Sebevrazda na strelnici

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 08 úno 2008 18:53

............
Naposledy upravil(a) milius dne 12 čer 2009 23:47, celkem upraveno 1 x.


Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 08 úno 2008 18:58

To rozhodně. Však si to teď bude taky hodně dlouho vyčítat....
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 08 úno 2008 19:19

Teda vy jste určitě tak chytrý jako Džamila Stehlíková. To je pak člověk rád, že je v chytré společnosti, ale řekněte mi jak poznáte že s tím člověkem není něco v pořádku?
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 08 úno 2008 20:00

epetr2008: No jestli nepoznáš, kdy je člověk v pohodě a kdy je tak v p*deli, že chce spáchat sebevraždu, tak to neřeš. :wink:
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 08 úno 2008 20:07

Esli nebude problém v tom, že ono se to tak snadno nepozná.
A pokud někdo tvrdí že se to snadno pozná, tak estli náhodou jen tupě nekecá :wink: :wink:
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 08 úno 2008 20:10

To je problém každýho, kdo dává z ruky zbraň. Nepoznáš = nediv se.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 08 úno 2008 21:58

No jeden by ti na to třeba mohl říct, že se to prostě poznat nedá a co říkáš jsou kecy a může je tvrdit snad je vů......

Ale já to raději komentovat nebudu, ještě bych ti řekl něco ošklivého.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 09 úno 2008 06:48

můžu něco ???? Jak poznáš že je někdo v prde.i ??? Je zadumčívý , přinesl do školy benzín ,,, je zádumčivý ,,, přinesl do školy sirky .... (tolik zCimmermana kdyby poznali že je v prde.i nebyly by další stránky třídní knihy ohořelé :-)
Asi takhle že je někdo v z mých kamarádů mimo musím poznat alespoň já se snažím do nich vžít.....
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 09 úno 2008 09:13

Chlapi,já se s tím v práci setkávám dost často a řeknu vám,že člověk rozhodnutý pro sebevraždu má stejně příznaků jako každý z nás. Může být uplakaný,zasmušilý ale taky euforický. Demonstrativní suicides spáchá každou chvíli někdo a udělá to mezi lidmi aby ho mohli včas zachránit, ale měl jsem tu i chlapa co ho našel pes jedné houbařky a ten chlap se opil,spolykal prášky a ještě se podřezal. Na oddělení se choval zcela nenuceně jako někdo kdo se na psychiatrii dostal omylem. No a týden po propuštění skočil pod vlak.
Takže jestli se vám někdo jeví jako adept na sebevraždu,tak ho jenom může zlobit zub moudrosti nebo ho ráno namíchla manželka,ani odborník to na první pohled nepozná.
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 úno 2008 09:25

To- J.Laser
Čekal jsem kdy se přidáš a dáš k dobru odborný názor.Nechtěl sem se hádat že se dá poznat leda prd.Pokud to není komedie a jedinec to jednáním jasně nedává najevo.Tak se nic předvídat nedá,lidé jsou většinou ve svých činech příliš v zajetí okamžitého popudu,ten chlap to mohl nosit v hlavě roky,ty dopisy už mohl mít sebou na střelnici X krát.Ovšem až ten den se mu zdál dobrý pro smrt,nikdo ho neočumoval,pistoli měl,tak si splnil přání tečka.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 09 úno 2008 09:49

J.Laser ví o čem mluví. A i když je to odborník, určitě cestou do práce MHDčkem nestrká do připraveného pytle ty, který vypadaj podezřele.


Jen tak pro info, pokud mám vyloženě blbou náladu, mám řadu ventilů jak upouštět páru, třeba i sarkazmus a zlomyslné poznámky.
Nebo si také zajdu na střelnici a vymlátím tam pár krabiček z samonabíjecí brokovnice IZ až mě bolí rameno.
Asi by bylo lepší vyrazit do přírody ,,čučát po lese" ale to o polední pauze kolikrát nejde.

A určitě nebudu vyjímka, viděl jsem nasraný policajty, nasraný doktory, nasraný cikány, nasraný ženský s děckem i nasraný filatelisty.

Policajt taky jde do služby i když je nasranej. Taky dostane do pazoury bouchačku i když na psychotestech byl naposled před 10 rokama. A taky musí jít a se dohadovat s nějakejma šmejdama. Vzpomeňme si na Čermáka a tu ženskou co si vzala na bitku se plešounama děcka.
Čermák určitě taky neměl nejlepší náladu, když se jí snažil našťouchat do auta. To mu měl velitel zásahu říct, hele jsi nějakej smutnej, jdi domů si opočinout?

A stejně tak to nemůžu poznat já. Můžete zkusit zjistit jestli ten druhej není opilej a nebo nafetovanej, ale jinak víte HO... protože jeden se chechtá, jak moc se na střílení těší a druhej je otrávenej, protože mu to nejde a nebo se toho bojí. A při další návštěvě se můžou chovat obráceně. To by každý člověk musel před každou návštěvou střelnice musel absolvovat návštěvu u psychologa a ani tak by NIC nebylo zaručeno.

Mě se naštěstí nikdy nestal žádnej problém, ale trošku strach mám vždy.

Ještě bych rád řel, že dotyčnej může bejt rád, že nemá autoškolu :shock: kdyby to s ním napral pod kamióše, měl by to o dost horší.
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 09 úno 2008 09:55

Musím se přiznat, že jsem taky čekal na pohled člověka z praxe. OK, jsem ochoten uznat, že odhodlání spáchat sebevraždu se na člověku poznat nedá. Nicméně trvám na tom, že nesu osobní zodpovědnost za to, komu půjčím zbraň.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 09 úno 2008 10:06

Nevím proč to píšeš, když to nikdo nezpochybňuje. :?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 09 úno 2008 10:44

Ano, je to nepříjemné, když se vám někdo na střelnici odbouchne vaší zbraní a nejlépe i vašim střelivem.

Ale je to jeho svobodná volba. On se rozhodl stisknout tlačítko stop (tedy spoušť) a vy za to nemůžete. A neumíte tomu ani zabránit.

Z toho důvodu, já na střelnici beru jen opravdu dobré kamarády - lidi, které znám dobře a i tak si nejsem nikdy stoprocentně jist, co se jim honí hlavou. Můj předchůdce s odborným vzděláním určitě ví, že mnohé sebevraždy vznikají v náhlém popudu (což tato očividně nebyla, protože panáček měl připravený dopis pro kdovíkoho).

Zkrátka: jsou věci, které ovlvníte. Jsou věci, které neovlivníte. Tuto neovlivníte.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 09 úno 2008 10:51

Nemyslím si,že bych byl "odborník " na lidskou psychiku. Jako je každý člověk jedinečný a neopakovatelný tak i psychika každého z nás je individuální a rozumět jí může snad jen Pánbůh.
Já se jenom snažím používat vědomosti těch co se zabývali duševními pochody před námi.Když se to daří je to bezva když se nedaří je to blbý,ale člověk není odlitek co se dá do sběru když je nepoužitelný. Když se někdo skálopevně rozhodne,že ho tenhle svět nebaví a nechce na něm být,tak je přetěžký úkol od toho záměru ho odklonit.
Aquila non captat muscas
Odpovědět