Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

vojtas.m
Příspěvky: 43
Registrován: 22 úno 2009 23:18

Re: Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Příspěvek od vojtas.m » 30 srp 2011 12:30

Co se týče vyzkoušení zbraně bydliště Hodonín, ale zbroják ještě nemám, spíše se dívám a čtu co se dá, a přemýšlím nad správnou volbou, když se to tak vezme pořízení zbraně je výhradně o dlouhém zamyšlení a rád bych si vše srovnal dopředu. Aby jste si o mě nemysleli, že sem zbraň nikdy nedržel v ruce, to zase ne, na střelnici chodím kdy finance dovolí. Jen mám problém že se nemám koho se chytnout, u nás v rodině střelba zakořeněná není, a platit za půjčení zbraně za dohled instruktora ... není zrovna ideální. Jinak panu Joezbrna nevím čím to je ale jsou dvě zbraně, ze kterých nenastřílím vůbec nic GLOCK a Beretta M92. Zbraň u které mám pocit že mi vyrostla z ruky je 1911, jen si jí nedokážu představit na každodenní nošení.


kralik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 led 2010 17:09

Re: Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Příspěvek od kralik » 30 srp 2011 12:48

a co takhle COLT? treba Defender?
http://www.zbrane-dave.cz/colt/pistole/

ale jak jiz bylo receno vyse.. bohaty strycek se hodi...
vojtas.m
Příspěvky: 43
Registrován: 22 úno 2009 23:18

Re: Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Příspěvek od vojtas.m » 30 srp 2011 12:50

Díky za rady, teď ještě musím najít bohatého strýčka se zálibou ve zbraních.
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Příspěvek od ladaj » 30 srp 2011 13:20

Manuální pojistka je nezbytný bezpečnostní kompromis na SA zbrani a je třeba cvičit, "naprogramovat mozek" na odjištění. DAO spoušť (včetně předepnutých) je jištěna sama sebou a další pojistka tam skutečně jen zvyšuje pravděpodobnost chyby. Asi úlitba paranoidním uživatelům... Smysl naopak dává třeba na této libůstce.

Toho malého Taura jsem měl taky v hledáčku, je levný, ale je s ním méně zkušeností a zrovna v porovnání s Kahrem prý hrubší spoušť a nějaké otazníky ohledně spolehlivosti (náhodný výběr z amerických fór). V kapesním lugeru je teď nějaký nový Ruger a DiamondBack (DB v .380 bylo hodnoceno pozitivně). Na Keltecy byly ohledně životnosti a spolehlivosti, myslím, nevalné ohlasy. JGS dováží pistole Cobra-Patriot, jsou podezřele levné, podle mě vyzkoušet krabičku ročně a jinak odložit nabité do nočního stolku, ale měl bys to i v .45. U všech jmenovaných počítej se spouští typu Glock - ale nezvyk se dá po intenzivním sušení a pár krabičkách porazit ;-)

Ten maličký Colt byl nedávno někde v inzerátech cca za 20t. Full size 1911 jsem schopný nosit (míněno přes den do práce a tak, kde je pokojová teplota a hromada lidí) v zimě pod mikinou nebo volným svetrem. V létě pod triko si to nedovedu představit, osobně nemám tu drzost chodit třeba po obchodech s vyrýsovaným kanónem, kterého si všimne i slepý - někomu to nevadí a paragrafům to stačí.
kralik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 led 2010 17:09

Re: Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Příspěvek od kralik » 30 srp 2011 13:22

Cobru Patriot jsem trochu zkousel - cena lakava....
nicmene chod spouste DAO dost desny..... a na velkou spolehlivost to take nevypadalo.
Takze jsem si na noseni poridil neco jineho....
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Příspěvek od Joezbrna » 30 srp 2011 13:26

Mě zas jak kdyby vyrost z ruky G17, případně G26. 1911 udržím, ale třeba s většinou čezet se nesrovnám. Nejprv musíš být schopen dobře střílet a trefovat. Pak má smysl uvažovat o účinku v cíli, tedy ráži a konkrétním náboji. Teprve, když tohle splňuješ, má smysl uvažovat o zmenšování a odlehčování.

Co takhle pořídit Spartana nebo spolehlivýho Norníka. K tomu vnitřní pouzdro, Dastu nebo kožené. Stojí to celé pár tisíc, za rok prodáš o litr levnějc, což je imho dobrá cena. Osobní zkušenost s konkrétní zbraní nic nenahradí. 1911 je placatá, dobře se nosí ve vnitřním pouzdře v kalhotách, o pár cm delší lauf tě tam netrápí.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
vojtas.m
Příspěvky: 43
Registrován: 22 úno 2009 23:18

Re: Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Příspěvek od vojtas.m » 30 srp 2011 13:35

Třeba úplně první zbraň se kterou jsem v životě střílel, byl právě Norinco 1911 a nastřílel jsem na 4 metry s rozptylem cca podtácku pod pivo. Pravda měl jsem již základ z airsoftu, ale myslím že i tak to špatné není.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Příspěvek od 4mike » 30 srp 2011 14:23

to je cca 0,5m na 25m což by na ZP nestačilo , na těch základech zapracuj

a mezitím se snad už budou běžně vyskytovat Taury PT145
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Příspěvek od ladaj » 30 srp 2011 14:37

Norníka lze případně pořídit i ve zkrácené verzi Commander. Původní spoušť byla příšerná a pistole střílela skoro o 1cm/m doleva. Obojí mi ochotně pořešil Pepa v GC (svěrák na posunutí hledí v rybině sice taky mám, ale ty obrovské rany kladivem bych osobně neměl odvahu do toho dát ;-)) To jen, co tě čeká... Po výměně střenek vlastní výroby a opilování řezající hrany "sportovního" bobřáku už jsem spokojen, teda až na miřidla. Jsou sice dobová, titěrná, ale na akční střelbu nic moc. O tisícovku levněji to neprodáš, tak 5-6 se prodávají jeté. Btw - ten tácek se dá nastřílet na 25m... a pak je čas pořídit lepší 1911.

4mike - jsi si jistý? Pistolák pistolí na 10m, kat. D 15... 25m malorážka a brokovnice na malorážkový
vojtas.m
Příspěvky: 43
Registrován: 22 úno 2009 23:18

Re: Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Příspěvek od vojtas.m » 30 srp 2011 14:41

Mimochodem to byl první pokus, nevím jak vy ale jak jstem tehdy sledoval ostatní lidi byli rádi že se strefili do terče :D Jinak sem si teď ještě všim že TAURUS dělá nějakou odlehčenou 1911, a nemá být vůbec špatná. S tím PT145 mýslím že TAURUS už s skončil s jejich výrobou a má místo nich něco nového.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Příspěvek od Joezbrna » 30 srp 2011 14:58

Jo, GC je výborný servis na Norníky :lol:
Vážně, kluci mají otlapkaný různý výrobce 1911, pokud tě tyto zbraně zajímají, doporučuji návštěvu.
BTW teď by tam jednoho vymazlenýho na prodej mohli mít. Na můj vkus hodně peněz za norníka, ale je pěknej.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
vojtas.m
Příspěvky: 43
Registrován: 22 úno 2009 23:18

Re: Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Příspěvek od vojtas.m » 30 srp 2011 15:04

Jedna otázka co je GC, nebo možná spíš kde je?

EDIT: Tak už jsem to našel.
sided
Příspěvky: 62
Registrován: 13 čer 2008 20:55
Bydliště: okolo komína

Re: Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Příspěvek od sided » 30 srp 2011 16:47

Hmmm, tohle je věčnej spor. Hlavně je to o cviku. Pokud svou zbran znáš tak odjištuješ automaticky při tasení, je to jeden pohyb. Mám namysli hlavně zbraně na principu 1911 kterí se nosí ve stavu "nataženo-zajištěno" . U zbraní s DA spouštákem je pojistka trochu navíc.

edit: no byl jsem nějak pomalej
vojtas.m
Příspěvky: 43
Registrován: 22 úno 2009 23:18

Re: Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Příspěvek od vojtas.m » 30 srp 2011 18:58

Můžu se ještě zeptat jestli existuje varianta spouštového mechanismu, který nepracuje SA, ale má i přes to malý odpor?
sided
Příspěvky: 62
Registrován: 13 čer 2008 20:55
Bydliště: okolo komína

Re: Sebeobrana- .45 ACP v compact nebo subcompact

Příspěvek od sided » 30 srp 2011 19:17

Jedna věc je velikost odporu a druhá délka chodu. Bicí kohout nebo úderník je prostě potřeba nějak napnout. Spouštový systémy jsou hezky popsaný tady http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... mechanismy
Odpovědět