důlek od zápalníku v úderníku znám, ten mají snad všechny, ale mohl bys blíže popsat ty prasklinky? Myslím, že jsem už něco takového taky viděl, ale nejsem si jist. Taky jsem si všiml, že ten lak moc nevydrží :twisted: .
Jinak součásti spoušťového mechanismu budou určitě téměř všechny fungl nové, protože to museli vyměnit při zcivilňování (a možná právě proto to blbne). Je fakt, že víc už ten mechanismus odfláknout nemohli (chtěli to udělat levné, ale je to spíš laciné než levné...).
Nasucho nejel ani omylem, on maže spíš moc než málo.
Ty hrany jsem neviděl, ale jsou (prý) dobré, o pružině nevím nic.
Že Hermexové dostali předepsané nové laufy (jako jedinou podmínku), to jsem slyšel taky.
Taky jsem slyšel, že CZ 858 už ve Zbrojovce došly, nevíte o tom někdo něco?
P.S. Jak to dopadlo u toho CZH? Reklamoval to, a pokud ano, jak to vyřídili?
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 04 led 2006 15:33

Doporučuji pročíst na www.mojezbran.cz auditko CZH a CZ 585 Taktical. Bylo tam podrobně řešeno, co dělá výše uvedenou závadu, i o jaké zbraně se jedná. (nové, použité, NZ atd.)
fredy

czh 2003 , tactical 858

Příspěvek od fredy » 05 led 2006 01:33

Zbrane CZH 2003 S sou použite skoro všechny,jsou repasovane z VOP stama šli dobře nakonzervovane do NZ. To same jsou zbrane 858 tactical s tim rozdilem že maji novou povrchovou upravu s CZUB. Opotřebeni u všech je ruzne kolikrat byli v armade a zase VOP a pořad dokola. :cry
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 05 led 2006 07:32

Ty prasklinky v pístu byly spíš rýhy a malé ďůlky,prostě to nebyla rovná plocha jak má být a právě pístek byla první věc kterou kolega měnil.
U mého CZH sem měnil vratné ústrojí,bylo total vymlácené. Řekl bych že právě podle těchto součástek se dá odhadnout jak často byla zbran v armádě používána,nebo zda li se jedná o netknutý kus z NZ , ale takové kusy sem v civlním prodeji nepotkal :(
Reklamoval a reklamaci mu samozřejmě uznali. vadný díl vyměnili a za
měsíc se střílelo dál :wink:
KOZEJK

Příspěvek od KOZEJK » 06 led 2006 16:39

OHLEDNĚ OPOTŘEBOVÁNÍ TĚCH SAPÍKŮ A JAK JDOU Z ARMÁDY:

Technický ředitel CZ Hermex pan Emil Markup nám poskytl následující informace: "Jednou z podmínek pro schválení zbraně bylo, aby při výrobě nebyly použity dříve vyrobené vojenské samopaly vzor 58. Zadání jsme dodrželi. Neexistují ani neexistovaly samopaly vzor 58 a sportovní pušky CZH 2003 S se shodnými výrobními čísly. Zákazníci dostávají nové zbraně, sestavené v našich dílnách z nakoupených součástí. Základ tvoří nepoužitá pouzdra závěru a hlavně, původně určené pro samopaly vzor 58."
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 06 led 2006 17:42

KOZEJK píše:Zadání jsme dodrželi. Neexistují ani neexistovaly samopaly vzor 58 a sportovní pušky CZH 2003 S se shodnými výrobními čísly. Zákazníci dostávají nové zbraně
)
:lol: :lol:
To je jasné že nemůžou :idea: protože Hermex si napíše své civilní číšlo
pak se udelá lomítko za kterým následuje voj. číslo
hádám že jen kvůli přečíslování stojí zbran tak o litr víc než by musela a taky bych to videl na jedinou "úpravu" která je na CZH provedena(teda krom toho že nestřílí dávkou :cry: )
fredy

pro Kozejk

Příspěvek od fredy » 06 led 2006 21:46

Kozejk- snad tomu nevěřiš co řika Hermex oni to musi tvrdit , je to tak jak to napsal Balda , nevim jak rozumiš zbranim ale opotřebeni a repasi pozna snad i amater.
Odpovědět